Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2020., 20:41   #13921
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Pa opcenito najbolja kombinacija je NAS + PLEX/EMBY/KODI ali zahtjeva jos ulaganja u neki solidan NAS ali luksuz naspram ovih kopiranja na stickove, hddove je neusporediva.
Svi uredjaji u kuci (mobiteli, tableti, TVi, AV reciever, kompovi...) a i van kuce (po potrebi) mi imaju pristup fotkama, serijama, glazbi, filmovima a plex/emby/kodi skidaju plakate, informacije o filmovima/serijam i prate sve sto je pogledano te biljeze tako da na svkai uredjaj di se spojim ima sve isto, nemorma razmisljat jesam pogledo ili nisam.

Jednom kad se to podesi/proba nema vise nazad .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 22:25   #13922
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pa opcenito najbolja kombinacija je NAS + PLEX/EMBY/KODI ali zahtjeva jos ulaganja u neki solidan NAS ali luksuz naspram ovih kopiranja na stickove, hddove je neusporediva.
Svi uredjaji u kuci (mobiteli, tableti, TVi, AV reciever, kompovi...) a i van kuce (po potrebi) mi imaju pristup fotkama, serijama, glazbi, filmovima a plex/emby/kodi skidaju plakate, informacije o filmovima/serijam i prate sve sto je pogledano te biljeze tako da na svkai uredjaj di se spojim ima sve isto, nemorma razmisljat jesam pogledo ili nisam.

Jednom kad se to podesi/proba nema vise nazad .
Sa Freenas rjesis to isto bez ulaganja u dedicated NAS.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 22:44   #13923
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Sa Freenas rjesis to isto bez ulaganja u dedicated NAS.
A free NAS instaliras gdje, u zrak ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 08.01.2020. u 11:37.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 23:27   #13924
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma ja se nikako naviknuti na te streaming servise.

Ja sam još uvijek stara škola, videoteka - download - s kompa na usb - usb u TV.
...
ja isto tako, ali ja uvijek imam nekoliko filmova i nekoliko serija već na usb-u.
u međuvremenu se nešto skida i iako ne namjeravam gledati odmah već se stavlja na usb dok npr jedem ili preko noći ostavim tak da uvijek me nešto čeka
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 00:50   #13925
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ja sam se natrpao s 3,5tb stvari za gledanje i to se ne smanjuje već godinu dana jer stalno dolazi novo. Oči veće od želuca, kako se kaže

Usb je još uvijek manje gnjavaža i trošak od tih kućnih servera. Plug&play...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 11:33   #13926
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Za blagdane nabavio 65'' LG, 2019. model, nije OLED, ali nema veze. Ugl. mislio sam da će mi trebati neki player za streamanje 4K materijala na njega iz "kućne videoteke", razmišljao sam čak o Nvidia Shieldu, ali sad vidim da apsolutno nemam potrebe. Imam 4 TB WD mrežni disk spojen u 100 Mbps mrežu (uskoro 1 Gbps kad switch nabavim), TV spojen na mrežu kablom, posloženi share da vidim disk s TV-a i evo, pogledao već par UHD filmova (od 30 pa sve do 60, 65 GB fajlovi) i radi savršeno. Jedino titlove ako želim u drugom jeziku moram skinuti dodatno prek kompa i staviti ih u folder.
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 11:54   #13927
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Ma u principu nije problem kaj su 4k HDR i 20 ili 60gb to sve čita - problem je kad je u DTS X, Dolby Atmos itd.. a vecina ovih novih ripova je s tim audio ripom, i problem je kaj neda odabrati audio traku pa mi npr roka zvuk sa komentarima redatelja jer je on u ac3 a ovaj normalan od zvuka u DTS npr
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 16:29   #13928
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Konkretno u mom slucaju prije azuriranja, strujanje kroz meni i pojacavanje je radilo sa trzanjem
Evo kako je sad:
https://youtu.be/0pqfibScs3Y
https://youtu.be/Lv_cgPLIvjY
Da, ista stvar je i meni bila, imao sam na SONY XE9005 55'' android 7 koji je dosao sa tv-om i nekad bi u menuu u settingsima ili kod pojacavanja zvuka doslo do delaya malog kad krenes pojačavati i slično, međutim naviknuo se i zanemario, nije bilo toliko strašno da mi je smetalo. Ali sada nakon prebacivanja na oreo sve leti, doslovno, pojačam kao od šale i leti brzo i fluidno sve. Preporuka svakako šta se tiče tv-a za one što vole dobru sliku i nije im važan ambilight(ljubitelji istog će ići na philips), sony XE90 , XF90 i sad najavljena(ne znam kad izlazi) XH90 sa novim čipom su vrhunski izbor.

