Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2016., 16:05   #601
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Slikaj mob u kejsu, pliz
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 16:11   #602
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Ne bih koristio tu masku sve da mi ju daju za badava i placaju po danu
rak21 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2016., 16:11   #603
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Ma ima razlike naravno. Ali sam uvjeren da većina korisnika se potajno uvijek nada da će dobiti S6 mobitel od S5 ili S7 od S6... a zapravo su promjene češće ispod haube dok je vizualno gotovo isto kao prije.
Razlike u vizualnim promjenama i featureima u softveru su male, s tim se slazem. Ali opet, tko prelazi sa S6 na S7 samo zbog toga? Upravo te ispod haube promjene su najvece u mom iskustvu sa Note 5. Evo par primjera:

- na LP, pull down notifikacija cesto zatrza. Odredjene notifikacije znace pad frejmova sa 100% vjerojatnosti. Na MM nikad ne trza.
- na lockscreenu kada povecam notifikacije da ih mogu procitati, animacija je uvijek trzava. Takodjer ako iz notifikacije ulazim u samu aplikaciju nije glatko nego trza i stuca, nekad zaglavi na par trenutaka. Na MM radi glatko.
- one handed operation mode animacija radi na moza 5fps na LP. MM = glatkih 60fps
- opcenito gladji rad u svim aplikacijama. Posebno vidljivo na onim sa najvise trzanja, poput playstorea. Na LP se zna dogoditi da zatrza pri skrolanju u najobicnijem settings meniju. Na MM ga ne mozes natjerati tu da zatrza i da hoces. LP zatrza i u whatsappu, bezbroj je primjera.
- definitivno bolji ram management na MM. Na LP se zapitas koji je smisao toliko rama ako je ram management tako agresivan.

Ne znam sto ce MM napraviti od S5 ali eto to su moja iskustva sa Note 5. Takodjer slicno sam vidio sa S6 edge ali to nije moj uredjaj kojeg koristim. Ja sam i dalje nezadovoljan fluidnoscu, vjerojatno jer koristim Nexus i tesko mi je prihvatiti da uredjaj iz 2013. moze toliko gladje raditi, ali ne mogu uopce reci da Samsung nije nista napravio. Tko zna, mozda sa Android N-om konacno pogode
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 16:27   #604
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Sigurno nije ni jeftina, al dobar izbor
35$, sa UAG stranice, free shipping.
Thnx.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Slikaj mob u kejsu, pliz
Jesam, budem jos koju sliku okacio za tebe.

Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Ne bih koristio tu masku sve da mi ju daju za badava i placaju po danu
Hehe postujem tvoje misljenje al ukusima se ne raspravlja.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 17:59   #605
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
UAGly, nhf
Znam da se o ukusima nema smisla raspravljati, al tako glomazne maske meni samo ukvare izgled i ergonomiju mobitela...
S druge strane mozes biti siguran da ce ti mobitel biti citav i ako padne sa zgrade
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 18:21   #606
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
O ukusima se ne raspravlja, ali ja jos ruznije maske nisam vidio
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 18:38   #607
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ako nista drugo, bar se svi mozemo sloziti da izgleda brutalno
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 19:09   #608
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Razlike u vizualnim promjenama i featureima u softveru su male, s tim se slazem. Ali opet, tko prelazi sa S6 na S7 samo zbog toga? Upravo te ispod haube promjene su najvece u mom iskustvu sa Note 5. Evo par primjera:

- na LP, pull down notifikacija cesto zatrza. Odredjene notifikacije znace pad frejmova sa 100% vjerojatnosti. Na MM nikad ne trza.
- na lockscreenu kada povecam notifikacije da ih mogu procitati, animacija je uvijek trzava. Takodjer ako iz notifikacije ulazim u samu aplikaciju nije glatko nego trza i stuca, nekad zaglavi na par trenutaka. Na MM radi glatko.
- one handed operation mode animacija radi na moza 5fps na LP. MM = glatkih 60fps
- opcenito gladji rad u svim aplikacijama. Posebno vidljivo na onim sa najvise trzanja, poput playstorea. Na LP se zna dogoditi da zatrza pri skrolanju u najobicnijem settings meniju. Na MM ga ne mozes natjerati tu da zatrza i da hoces. LP zatrza i u whatsappu, bezbroj je primjera.
- definitivno bolji ram management na MM. Na LP se zapitas koji je smisao toliko rama ako je ram management tako agresivan.

Ne znam sto ce MM napraviti od S5 ali eto to su moja iskustva sa Note 5. Takodjer slicno sam vidio sa S6 edge ali to nije moj uredjaj kojeg koristim. Ja sam i dalje nezadovoljan fluidnoscu, vjerojatno jer koristim Nexus i tesko mi je prihvatiti da uredjaj iz 2013. moze toliko gladje raditi, ali ne mogu uopce reci da Samsung nije nista napravio. Tko zna, mozda sa Android N-om konacno pogode
Pa eto i ja se nadam da će moj S5 glađe raditi sa MM ali ja s ne mogu požaliti ni sada da mi trza. Koristim custom rom baziran na stock koji sam još sam dodatno podesio i radi mi super.

Ljudi kad friško stave novi rom su često jako oduševljeni jer dok je friško sve radi puno glađe nego nakon nekoliko mjeseci korištenja i natrpavanja aplikacijama, tako da za pravi osvrt na MM mislim da valja pričekati.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 20:35   #609
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
O ukusima se ne raspravlja jep meni je recimo UAG odličan. Ono što je super kod nje je što je puno lakša i tanja/manja nego što to slike sugeriraju a štiti ko blesava . Jasno, ko ne voli maske , tek mu je ovo dernek
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 20:42   #610
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772