Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2019., 16:15   #3601
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
koliko dugo je čekao na odgovor?
čudno mi samo nešto, poslao sam im upit njihovom kontakt formom, a nisam dobio nikakav mail da je zaprimljeno
Odgovor je dosao u roku od 24 sata, ali ocito da sada imaju jako puno posla pa ces malo vise cekati na odgovor.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 16:18   #3602
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
poslao sam im upit njihovom kontakt formom
To je kao i da im nisi poslao, nemaš nikakav trag da si išta poslao i nikakav trag što si uopće napisao.
Prigovor se treba slati sa e-mail računa i onda se jasno vidi kada si im poslao i na osnovu toga imaju 15 dana da odgovore.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 16:35   #3603
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
e to to, zato i pitam, nemam nikakav dokaz - nije mi stigla nikakva potvrda na mail od njih da su primili.. šaljem mail čim stignem
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 16:52   #3604
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Nešto mi sjećanje navire kako se pljuvalo po ag008, a sad ispada da bi ti isti dali guzice za kunu popusta.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 17:08   #3605
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
I mene zvali. Ja naručio 7 usb stickova 32 gb za 102 kn ukupno. Rekli mi da nemaju na stanju.

Sad odjednom imaju i pitaju jel mi odgovara ponuda.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 19:43   #3606
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Reci da ti ne odgovara...traži 10komada po toj cijeni!
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 20:15   #3607
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Citiraj:
Autor bilicvitak Pregled postova
Nešto mi sjećanje navire kako se pljuvalo po ag008, a sad ispada da bi ti isti dali guzice za kunu popusta.
E vidis, bilo je nekih koji su pisali, hop na mingos i pisati prijavu...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 20:56   #3608
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Reci da ti ne odgovara...traži 10komada po toj cijeni!
😂😂😂😂😂Neka se znoje oni u Linksu.

Update,burazu mislili uvaliti bijeli mis jer kao drugog nemaju na lageru.Buraz ih odkanta,poslije mu jave da moze birati boju koju god hoce😂😂😂😂
Mora da ih je MINGO dobro uhvatio za jaja?

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 12.02.2019. u 22:12.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 22:13   #3609
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Daj koristi tipku edit, da ne pišeš 5 postova jedan za drugim...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 22:23   #3610
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Mora da ih je MINGO dobro uhvatio za jaja?
Je, vas 5-6 koji ste ih tužakali ćete dobiti jeftine usb stickove i miševe, evo links je na koljenima radi tog troška od par stotina kn, lol.
Meni se čini da vam se smiju, skupa sa institucijama, dogovorio se trgovac s inspektoratom umjesto visoke kazne podijelit neke gadgete, vuk sit ovce na broju.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 22:43   #3611
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Je, vas 5-6 koji ste ih tužakali ćete dobiti jeftine usb stickove i miševe, evo links je na koljenima radi tog troška od par stotina kn, lol.
Meni se čini da vam se smiju, skupa sa institucijama, dogovorio se trgovac s inspektoratom umjesto visoke kazne podijelit neke gadgete, vuk sit ovce na broju.
I tih 5 - 6 ce razglasiti ostalima pa će drugi put ih biti 200 pa više.... pa će prestati s tom praksom.

Kao i nas par koji smo davno prije napali famoznu amortizaciju i novi proizvod - nova garancija. Možemo pridodati i nije identičan proizvod - kupac bira riješenje umjesto njihovog "ekvivalentnog" proizvoda.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 23:08   #3612
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
I tih 5 - 6 ce razglasiti ostalima pa će drugi put ih biti 200 pa više.... pa će prestati s tom praksom.
Mislim da sanjaš, zarada trgovca od lažnog marketinga je jedno 1000x veća nego možebitne kaznice i posljedice.
To da ćeš nekom razglasiti je također komično, ovakve stvari se samo povlače na 2 informatička foruma, i to među nekolicinom jedno te istih ljudi.
99% ljudi nema pojma o svojim osnovnim pravima kao potrošači, to se može vidjeti i ovdje po forumu kakva pitanja se ispituju, uvijek jedno te ista.
Za par mjeseci se neće nitko sjećati ničega vezano za links.

Citiraj:
Kao i nas par koji smo davno prije napali famoznu amortizaciju i novi proizvod - nova garancija.
Ma da, toliko žestoko ste napali da se gotovo ni jedna trgovina ne drži toga, potrebno je natezanje i prijetnje prijavom pa da ti nešto uvaže.

No svakako je hvalevrijedno izboriti se makar za sebe i dobiti željeni proizvod.

Zadnje izmijenjeno od: zalman1. 12.02.2019. u 23:15.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 23:23   #3613
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Ma da, toliko žestoko ste napali da se gotovo ni jedna trgovina ne drži toga, potrebno je natezanje i prijetnje prijavom pa da ti nešto uvaže.

No svakako je hvalevrijedno izboriti se makar za sebe i dobiti željeni proizvod.
Ja u zadnje vrijeme ni u jednoj nisam doživio da na upit o novoj garanciji ili o izboru novog proizvoda dobijem negativni odgovor u živo i na mailu i to bez prijetnji prijavom i pozivanja na zakon.
Istina, nisam baš kupovao i reklamirao u protisu i adm-u...

