Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2019., 18:09   #47401
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Sve prekršitelje se može vrlo jednostavno riješiti tako da im se redovno nabija puna cijena osiguranja, pa i višestruka za teže slučajeve, a savjesne vozače nagraditi velikim bonusima, 90 ili 100% ako treba. Za kretene bez osiguranja i vozačke nikako zatvor nego džabe kopaj i uređuj tu istu cestu po kojoj si se vozio i radio sranja. Zatvor nije za takve jer im dođe kao godišnji odmor. Ako želiš divljati ili ne znaš voziti, onda ili plati ili odustani od auta. Kad to uđe u naš divni mindset, onda možemo govoriti o uspjehu.
A od čega će živjeti osiguravajuće društva onda?
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 18:21   #47402
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Sve prekršitelje se može vrlo jednostavno riješiti tako da im se redovno nabija puna cijena osiguranja, pa i višestruka za teže slučajeve, a savjesne vozače nagraditi velikim bonusima, 90 ili 100% ako treba. Za kretene bez osiguranja i vozačke nikako zatvor nego džabe kopaj i uređuj tu istu cestu po kojoj si se vozio i radio sranja. Zatvor nije za takve jer im dođe kao godišnji odmor. Ako želiš divljati ili ne znaš voziti, onda ili plati ili odustani od auta. Kad to uđe u naš divni mindset, onda možemo govoriti o uspjehu.
Podrzavam

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Učinkovitije je postaviti kameru u zoni 30 nego ležeći, to u Austriji rade masovno i svi usporavaju na 30.
Apsolutno, o tome i govorim cijelo vrijeme
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 18:21   #47403
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ne oduzima se i jedno i drugo nego samo 10 u tom slučaju

Vidim da nisi u mogućnosti razumjeti pročitano pa nema smisla raspravljati o tome...


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
whatever dude
domina je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 18:32   #47404
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Uf...tvoj pas?
Po ovome sto vidim, dalo bi se ispolirati.
Teško da će se moći. Malo će se moći ispolirati, no vidjet će se i dalje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 18:35   #47405
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
A od čega će živjeti osiguravajuće društva onda?
Osiguranje vozila čini manji dio njihovog proračuna isto kao i kamate na kredite u banci.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 18:38   #47406
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Osiguranje vozila čini manji dio njihovog proračuna isto kao i kamate na kredite u banci.
Dobro ako ti tako kažeš. Meni trgovina malim strojevima čini svega 5% proračuna firme. Za tih 5% bi bio spreman počiniti teško kazneno djelo koje uključuje cerebellum i mali kalibar. Ukoliko me neko ne kompenzira.

Tko će kompenzirati osiguravajuće kuće u HR?

Sjetimo se samo kredita u Švicarcu koji je bankama donio promile od ukupnog profita...i koje je natezanje I borba još dan danas oko toga.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 29.12.2019. u 18:45.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 18:50   #47407
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Ti si mali poduzetnik i tebi je svaka kuna bitna, to u potpunosti razumijem.

Znaš li koliko osiguravajućih kuća ima u HR, da ne računam banke i ostale koje guraju njihove usluge? Koliko u svakoj toj poslovnici ima ljudi koji ništa ne rade i nisu pod kontrolom? Tko su vlasnici svih tih kuća? Koliko oni realno isplate novaca, a koliko naplate? Njima da uzmeš i 50% prihoda, opet bi bili u plusu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 21:31   #47408
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Mislim da ovo s osiguranjima funkcionira u Engleskoj, ak sam dobro shvatio čovjeka. Kupio auto za 5000 funti, polica skoro pola cijene auta, mladi vozač. I ako nije kažnjavan, polica se smanjuje.
Nek me netko ispravi ako sam krivo skužio.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 21:36   #47409
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
da, jer ovako svake godine zimi ralica prode pa lezeci nestanu
Ako u jednom Kristinehamnu pored njihovih zima lezeci ne predstavljaju problem ralici... A nagrcu se snijega za pet nasih zima I apsolutno svi staju pred pjesackim/lezecim. Naravno, mentalitet je dijametralno suprotan nasem, a imaju i kamere uglavnom oko skola pa kad na znaku pise 30 covjek vozi 30. Selo od 15-20 soma ljudi, nemas ga sta vidjeti na karti, a mozes ga samo sanjati.


