Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2015., 14:33   #781
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 590
Tak nekak sam i razmisljao, ostavit cu onda kako je dok ne dode isplativija opcija.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 16:20   #782
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
Radije kupi brz 240GB SSD... ili R9 390 ako ti treba za igre, nego bacanje novaca na novu platformu
Smartic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2015., 16:25   #783
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
FX 8320 ima i uopce razmislja o prelasku na Intel.

Vjerojatno troll thread.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 18:07   #784
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
FX 8320 ima i uopce razmislja o prelasku na Intel.

Vjerojatno troll thread.
Zašto bi bio troll? Čovjek je čuo da je AMD loš, da je Intel super i sada ga zanima na čemu je...
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 18:11   #785
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 19:13   #786
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Potpuno nebitno. Moraš shvatiti da postoje ljudi koji ne istražuju stvari, koji kupuju jer im rekao mali susjed informatičar što ide u onu tehničku školu... ili su negdje pročitali da AMD troši jako puno struje itd... Zapravo hrpa ljudi je takva, iako ne na ovom forumu, ali u globalu jesu. Eto, kolega je došao i pitao, pametno od njega za njegov džep.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 20:04   #787
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Potpuno nebitno. Moraš shvatiti da postoje ljudi koji ne istražuju stvari, koji kupuju jer im rekao mali susjed informatičar što ide u onu tehničku školu... ili su negdje pročitali da AMD troši jako puno struje itd... Zapravo hrpa ljudi je takva, iako ne na ovom forumu, ali u globalu jesu. Eto, kolega je došao i pitao, pametno od njega za njegov džep.
Jbg,nije mi se upalio sarcasm alert.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 21:27   #788
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Moraš shvatiti da postoje ljudi koji ne istražuju stvari, koji kupuju jer im rekao mali susjed informatičar što ide u onu tehničku školu...
Pa i slusao je malog susjeda informaticara. Tako se i nasao u ovoj nesretnoj situaciji - kao vlasnik FX8320.

Citiraj:
Eto, kolega je došao i pitao, pametno od njega za njegov džep.
Pametno bi bilo da je pitao prije.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 02:32   #789
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 590
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Pa i slusao je malog susjeda informaticara. Tako se i nasao u ovoj nesretnoj situaciji - kao vlasnik FX8320.



Pametno bi bilo da je pitao prije.
Pa da baš zbog toga, malo mi je žao kaj nisam u startu isao na Intel pa me sad zanima koliko bi se (ako bi) se osjetila razlika u performansama i kolika je isplativost toga..

Nije vise bitno, zadrzat cu postojece jedno vrijeme dok upgrade ne bude neizbjezan, sada ocito nije..
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 03:01   #790
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Nisi ti nista pogrijesio. To kaj ti sada neko prica, ti prica bajke. Lijepo ga clockni ako mislis da ti fali snage i gg
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2015., 08:37   #791
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Neću ulazit sad u rasprave Intel vs AMD opet sa fanboyevima ali - da ideš kupovat novi komp > Intel. ALI pošto već jesi na FX-u - jednostavno se ne isplati jer bi popušio previše love za pomak u performansama koji nećeš primjetiti kao kućni korisnik. Ko što je rekao ravkan > ak fali soka - OC-aj ga i deri. Ako ti upadne neka dobra prilika za Intel I5 kombinaciju > zašto ne
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 09:12   #792
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Neću ulazit sad u rasprave Intel vs AMD opet sa fanboyevima ali - da ideš kupovat novi komp > Intel. ALI pošto već jesi na FX-u - jednostavno se ne isplati jer bi popušio previše love za pomak u performansama koji nećeš primjetiti kao kućni korisnik. Ko što je rekao ravkan > ak fali soka - OC-aj ga i deri. Ako ti upadne neka dobra prilika za Intel I5 kombinaciju > zašto ne
Ako misliš na mene, daleko sam od fanboya. Nemam problema priznati da je Intel bolja platforma iako koristim AMD, ali isto tako smatram da je u njegovom slučaju blesavo prelaziti.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 10:40   #793
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Pa blesavo je prelaziti. Čak i ako prodaš postojeće ide dosta nadoplate za intel, a razlika nije značajna.

Možda ti je bolje sačekat dolazak novih platformi, kad bude malo veći pomak u odnosu na sadašnju generaciju.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 12:08   #794
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 590
Je, tak će i biti. Pustit ću ovog jedno vrijeme a upgrade ide kad bude veći i isplativiji pomak.
Umjesto upgrejda uzet ću neki ps4 ili pc naslov i stavit ostalo na stranu :P
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 14:05   #795
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ako se radi o gaymanju, radije brate tu lovu pukni u grafičku i uživaj. Pokoji FPS zbog Intel VS AMD sheme zaboravi, nećeš to nigjde osjetiti...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 14:15   #796
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 590
Imam r9 290 vapor-x, mislim da ni tu ne trebam nesto mijenjati.
Clocknut cu malo tog fx-a i mir
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 16:30   #797
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Pa blesavo je prelaziti. Čak i ako prodaš postojeće ide dosta nadoplate za intel, a razlika nije značajna.

