Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2007., 00:00   #31
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Ljudi nemojte se previše veseliti mogućnosti instalacije 2 STB-a jer, kao prvo, dodatni STB košta 1500 kn i nema drugog načina pribavljanja osim da ga sam platiš, a drugo, treba imati propusnost parice od 12 MBita, što valjda imaju 2 čovjeka u Hrvatskoj... Što se tiče modema/routera, splittera i STBa, da pojasnim jer vidim da ima dosta zabuna ovdje: prvo ide splitter na liniju, zatim na splitter ide router, a na router idu komp i maxTV.

Što se tične routera koje možete dobit sa IPTV podrškom to su:
Žični:
D-Link DSL-584T
Kasda KD318 MUI
Bežični:
D-Link DSL-G684T
Zyxel P-660HW
Zyxel P-660HW-D3
Siemens Gigaset SE555-dsl

S tim da vam iskreno želim sreću ako odaberete žičanu soluciju i dobijete kasdu
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 00:10   #32
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor Shotif17 Pregled postova
S tim da vam iskreno želim sreću ako odaberete žičanu soluciju i dobijete kasdu
Zašto? Ja recimo imam Kasdu i internet i Maxtv mi rade bez ikakvih problema.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2007., 00:21   #33
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor vladobrad Pregled postova
Zašto? Ja recimo imam Kasdu i internet i Maxtv mi rade bez ikakvih problema.
Ha ima ljudi koji nikad nisu imali problema s kasdom, no većinom kasda, bar kolko sam ja čuo, radi sranja i nikako ne radi kako spada.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 02:06   #34
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor vladobrad Pregled postova
Zašto? Ja recimo imam Kasdu i internet i Maxtv mi rade bez ikakvih problema.

Kaskada se stalno resetira i radi 1001 problem poremeti portove koje otvoris itd... ma lega mi ju ima pa vidim kako mu radi....

btw 12mbit-a propusnost mi ima kolega ja sam isto presao na ADSL-2 znaci teoretski sam u mogucnosti... i trebat ce mi 2STB uredaja nadam se da cu ga nabavit od nekog za neku jeftinjaru i da cu rijesit problem veze...
jurbAs je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 07:59   #35
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
i trebat ce mi 2STB uredaja nadam se da cu ga nabavit od nekog za neku jeftinjaru i da cu rijesit problem veze...
Nema teorije, T-Com ti neće pustit sliku na drugi STB ako ga ne kupiš baš u T-Centru za punu cijenu... Osim ako nemaš kakvu vezicu, onda ne znam
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 17:16   #36
Black_Dragon
Premium
 
Black_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 247
Kasda jest smeće ali dok meni sve radi kako treba nebunim se
Black_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 19:58   #37
cromen
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor Shotif17 Pregled postova
Ha ima ljudi koji nikad nisu imali problema s kasdom, no većinom kasda, bar kolko sam ja čuo, radi sranja i nikako ne radi kako spada.
ja mislim da prije ovisi o postavkama ,o opremi na centrali i o udaljenosti od centrale nego o modemima
cromen je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 20:11   #38
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor cromen Pregled postova
ja mislim da prije ovisi o postavkama ,o opremi na centrali i o udaljenosti od centrale nego o modemima
U potpunosti si u pravu što se tiče opreme i udaljenosti, ali i sam modem igra vrlo važnu ulogu. Recimo frend je imao kasdu i stalno mu je pucala veza na njoj, bila u bridge ili route modu, sve smo žive postavke isprobavali ali ništa nije pomoglo. Onda je prije kojih 2 mjeseca uzeo D-Link dsl-584t i od tada nijednom nije pukla veza (sve veze mu traju 24 sata što se vidi po ispisu spajanja).
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 16:33   #39
Sm4Sh3r
Premium
Moj komp
 
