Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2003., 08:33   #1
frk_sound
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Medjimurje
Postovi: 4
Unhappy 5.1 ili 4.1?????

Dakle, kanim kupiti neki zvucnicki sustav za komp. Mozete mi dati neke preporuke, iskustva, upozorenja ili sl. Nesto da bude do nekin 1000-1500 kn. Btw. jako mi se dopadaju Logitech Z-560, samo sto je cijena, ohoho. dok je Z-680 ono sta bi htio imati, ali jos sam mlad pa ne mogu dignuti kredit . hvala unaprijed!
__________________
dok su drugi sutjeli, ja sam slusao mjuzu
frk_sound je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2003., 09:06   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Za što ti treba? Muzika, filmovi, igrice? Svjestan si da češ teško zadovoljiti sve kategorije aki si iole zahtjevniji?
Ak ne imaš izbora; Creative, Altec...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2003., 11:21   #3
Gabre1
Guest
 
Postovi: n/a
Ja preporučam Creative, za 600-700 kn dobiješ odlične zvučnike koji su odlični za DVD filmove, solidni za muziku a za igre su ti dobri bilo kakvi od 300-400kn. A ovi su onda i predobri. I definitivno 5.1, što zbog filmova što zbog igara, jer većina igrica radi u surroundu sada...
  Reply With Quote
Staro 20.11.2003., 18:20   #4
frk_sound
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Medjimurje
Postovi: 4
Pa moglo bi se to ovako reci,,60% mjuza, 25% divx i 15% igre.
Htio bi neki "dovoljno" jako woofer koji bi bio preko 40W. Ovi Creative-ovi mi izledaju slabi za nest jace. A megaworks pa je (pre)skup. Kako da najdem neku zaltnu sredinu.

Recimo da je to woofer od nekih 40 pa na dalje W (rms naravno).
Npr. Abit SP-50 mi se svidja. Ili isto Genius 5.1 SW Home Theater.
Altec ima pretezno plasticna kucista, OUT!

Creative jest kvalitetan (prema mnogima) posebno 5500 i 5700, ali ne zanima me tolko Dolby Digital, kolko jacina!, al ne opet da se zvucnici puste na pasu pod ogromnim nekontroliranim naponom pojacala (koje je obicno u wooferu kod tih sistema).

Jel mi moze netko dati imena marki koje rade zvucnike za komp(sto vise)? Pa da ja onda na temelju neke aproksimacije odaberem ono za sto mislim da bi to bilo TO.

Btw. sta velite za zvucnu, Terratec Aureon, Creative Audigy? Po mnogim testovima terratec je opcenito bolji u omjeru cijena/kvaliteta.

Bio bih zahvalan ako netko ima nesto takvoga, pa da cujem misljenja iz prakse. Hvala!
__________________
dok su drugi sutjeli, ja sam slusao mjuzu
frk_sound je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2003., 19:26   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Vooooo, stani malo. Ti bi slušao muziku na 5.1 sistemu? Može, može dakako...I jo bi kupio 5.1 sistem a da ti woofer bude jači od 40W?! No way hose.
Kupi ti bolje onda kakvo polovno dobro pojačalo preko oglasa, dva dobra nova zvučnika i slušaj muziku u stereu a ne kao DVD filmove.
Ozbiljno, ja ti rađe preporučam ili to ili neki 2.1 sistem koji če biti i više nego dobar za 1500 kuna. Za tu lovu kupit češ nešto osrednje od 5.1 sistema. Ajd živio
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2003., 20:54   #6
frk_sound
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Medjimurje
Postovi: 4
Jel mi mozes ukratko reći šta fali tome ako bi ja kupio neki 4.1 sistem? pretpostavljam da je to na nake nacin duble stereo. I da su to neki jaci zvucnici kao npr. Logitech Z-560??? http://www.pcekspert.com/articles/135-1.html detaljno procitah , a neka se uzme i u obzir da znam neke stvari o zvuku i that sort of shit .

Smatram da je subwoofer kao posebna "jedinica" neizbjezno potrebna, jer bez toga nema kvalitetnog zvuka.

Jelda da 4.1 sistem daje ipak jedan stih prostornosti koji obicni stereo ne moze niti kojekakvim softwerajom?

p.s. ne kupujem zvucnike za OZVUCENJE dvorane, nego za 12 kvadrate svoje sobe

Jos jednom molim da mi se jave oni koji imaju neki 4.1 ili cak 5.1 sistem, ali ne tipa za 300 kn
__________________
dok su drugi sutjeli, ja sam slusao mjuzu
frk_sound je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2003., 23:03   #7
Gabre1
Guest
 
Postovi: n/a
Ako imaš 1500 kn za zvučnike za komp, onda kupi neke za 1500 kn i ne vjerujem da ćeš puno fulati, jer malo ćeš ih nać koji koštaju više!

A da ti fino kupiš liniju za 1500kn, koja će se sigurno čut ko i neki skupi zvučnci za komp?! Spojiš je na komp, i voila!!

