Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2018., 18:39   #3601
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Zar još uvijek netko kemija s tim custom romovima? Meni je dovoljno pogledati zadnju stranicu teme custom roma gdje se uvijek nađe neki bug i kukanje pa ubrzo odustanem
+1
mislim da sam se naistalirao kernela i romova preko 100. možda i više. na četiri mobitela.
zadnjih godina samo stock.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2018., 19:03   #3602
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Da. To se i meni pokazalo kao daleko najbolja opcija.
Stock + root + Titanium i zamrzavanje/deinstalacija nepotrebnog. I uvijek je bilo bolje nego ne znam kakav custom.
Custom je, obično, "lakši" puno. I brži malo. I to je to. Po mom mišljenju je skoro sve na strani stocka.
Isto kao i post iznad...samo na dosta više od 4 mobitela...i pratim sve kaj se dešava sa custom romovima, ali nemam skoro uopće volje više niti pomišljat da neki probam. Jer još nisam naletio na neki koji je 100% funkcionalan.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2018., 19:54   #3603
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Bogme i ja imam bogato iskustvo s romovima i kernelima. I to nikad nije radilo 100% kako treba, niti će ikad raditi. Ono, može biti 99% stabilan ali desit će ti se jedan dan da ti alarm ujutro ne zvoni jer te noć prije zvao netko tko ima slovo "č" u prezimenu i eto baš ti imaš sreće da si naletio na taj bug

Evo baš sam otišao na xda i pogledao par romova za svoj mobitel, bugovi koje je netko prijavio na zadnjoj stranici:

Citiraj:
i noticed a strange bug where my audio would suddenly stop while playing music for some minutes (spotify and youtube tested).
Citiraj:
As anyone faced this problem....Wen i flashed dotOs 2.3 it says "Insert an sdcard before using camera" when opening the camera and i have atleast 6gb storage in phone....is there any workaround for this.....btw my internal storage in encrypted
Citiraj:
only the wifi bug that I cannot use it as a daily driver and mokee
Citiraj:
Thanks for the great work and rom.
Another observation. when I installed the rom for the first time - when the first startup the launcher gave an error and the application stopped working, also in the "settings" application, the permission button, the "store", and so on become inactive, after which the application crashes. I tried several times to reset by a clean installation, installing the latest firmware version but the problem did not go away.
Eto, pa tko voli nek izvoli, ja koliko vidim stanje s custom romovima se ni malo nije promijenilo
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2018., 23:07   #3604
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
za komentare po xda i ta kukanja da im ne radi ovo ono na kraju se ispostavi da 95% likovi ne instal..po jednostavnim uputama po poslje imas ne valja ovo i ono ,ali eto ako neko proba pa mu ne pase i nevalja preko 100 romova onda ono svaka cast na pokusajima.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2018., 23:20   #3605
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
meni je samo zao svega vremena sto sam potrosio na razne romove i pizdarije, sve je to napola. UVIJEK bugovi, uvijek nesto ne radi, uvijek se nesto rusi..



nikad vise necu rootat mob niti gubit vrijeme na romove. uzas. nikad vise.



I taj gcam sto svi preporucuju, isto napola radi, ili nema sve funkcije kao sto ima na pixelu.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2018., 08:36   #3606
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Ne znam kaj radite s mobovima, al za mi5 ima dosta romova koji su bolji od miui-a.

Na nougatu 7.1 su mi bili dobri jdc i lineage, a sad na oreo 8.1 cosmic os. Nikakvih problema.

A gcam radi brutalno. Ako će mi se dat možda lupim par slika s mi5 gcam i s8 u istim uvijetima.

A ostalo da ne govorim. Nema bloata, integracija googla do razine koja meni odgovara, kalibracija ekrana koje nema na miui-u, adaway za oglase i piči
nub je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2018., 13:26   #3607
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Jel radi OIS kamere na kojem od tih romova za Mi5? Na MIUI je to po defaultu strgano.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2018., 13:55   #3608
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Ne znam kaj radite s mobovima,

A ostalo da ne govorim. Nema bloata, integracija googla do razine koja meni odgovara, kalibracija ekrana koje nema na miui-u, adaway za oglase i piči
Slažem se - tek zadnjih godinu dana sam na stocku (developer rootan), a prije toga desetak godina samo custom ROM-ovi upravo zato što su uvijek skidali razna ograničenja stocka i ne sjećam se da se za neki model nije mogao naći ne-bugovit ROM. Druga je stvar što se zadnjih godina moze nac i stock (barem MIUI developer npr.) koji se popravio do te mjere da se može koristiti kao daily driver...