Sm4Sh3r's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 72
Malo OT,ali da ne otvaram novu temu.Iste je prirode ko ovaj thread.Naime,imam problem sa MaxTv-om.Neki dan ga dobio,prikljucio ga na telku,preko scarta,radi normalno.Imam LG TV Plazmu,sa hdmijem,HD Ready.Na taj hdmi ulaz je bilo prikljuceno kucno kino,i sve super radilo.Sad sam odlucio MaxTV prikljucit na taj ulaz,ali nece,kaze da nema signala.Opet na scart,radi...Moze pomoc?
Sm4Sh3r je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 00:30   #40
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Sm4Sh3r Pregled postova
Malo OT,ali da ne otvaram novu temu.Iste je prirode ko ovaj thread.Naime,imam problem sa MaxTv-om.Neki dan ga dobio,prikljucio ga na telku,preko scarta,radi normalno.Imam LG TV Plazmu,sa hdmijem,HD Ready.Na taj hdmi ulaz je bilo prikljuceno kucno kino,i sve super radilo.Sad sam odlucio MaxTV prikljucit na taj ulaz,ali nece,kaze da nema signala.Opet na scart,radi...Moze pomoc?
Tvoj TV je HD ready, ali STB nije. Možeš zaboravit na spajanje putem HDMi-ja, onemogućen je na STB-u. Kad se slika bude emitirala u HD rezoluciji, onda ćeš moć koristit HDMi, dotad ništa od toga.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2007., 01:19   #41
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
ma nebrinem se ja za to da se sve to sredit... ma 1600kn im nedam mozda bude bila neka akcija kad pola ljudi vrati max tv nakon probnog roka hehehehe ja se tome nadam da ce onda nama dat te uredaje za neke jeftine pare da se toga rijese ili ce drolje stavit 2 pretplate za dva uredaja grrrrrrr ma joooj drolje jedne
jurbAs je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 01:30   #42
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
ma nebrinem se ja za to da se sve to sredit... ma 1600kn im nedam mozda bude bila neka akcija kad pola ljudi vrati max tv nakon probnog roka hehehehe ja se tome nadam da ce onda nama dat te uredaje za neke jeftine pare da se toga rijese ili ce drolje stavit 2 pretplate za dva uredaja grrrrrrr ma joooj drolje jedne
Ti očito ne kužiš zašto je tako velika cijena dodatnog STB-a Zato jer žele da što manje ljudi to zatraži... Kao prvo, većina ljudi nema dovoljnu propusnost linije, pa su ih cijenom odbili da im ne moraju objašnjavati zašto ne mogu dobiti drugi maxTV uređaj. Kao drugo, registracija 2 STB-a na isti account vjerojatno nije bilo izvorno u planu, pa treba dosta drkati po sustavu da se sredi da to radi kako treba i to im je sranje. Vjeruj mi kad ti kažem da:
1. Jako će malo ljudi vratit maxTV sa probnog roka, jer je uz sve svoje nedostatke još uvijek jako dobra usluga sa fer cijenom
2. Neće biti nikakve akcije niti pretplate za dodatni STB.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 17:43   #43
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Ako ima toliko nedostataka, kako to da je dobra usluga?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 20:13   #44
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Ako ima toliko nedostataka, kako to da je dobra usluga?
A ima li nešto bolje za približno istu cijenu, a da je dostupno jednakom broju ljudi u Hrvatskoj kojima je dostupan maxTV? Dobiješ hrpu kanala (istina, od kojih je pola beskorisno i nećeš ih nikad upalit, al se nađe puno toga zanimljivoga) za 65 kn. Da ima problema, ima, ali ispolirat će se to s vremenom, pogotovo dok se srede centrale po Hrvatskoj jer ih je većina u komi (čitaj: ima Siemensov DSLAM starijeg datuma proizvodnje ili nema nikakav), a i dok se složi još koji server room za maxtv.