Ja osobno uz klasično gledanje TV-a i Playstation4 Pro koristim PLEX(na kompu imam folder gdje mi je arhiva svega i taj folder je vezan za plex). Dakle, na komp. je server a na tv je klijent aplikacija, i svakome ko je ljubitelj serija, filmova ili nečega sličnog što voli gledat preporučam Plex. Brz, jednostavan, super prikaz i sučelje, moderno i atraktivno i nadasve zadovoljavajuće za korisit.
Uz to koristim i još aplikacija za praćenje svega, sport, itd. Svakako, negdje sam pročitao komentar sarkastični na dnu prošle stranice oko korištenja settingsa, menua i aplikacija... Pa prijatelju ako si ti kupio Ferraria za ići do prve prodavaonice po jogurt, uživaj, ali ne treba te čudit što neki idu i na autoput s njim
__________________
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 17:31   #13929
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ma ista stvar kao i na mobu , meni android 9.0 radi savršeno na Philipsu a tebi 7.0 šteka na Sony-u. Nije to ni do Philipsa ni do Sonya, nego da verzije androida, e sad tko to hoće shvatiti hoće a tko neće ...... Najbolji su mi ovi s predrasudom unaprijed kako Android ili Smart ne valjaju i hoće da ih se razuvjeri, pa traže dlaku u jajetu i zalaze u takve sitnice i gluposti da je to za nepovjerovat.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 17:45   #13930
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ma ista stvar kao i na mobu , meni android 9.0 radi savršeno na Philipsu a tebi 7.0 šteka na Sony-u. Nije to ni do Philipsa ni do Sonya, nego da verzije androida, e sad tko to hoće shvatiti hoće a tko neće ...... Najbolji su mi ovi s predrasudom unaprijed kako Android ili Smart ne valjaju i hoće da ih se razuvjeri, pa traže dlaku u jajetu i zalaze u takve sitnice i gluposti da je to za nepovjerovat.
A sta se ti ima shvatiti? Imas TV(e) kojima pojacavanje kao bazna funkcija TVa steka ili ima delay i u drugu ruku imas TV na kojem to radi savrseno normalno ko i na svakom TVu priej nego su krenuli smart TVi ?

Pa to su osnove jebemu, pa nezelim da mi to steka, sta ima tu stekat ? ako sam stisnuo pojacavanje/stisavanje ima da odreagira instantno a ne da cekam 1 sec da se on sjeti da sam ja to stisnuo, cudni su oni koji to prihvacaju pod "normalno"?
Zato im to i "prolazi" pa prodaju takve beta proizvode nama korisnicima koji onda "testiramo" za dzabe .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 08.01.2020. u 19:06.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 18:13   #13931
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Pa stvar je u tome da to nije do tv-a nego do programa kojim se tv služi i koji je promjenjiv, nadogradljiv i može zastarjeti, te samim time i utjecati na rad Tv-a. Isto kao i Pc, danas radi sutra šteka, ali to nije razlog za generaliziranje i pljuvanje niti po Smartu ili Androidu, niti bi to trebala biti stvar koja je presudna u ocjenjivanju kvalitete Tv-a, pošto je ponavljam promjenjiva. To je poanta.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 18:43   #13932
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
poanta je, kad proizvod ide u prodaju, mora biti kak treba
a ne da nakon 4-5 updejta dođe na ono što je morao biti u startu