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2018., 13:57   #3609
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
za komentare po xda i ta kukanja da im ne radi ovo ono na kraju se ispostavi da 95% likovi ne instal..po jednostavnim uputama po poslje imas ne valja ovo i ono

To je istina. Mislim da su velika većina na XDA početnici koji ne znaju ispravno povuć ROM. I, recimo, ne rade hard reset.
2 puta wipe svega prije instalacije ROMa itd...
Meni je osnovno, prvo nakon flasha, napraviti factory reset.




Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
ali eto ako neko proba pa mu ne pase i nevalja preko 100 romova onda ono svaka cast na pokusajima.

Koliko si ih ti isprobao do sada? Naravno da isprobavaš dok ne naletiš na pouzdan ali nakon godina i godina, shvatiš da "pouzdan" nije riječ koja se veže na custom ROMove. Ima ih i koji OK rade, ali uz dodatne modove i ostale stvari. Ja osobno, nemam niti mrve volje za nikakva modanja više i sva ta sranja.
Ako ne radi ok 24 sata, leti van s telefona. Kraj priče.


A u ove 2 i pol godine sam se stvarno naflešal romova i romova. I scenario uvijek identičan: leteći povratak na MUI.eu
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2018., 15:18   #3610
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Ne puno par ovih hvaljenih
Resurrection Remix
MoKee
Cyanogen Mod
Lineage OS
DarkNess reDefined
HalogenOS
CarbonROM
Tipsy OS
vise verzija istih najvise Lineage,Cyanogen i rr oni su mu nekako bili najstabilniji dok nisam pixel exep..sa evie lancher isproba zasad bez greske.
Normalno preko svih romova sam i Gcam nabacija osim PE on dolazi sa Gcam.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2018., 15:30   #3611
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Jel radi OIS kamere na kojem od tih romova za Mi5? Na MIUI je to po defaultu strgano.
Na gcam mi radi. Iskreno ne snimam skoro nikad, sad sam probao i radi ok.

Citiraj:
Autor chillout23 Pregled postova
A u ove 2 i pol godine sam se stvarno naflešal romova i romova. I scenario uvijek identičan: leteći povratak na MUI.eu
miui.eu je isto "custom rom", nije službeni.

Zadnje izmijenjeno od: nub. 15.06.2018. u 16:10.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2018., 17:30   #3612
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
MIUI.eu je neka lagana custom verzija stocka
Maknut određeni bloat, dodani jezici i dodan G services i G play.
Pošto koristim uvijek i samo engleski na telefonima i računalima (nikako se ne mogu naviknut na HR...ovak već na pamet znam sve i kad vidim HR prevod - zblesiram se potpuno), meni osobno je to identično ko da imam stock koji rootam i kroz TB freezam/maknem sve kaj mi ne treba i dodam G servise i ostalo od G (Play i mail) kaj trebam
Tak da ja .eu uopće ne računam da je custom

@BsClocked...
Opet...ovisi i o uređaju za koji je rađen custom. Definitivno ima aparata za koje se nađe custom koji fakat radi ko grom, ali za Redmi 3 to nije slučaj. Ne znam za S/X/Pro verzije, ali za običan 3 nisam našel niti jedan bezgrešan ROM.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2018., 23:11   #3613
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
ali eto ako neko proba pa mu ne pase i nevalja preko 100 romova onda ono svaka cast na pokusajima.
stari moj ja flešam romove od 2012. godine i to kada se tražio prvo kernel pa onda rom s time da ako nije radilo onda si prvo stavio drugi kerenl da bi vidio jel rom radi i tako svaki puta kada je neki novi izašao.
u početku mi je to bilo skroz napeto jer su tematski bili različiti.
kasnije sam čekao da se rom stabilizira na v.2 i slično pa čak i onda bi bili sitni problemi. da ne pričam da se u početku moralo još posebno google ukucavat ili wifi mreža za kernel. jaooo ... to su bili sati i sati.

