Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.04.2012., 11:31   #1
Klinik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Samsung mobiteli - 1. dio

nabavio sam preko oglasa novi, android verzija 2.3.6, aktualizirao sam software pa mi je nes sitno skinulo prvi dan, a prije sam imao iphone 3gs, i moram priznat nisam odusevljen, u 3 dana mi se 3x zamrznuo kad bi pokretao neke programe (mozda je to do tih programa) jucer mi se smrznuo kad sam surfao preko klasicnog browsera, vrlo rijetko ali zna zastekat posteno kad izlazim iz kamere il nesto tako (makar je poluprazna baterija uvijek pa mozda zbog toga) i kretanje po izbornicima u opce nije smooth, zna zastekati tj zatrzati, dakle jednako ko na mom 3gsu..i neznam zasto ocijena na quadrantu je 2500-2800 sto je slabo za ovakav model..dali se radi o robi s greskom?
Klinik je offline  
Staro 25.04.2012., 11:33   #2
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
da li je stock ili je čačkano po njemu, je li formatiran ili koristiš od prijašnjeg vlasnika postavke i programe?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2012., 11:36   #3
Klinik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
nista, potpuno novi mob, nisam nis rooto ni nis..
Klinik je offline  
Staro 25.04.2012., 11:42   #4
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
buduci da je novi mob, najbolje bi bilo formatirati ga na tvornicke postavke, pa ga preko Kies-a upgrejdati na android 4.0.3.


EDIT: Ispravljeno.

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 25.04.2012. u 12:35.
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 25.04.2012., 12:26   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
buduci da je novi mob, najbolje bi bilo formatirati ga na tvornicke postavke, pa ga preko Kies-a upgrejdati na android 4.0.4.
4.0.3 - jučer sam ga upgradeao (VIP verzija)
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 25.04.2012., 13:36   #6
Klinik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
aha, mislis da je do softwera a ne hardwera?
na kiesu mi ne nudi nikakvu nadogradnju...
Klinik je offline  
Staro 25.04.2012., 13:59   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Vrati ga na tvorničke postavke. Ne zaboravi napraviti backup podataka jer će sve pobrisati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 25.04.2012., 14:33   #8
Klinik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
vratio sam ga na tvornicke postavke..nema neke razlike osim sto je prazan, i malo manje trza izmedu izbornika. ev napravio quadrant..2400 score..zasto tako nisko?
Klinik je offline  
Staro 25.04.2012., 15:18   #9
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1436854

stavi gore navedeni (ICS) rom, savršeno glatko, brzo, stabilno. Ako će ti i dalje trzat, imaš hardwerski sjeban mobitel. Ostalo zaebi.
sh0kre je offline  
Staro 25.04.2012., 17:59   #10
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ne znam je li bitno, ali gospon ima I9100G verziju , a ne vulgaris I9100.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2012., 21:29   #11
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Jedina razlika je u gpu jer vulgaris ima mali400 dok ovaj powervr sgx540. Nisam posjedovao niti jednu verziju, ali sumnjam da je do gpu u tolikoj mjeri da mu steka izbornik. Navedeni model nema offi ICS (barem tako gsm veli), pronadji custom room i stavi. Takodjer u komentarima navode da je normalno da se smrzne nekoliko puta (smijesno ali tako kazu oni koji koriste).
seno je offline  
Staro 25.04.2012., 23:20   #12
Klinik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor seno Pregled postova
Jedina razlika je u gpu jer vulgaris ima mali400 dok ovaj powervr sgx540. Nisam posjedovao niti jednu verziju, ali sumnjam da je do gpu u tolikoj mjeri da mu steka izbornik. Navedeni model nema offi ICS (barem tako gsm veli), pronadji custom room i stavi. Takodjer u komentarima navode da je normalno da se smrzne nekoliko puta (smijesno ali tako kazu oni koji koriste).
razlika je i u cpu, gt-I9000g ima cpu od texas instrumentsda se smrzne nekoliko puta koristeci custom romove ili stock?
stavit cu vjerovatno ovaj room na linku..daj mi jos samo recite glede scora, jel normalno prosjek 2500 na quadrantu?
Klinik je offline  
Staro 26.04.2012., 00:49   #13
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Zato i velim, nemoj stavljati onaj sa linka, jer nije za tvoj model.