Al, nažalost, danas je sve tako .. pa i automobili i ostala tehnika
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 19:28   #13933
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Pa stvar je u tome da to nije do tv-a nego do programa kojim se tv služi i koji je promjenjiv, nadogradljiv i može zastarjeti, te samim time i utjecati na rad Tv-a. Isto kao i Pc, danas radi sutra šteka, ali to nije razlog za generaliziranje i pljuvanje niti po Smartu ili Androidu, niti bi to trebala biti stvar koja je presudna u ocjenjivanju kvalitete Tv-a, pošto je ponavljam promjenjiva. To je poanta.
Pa ko je ugradio taj "OS" u TV nego proizvodjac TVa ? Zasto WeboOS i Tizen ne stekaju? Ko brani SONYu ili Philipsu ili TCLu ..... i bilo kome drugome da stavi svoj OS u TV koji ce biti uvijek fluidan? Pa sami su izabrali Andorid, nitko ih nije tjerao na to - Zasto bi ih sa dneko trebao pravdati/braniti ako im Tv steka/trza ?

Uopce nerazumijem ekipu koja "brani" neki brand kao da je njihov, Sta tebe tolko boli ako ti neko kaze da tvoj Philips ili Sony trza vise od mog ili Perinog ili Jozinog LGa? Oces dobit neku lovu ako im "obranis" cast ?
Meni TV nije samo slika (to mi je 80%) nego i user interface, fluidnost , sam workflow/logika kao se upravlja TVom i dodatne funkcije.

Pa zar nije bolje reci to javno "DA, trza, nek to srede vise..." i prijavit im problem/bug umjesto reci "pa naviko sam se, nije tak strasno......" i nastaviti kupovati BETA proizvod za cijenu finalnog proizvoda ?

Mislis da ce oni to ikad pokusat sredit ako im nitko ne prigovori i svi se pomire s time da je to tako ok? Jeb.... se njima za korisnike dok se niko ne buni oni stancaju istom logikom i prodaju, Kad prodaja pocne stekati, krenu negativni reviewi onda pada prodaja i tek onda (cast izuzecima) ce poduzeti nesto da rjese problem koji znaju i sami da postoji ali ako ne steti prodaju boli ih uvo .

Isto tako kupiti andorid TV i onda se ustrucavati instalirati aplikacije da ne pocne trzati/stekati je totalna suprotnost od onog sto bi trebalo biti i pobija sve prednosti samog Andorid OSa (nabitnija prednost prema svim ostalima OS-ovima je upravo kolicina dostupnih aplikacija).

Manje-vise svi OSovi za smartTVe imaju youtube, WEB browser, Audio/Vidoe player, Plex, Emby, Xplay, IPTV.... tako da ako je to sve sto koristis na smartTVu onda taj Android nema nikakve prednosti nego samo mane u usporedbi sa ovima koji ne stekaju i nemaju nikakv delay ni kod prvog ni kod zanjdeg updatea (meni s eLG updatea nekih 7-8 put au 2.5 godina a samsun nekih 5 put au 4.5 godine i nikavi delayevi nisu bili ni na pocetku niti danas, sv ejednako fluidno radi ko i prvog dana).

Ja sam htio Android TV (probao sam nekoliko modela od 3000-13000 kn cjenovnih razreda i svi su stekali bez obzira na marku u usporedbi sa WebOS i Tizenom).
Uzeo bi ga zbog potrebe da mogu instalirati vise/puno aplikacija ali bez da se brinem nakoj koje ce poceti stekati/trzati...
Nisam uspio pronaci takav i svi koji su me tada uvjeravali (kupio sam 3 TVa sebi u zadnje 4.5 godine i jos nekolicini poznanika i rodbine instalirao/podesio 6-7 komada u tom periodu) da njihov nema delay i ne steka su to mislili zato sto nisu probali drugi pa im je to "normalno".