S druge strane ispred mene tip vozi uvoz neka stara 530-tica, otvoreni prozori, vozimo se 40ak kroz centar, on stisce gas i koci pa opet gas i koci... Otvorim prozor, kad ono tip svrsava na onaj šššus od turba, da selo cuje. Nisam mu vidio glavu, bio je nizi od sjedala Kako njemu objasniti ovo o cemu tu trubimo?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 21:57   #47410
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Nikako, treba se nadati da će ta vrsta izumrijeti prirodnim putem.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 22:34   #47411
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako u jednom Kristinehamnu pored njihovih zima lezeci ne predstavljaju problem ralici... A nagrcu se snijega za pet nasih zima I apsolutno svi staju pred pjesackim/lezecim. Naravno, mentalitet je dijametralno suprotan nasem, a imaju i kamere uglavnom oko skola pa kad na znaku pise 30 covjek vozi 30. Selo od 15-20 soma ljudi, nemas ga sta vidjeti na karti, a mozes ga samo sanjati.


S druge strane ispred mene tip vozi uvoz neka stara 530-tica, otvoreni prozori, vozimo se 40ak kroz centar, on stisce gas i koci pa opet gas i koci... Otvorim prozor, kad ono tip svrsava na onaj šššus od turba, da selo cuje. Nisam mu vidio glavu, bio je nizi od sjedala Kako njemu objasniti ovo o cemu tu trubimo?
Upravo o tim kamerama o govorim. Kod nas ih nema. Vani su se ljudi navikli da moraju postovati pravila. Usadili su im taj mentalitet.

U Austriji sam se vozio po seoskim cestama i sokirao se. Van naselja 120 na sat, cim dolazimo na tablu naselje kocimo na 40-50. Lezeci pred zebrama. Izlazimo iz naselja, trkaca staza, ja sa 80 daleko najsporiji. Novo naselje sve isto ko u proslom naselju. Kamere i lezeci su njih natjerali na to.

Tamo nema kamera van naselja (bar nije bilo kad sam ja bio) jer je tamo poanta kamera i lezecih da cuvaju zivote, a ne da zaradjuju za raskalasen zivot politicara.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 22:47   #47412
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Zna li itko za update navigacije, Mazda 6 je u pitanju, 2014. godina, ima memorijsku karticu koju mogu izvadit na kojoj je valjda navigacija, tko mi to može riješit?
Kupi update mapa na ebayu na kartici i samo ubacis u citac koji ti je s lijeve strane ispod prekidaca za lane assist i RVM.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 23:48   #47413
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako u jednom Kristinehamnu pored njihovih zima lezeci ne predstavljaju problem ralici... A nagrcu se snijega za pet nasih zima I apsolutno svi staju pred pjesackim/lezecim. Naravno, mentalitet je dijametralno suprotan nasem, a imaju i kamere uglavnom oko skola pa kad na znaku pise 30 covjek vozi 30. Selo od 15-20 soma ljudi, nemas ga sta vidjeti na karti, a mozes ga samo sanjati.


S druge strane ispred mene tip vozi uvoz neka stara 530-tica, otvoreni prozori, vozimo se 40ak kroz centar, on stisce gas i koci pa opet gas i koci... Otvorim prozor, kad ono tip svrsava na onaj šššus od turba, da selo cuje. Nisam mu vidio glavu, bio je nizi od sjedala Kako njemu objasniti ovo o cemu tu trubimo?
Vani ima jako malo ležećih policajaca, a drugu stvar si zaboravio.. ovi vozači ralica koji kod nas pokupe te ležeće drugu zimu ne voze u HR nego u AU ili DE pa ipak paze jer su naučili na vlastitim greškama .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 07:39   #47414
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Na tvom mjestu bih uzeo Continental AllSeasonContact ili PremiumContact 6, ako ne voziš često kad je ispod 6-7°C.
Tih dana je mozda 15ak u godini (da je ispod te temp).
Hvala na preporuci.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 09:14   #47415
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
S druge strane ispred mene tip vozi uvoz neka stara 530-tica, otvoreni prozori, vozimo se 40ak kroz centar, on stisce gas i koci pa opet gas i koci... Otvorim prozor, kad ono tip svrsava na onaj šššus od turba, da selo cuje. Nisam mu vidio glavu, bio je nizi od sjedala Kako njemu objasniti ovo o cemu tu trubimo?
Da da, kod mene u kvartu a i po gradu isto tako. Uvijek neki odron stari i pišti auto, mene bi to smetalo nakon 15 minuta. Da ne govorim kada stave topove od auspuha u puntiće, stare lagune pa auto prdi i ronda, pa kad stave one uređaje da im auto stenje i vrište kad puste gas i sl.

Da mi je bar na par dana ući u taj mentalni sklop da se malo odmorim.

