Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2019., 09:30   #3571
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Bas sam vidio to...

Moras malo bolje usporediti cijene pa onda komentirati. Gledas u uziju cijenu za obicnu verziju a u linksu za pro verziju... nisu to isti hladnjaci sto ti gledas
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2019., 12:29   #3572
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Da, stvarno je čudno što ti ne dopuštaju da na njihovom profilu reklamiraš druge trgovine.
Nigdje u komentaru nije navedeno ime druge trgovine, stoga ne reklamiram drugu trgovinu.

@FRipper uf da u pravu si, nisam skuzio, al svejedno je koliko, 40-50 kn razlike
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 08:21   #3573
epvpalucard
Yare Yare Daze
Moj komp
 
epvpalucard's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 154
Eto kupio od njih tipkovnicu gamdias hermes lite i nakon manje od godinu dana space tipka neradi kako treba,dali mi itko moze reci na sta sve gledaju za reklamaciju?dali bih bilo pametno da tipkovnica bude 100% cista?Mislim relativno je cista ali ako su sjebani bit ce apoteka ako treba
epvpalucard je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 11:52   #3574
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor epvpalucard Pregled postova
Eto kupio od njih tipkovnicu gamdias hermes lite i nakon manje od godinu dana space tipka neradi kako treba,dali mi itko moze reci na sta sve gledaju za reklamaciju?dali bih bilo pametno da tipkovnica bude 100% cista?Mislim relativno je cista ali ako su sjebani bit ce apoteka ako treba

Mislim da se podrazumijeva da tipkovnica neće biti 100% čista jer je to jedan od većih sakupljača prašine. E sad, eventualno ako si jeo sendviče godinu dana iznad nje onda je malo propuši. U suprotnom, ne vidim razloga da zezaju oko bilo čega drugog.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 04:24   #3575
epvpalucard
Yare Yare Daze
Moj komp
 
epvpalucard's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 154
eto dobio full refund
epvpalucard je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 09:18   #3576
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Sta je na kraju sa onom prijavom zbog black fridaya?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 09:23   #3577
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Sta je na kraju sa onom prijavom zbog black fridaya?

Ja još ništa nisam dobio od Mingo-a.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 17:47   #3578
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Jedno pitanje:
naručio sam preko webshopa jedan SSD i danas mi je stigao na adresu, i naravno uz njega i račun.

Međutim na račune piše "OVO NIJE FISKALIZIRANI RAČUN".

Neka informacija o tome?
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 18:10   #3579
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor 0v3rl0rd Pregled postova
Jedno pitanje:
naručio sam preko webshopa jedan SSD i danas mi je stigao na adresu, i naravno uz njega i račun.

Međutim na račune piše "OVO NIJE FISKALIZIRANI RAČUN".

Neka informacija o tome?
Ako je placeno pouzecem onda je normalno i racun ce naknadno biti fiskaliziran. Jer ne mogufiskalizirati ako ti ne preuzmes paket.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 18:43   #3580
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ako je placeno pouzecem onda je normalno i racun ce naknadno biti fiskaliziran. Jer ne mogufiskalizirati ako ti ne preuzmes paket.
Placanje pouzecem za prodavatelja nije podlozno fiskalizaciji jer dobija transakcijski sredstva od dostavne sluzbe.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 19:01   #3581
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
@0v3rl0rd

jesi ti siguran da gledaš račun? Jer koliko sam vidio, to se piše na ponudama a ne na računima.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 21:04   #3582
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor 0v3rl0rd Pregled postova
Jedno pitanje:
naručio sam preko webshopa jedan SSD i danas mi je stigao na adresu, i naravno uz njega i račun.

Međutim na račune piše "OVO NIJE FISKALIZIRANI RAČUN".

Neka informacija o tome?

"U Zakonu o fiskalizaciji u prometu gotovinom iza čl. 27. dodan je članak 27.a prema kojem ako od 1. siječnja 2019. godine obveznik fiskalizacije, neovisno o razlogu, prije izdavanja računa izdaje dokument na kojem navodi podatke o plaćanju (narudžbenica, ponuda, predračun i sl.), na tom dokumentu mora vidno pisati napomena "OVO NIJE FISKALIZIRANI RAČUN"."






btw to može pisati i na računu, ako je uplata bila na račun direktno ili karticom.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 22:29   #3583
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Kartica se fiskalizira.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 08:55   #3584
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Sta je na kraju sa onom prijavom zbog black fridaya?
Jos MINGO radi na tome.Kaze mi buraz da ce on poslati u ministararstvo pozurnicu jer je proslo vise od 30 dana a za upravni postupak je rok 30 dana.