Sto se tice kvalitete slike sve je to slicno u slicnom cjenovnom razredu/dijagonali, nijedna proizvodjac nezeli bas odskakati nesto previse za istu lovu ako i konkurencija radi slicno .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 19:55   #13934
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Kad su Android i sustav od TV-a bili odvojeni, onda nije valjalo što su odvojeni, jer imaš dva različita sučelja.

Sad kad su to napokon spojili, da je sve u Androidu, sad pak ne valja jer je sporo

Nikad zadovoljni.

Danas uzeo 55"

Prvo gledao po dućanima, Hisense U8B me privukao metalnim kućištem, 120 Hz panelom i dizajnom, skoro sam ga uzeo.

Na kraju naletio na akciju u mall.hr...Sony 55XF7005 za 3999,00, tj. iste novce kao i Hisense gore. Hisense je ljepši, ima Atmos i svaštanešto, ali računam da je Sony Sony.
Ništa Android. Jedini pametan u dnevnoj sobi trebam biti ja

Bit će spojen na komp, 4k filmovi i sreća najveća.
Koliko sam uspio skužiti, nema bluetooth, što je mali minus jer si ne mogu nakačiti slušalice, ali nema veze.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 08.01.2020. u 20:14.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 20:03   #13935
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Ovi rollable (R serija) bi mogli biti zanimljivi u buducnosti sad kad ima i verzija iz stropa (do sad je bio samo onaj iz stalka/ormarica)

Ovakav jedan 75" OLED da se odrola iz stropa po potrebi .
https://www.youtube.com/watch?v=kfWFHFtEPao
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 20:06   #13936
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Meni ne šteka ni najmanje tako da na krivu ogradu laješ po tom pitanju i ako malo pročitaš napisano s razumjevanjem vidit ćeš da ne branim niti Smart niti Android, niti ih opravdavam, imam u kući i jedno i drugo i kod staraca 2 nova Lg-a. Da mi Philips Android radi bolje od LG-a i Grundiga, radi, do kada će ne znam i instalirao sam sve što meni treba bez ikakvog ustručavanja i nisu mu se promjenile performanse ili ja ne primjetim. Meni je slika 95% Tv-a, a oće li mi se YT otvoriti za 1,2 ili 5 sec boli me patka. I ovaj Tv nisam uzeo zbog androida nego zbog cijene i slike a OS mi je bio u drugom planu. Samo sam izneo svoje mišljenje i nisam nikoga prozivao niti branio, Ako ti je lakše, Android je smeće a Tizen i WebOS su puuuuuuuuuuuunnnnnnnoooooo bolji. OK
Nikada nemojte kupiti Android oni štekaju.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 20:11   #13937
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Ma super, uzivaj ti u Philipsu nitko ti ne brani, ja ima 4TVa u kuci (Philips, LG, Samsung i Vivax).

Nego cisto da znas "SmartTV" je i Android.
SmartTV ti je danas svaki koji ima Browser/internet konekciju i neki app tako da "Smart vs Andorid" nije kategorija .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 20:11   #13938
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
krivo

delete
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 20:21   #13939
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ma super, uzivaj ti u Philipsu nitko ti ne brani, ja ima 4TVa u kuci (Philips, LG, Samsung i Vivax).

Nego cisto da znas "SmartTV" je i Android.
SmartTV ti je danas svaki koji ima Browser/internet konekciju i neki app tako da "Smart vs Andorid" nije kategorija .
Znaš ti dobro što ja pisac htio reći i odoh uživati u filmu na Srbima jer je njihov Hd na RTS-u miljama daleko od našeg Hd-a
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 21:01   #13940
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kad su Android i sustav od TV-a bili odvojeni, onda nije valjalo što su odvojeni, jer imaš dva različita sučelja.

Sad kad su to napokon spojili, da je sve u Androidu, sad pak ne valja jer je sporo

Nikad zadovoljni.