EDIT : http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1550 , ovo je podforum, pa čitkaraj.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Staro 26.04.2012., 01:52   #14
Klinik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
ok budem potrazio, hvala na info..dok to ne sredim budem jos ovo koristio jedno kratko vrijeme. jos jedno pitanje (novi sam na androidu ) zasto nemrem gledat flash klipove tj youtube klipove direktno sa stranica preko browsera, dok sa youtuba mogu..ak pokrenem sa neke stranice(tipa net.hr), browser se srusi..unistaliro sam flash player i mogao sam ali su klipovi laggali, pa sam ga opet instalirao i opet se rusi?
Klinik je offline  
Staro 26.04.2012., 02:18   #15
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
probaj skinuti adobe flash player i opera mobile web browser ..
dinos3 je offline  
Staro 26.04.2012., 02:23   #16
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Oba su cortex a9 ak nebi samo sto su chipset drugaciji. Ne bih znao reci da li je do software sto frezze, ali sudeci po komentarima na GSM svi koriste officialne, tako da bi vjerovatno custom i rijesio problem.
seno je offline  
Staro 26.04.2012., 03:03   #17
Klinik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor dinos3 Pregled postova
probaj skinuti adobe flash player i opera mobile web browser ..
ma i radi se o adobe flash playeru, zbog njega mi se i rusi..operu imam, ali ona mi u posebnom prozorrcicu otvara klipove..vidio sam da drugi mogu sa stranica gledati pa bi i ja
Klinik je offline  
Staro 26.04.2012., 12:51   #18
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
koristis li od oba programa zadnje verzije ? ja imam na operi opciju click to play flash . i otvori mi ga tamo gdje mu je i mjesto.
dinos3 je offline  
Staro 26.04.2012., 14:06   #19
Klinik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
koristim jer mi je mob strar 2 dana..tek sam ih instalirao..
Klinik je offline  
Staro 01.05.2012., 13:07   #20
Klinik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
igrajuci igre poput temple runa, primjetio sam da bih skrenuo na lijevo moram dosta jace nagnut uredaj nego na desno, drugim rijecima nije bas izravnan, isto sam skinuo aplikaciju za mjerenje ravnine namjestaja i ispada da mi je cijeli stan neravan , dali se moze namjestit taj accelerometar ili? pokusavao sam preko postavke/zaslon/vodoravna kalibracija i kalibr gyro senzora, i nije pomoglo

Zadnje izmijenjeno od: Klinik. 01.05.2012. u 13:13.
Klinik je offline  
Staro 20.05.2012., 18:33   #21
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Samsung mobiteli

03.05.2012. je Samsung predstavio novi flagship u Londonu na Samsung Mobile Unpacked eventu.

Pošto sam jedan od Samsung Mob!lera, prisustvovao sam događaju, a sada, dok čekamo uređaj, malo pišem o prednostima naspram Samsung Galaxy S II uređaja.

Specifikacije samog uređaja su dostupne ovdje:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238

Detaljnije o svemu možete pročitati na mome blogu:
http://zstamenov.wordpress.com/categ...-galaxy-s-iii/

Što vi očekujete od ovog uređaja, dopada li vam se ili ne, imate li namjeru prelaziti na ovaj uređaj, itd?



Mitsuoka je offline  
Staro 20.05.2012., 18:36   #22
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zašto se meni čini da si ti neki stari zbanirani član koji se želi reciklirati.
I zašto bi sada SGS3 morao imati svoj posebni thread, budući da Samsung mobiteli imaju svoju temu OVDJE?
Brko je offline  
Staro 20.05.2012., 18:59   #23
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zašto se meni čini da si ti neki stari zbanirani član koji se želi reciklirati.
I zašto bi sada SGS3 morao imati svoj posebni thread, budući da Samsung mobiteli imaju svoju temu OVDJE?
Griješiš na svim forumima sam Mitsuoka, u zadnjih nekoliko godina, tako da su mi to jedini profili

Ono je tema za root, custom ROM-ove... ovo sam mislio za generalnu diskusiju, kako postoji na cafe.mobil-u, bug-u,...

Po ovoj dobrodošlici kužim zašto dosta ljudi na bug forumu ne voli baš ovaj forum
Mitsuoka je offline  
Staro 20.05.2012., 19:09   #24
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
ne cijeni forum po jednoj osobi, a također su tu ljudi oprezni zbog raznih razloga.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 20.05.2012., 19:13   #25
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mitsuoka Pregled postova
Griješiš na svim forumima sam Mitsuoka, u zadnjih nekoliko godina, tako da su mi to jedini profili

Ono je tema za root, custom ROM-ove... ovo sam mislio za generalnu diskusiju, kako postoji na cafe.mobil-u, bug-u,...