Možda ti je bolje sačekat dolazak novih platformi, kad bude malo veći pomak u odnosu na sadašnju generaciju.
Ne da razlika nije znacajna nego je i nema.
Fx 8320 potuce i5 4460 gotovo u svemu osim u WoTu.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 16:52   #798
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Ne znam, kak dns ljudi to gledaju i usporeduju.
Igre evo link, fx je tu . Takoder gledano i5 4460 ovdje na testu je dobar, dapace odlican, istina da. Ali kada gledas, cijenovno i5 4460 vs fx cijena je ista. Ali bitna stvar je sada sljedeca, ako, igras samo igre bavis se casual renderom, volis multitasking, tu je FX bolji. Znaci otpakiravanje, brzi i od 4770k koji je ono cijenovno "prihvatljiv"? Renderiranje na 4.4-4.6 Ghz je u rangu OC-anog 4770k (4.2 ghz), ko ne vjeruje moze pogledat temu FX 8300 test, gdje smo hawker ja i kolege sa 4770k stavili rezultata rendera jedne scene koju je napravio lewis. Multitasking na fx-u, spram 4460 ili 4690k je dosta jaci, to se moze provjerit na youtube bez greske. ( i5 4690k multitasking, fx multitasking )

Vidim da neki pisu ovdje ako kupujes komp > INTEL. Sorry ali ako kupujes komp > AMD. zasto ? Jeftinije a perfmanse u rangu i7 ( jednostavno dobijes vise za svoje novce ), za 1000 kn + 300kn cooler dobis CPU ekvivalentan 4770, za potrebe gajminga i svega je i vise nego dovoljan.

Ako se bavis necim odredenim i trebas pravu snagu, jer time is money, da onda ne gledas AMD jer AMD tu nema nista. Ima jos dosta prednosti intela, ali ne zelim ici previse u sirinu.

Ako kupujes kucno racunalo za gaming, streaming, multitasking, rendering, youtube bla bla, a velicina kutije ti ne smeta ako je ATX > AMD. Ako se bavis poslom time iz money > INTEL.

Jednostavno razliku u parama potrosis na nesto drugo. Ako pak imas novaca koliko oces, i pare nisu problem, dapace zasto ne intel. 5820k npr sa dobrom plocom, vodenim ( pravim ), i ja bi da mogu, nebi uopce razmisljo Da mi je osobno cilj to jednog dana, ne trebam skrivat jer je
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 24.07.2015. u 17:12.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 18:17   #799
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Ne da razlika nije znacajna nego je i nema.
Fx 8320 potuce i5 4460 gotovo u svemu osim u WoTu.
Kakav 4460 sad, u početnom postu je kolega pitao da li se isplati preći na 4690k.

Razlika nije značajna, al da je ima u određenim stvarima - ima.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 18:18   #800
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Glupo je reći da FX 83xx potuče i5 4460 gotovo u svemu osim WoT-u.

i5 4460 potuče FX u svim današnjim igrama. Well damn, pa i prosječan i3 potuče FX u svim igrama osim možda u BF-u i nekolicini multithread igara.
i5 radi drastično bolje od FX-a i na svim šugavim console portovima.

Opcija i5 4460 + H97 ploča košta manje nego FX 8320e + M5A97 EVO R2.0 + cooler u rangu jednog Ereboss-a, Enermax-a ETS-T40, beQuiet! Pure Rock-a i sl. da bi mogao taj FX clockati da bude u rangu jedne i5-ice + eventualno jače napajanje nego planirano zbog TDP-a kod AMD-a.

FX troši više, grije se više, AM3+ platforma je stara 3 ipo godine i kad se sve to izračuna FX ispadne skuplja opcija od i5-ice. Kako će se FX ponašati dolaskom novog Windowsa i implementacijom DX12 u novije igre ostaje nam za vidjeti. Zasigurno će mu to pomoći, ali pomoći će i Intelu tako da bi situacija i u budućnosti trebala ostati ista, barem dok se rade igre za aktualne konzole, a za koju godinu kad dođu nove konzole ne će ni Intelu pomoći trenutno naprednija arhitektura, kao ni FX-u dodatne jezgre i threadovi.

Priču da FX 8320 tuče i5 4460 u svemu osim WoT-u može ispričati samo fanboy, a FX pored i5-ice može kupiti samo čovjek koji nema love za i5 4460 i poštenu H97 ploču za njega pa se mora zadovoljiti FX opcijom, osoba kojoj gaming nije prva opcija i bavi se neki profesionalnim ili poluprofesionalnim radom na PC-u od kojeg ima neku zaradu, i za koji su mu "dodatne jezgre" i threadovi kod FX-a plus, a nema love za i7-icu ili Xeon-a.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 18:58   #801
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Vidim da se ludilo ekupe koja se nikad nije sastala sa FXom nastavlja.

Jos jednom:

Vishera vs Devil's Canyon - A casual comparison by an average user

FX 8350 vs i7 4790K

A pricu o grijanju moze valjda mantrat samo neko ko nikad nije ni imao FX ili misli da se i7 ne grije.