Danas uzeo 55"

Prvo gledao po dućanima, Hisense U8B me privukao metalnim kućištem, 120 Hz panelom i dizajnom, skoro sam ga uzeo.

Na kraju naletio na akciju u mall.hr...Sony 55XF7005 za 3999,00, tj. iste novce kao i Hisense gore. Hisense je ljepši, ima Atmos i svaštanešto, ali računam da je Sony Sony.
Ništa Android. Jedini pametan u dnevnoj sobi trebam biti ja

Bit će spojen na komp, 4k filmovi i sreća najveća.
Koliko sam uspio skužiti, nema bluetooth, što je mali minus jer si ne mogu nakačiti slušalice, ali nema veze.
Kakav Atmos na TVu.
Ko to i kako moze koristit.

Pitam da vidim jesam li ja idiot koji je ulozio 5k eura u Atmos,a mogu ga imat na losem Hisensu

Tv sa atmosom je reklamno preseravanje koje granici sa laznim oglasavanjem
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 21:11   #13941
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Kakav Atmos na TVu.
Ko to i kako moze koristit.

Pitam da vidim jesam li ja idiot koji je ulozio 5k eura u Atmos,a mogu ga imat na losem Hisensu

Tv sa atmosom je reklamno preseravanje koje granici sa laznim oglasavanjem
Nemam pojma, bilo je jedno od onih featurea koji su se vrtili na demo snimci.
https://hisense.co.uk/tvs/all-tvs/u8b/

Kakve točno korisnik koristi ima od toga, nemam pojma, ali udica je bačena. Dobro dođe u birtiji za poklopiti ekipu...je, al moj TV ima Atmos
Reviewi koje sam našao su dosta pozitivni. Prodavači vele da se radi o nekoj (višoj) srednjoj klasi koja je ok. Čačkao sam malo po menijima...nemam neke zamjerke. Brand je dosta friški kod nas, iako su u TV biznisu već jako jako dugo. Osim te predrasude, ništa me drugo nije odvuklo na Sony. Fizički i izradom izgleda impresivno i bolje od sve duplo skuplje konkurencije što sam vidio u dućanu.

Nego... gdje naći povoljn(ij)e HDMI 2.0/2.0a/2.1 kabele?

Raspon cijena je nevjerojatan, a za metar kabela da spojim komp i TV ne dam 100+ kn
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 08.01.2020. u 21:16.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 21:50   #13942
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Imam Philips sa OS "Android TV" pa kako rekoše, najmanje 1sec. uvijek čekam da bi nešto pomakao, bilo ton ili kanal itd.
Ima li neki FW da mi radi kao obični TV bez smarta (da ostane LAN i wifi ali bez interneta).
Možda bi radio brže ?


Ima tjedan dana da sam ga resetirao na tvorničke postavke ali ne pomaže , još mi sad ima problem , samo na RTL-u dolje kad prebacujem kanale daje njemačke nazive emisije koju gledam i koja je slijedeća kao i kad stisnem "info" njemački tekst opisa filma, a u svim postavkama mi je hrv i sekundarni eng.
Na RTL2 i ostalim kanalima je sve hrv. Nebitno da li je Hbb uključen i spojen na internet ili ne, a teletekst je ok.

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 08.01.2020. u 21:58.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 23:43   #13943
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Prki - kak se ono kaze "I rest my case" ???

D/G - koji model Philipsa/TVa imas ? Ima nesto youtube videa kako ubrzati android Tv-ove ali neznam jel bi radilo konkretno za tvoj model.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 23:50   #13944
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Philips je 32PFS5501/12 ...kupljen prije 3 god. (tada je jedini imao DVB-T2 i HEVC u Splitu...našao ga kao izložbeni u Solin Građi) .
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 07:27   #13945
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nemam pojma, bilo je jedno od onih featurea koji su se vrtili na demo snimci.
https://hisense.co.uk/tvs/all-tvs/u8b/