P.S. što je fascinantno, većina novih luksuznih/skupih/brzih auta uopće nema te pizdarije tako da mi nije jasno što i koga imitiraju al dobro.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 09:24   #47416
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Pa mora se nekak u selu isticat...
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 09:45   #47417
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
120) pomoci osim policiji sa radarima/laserima i presretacima da lakse globi ljude ?
-->
Nego kad vec raspravljamo o brzini ima li neko info zasto na autoputu ZG-OS cesto vidim znak 120km/h ? Cesta nije nista losija nego tamo di je 130 km/h niti su zavojia i slicno da bi trebalo odjendom biti spoprije.
Izgled kao da su nasli negdje staro skladiste iz SFRJ sa zaostalim znakovima pa su i njih natkali na autoput?
Znaci osim onih sa radovima (pravim i izmisljenim) gdje je 60, 80 km/h i onih dionica prije odmorist ia benzinskih (ne svih) sto smanje na 100 km/h sad redovito ima i 120 km/h.

Nekuzim sta ce tih 10km/h (130--->120) pomoci osim policiji sa radarima/laserima i presretacima da lakse globi ljude ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 10:45   #47418
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Pa sam potez AC ZG-Lipovac je rascjepkan sa znakovima 100-110-130. Za popizdit.

A vec kad spominjemo mentalitet balkanaca - ukljucivanje u promet sa sporedne ceste kad je guzva. U ZG to je lutrija, a ni manji gradovi u HR nisu bolji.
U DE malo sacekas i pustaju. O "ziper" suzavanju u jedan trak da i ne govorim.

Mozemo mi trubit da kamere pune proracun, ali trebaju i podrzavam ih. Pa i ja nekad povezem na dijelovima gdje znam da nema pjesaka, ali ne idem 130 . Dobivao sam kazne u proslosti i to me oplelo po dzepu...i opametilo me.
Ali dok god pravosudje bude ovo koje je sad - nema promjene u odlukama sudaca za one podobne i tatine sinove. Mora doci do kompletne izmjene ljudi na tim pozicijama i tek tad cemo moci govoriti o pravednosti sudova.

Message delivered by Tesla Model S P100D
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 11:07   #47419
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ne znam zašto se opterećujete s time da li vi nešto podržavate ili ne podržavate.
Kamera će biti sve više, sve više kontrola i kazne će biti sve veće.

Jednostavno napravite klik i vozite se u skladu sa ograničenjima i problema nema.

U 15 godina koliko vozim nemam niti jedan bod, jedno upozorenje i to je to.
Ako je 50 ograničenje vozim se do 70 i problema nema.

Moram primijetiti da mi je jako simpatično kako se svi u sloveniji i austriji voze po ograničenjima, a kod nas kao dežurni debili i niki laude.

Jedva čekam da uvedu i kamere koje će mjeriti razmak na autocesti. Uostalom panasonic je sve napisao. Zdrav razum i bok.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 11:20   #47420
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ali nije stvar u tome. Ja isto vozim 13 godina, nikada nisam ništa platio, niti dobio išta.

Pazim, vozim po propisima gdje treba, znam gdje mogu malo van propisa itd.

Ali, što se promjenilo uvođenjem tih kamera? Sigurnost u prometu? Broj stradalih? Balavci s 18 godina i 2+ primila u krvi su počeli piti Pago od jagode?
Naša djeca sigurnija na putu do škole? Manji broj HDZ glasača?

Ama baš ništa. Muzu lovu gdje mogu, jer jebiga, mogu, a ništa novoga, ništa boljeg itd.
Sestra mi je magistar prometa, radila istraživanja za magisterij, rezultati su poražavajući.
Sve zemlje idu na bolje, Švicarska ima neku viziju kroz nekih 20-30 godina imati 0% prometnih nesreća s smrtnim posljedicama, i gaze prema tome žestoko, svake godine sve manje nesreća itd.
Kod nas sve gore i gore. Neki dan sam gledao statistiku, 2019. gora od 2018. po smrtnim posljedicama.
A sve puno kamera, jelte?

Ja sam za to da se poštuju propisi, kakvi god da jesu, no uvođenjem kamera neće riješiti probleme koje imamo.

Imamo previše tatinih sinova, imamo previše alkohola na cesti, imamo previše nesposobnih policajaca na cesti, imamo previše nesposobnih policajaca u uredima koji govore ovim nesposobnim na cesti što i kako da rade, imamo lošu politiku i imamo ispodprosječne aute i šofere za volanom istih.
Dosta poznanika su prešli u policiju jer je to bio siguran posao. Nesposobni i nepismeni bili kroz cijelo šklolovanje, ništa pametniji kasnije. Sad oni dijele pravdu i rade reda u prometu, svaku feštu gdje sam s njima ne mogu sjediti, kamoli stajati, jer, citiram "metalna vozačka" je u novčaniku... Sramota.
Što im znače kamere, ograničenja i slično kada NEMA policije na cestama.

Već sam par puta napisao, ponoviti ću. Vozim 13 godina, redovno.
Radim privatno oko 15-20k godišnje, službeno isto toliko. Jedno 4 godine sam se vozio na posao u jednom smjeru 40km.