EDIT: Glupost tipa ko kupuje FX nema love za Intel moze samo izvalit zatucani djecarac vrtickog uzrasta.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 19:09   #802
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Nisam rekao da FX nevalja, samo da pokraj i5 nema što tražiti, a taj link koji si opet podijelio je do sad ja mislim svatko od nas pregledao.

Prosječan korisnik će se zadovoljiti FX-om, ali taj isti FX pored i5-ice, za istu cijenu, nema što tražiti, osim u slučajevima koje sam naveo pri kraju svog posljednjeg posta.

Meni je žao što neki ovdje to ne vide.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 19:11   #803
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Kako mozemo usporedivati uopce takve stvari. Za gajming 4460, 4440, 4690k, 4770k, fx bilo koji su isti drek. Cijena 4460 i FX-a je tu negdje ( Ne znam kako ti racunas, ali H97 + i5 4460 = 2000kn trenutno, FX8300 + m5a97 r2+ ereboss = 2000kn). Da ne cjepidlacimo previse u nekih 100kn razlike. FX je generalno bolji od 4460 u svemu ostalom. Bolji multitasker, bolje codira, encodira, rendera, otpakirava, zapakirava, znaci generalno je bolji, na 4460 ne mozes npr ovo.A necu ni pricat da kako dns ljudi sve vise rade bolje veze oce strimat, koliko je FX tu bolji izbor. Takoder nisi znao 8300 sa coolerom tipa lc cc120 koji je 170kn ( 4ghz ide bez greske), ili hyper 212 koji je oko 250kn mozes glatko drzat na 4.4 ghz ( Ja sam drzo tako svog prije H100i ) gdje perfmarma ko 4770k na 4.0ghz( A razlika je kolko 1600kn, moze se parit sa i7smicom u renderu, otpakiravanju, multitaskngu a ne moze sa bilo kojom i5ticom????? ). Temperature potrosnja, jer smo stvarno jos uvijek na tome? Jedan haswell 4690k se grije puno vise od fxa, da trosi manje kWh to je istina, ali izracunaj si mjesecu potrosnju kWh sa razlikom snage od 50W. Pa ces vidjet o kojem broju je tu rijec ...
Ja sam to izracuno u nekoj temi, ali ne da mi se sada trazit link iskreno, kad vec pricas o razlikama izracunaj sam.

Nema tu fanboy spike. Mislim da niko od nas nema koristi bio INTEL ili AMD fanboy, osim sto sebi izbija pare iz depa ako je takav ...

EDIT: Sarik jesi pogledo temu FX 8300 mozda uopce koji put? Jesi vidio render testove FX-a, 4770k i 4460 ? Si kada probo streamat na i5tici i na fx-u? Ja ne znam koje ti grafove gledas, i koje testove ili kaj ja znam.

Meni je stvarno jako zao, sto tako polovno pratis to, a izgleda kao da te zanima.
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 24.07.2015. u 19:18.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 19:17   #804
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
...FX pored i5-ice može kupiti samo čovjek koji nema love za i5 4460 i poštenu H97 ploču za njega pa se mora zadovoljiti FX opcijom, osoba kojoj gaming nije prva opcija i bavi se neki profesionalnim ili poluprofesionalnim radom na PC-u od kojeg ima neku zaradu, i za koji su mu "dodatne jezgre" i threadovi kod FX-a plus, a nema love za i7-icu ili Xeon-a.
Very wrong, pogotovo što se potcrtanog dijela tiče. Za bilo kakav "profesionalni" rad te za zarađivanje novca radom na računalu INTEL is the only way to go.
Cijenjeni član bubba ti o tome može knjigu napisati...
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 19:21   #805
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Pa ono to cak i hawker zna da ako ces se bavit necime sto di donosi kruh na stol, da ces ulozit u to, i da ces uzet INTEL, kakav AMD lol. Ne samo da bubba moze napisat knjigu o tome, mislim da to moze svaki clan ovog foruma
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2015., 10:59   #806
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Nova Intel tehnologija

http://www.businesswire.com/news/hom...y#.VbiG3Pn_TZU

https://www.youtube.com/watch?v=M7e0fGes54s

Ako ovo zaživi, a iz članka izgleda da hoće, uskoro ćemo imati 1000 puta brže SSD-e
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2015., 11:53   #807
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
"New technology makes new innovations possible in applications ranging from machine learning to real-time tracking of diseases and immersive 8K gaming".

Super i obećavajuće zvuči, no bez zadnjeg bi bilo manje uzbudljivo.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2015., 11:59   #808
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ma dobro, dobar dio članka je marketinško naklapanje i uljepšavanje, ali ovo je u zadnjih par desetljeća valjda prva potpuno nova memorijska tehnologija koja nije bazirana samo na poboljšavanju neke već postojeće
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 10:56   #809
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
A evo kako je to nekad izgledalo:

segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 15:38   #810
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Daj malo smanji tu fotku, sve se slomilo.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na