Kakve točno korisnik koristi ima od toga, nemam pojma, ali udica je bačena. Dobro dođe u birtiji za poklopiti ekipu...je, al moj TV ima Atmos
Reviewi koje sam našao su dosta pozitivni. Prodavači vele da se radi o nekoj (višoj) srednjoj klasi koja je ok. Čačkao sam malo po menijima...nemam neke zamjerke. Brand je dosta friški kod nas, iako su u TV biznisu već jako jako dugo. Osim te predrasude, ništa me drugo nije odvuklo na Sony. Fizički i izradom izgleda impresivno i bolje od sve duplo skuplje konkurencije što sam vidio u dućanu.

Nego... gdje naći povoljn(ij)e HDMI 2.0/2.0a/2.1 kabele?

Raspon cijena je nevjerojatan, a za metar kabela da spojim komp i TV ne dam 100+ kn
Nazalost ako zelis 18gbps kabel platices 100+kn

Edit: nije ti nuzan 18gbps ako neces gledat hdr

Serije 7 od top proizvodjaca ionako nisu neka sreca za hdr radi loseg brightnessa.

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 09.01.2020. u 07:33.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 09:30   #13946
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Kakav Atmos na TVu.
Ko to i kako moze koristit.

Pitam da vidim jesam li ja idiot koji je ulozio 5k eura u Atmos,a mogu ga imat na losem Hisensu

Tv sa atmosom je reklamno preseravanje koje granici sa laznim oglasavanjem

Nema ti TV Atmos zvuk nego podršku da ga čita ( kad gledaš skompresirane filmove s usb-a ) - jbg ja bi volio da moj 3x skuplji to ima ali je bio neko pametan pa je rekao ta licenca nam ne treba ( meni fino izbaci ne podržavam audio format i pusti sliku samo kad primjeti Atmos )
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 09:36   #13947
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
A sto onda rec za Samsunge koji niti DTS ne citaju.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 09:37   #13948
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Zašto je taj atmos takva bitna stavka , svi imate 10+ zvučnika u dnevnom?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 09:43   #13949
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Zašto je taj atmos takva bitna stavka , svi imate 10+ zvučnika u dnevnom?
Ja imam 13 (ako brojis subove)

U TVu ta stavka je bezze jer se za Atmos brine AVR.

Tv je tu da pokaze sliku i nista više.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 16:24   #13950
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pa ko je ugradio taj "OS" u TV nego proizvodjac TVa ? Zasto WeboOS i Tizen ne stekaju? Ko brani SONYu ili Philipsu ili TCLu ..... i bilo kome drugome da stavi svoj OS u TV koji ce biti uvijek fluidan? Pa sami su izabrali Andorid, nitko ih nije tjerao na to - Zasto bi ih sa dneko trebao pravdati/braniti ako im Tv steka/trza ?

Uopce nerazumijem ekipu koja "brani" neki brand kao da je njihov, Sta tebe tolko boli ako ti neko kaze da tvoj Philips ili Sony trza vise od mog ili Perinog ili Jozinog LGa? Oces dobit neku lovu ako im "obranis" cast ?
Meni TV nije samo slika (to mi je 80%) nego i user interface, fluidnost , sam workflow/logika kao se upravlja TVom i dodatne funkcije.

Pa zar nije bolje reci to javno "DA, trza, nek to srede vise..." i prijavit im problem/bug umjesto reci "pa naviko sam se, nije tak strasno......" i nastaviti kupovati BETA proizvod za cijenu finalnog proizvoda ?

Mislis da ce oni to ikad pokusat sredit ako im nitko ne prigovori i svi se pomire s time da je to tako ok? Jeb.... se njima za korisnike dok se niko ne buni oni stancaju istom logikom i prodaju, Kad prodaja pocne stekati, krenu negativni reviewi onda pada prodaja i tek onda (cast izuzecima) ce poduzeti nesto da rjese problem koji znaju i sami da postoji ali ako ne steti prodaju boli ih uvo .