Po ovoj dobrodošlici kužim zašto dosta ljudi na bug forumu ne voli baš ovaj forum
eto, čisto sam oprezan zato jer je već more ljudi ovdje došlo i sa prvim postom otvorilo temu kao "što mislite o tome". i nakon jedno 2-3 dana, account banniran jer se ispostavilo da je to neki stari muljator sa tržnice ili slično.

No, ako nisi, želim ti dobrodošlicu i da se osjećaš ugodno
Brko je offline  
Staro 20.05.2012., 19:15   #26
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
e sad kad si ''Approved by Brko'' ... koliko je cijena novog SGS3 opravdana u odnosu na poboljšanja prema SGS2?
zulije je offline  
Staro 20.05.2012., 19:30   #27
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor zulije Pregled postova
e sad kad si ''Approved by Brko'' ... koliko je cijena novog SGS3 opravdana u odnosu na poboljšanja prema SGS2?
trenutna cijena S2 u t-mobileu je 4000kn, u vipu 5000kn (btw iphone 4s 16gb u vipu 7600kn u slobodnoj prodaji, sto je doista fascinantno kakvim idiotima oni smatraju potrosace)

S3 bi trebao kostati kojih 1000kn vise od toga
mislim da se za 1000kn razlike isplati uzeti S3 koji ima puno brzi proc, bolji ekran i ostale feature
Ordem je offline  
Staro 20.05.2012., 19:44   #28
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
eto, čisto sam oprezan zato jer je već more ljudi ovdje došlo i sa prvim postom otvorilo temu kao "što mislite o tome". i nakon jedno 2-3 dana, account banniran jer se ispostavilo da je to neki stari muljator sa tržnice ili slično.

No, ako nisi, želim ti dobrodošlicu i da se osjećaš ugodno
Hvala

Iako sam vec sudjelovao u temi o biciklizmu, nisam toliko nov član

Citiraj:
Autor zulije Pregled postova
e sad kad si ''Approved by Brko'' ... koliko je cijena novog SGS3 opravdana u odnosu na poboljšanja prema SGS2?
Po meni se za korisnike S II više isplati čekat S IV (ili kako će se već zvati), jer i sama garancija traje 2 godine, pa taman dok se potroši, a S II je još uvijek odličan uređaj. Ako je baš novčanik pun i volite tehnologiju u ovom smislu, zašto ne, uređaj je ludilo po onome što sam proba
Mitsuoka je offline  
Staro 20.05.2012., 20:16   #29
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
po meni je s3 na prvu loptu izgledao mrak, vrlo male tipke s ogromnim ekranom i maknutim bekorisnim prostorom oko ekrana.

No onda je usljedio sok, 4.8" ekran, pa sta je to, multi tool, tablet - telefon - krov - snowboard?

presirok i pretanak za vlastito dobro, u svakom slucaju, pretjeruju.

pozitivna strana, rezolucija ekrana, al obzirom koliki je, i u redu je.
Jedino zaista veliki plus je baterija, mrak!

Doduse ja sam za danasnje pojmove nesvakidasnji korisnik telefona, bitno mi je kako lezi u ruci, kakav mail klijent ima, ima li ikakav gps i kakve su mu sposobnosti prijenosa podatkovnog prometa, te koliko dugo moze izdrzati uz normalno koristenje bez da mora biti spojen na struju. Ostalo mi je sasvim sporedno.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 20.05.2012., 22:58   #30
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova

Doduse ja sam za danasnje pojmove nesvakidasnji korisnik telefona, bitno mi je kako lezi u ruci, kakav mail klijent ima, ima li ikakav gps i kakve su mu sposobnosti prijenosa podatkovnog prometa, te koliko dugo moze izdrzati uz normalno koristenje bez da mora biti spojen na struju. Ostalo mi je sasvim sporedno.
Ako ti je bitno kako leži u ruci, onda je ovaj uređaj ludilo za tebe. Daleko je bolji u ruci od S II. Napokon i lijepo izgleda (meni), jer mi je S II malo promašaj za moj ukus. (Omnia II/Jet su mi bili najljepši Samsungovi uređaji dosada)
Pinku je veći od S II, u milimetar razlike sa HOX-om. Ovo je definitivno max veličina po mojoj ruci, sad samo neka za sljedeću generaciju povećaju ekran i to je to.
Kada bi se skroz makli rubovi, onda bi bio problem slučajnog pritiskanja tipki, zato i ne volim prve fanmade koncepte.
Mitsuoka je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na