Nažalost najveći problem maxtv-a je T-Comova agresivna marketinška kampanja zbog koje ljudi očekuju čudesa od te usluge koja T-Com ne može ostvariti pa onda dolazi do frustracije i bijesa kod korisnika...
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 16:31   #45
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
yeap, slažem se sa shotif-om. dok sam si uzel maxtv nisam puno očekival jer su neki moji lege rekli da je to bs a ja reko da probam jest da ima problema al sve u svemu ok i ima uvijek nešt za pogledat
Zagimir je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 05:24   #46
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Evo ovako.
Molim da mi netko pomogne i da sve postavke (SS) za se555 jer na njemu mi vise neradi tv a na d-linku mi radi jer jedan dan mi je krepo max-tv radi pucanje veze i nije radilo niti na jednom modemu i onda mi je lik nekaj sprckao na d-linku i proradio je.Probao sam prebaciti se opet na se555 ali tu mi nece pa nece raditi a nezelim se igrati s postavkama da ga stvarno ne zjj.SE555 mi najvise treba radi portova jer na d-linku mi bas i nece (neznam kako) raditi.Pa ako ima dobra dušica s malo vremena da poslika.I sorry kaj sam dosadan :P
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 20:17   #47
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
ha pa resetiraj ga...i ponovi postavke....znaci na basic setup wizard i upisi user i pass...VPI/VCI mora bit 0/33, (za maxtv je 0/40)....a ako maxtv nebude i dalje radio skini novi firmware sa siemensove stranice i flashaj ga onda ponovi ovaj postupak sa postavljanjem neta i maxtv bi ondak trebao proraditi....
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 03:07   #48
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Shotif17 Pregled postova
Što se tične routera koje možete dobit sa IPTV podrškom to su:
Žični:
D-Link DSL-584T
Kasda KD318 MUI
Bežični:
D-Link DSL-G684T
Zyxel P-660HW
Zyxel P-660HW-D3
Siemens Gigaset SE555-dsl

S tim da vam iskreno želim sreću ako odaberete žičanu soluciju i dobijete kasdu
Ja sam imao neki prastari ADSL modem i lik mi je donio G584T danas kad je došao spajat. Prije toga sam pitao da li je moguće da se dobije G684T pa čak i ako moram još nadoplatiti nije problem... ne može-moraš sklopiti novi ugovor i prodati dušu na još godinu dana (ili je dvije na wireless?) ili kupiti sam u dućanu/polovno... eto, da se ne nadate da ćete dobit nešto što vam odgovara (iako sam zadovoljan što su dali 584 a ne kasdu )
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 19:19   #49
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
Ja sam imao neki prastari ADSL modem i lik mi je donio G584T danas kad je došao spajat. Prije toga sam pitao da li je moguće da se dobije G684T pa čak i ako moram još nadoplatiti nije problem... ne može-moraš sklopiti novi ugovor i prodati dušu na još godinu dana (ili je dvije na wireless?) ili kupiti sam u dućanu/polovno... eto, da se ne nadate da ćete dobit nešto što vam odgovara (iako sam zadovoljan što su dali 584 a ne kasdu )
Tako je, ako si do sada imao žični modem možeš dobiti samo novi žični sa podrškom za maxTV, ako hoćeš bežični moraš u T-Centar tražit promjenu terminalne opreme, potpisat na 24 mjeseca i platit 99 kn.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2007., 18:33   #50
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Imam nekoliko pitanja pa bih zamolio neku strpljivu osobu da mi objasni...

Starci žele MaxTV,potpisati ugovor na max 12 mj.
1.Koliko košta priključak za maxtv?
2.Kolika je mjesecna naknada? Osnovni paket,bez snimalica i pizdarija (ako moze)
3.Jel dijele one fotiće il što su već davali (možda i ja neš zaradim)
fala puno
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2007., 19:25   #51
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2007., 08:57   #52
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Tomy no.1 Pregled postova
Imam nekoliko pitanja pa bih zamolio neku strpljivu osobu da mi objasni...

Starci žele MaxTV,potpisati ugovor na max 12 mj.
1.Koliko košta priključak za maxtv?
2.Kolika je mjesecna naknada? Osnovni paket,bez snimalica i pizdarija (ako moze)
3.Jel dijele one fotiće il što su već davali (možda i ja neš zaradim)
fala puno
1. Trenutno platiš STB 49 kn, do kraja godine, inače je 300
2. 65 kn
3. Fotići su se dijelili uz maxadsl, a i to je završilo 3.12.

S tim da ne možeš potpisat ugovor na 12 mjeseci nego samo i isključivo na 24 mjeseca. Možeš uzeti probni period na 3 mjeseca po 35 kn mjesečno
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2007., 18:24   #53
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Shotif17 Pregled postova
1. Trenutno platiš STB 49 kn, do kraja godine, inače je 300
2. 65 kn
3. Fotići su se dijelili uz maxadsl, a i to je završilo 3.12.