Evo povratna informacija za sve one koju su prijavili Links MINGO-u, za onu prevaru Black Friday ,nazvati ce vas iz Linksa kako bi vam ponudili nagodbu jer ih je MINGO nagazio.Ocekujte telefonski poziv ovih dana.Moja preporuka svima onima koji jos nisu prijavi Links da ih prijave na https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp cisto da znaju da ne mogu vozati potrosace.
Zakljucak je institucije rade svoj posao.....

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Hebote pas, anemicni .... Oces da te netko za glavu skrati, di ces na IT forumu ovako sta izjavit
Spavas li mirno @silver_tip👌👌👌😂😂😂

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 12.02.2019. u 21:13.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 11:01   #3585
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Zvali i mene, samo im nešto dugo treba da natipkaju ponudu

Za sad je 68 dana prošlo od prijave.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 11:19   #3586
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dal vrijedi prijava retrogradno toliko?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 11:24   #3587
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Zvali i mene, samo im nešto dugo treba da natipkaju ponudu

Za sad je 68 dana prošlo od prijave.
Bilo bi i duze da predmet nije stigao do ministra gospodarstva😂.Jbg nekada se ovi iz Linksa zamjere krivim ljudima😂😂😂Pomalo,ima dosta prijava pa treba vidti sto ponuditi😂
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dal vrijedi prijava retrogradno toliko?
Ne kosta te nista poslati prigovor Links,pa ako ne dobijes zadovoljavajuci odgovor prijavi ih MINGO-u,ali nekako sam siguran da ce ti Links ponuditi nagodbu cim dobije tvoj prigovor.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 12:01   #3588
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Eo da ti budem iskren, na Links sam već slao i imam prepisku, samo nisam na mingo proslijedio, neznam ni sam zašto nisam.


Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Zvali i mene, samo im nešto dugo treba da natipkaju ponudu

Za sad je 68 dana prošlo od prijave.


Javi kako je prošlo i koliko će se isprsiti za popust.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 12:10   #3589
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Onda slobodno otvori predment na https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 12:44   #3590
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Zvali i mene, samo im nešto dugo treba da natipkaju ponudu

Za sad je 68 dana prošlo od prijave.
I, sta su ti ponudili?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 12:57   #3591
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Pa popust je prihvatljiv, cijena za usporedivi artikl ista kao i za naručeni akcijski artikl svojevremeno

No meni bi ga u guzu mogla staviti kompatibilnost, no s obzirom da se radi o kupovini na daljinu, ne vidim neki problem
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 13:09   #3592
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
znači iskukam da sam htio ram (imam narudžbu odbijenu kod njih), pošaljem mingu i možda mi odobre ram po akcijskoj cijeni.. kewl
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 13:28   #3593
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Prvo moras poslati pisani prigovor Linksu pa ako nisi zadovoljan njihovim odgovorom, onda ide prijava MINGO-u.I nije da ces mozda dobiti, nego ces sigurno dobiti ako se pozoves na odredjene clanke zakona.

Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Pa popust je prihvatljiv, cijena za usporedivi artikl ista kao i za naručeni akcijski artikl svojevremeno

No meni bi ga u guzu mogla staviti kompatibilnost, no s obzirom da se radi o kupovini na daljinu, ne vidim neki problem
Zar mislis da bi Links nakon ovoga radio probleme oko povrata

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 12.02.2019. u 21:13.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 13:31   #3594
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
jesam sad malo prije, pod njihovom onom kontakt formom - pohvale/prigovori, da se žalim na black friday/cyber monday, brojevi narudžbi, i to da sam ostao kratak za artikle jer sam mogao negdje drugdje uzet da sam znao da neće isporučit jer se moglo naručit cijeli dan.. i naglasio sam da znam da su prijavljeni MINGU zbog nezadovoljnih korisnika
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 14:07   #3595
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087




Poštovani,
smatram da se tvrtka Links d.o.o. zavaravajuće ponijela prema meni kao potrošaču. Konkretno ZOZP, Članak 35., stavak 5.

Naime 26.11.2018. godine imali su prodajnu akciju koja je u gotovo čitavom zapadnom svijetu poznata kao „Cyber Monday“, Taj dan u jutarnjim satima napravio sam narudžbu na njihovim WEB stranicama. Odmah po njihovoj obradi ista biva uplaćena te s njihove strane potvrđena te su meni kao potrošaču putem dva maila dali do znanja da svoje artikle mogu očekivati kroz nekoliko radnih dana. Sama narudžba je kreirana oko 9:00 sati ujutro, uplata i potvrda artikala bili su finalizirani oko 10:30.

Zadnji dan roka isporuke koji su si sami zadali, odnosno 7 dana nakon inicijalne narudžbe, obavještavaju da ipak nešto nije dostupno te odbijaju isporučiti narudžbu u cijelosti.

S obzirom da je „Cyber Monday“ globalna akcija, na više stotina mjesta unutar EU mogao sam naručiti željene artikle, no svojim oglašavanjem, potvrdama narudžbe i dobavljivosti robe Links me doveo u zabludu o svojim sposobnostima i na prevaru me spriječio da svoj novac potrošim kod konkurencije.