Ja imam Creative 6.1 6700, woofer je 22W RMS, a sateliti 8, te centralni 20 W. Zvučnici se čuju odlično, što se tiče basa i svega ostalog. I košaju 700kn sada. A soba je veća od te tvoje.
A i razmisli koliko često ćeš imati zvučnike pojačane do jaja, te da li se isplati pljunut 1500 kn za to?!
jedino ako ne znaš što bi pametnije s novcima......
  Reply With Quote
Staro 21.11.2003., 08:21   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by frk_sound
Jel mi mozes ukratko reći šta fali tome ako bi ja kupio neki 4.1 sistem? pretpostavljam da je to na nake nacin duble stereo. I da su to neki jaci zvucnici kao npr. Logitech Z-560??? http://www.pcekspert.com/articles/135-1.html detaljno procitah , a neka se uzme i u obzir da znam neke stvari o zvuku i that sort of shit .

Smatram da je subwoofer kao posebna "jedinica" neizbjezno potrebna, jer bez toga nema kvalitetnog zvuka.

Jelda da 4.1 sistem daje ipak jedan stih prostornosti koji obicni stereo ne moze niti kojekakvim softwerajom?

p.s. ne kupujem zvucnike za OZVUCENJE dvorane, nego za 12 kvadrate svoje sobe

Jos jednom molim da mi se jave oni koji imaju neki 4.1 ili cak 5.1 sistem, ali ne tipa za 300 kn
WTF; pa ja imam 5.1 sistem:confused: Ili ja ne upadam u to
Ako znaš o čem pričaš i što ti treba onda kupi te Logitech zvučnike i mirna bosna...Što pitaš onda za savjet? Oni su dobri, odlični za te pare i furaj onda s njima. Meni se čini da si se ti odlučio i samo čekaš da ti neko potvrdi to pa da kupiš
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2003., 23:59   #9
Master Neo
Stane
 
Master Neo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Nasice
Postovi: 657
ma imam teac powermax 1500 (5.1 zvucnici, mislim oko 48 W, platio prije god dana oko 1500kn+ mislim da su sada jeftiniji,naravno da jesu)! da ti kazem nesta wufer je oko 18W a svaki satelit 5W i to kada pojacas DEERE DO JAJA, o onda tek mozes zamisliti wufer od 40 W (to ti kazem iz iskustva)! a didi sta se nudi na trzistu i kupi, a sada da me pitas preporucijo bi ti creative inspire 5500 digital, zvucnici su super za tu cijenu, kupi si to! onaj logiteck 4.1 (ne znam tocno koji model) nema stvarnu snagu koja (rms) koja pise , mislim da je oko 500W+ ! :-)
__________________
...
Master Neo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2003., 11:52   #10
Master Neo
Stane
 
Master Neo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Nasice
Postovi: 657
Evo sada sam kod vemila nasao ""TEAC PowerMax PM-2000"", 1000W PMPO (45W RMS) Subwoofer, 50-250Hz; 5x200W PMPO (5x15W) Sateliti, 140-20000Hz, Dolby Digital pojačalo, podržava Dolby Digital i ProLogic, A3D i EAX, podešavanje glasnoće za svaku komponentu posebno, digitalni ulaz (coax. i optical), AUX, analogni ulaz, daljinski ! CIJENA JE 1600kN, "TO ti je prava stvar", meni je samo zao sto nisam kupio ! Sub zi je 45W a svaki satelit 15W i to dere ko ludo!:clap:
__________________
...
Master Neo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2003., 15:58   #11
Master Neo
Stane
 
Master Neo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Nasice
Postovi: 657
sto se tice zvucne Creative Audigy2 ili terratec Sky! malo su skuplje, ali zakon su...:-)
__________________
...
Master Neo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2003., 16:58   #12
frk_sound
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Medjimurje
Postovi: 4
sta se TEAC zvucnika, u Bug-u br. 118 je veliki test zvucnika. Tamo se pokazalo da su TEAC-ovi zvucnici takoreci generalno lose kvalitete.

Citiraj:
onaj logiteck 4.1 (ne znam tocno koji model) nema stvarnu snagu koja (rms) koja pise , mislim da je oko 500W+ ! :-)
cisto sumnjam u to!
__________________
dok su drugi sutjeli, ja sam slusao mjuzu
frk_sound je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2003., 18:24   #13
Master Neo
Stane
 
Master Neo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Nasice
Postovi: 657
ma prema tome bugu sam ja kupio zvucnike! Pa bas i nije neki test bio! Ali ja ti Preporucujem Teac PowerMax 2000 ! neces pogrijesiti! aj javi kada kupis te neke zvucnike ,kakvi su,cijena,model
__________________
...
Master Neo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2003., 15:08   #14
Master Neo
Stane
 
Master Neo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Nasice
Postovi: 657
i sta si odlucio, kupio?
__________________
...
Master Neo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na