e da: otključavanje bootloadera i rootanje čim se mob kupi je bila normalna stvar.

danas: ako mob radi i ne cucla bateriju nema šanse.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2018., 06:44   #3614
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Miui global version ima iste stvari kao taj miui.eu tako da nevidim razloga za prelazak..uostalom na note 5 sve radi savrseno..
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2018., 07:11   #3615
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
Miui global version ima iste stvari kao taj miui.eu tako da nevidim razloga za prelazak..uostalom na note 5 sve radi savrseno..

Da li je netko spomenuo prelazak sa global na .eu? Ili rekao da nisu slični/isti?
Za boldano...kao da se osjećaš prozvan
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2018., 19:33   #3616
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Da, samo što je global verzija KRCATA bloatwareom koje prosječan korisnik ne treba i trebaš root da to sve makneš kako spada. To na kraju opet nije stock nego custom ROM.

Sad ste me sjetili, na MIUI-u se nekad nešto pokolje s Google servisima pa zna cuclati bateriju. Pa onda zna natrpavati hrpu smeća u logove što isto troši bateriju, a rješenja nema, samo restart. To je isto jedan od razloga zašto bih probao drugi ROM.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 09:37   #3617
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Stigao je MIUI 10, moze se skinuti beta verzija za pojedine modele, ekipa s xiaomi.eu već sada huhaju eu romove i kao trebali bi danas biti dostupni.
I danas po rasporedu bi trebao stici moj Mi8

update: mi8 stigao, 11 dana a aliexpresa xiaomi global store, slijedeci korak je stavljanje eu roma ali moram cekati 360h tj 15 dana da bi otkljucao bootloader...pas mater.
__________________
Uploading...

Zadnje izmijenjeno od: mitra. 20.06.2018. u 14:01.
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2018., 11:14   #3618
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Stigao je MIUI 10, moze se skinuti beta verzija za pojedine modele, ekipa s xiaomi.eu već sada huhaju eu romove i kao trebali bi danas biti dostupni.
I danas po rasporedu bi trebao stici moj Mi8

update: mi8 stigao, 11 dana a aliexpresa xiaomi global store, slijedeci korak je stavljanje eu roma ali moram cekati 360h tj 15 dana da bi otkljucao bootloader...pas mater.

Mislim da mozes bypasat BL unlock cekanje, provaj ovako, meni je uspjelo:
The trick is to use 2 accounts.
Both accounts must have applied for unlock permissions.

Login first account on phone, Settings > Additional Settings > Developer Options > Mi Unlock Status. Tap on “Add Account” to bind to phone. Also enable OEM unlock option

Restart to fastboot (hold volume down + power button)

Using mi flash tool, login to first account and try to unlock, you will have 360h timer.

Restart phone, sign out of miui and login to second account, but DO NOT BIND PHONE. Then restart to fastboot

Login to second account on mi flash tool, then unlock will be successful without timer

Moras koristiti stariju verziju mi flash toola:
Code:
https://www27.zippyshare.com/v/XbiIkf2j/file.html
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2018., 12:46   #3619
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Stigao je MIUI 10, moze se skinuti beta verzija za pojedine modele, ekipa s xiaomi.eu već sada huhaju eu romove i kao trebali bi danas biti dostupni.
I danas po rasporedu bi trebao stici moj Mi8

update: mi8 stigao, 11 dana a aliexpresa xiaomi global store, slijedeci korak je stavljanje eu roma ali moram cekati 360h tj 15 dana da bi otkljucao bootloader...pas mater.
Jel mozemo uskoro ocekivati neki review?
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2018., 12:51   #3620
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Hvala kasko na infu, vrlo korisno. trenutno sam na GO daleko od kompa, mozda stignem probati krajem sl tjedna kad se vratim...a tad ce mi onda i ovaj penalty isteci.