Da su u bilo kojem trenutku tokom 26.11.2018., za vrijeme trajanja globalne akcije „Cyber Monday“, dali do znanja, meni kao kupcu, da neće biti u mogućnosti isporučiti sve artikle, štete ne bi bilo.

S obzirom da sam i sam bio u tom poslu u dvije različite tvrtke te radio na dva kompletno različita sustava, naprosto mi je nevjerojatno da njihov sustav ne poznaje osnovnu aritmetiku skidanja stanja te omogućuje naplatu i prodaju nedostupnih artikala te time svoje kupce dovodi u zabludu. Već bi sama naplata i oglašavanje nedostupnih artikala trebala biti sankcionirana radnja.

Prema praćenju internetskih foruma kao i njihove Facebook stranice, nisam jedini koji je oštećen na ovakav način i takvo ponašanje gdje izigravaju konkurenciju i svoje kupce je krajnje nedopustiv.

U privitku se nalazi jedan dio prepiske između mene i tvrtke Links d.o.o., kao i prigovor te njihov odgovor gdje čak nisu niti moje prezime uspjeli točno prepisati.

Ako je potrebno dostaviti još nešto od dokumentacije ili prepiske molim vas da se povratno javite.

LP,



-->
Ako netko misli prijavljivati ovo je txt moje prijave





Poštovani,
smatram da se tvrtka Links d.o.o. zavaravajuće ponijela prema meni kao potrošaču. Konkretno ZOZP, Članak 35., stavak 5.

Naime 26.11.2018. godine imali su prodajnu akciju koja je u gotovo čitavom zapadnom svijetu poznata kao „Cyber Monday“, Taj dan u jutarnjim satima napravio sam narudžbu na njihovim WEB stranicama. Odmah po njihovoj obradi ista biva uplaćena te s njihove strane potvrđena te su meni kao potrošaču putem dva maila dali do znanja da svoje artikle mogu očekivati kroz nekoliko radnih dana. Sama narudžba je kreirana oko 9:00 sati ujutro, uplata i potvrda artikala bili su finalizirani oko 10:30.

Zadnji dan roka isporuke koji su si sami zadali, odnosno 7 dana nakon inicijalne narudžbe, obavještavaju da ipak nešto nije dostupno te odbijaju isporučiti narudžbu u cijelosti.

S obzirom da je „Cyber Monday“ globalna akcija, na više stotina mjesta unutar EU mogao sam naručiti željene artikle, no svojim oglašavanjem, potvrdama narudžbe i dobavljivosti robe Links me doveo u zabludu o svojim sposobnostima i na prevaru me spriječio da svoj novac potrošim kod konkurencije.

Da su u bilo kojem trenutku tokom 26.11.2018., za vrijeme trajanja globalne akcije „Cyber Monday“, dali do znanja, meni kao kupcu, da neće biti u mogućnosti isporučiti sve artikle, štete ne bi bilo.

S obzirom da sam i sam bio u tom poslu u dvije različite tvrtke te radio na dva kompletno različita sustava, naprosto mi je nevjerojatno da njihov sustav ne poznaje osnovnu aritmetiku skidanja stanja te omogućuje naplatu i prodaju nedostupnih artikala te time svoje kupce dovodi u zabludu. Već bi sama naplata i oglašavanje nedostupnih artikala trebala biti sankcionirana radnja.

Prema praćenju internetskih foruma kao i njihove Facebook stranice, nisam jedini koji je oštećen na ovakav način i takvo ponašanje gdje izigravaju konkurenciju i svoje kupce je krajnje nedopustiv.

U privitku se nalazi jedan dio prepiske između mene i tvrtke Links d.o.o., kao i prigovor te njihov odgovor gdje čak nisu niti moje prezime uspjeli točno prepisati.

Ako je potrebno dostaviti još nešto od dokumentacije ili prepiske molim vas da se povratno javite.

LP,



__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 14:37   #3596
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Aaaaaa ne pise se dobro Linksu, lavina se pokrenula
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 14:49   #3597
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Bilo je i vrijeme, a ujedno je to poruka i ostalim IT muljatorima
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 15:00   #3598
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Op, op, opa.....ajde super, bas mi je drago, nek ih nagaze, klošari....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 15:07   #3599
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Evo javio mi buraz da su njemu ponudili misa u bijeloj boji, a on narucio u onoj grafit boji.Normalno odkantao ih je i rekao ako mu ne dostave identican koji je on narucio u grafit boji, da ide dalje sa prijavom kod MINGO-a i Agencije za trzisno natjecanje.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 15:13   #3600
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
koliko dugo je čekao na odgovor?
čudno mi samo nešto, poslao sam im upit njihovom kontakt formom, a nisam dobio nikakav mail da je zaprimljeno
John Creasy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na