Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2018., 06:02   #1
GeneralZod
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Emerald City
Postovi: 13
Vanjski Disk problem

molio bih pomoc ili savjet. Naime prije 6 mjeseci kupio sam seagate eksterni hard disk od 8tb kao backup vaznih podataka koje imam na druga dva vanjska diska. Nisam ga cesto koristio nego bih ga recimo jednom tjedno spojio na laptop i stavio neke nove podatke u backup ako ih ima. Jucer sam ga spojio na laptop i stavio par podataka na njega i u zurbi sam ga naglo izvadio iz usb-a i vratio na mjesto. Navecer sam htio jos prebaciti par fotografija na njega no kada sam ga ukljucio u laptop samo se culo konstantno klikanje. Probao sam od drugog vanjskog harda napajanje i usb staviti na njega sve isto,od njega napajanje i usb stavio na ovaj drugi vanjski disk normalno radi. Nemam pojma sto mu je,znaci nije mi pao niti milimetar. Ne zelim ga otvarati jer je pod garancijom i moram ga slati na servis. Nadam se samo da mi podatci nisu izgubljeni sa njega i da nije ono najgore. hvala na svakom misljenju
GeneralZod je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2018., 07:45   #2
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Ako se čuje klikanje onda je vrlo vjerovatno rekao pa-pa. Ako su ti bitni podaci gore onda odi kod nekoga tko spašava podatke i nemoj ga uključivati da glava ne podere cijeli disk. U servisu ćeš samo dobiti novi disk, nema spašavanja podataka. Malo je čudno da je proklikao samo zbog naglog vađenja usb-a ali sa diskovima nikad ne znaš. Slike kao najosjetljiviji medij uvijek pucati na neki cloud.
9800pro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2018., 13:41   #3
GeneralZod
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Emerald City
Postovi: 13
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Ako se čuje klikanje onda je vrlo vjerovatno rekao pa-pa. Ako su ti bitni podaci gore onda odi kod nekoga tko spašava podatke i nemoj ga uključivati da glava ne podere cijeli disk. U servisu ćeš samo dobiti novi disk, nema spašavanja podataka. Malo je čudno da je proklikao samo zbog naglog vađenja usb-a ali sa diskovima nikad ne znaš. Slike kao najosjetljiviji medij uvijek pucati na neki cloud.
Hvala na odgovoru i meni je čudno da je disk samo tako krepao jer ga nisam koristio ni 20 sati sveukupno. Nisu mi problem podatci imam ih na ova druga dva harda ali mi je sada problem koji vanjski hard kupiti za backup kad mi je ovaj krepao ni pola godine od kada sam ga kupio a neki cloud storage su em skupi em sa mojom brzinom uploada od 4mb bi trajalo vjecnost.
GeneralZod je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2018., 14:07   #4
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Problem je što su veliki diskovi osjetljiviji od manjih, ima više ploča, a sve u istom 3.5 inča kućištu. Ne znam da li ti stvarno treba 8tb prijenosnog diska ali ja bi to smanjio, možda uzeo neki 2.5 inča sa heavy duty kućištem a ostalo za nešto drugo...neznam...
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2018., 17:09   #5
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Ili ovoga zamijenio pod garancijom ...


Ili umjesto njega,ako dozvole uzeo 2 manja (ili čak 4),pa ih stavio u neki nas ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na