Isto tako kupiti andorid TV i onda se ustrucavati instalirati aplikacije da ne pocne trzati/stekati je totalna suprotnost od onog sto bi trebalo biti i pobija sve prednosti samog Andorid OSa (nabitnija prednost prema svim ostalima OS-ovima je upravo kolicina dostupnih aplikacija).

Manje-vise svi OSovi za smartTVe imaju youtube, WEB browser, Audio/Vidoe player, Plex, Emby, Xplay, IPTV.... tako da ako je to sve sto koristis na smartTVu onda taj Android nema nikakve prednosti nego samo mane u usporedbi sa ovima koji ne stekaju i nemaju nikakv delay ni kod prvog ni kod zanjdeg updatea (meni s eLG updatea nekih 7-8 put au 2.5 godina a samsun nekih 5 put au 4.5 godine i nikavi delayevi nisu bili ni na pocetku niti danas, sv ejednako fluidno radi ko i prvog dana).

Ja sam htio Android TV (probao sam nekoliko modela od 3000-13000 kn cjenovnih razreda i svi su stekali bez obzira na marku u usporedbi sa WebOS i Tizenom).
Uzeo bi ga zbog potrebe da mogu instalirati vise/puno aplikacija ali bez da se brinem nakoj koje ce poceti stekati/trzati...
Nisam uspio pronaci takav i svi koji su me tada uvjeravali (kupio sam 3 TVa sebi u zadnje 4.5 godine i jos nekolicini poznanika i rodbine instalirao/podesio 6-7 komada u tom periodu) da njihov nema delay i ne steka su to mislili zato sto nisu probali drugi pa im je to "normalno".

Sto se tice kvalitete slike sve je to slicno u slicnom cjenovnom razredu/dijagonali, nijedna proizvodjac nezeli bas odskakati nesto previse za istu lovu ako i konkurencija radi slicno .
Ukratko kad sam kupio tv sony 55'' xe9005 radilo je sve ok, na androidu 7, pojacavanje i menu su samo u nekim slucajevima(uđeš listu svih aplikacija- pa dok ih sve izlista mali i kratki zastoj) pokazivali tu sporiju reakciju, ali to je toliko zanemarivo i slabo vidljivo bilo da je bespotrebno rasprvaljati kao o nekom bitnom problemu i pojavilo se s vremenom, nisam to odmah primjetio, naime, 2 g. nisam updateao tv, a updateao sam sve brojne aplikacije na njemu redovito. Pokušaj ti na svom mobitelu danas ostaviti android 7 i updaetaj sve aplikacije redovito, pa me baš zanima hoće ti sve raditi kako treba
Problem kod sonya se dogodio cca pola godine nakon što sam uzeo tv(prije oko 2 g.) i to jer nije bilo moguće instalirati Oreo putem tv-a direkntno već se trebalo skinuti na usb sa pc-a i uključiti u tv i sam tv sve napravi. To sam radi lijenosti i radi toga što je tv super radio odgađao(sada sam napravio) i sada sam osjetio poboljšanje u iskustvu korištenja. Iskreno i da nisam sasvim ugodno bi koristio tv i dalje. A koristim ga svakodnevno i mnogo te za više stvari..
Nemam nikakvu nagradu od Sonya što to kažem, ali iskreno prije nego sam je uzeo sam gledao po netu i čitao, pratio testere i slika na sonyu mi je bila nešto najbolje što se moglo tada uzeti(moj sud po svemu što sam istražio). Tv je tada u dućanu koštao 13000kn, ja sam ga u s_domenice kupio na crni petak uz produljenje pretplate na max_tv za 7500kn. 5 godina garancije i realno kažem da radi super i da je slika vrhunska(još sam i jedan profil po preporukama sa interneta korigirao i baš izgleda nevjerojatno dobro po meni). Postoji više kanala na youtubeu i po tv forumima pa ako nekoga zanima neka sam pogleda i donese svoj sud.
__________________
Delpiero je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na