Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2019., 14:20   #1
shamtam
Registered User
 
shamtam's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Unhappy Dobiti wifi u sobi s extenderom

Bok svima,
pitanje je vezano uz wifi domet u stanu – čitao sam dosta i po ovom forumu i posvuda, ali što god sam probao baš i ne radi kako treba.
Dakle, setup je sljedeći:
  • HT-ov router je u uredu na jednom kraju stana i njegov signal se super hvata u dnevnom boravku, ali u sobi nikako.
  • imam Edimax EW-7438RPn Mini extender koji je bio uštekan u dnevnom boravku i radio kao extender, emitirao je mrežu istog imena kao i originalna i sve je fino radilo.
  • promjenom operatera (iz HT-a u A1) wifija više nema u sobi. Naravno, ponovno sam konfigurirao extender, ali bezuspješno, jednostavno ne mogu dobiti wifi do sobe.
  • pokušao sam extender prebaciti i u access point mode, tako da sam u njega prištekao LAN kabel (LAN je proveden po cijelom stanu), uštekao extender u sobi u struju i posložio ga u AP mod rada.
  • Ako extender emitira istoimenu mrežu, onda kada dođem s mobitelom u dnevni boravak, on se drži za slamčicu za taj wifi (dakle, nema signala praktički, ali ne želi se prebaciti na A1 router, odnosno kvalitetniji signal)
  • ako extender emitira mrežu drugog imena, opet se mobitel drži za tu mrežu…

Ne znam više kako postaviti stvari.
Na raspolaganju imam još jedan switch obični i imam mikrotikov jedan mali router ako to išta može pomoći.

Hvala na savjetima!
shamtam je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 14:36   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Poznato je da se pojedini klijenti "ne znaju" sami prebaciti na neku drugu mrežu / AP nego se drži ko pijan plota dok god "vidi" taj prvi.
Rješenje je da ga manualno zakačiš na onaj AP za koji znaš da je bliži, nema druge.

Bolje je da je taj extender u AP modu rada, znači spojen mrežom na gl. router a SSID neka je drugačijeg imena pa tako znaš koji je koji.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2019., 14:59   #3
shamtam
Registered User
 
shamtam's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Poznato je da se pojedini klijenti "ne znaju" sami prebaciti na neku drugu mrežu / AP nego se drži ko pijan plota dok god "vidi" taj prvi.
Rješenje je da ga manualno zakačiš na onaj AP za koji znaš da je bliži, nema druge.

Bolje je da je taj extender u AP modu rada, znači spojen mrežom na gl. router a SSID neka je drugačijeg imena pa tako znaš koji je koji.
Hvala, to se i meni čini kao najizglednije da će biti, ali šteta.
Baš sam očekivao da će mobitel biti dovoljno pametan da ako vidi da ima puno jači signal i to od poznate mreže, da će se prespojiti, ali ništa.
Probat ću eventualno još sa nekim drugim ekstenderom ako uspijem, ali i meni se čini da će biti ovako kako kažeš
shamtam je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 15:23   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Zato sam gore i napisao kako koji klijent, svima se to dešava a nebitno jeli android ili win ili Linux.
Napravi kako je opisano, eventualno stavi i switch (kad ga već imaš) da po potrebi možeš žično spojiti komp ili nešto drugo.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 14:12   #5
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
Kako promijeniti SSID? Imam Fritz repeater 310. Uparim ga sa Fritzbox 7490 preko WPS. Sve radi.
Htio bih promjijeniti SSID tako da vidim da se spajam na repeater, a ne na Fritz 7490.
Kako?
__________________
he,he

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.07.2019. u 14:45. Razlog: preglednost
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 14:44   #6
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Pa udjes u postavke repeatera preko weba i tamo je vjerojatno SSID od repeatera postavljen kao 7490, promijenis ga i to je to.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 14:57   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Sve zavisi kakva je pamet repeter - a, samo neki imaju opciju da je njihov SSID različit od gl. router (AP od kojeg uzima link),
kod većine mora biti isti, mislim da je to i ovdje slučaj.

U ovom manualu > https://en.avm.de/fileadmin/user_upl...eater-310e.pdf
nema kako izgleda njegov web konfig tj. koje su opcije na raspolaganju.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 19:06   #8
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Koristim osobno Fritzeve routere i ovo sto zlatko pita je po meni bolja opcija posto ti repeateri po defaultu kad se spoje na router sebi daju isti SSID name i onda wlan uredjaji ne znaju razlikovati izmedju repeatera i routera. Znaci znalo mi se dogadjati da kad dodjem doma sa mobitelom npr. on se spoji na router umjesto na repeater,na kojem je jaci signal i veca propusnost, to vrijedi i za PC koliko sam skuzio. Poz
scarzz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na