Da li si nakon famozne "svađe" ovdje na forumu sa Vedranom iz linksa doživio da su ti umanjili vrijednost reklamiranog proizvoda pod "amortizacijom"?

Propagandiraš ništa se ne može, ništa se ne neće mijenjati kad očito iz iskustva je donijelo promjena.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 09:15   #3614
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ja u zadnje vrijeme ni u jednoj nisam doživio da na upit o novoj garanciji ili o izboru novog proizvoda dobijem negativni odgovor
A koliko si ti to imao potreba u "zadnje vrijeme" tražiti novo jamstvo? Jednom? Dvaput?
Nisi ti i ovaj forum reprezentativan primjer poslovanja neke trgovine.
Samo jučer je u Links poslovnice ušetalo par tisuća ljudi, par stotina ih je obavilo kupnju online i tko zna koliko njih predalo nešto na reklamaciju.
Misliš da će sve biti riješeno po propisu?
Većina ljudi nema pojma da trebaju dobiti potpuno isti proizvod u zamjenu i novo jamstvo i trgovac to masovno koristi.

Dovoljan primjer je što možemo svaki dan pročitati na forumu kako u istoj trgovini jedan prodavač ti dopusti da vratiš proizvod, a drugi ne želi, jedan prodavač ti otpakira proizvod da ga pogledaš, a drugi ne želi prije nego kupiš.
Isto vrijedi i za zakone, malo se radi po zakonu, a puno češće se ide app metodom, često i radi neznanja trgovca.
Citiraj:
Da li si nakon famozne "svađe" ovdje na forumu sa Vedranom iz linksa doživio da su ti umanjili vrijednost reklamiranog proizvoda pod "amortizacijom"?
Ne znam ništa o nikakvoj svađi ali nemoj misliti da si se ti izborio za nekakva prava korisnika i napravio prekretnicu u načinu poslovanja, smiješno je.
Zakoni odavno postoje, jasno su napisani, a trgovcu često treba pisani prigovor da bi se on podsjetio na njih.
I opet se vraćamo na ono da će 0.01% ljudi podnijeti taj prigovor i da uopće zna što je to.

Citiraj:
Propagandiraš ništa se ne može, ništa se ne neće mijenjati kad očito iz iskustva je donijelo promjena.
Ne, itekako se može, ali samo kao pojedinac za pojedini slučaj, nemoj misliti da ćeš ti radi svog prigovora potpuno promjeniti rad neke trgovine i natjerati ih da se oni od danas krenu strogo držati zakona, to je komično.

Trgovca treba svaki puta iznovo podsjećati koje su njegove obveze jer radnici u trgovini se mjenjaju svaki dan, a oni nisu pravnici.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 09:44   #3615
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Je, vas 5-6 koji ste ih tužakali ćete dobiti jeftine usb stickove i miševe, evo links je na koljenima radi tog troška od par stotina kn, lol.
Meni se čini da vam se smiju, skupa sa institucijama, dogovorio se trgovac s inspektoratom umjesto visoke kazne podijelit neke gadgete, vuk sit ovce na broju.
Da ljudi za sve što ima smisla pišu prijave, reda bi se puno prije napravilo. Internet ratnici su najbeskorisnija sorta koja postoji.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 12:32   #3616
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
😂😂😂😂😂Neka se znoje oni u Linksu.

Update,burazu mislili uvaliti bijeli mis jer kao drugog nemaju na lageru.Buraz ih odkanta,poslije mu jave da moze birati boju koju god hoce😂😂😂😂
Mora da ih je MINGO dobro uhvatio za jaja?
Kako mu je ovo uspjelo?

I meni su zvali i sada mi ponudili bijeli, rekao sam da sam naručio plavi. U trenutku pisanja odgovora sam gledao na njihovoj stranici i plavog nije bilo, ali je sivi (graphite) bio dostupan.

Sada su mi odgovorili da plavog nema, i nude mi bijeli. Krenem im odgovoriti da ću onda uzeti sivi (graphite), međutim sada vidim da su ga makli sa stranice...

Vjerojatno se bijeli slabije prodaje pa se žele riješiti njih, čim im prođe ovo "iskupljenje" će vratiti plavi i sivi u ponudu.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 13:25   #3617
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Kako mu je ovo uspjelo?



I meni su zvali i sada mi ponudili bijeli, rekao sam da sam naručio plavi. U trenutku pisanja odgovora sam gledao na njihovoj stranici i plavog nije bilo, ali je sivi (graphite) bio dostupan.



Sada su mi odgovorili da plavog nema, i nude mi bijeli. Krenem im odgovoriti da ću onda uzeti sivi (graphite), međutim sada vidim da su ga makli sa stranice...