Zaustavila me policija svega 3 puta u RH u 13 godina. Jednom kada su tražili Korade-a, tako ta se to ne računa.

Magistrirao sam u Sloveniji, živio tamo 2 godine, zaustavili su me svaki mjesec jednom. Rutinska provjera, vozačka, prometna, hvala i nasvidenje.

Komentari "zbog takvih kao mi" su neumjesni na jednom ovakvom forumu, gdje, smatram, razina inteligencije bi trebala biti na višem nivou.
Kamere su ovdje, ne zbog loših šofera, nego zbog idiota koji nam vode ovu državu a mi uporno glasamo za njih (čast izuzecima).

Što prije ekipa shvati da kamere nisu pravi i jedini put ka sigurnosti u prometu (ne kažem da ne trebaju biti gdje jesu, neka ostanu, ne mogu više škoditi), to će prije biti lakše i šoferima a i nama koji ovo čitamo.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 30.12.2019. u 12:05.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 11:27   #47421
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

Ali, što se promjenilo uvođenjem tih kamera? Sigurnost u prometu? Broj stradalih? Balavci s 18 godina i 2+ primila u krvi su počeli piti Pago od jagode?
Naša djeca sigurnija na putu do škole? Manji broj HDZ glasača?
Sigurnost u prometu će se sigurno povećati kroz vrijeme, jedan od ciljeve je promjena ponašanja sudionika u prometu. Ništa ne ide preko noći, tako ni ovo.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 11:36   #47422
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Kamere su od 2017. u funkciji na nekim mjestima, 2018. na mnogo više njih, krajem 2018./početkom 2019. gotovo sve pokriveno kamerama (po planu).
Rezultat, 2019. godina najgora po smrtnosti u zadnjih par godina.

Nema ništa preko noći, slažem se, no pozitivni rezultati moraju biti vidljivi bar u nekom mizernom omjeru.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 12:27   #47423
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 12:37   #47424
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 959
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kamere su od 2017. u funkciji na nekim mjestima, 2018. na mnogo više njih, krajem 2018./početkom 2019. gotovo sve pokriveno kamerama (po planu).
Rezultat, 2019. godina najgora po smrtnosti u zadnjih par godina.

Nema ništa preko noći, slažem se, no pozitivni rezultati moraju biti vidljivi bar u nekom mizernom omjeru.
Kamere su u Splitu od 2013 godine, ako ne i ranije a ja taman stojim na križanju Dubrovačke i Vukovarske, pola metra od spomenika curi koja je poginula kao pješak ni kriva ni dužna čekajući autobus na autobusnoj stanici.
A ove godine je ljudi poginulo u Splitu kao nikad.
Inače mi je zanimljivo da u Splitu niti jedna jedina kamera ne snima prolazak kroz crveno, kojih ima ohoho, nego samo brzinu.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je online   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 13:00   #47425
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Teško da će se moći. Malo će se moći ispolirati, no vidjet će se i dalje.
Mislim da ce se moci ispolirati bez problema.
Meni je davno isto tako pas (moj) izgrebao vozaceva vrata i prednji blatobran na istoj strani. Boja bordo metalik, vidjelo se samo tako.
I izgledalo je poprilično "ružno i duboko", cak mislim i puno gore nego na ovim slikama jer si je cucak stvarno dao truda, te su ogrebotine bile bas onako guste i po cijelim povrsinama.

Majstor mi to ispolirao, nije se vidjelo apsolutno nikakvog traga nakon poliranja.

Vidi ovdje kako lik sam napravi poprilicno ruznu ogrebotinu i ispolira: https://www.youtube.com/watch?v=2nYF46P7B2c
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 13:09   #47426
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
.... Sad oni dijele pravdu i rade reda u prometu, svaku feštu gdje sam s njima ne mogu sjediti, kamoli stajati, jer, citiram "metalna vozačka" je u novčaniku... Sramota.
.....
Ne kužim ovo s "metalna vozačka" , explain pls
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 13:12   #47427
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 959
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ne kužim ovo s "metalna vozačka" , explain pls
a kada ih policija zaustavi pokažu značku i prođu bez kazne

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je online   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 13:38   #47428
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ne kužim ovo s "metalna vozačka" , explain pls
Značka
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 13:55   #47429
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Aha, kull, ni na kraj pameti
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 13:56   #47430
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Nije 2019. najgora po poginulim osobama. Kad se pogleda unazad 10-20 godina, te se brojke smanjuju dosta. Logički je da će se smanjivati broj težih ozljeda i poginulih, pošto su auti sigurniji, a povećati broj nezgoda samo s materijalnom štetom, jer je osjećaj brzine u "u boljim" autima slabiji.

S druge strane, greška je bilo ukidanje ograničenja za mlade vozače, jer dosta sudjeluju u prometnim nesrećama s težim posljedicama
lowrider je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na