Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2019., 16:38   #1
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Tražim savjete/ideje

Dakle,

U nekolicini tema prije sam naveo kako me užasno muči "problem" prikaza kvalitete slike na TV-u iz potpisa koji je spojen na PC.

Iscrpio sam sve moguće kombinacije, opcije i načine ali problem ostaje i dalje. Razlika u kvaliteti između PC -> HDMI -> TV i HDD->TV je nebo i zemlja.

Pa bi ovom temom zamolio svakog sa foruma da napiše neki savjet/ideju koji bi bio najbolji mogući način za gledanje multimedija sa mog PC-a na TV a da izbjegnem direktno spajanje putem HDMI-a. Trenutno si prebacujem sve potrebno na vanjski HDD pa njega u TV i tek onda kada TV radi procesiranje fajla slika bude kakva i treba biti.

Ako sam sve dobro objasnio, koje mogućnosti postoje a da nije skupo i da je donekle jednostavno za namjestiti.


1. Streameti ne mogu. Imam 10mbita paricu + fajlovi su ili 4K ili 1080p 10bit formata, nekad x265 nekada x264.
2. Da li postoji neka varijanta nećega da učitava potrebne fajlove sa kompa ali da proesiranje slike ne radi sam PC. (tipa rasberry pie?)

Svaki savjet dobro došao.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2019., 17:29   #2
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,780
Sto vrtis kao player na kompu?
Eliminirao si hdmi kabel kao problem?
Ako stavis clone display, je li sadrzaj bas vidno razlicit izmedju tva i kompa? (Nadam se da je sve bar donekle kalibrirano pa da se moze usporediti 1:1)
Je li prikaz sadrzaja slican ako usporedjujes hdd->tv i pc->pc monitor? (cisto da eliminiramo opciju da tv uljepsava sliku nekim filterom)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2019., 17:42   #3
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sto vrtis kao player na kompu?
MPC-HC prije sada MPC-BE (HC otišla ekipa/BE ima redovna ažuriranja.) - sa madVr ali trenutno ga nekoristim jer i ako sam u njegovim postavkama mjenjao prema uputama, slika i dalje imala iste probleme.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Eliminirao si hdmi kabel kao problem?
Yes, probao sa dva različita kabla - oba dobivena i/ili sa TV-om / monitorom


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako stavis clone display, je li sadrzaj bas vidno razlicit izmedju tva i kompa? (Nadam se da je sve bar donekle kalibrirano pa da se moze usporediti 1:1)
Mislim da mi je 2nd display (TV) ne kao clone nego kao ekstenzija.
- Donekle je sa, online stranicama, ali problemi nastaju ne u bojama koliko u bendanju nijansi sivih-bijelih-crnih. (tipa startup od netflixa sa crveni logom i bijelom pozadinom se jako vide "aureole" između nijansi bijele oko logotipa. Nez kak da to objasnim. Drugo je, vidljivo pojavljivanje aremo reći "artefakata" na tamnim scenama - doslovno tipa na crnim majcama se vide kocke pixela kako plešu...


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Je li prikaz sadrzaja slican ako usporedjujes hdd->tv i pc->pc monitor? (cisto da eliminiramo opciju da tv uljepsava sliku nekim filterom)
PC->PC je treći prikaz slike, nije savršen ali je puno bolji - doduše to je 1440p rezolucija (pa nema onog famoznog 4x po pikselu skeliranja sa 4K sadržajem + VA panel je naspram IPS-a kod TV-a.

P.s.

NVCP je za monitor namješteno kao i za TV RGB 0-255 full range - scaling stavljen pod GPU ne Display.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na