Vjerojatno se bijeli slabije prodaje pa se žele riješiti njih, čim im prođe ovo "iskupljenje" će vratiti plavi i sivi u ponudu.
Napisao im je ako mu ne isporuce plavi da ce nastaviti sa daljnjim postupkom pri inspekciji ministarstva i Agenciji za zastitu trzisnog natjecanja.Nakon tog ponudili mu plavi i taj sivi (graphite )
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 14:57   #3618
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
I tih 5 - 6 ce razglasiti ostalima pa će drugi put ih biti 200 pa više.... pa će prestati s tom praksom.
Mislim da će nakon ovakvih stvari većina trgovaca prestati s praksom WEB popusta na Black Friday...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 15:48   #3619
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
-Kupim laptop na kojem stoji mogućnost nadogradnje memorije i hard diska.

-Pitam links dali mogu ugraditi sam memoriju / ssd nema naljepnice te na laptopu
dokumentaciji piše mogućnost samostalne zamjene.

-Links odgovara tako gubim garanciju / 200 kn je ugradnja plus moraju slati u servis te
trajanje je oko 30 - 40 dana ( Za memoriju i ssd ugraditi..... )

-Pitam Links dali njihov vlastiti servis radi zamjenu a u slučaju kvara šalju u licencirani
servis ili sami rade servisiranje.

-Žena odgovara Links radi ugradnju opreme ali kvarovi šalju u servis od laptopa.

-Šaljemo upit proizvođaču od laptopa te dobijamo odgovor kako slobodno mogu ugraditi
novu memoriju te dotični laptop i je osmišljen za samostalno proširenje memorije / Hard
Diska

-Samostalno napravio izmjenu komponenti. U međuvremenu rasklimala se tipkovnica.
Dolazim u Links garancija više nevrijedi. Preskačem Links te sa računom i serijskim
brojem kontaktiram i šaljem laptop direktno u njihov servis.Garancija priznata, laptop
dobio novu tipkovnicu nitko ni A nije rekao o drugoj memoriji i SSD unutra.

Serem ti se na Links evo
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 15:48   #3620
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Da ljudi za sve što ima smisla pišu prijave, reda bi se puno prije napravilo. Internet ratnici su najbeskorisnija sorta koja postoji.
Jako brzo bi sve doslo kao u Svicarskoj.Kod nas ljudi imaju cudan mentalni sklop,jos im je onaj stari slogan u glavi.Ne talasaj i nemoj se sa rogatim bosti.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 15:49   #3621
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Trebaju bolje organizirati web black friday akciju.
Ako počinje u 9:00 i dostupno je 100 komada, prvih 100 koje kupi (bez obzira plaćanje unaprijed, kod isporuke ili po uplatnici jer je vjerojatnost 99% da će svi uplatiti) to trebaju dobiti.
Nakon 101 narudžbe, treba biti navedeno da proizvoda više nema, tko je jamio je jamio.
To je recimo već u 9:05h
Ali kod Linksa je već bilo u 16h još "dostupno" većina artikala na webu s mogućnošću kupnje iako su vrapci na grani znali da ih nema ali su se lažno oglašavali. Kao i to da su ponovno vraćeni u prodaju nekoliko tjedana nakon što je akcija završila.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 07:18   #3622
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne kužim kako im je u današnje vrijeme toliko komplicirano napraviti sistem 'odbrojavanja'.

To što navodiš mi se dogodilo s Kinezima na BF-u. Oglasili su x komada moba s početkom prrdaje u 15h. U 15.02h više nije bilo nijednog. Nema i točka. Drugih modela je još bilo ostalo y komada i kako je vrijeme prolazilo, tako se broj dostupnih komada smanjivao.

Neka im je kad su nesposobni.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 11:58   #3623
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ma nije im tesko,nego je to bilo ciljano jer su mislili da ce im proci.Ovaj put su se zajebali,valjda ce drugi put biti pametniji.Moja poruka je svima da ih prijave i da inzistiraju na identicnom ili boljem proizvodu koji su kupili.Ovo sa uvaljivanjem bijelog misa umjesto druge boje je stvarno dno dna.Bijeli se ne prodje pa ajmo se njega rijesiti.E pa necete razbojnici.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 12:18   #3624
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Ovo sa uvaljivanjem bijelog misa umjesto druge boje je stvarno dno dna.
Da, stvarno je nedopustivo da ti trgovina ponudi isti proizvod druge boje, treba im odma pozatvarat sve poslovnice.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 14:56   #3625
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Evo lijepo sam ih zamolio da ako imaju grafitni da bi rado uzeo taj, i ponudili su mi taj onda, plavog zaista nemaju.

Trenutno su u modu iskupljenja, nema ih potrebe "gaziti"...ali treba tražiti ono što želiš a ne pristajati na alternative samo zato što je jeftino.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 16:10   #3626
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Citiraj:
Autor cdhr Pregled postova
-

To se zove CRU, customer replaceable unit. Bez greške ubaciš djelove i ne brineš o jamstvu... A praksa Linksa... Bez riječi..
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 16:43   #3627
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
@cdhr
Ti si laptop slao u Linksov ili ovlašteni servis? Tada i na tvome mjestu bi prijavio Links MGIPU. Pa bi prošli isto kao sada.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 16:54   #3628
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 17:22   #3629
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
naveden broj komada
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 19:49   #3630
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ocito im je iz guzice doslo u glavu,ali po meni to su losi popusti.
RAUL je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na