S tim da ne možeš potpisat ugovor na 12 mjeseci nego samo i isključivo na 24 mjeseca. Možeš uzeti probni period na 3 mjeseca po 35 kn mjesečno
fala shot.
Danas sam shvatio nešto što sam trebao prije 2-3god.
T scumovci su taka pokvarena gamad da to svijet nije vidio...
1.Ocu max TV novi ugovor+Max adsl produziti (da izicam novi modem,jer sam trenutno preko usb-a spojen)

Kazu max tv ne prije 4mj ,ja lol...
Max adsl ne mogu produziti i dobiti novi modem,vec raskinuti ovaj ugovor i onda ponovo potpisivati kao da sam novopridosli t comovac...
Drsko da ne moze vise,njihov sam korisnik 2 god sigurno i moram koristiti šugu od a100,a nece dat nist drugo za pristojne pare (tipa 1 kn)...
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2007., 18:52   #54
Galinjo21
Banned
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: požega
Postovi: 80
Neznam zašto tebi stvaraju probleme!ako produžiš ugovor imaš pravo na novi modem!
Galinjo21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2007., 19:41   #55
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Galinjo21 Pregled postova
Neznam zašto tebi stvaraju probleme!ako produžiš ugovor imaš pravo na novi modem!
Nemaš, novi uređaj možeš dobit samo uz promjenu terminalne opreme iz žične u bežičnu i obratno. Što znači, ako sad imaš ethernet ili combo modem, možeš dobit wireless uz potpisivanje na 24 mjeseca i plaćanje 99 kn, ako sad imaš wireless možeš dobit ethernet ili combo uz potpisivanje na 12 mjeseci i plaćanje 1 kn.

Što se maxTVa tiče, ja bih dobro razmislio da li bih uzeo probni period, jer je trenutno u tijeku akcija do kraja godine STB za 49 kn i 3 mjeseca sa svim dodatnim paketima za 1 kn, što je po meni bolje nego probni period nakon kojeg moraš platit STB 300 kn ako se odlučiš zadržat maxTV, a u ta 3 mjeseca po 35 kn dobiješ HBO i snimalicu 10 bez plus paketa.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2007., 19:21   #56
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Citiraj:
Autor Shotif17 Pregled postova
Što se maxTVa tiče, ja bih dobro razmislio da li bih uzeo probni period, jer je trenutno u tijeku akcija do kraja godine STB za 49 kn i 3 mjeseca sa svim dodatnim paketima za 1 kn, što je po meni bolje nego probni period nakon kojeg moraš platit STB 300 kn ako se odlučiš zadržat maxTV, a u ta 3 mjeseca po 35 kn dobiješ HBO i snimalicu 10 bez plus paketa.
Iz probnog perioda mozes izaci u bilo kojem trenutku i preci na ugovor od 24mj., a ako to ucinis to kraj ovog (12.mj.) upadas u tu akciju. Cak ni zadnja recenica ti ne "drzi vodu" jer meni su dali i plus paket kao naknadu sto mi jedan dan nije radio MAxtv.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2007., 02:04   #57
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Iz probnog perioda mozes izaci u bilo kojem trenutku i preci na ugovor od 24mj., a ako to ucinis to kraj ovog (12.mj.) upadas u tu akciju. Cak ni zadnja recenica ti ne "drzi vodu" jer meni su dali i plus paket kao naknadu sto mi jedan dan nije radio MAxtv.
Naravno da možeš, nego je pitanje hoćeš li dobiti maxtv prije 31.12. (do kad traje akcija) ako ga sad zatražiš jer je rok 30 dana od unosa zahtjeva...
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2007., 08:55   #58
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Ma ok, ali bit ce sigurno jos akcija isto kao i za Maxadsl.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2007., 13:53   #59
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
ako se prebacujes iz probnog roka u ovu akciju, to radis preko MaxTV menija, ergo kad se prebacis kroz 2 dana bi se trebalo prebacit na komercijalnu uporabu...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2007., 19:48   #60
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
ako se prebacujes iz probnog roka u ovu akciju, to radis preko MaxTV menija, ergo kad se prebacis kroz 2 dana bi se trebalo prebacit na komercijalnu uporabu...
Točno, ali ako sad tek zatražiš maxtv probni vrlo ga vjerojatno nećeš dobit prije nove godine pa se nećeš moć ni prebacit na komercijalu prije nove. Prebacivanje preko maxTV sučelja je trenutačno, odnosno radi se oko 5 minuta koliko serveru treba da ti promijeni profil. A 2 dana mu treba da ti aktivira dodatne pakete koje dobiješ besplatno u sklopu akcije.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na