A review, yutube ih je pun hehe. Budem nesto sastavio dok se vratim s go ako me netko ne pretekne u medjuvremenu, i volio bih da review bude s miui10. Ali ovako ukratko mogu reci da je mob ima osjetnu bolju kameru od mi6 mog zadnjeg xiaomia kojeg sam imao, ugl mi8 je napredniji uredjaj od svog prethodnika.
__________________
Uploading...

Zadnje izmijenjeno od: mitra. 22.06.2018. u 12:59.
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2018., 23:21   #3621
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Stigao je MIUI 10, moze se skinuti beta verzija za pojedine modele, ekipa s xiaomi.eu već sada huhaju eu romove i kao trebali bi danas biti dostupni.
I danas po rasporedu bi trebao stici moj Mi8

update: mi8 stigao, 11 dana a aliexpresa xiaomi global store, slijedeci korak je stavljanje eu roma ali moram cekati 360h tj 15 dana da bi otkljucao bootloader...pas mater.
Isto kao i kod mene na friškome MI8 SE-u. Inače, podesio sam sve koliko god je bilo moguće na ovom MIUI V 9.5.6.0.OEBCNFA da mobitel radi stabilno, i radi, radi super. Ali želim HRV i .eu ROM.

BTW, gdje si vidio TWRP za svoj MI8? Ja ne vidim TWRP ni za MI8 ni za MI8SE.

EDIT: ček ček ček, zar ne trebamo snimit prvo CN developer za unlock koliko se sjećam? Može li to netko potvrditi?

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 22.06.2018. u 23:31.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2018., 07:31   #3622
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 16:01   #3623
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
gdje kupiti Xiaomi ,napikirao 5,5Plus,A1 ?

neutrino( servis problem?),tia mobiteli (moram cekati dostavu),uzi?

Tko servisira xiaomi ako se pokvari?
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 17:36   #3624
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Ja gledam Redmi Note 5 4/64, eu global (S636 i losija kamera ali kamera mi nije bitna). Ima takav sad na honorbuy cca 1600kn i 1god garancije i uzi 1766kn s dvije godine garancije (nadam se isto S636 i eu global rom).
Riknio mi nakon dugo godina mi4 i ovaj Redmi Note 5 mi je sad best buy, premda gledam i mi8 se.
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2018., 18:08   #3625
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Mislim da mozes bypasat BL unlock cekanje, provaj ovako, meni je uspjelo:
The trick is to use 2 accounts.
Both accounts must have applied for unlock permissions.

Login first account on phone, Settings > Additional Settings > Developer Options > Mi Unlock Status. Tap on “Add Account” to bind to phone. Also enable OEM unlock option

Restart to fastboot (hold volume down + power button)

Using mi flash tool, login to first account and try to unlock, you will have 360h timer.

Restart phone, sign out of miui and login to second account, but DO NOT BIND PHONE. Then restart to fastboot

Login to second account on mi flash tool, then unlock will be successful without timer

Moras koristiti stariju verziju mi flash toola:
Code:
https://www27.zippyshare.com/v/XbiIkf2j/file.html
Pratio sam upute i nalazost ne prolazi, u toolu mi kaze da moram bindati i ovaj drugi account sto se kosi sa gore instrukcijom.
Ovo sam radio s toolom iz prilozenog urla, ulogirao sam se s drugim accountom koji ima unlock permision, nisam ga bindao, probao unlockat i ne ide
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2018., 08:49   #3626
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Izet Fazlinovic Pregled postova
Ja gledam Redmi Note 5 4/64, eu global (S636 i losija kamera ali kamera mi nije bitna). Ima takav sad na honorbuy cca 1600kn i 1god garancije i uzi 1766kn s dvije godine garancije (nadam se isto S636 i eu global rom).
Riknio mi nakon dugo godina mi4 i ovaj Redmi Note 5 mi je sad best buy, premda gledam i mi8 se.
Imaš i na geekmaxi sa dvije godine garancije za 1540kn, nema carine, dostava u roku par dana.

Što misliš kad si rekao lošija kamera? U odnosu na koji drugi mobitel?
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 18:13   #3627
articoka
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Ljudovi.. razletio mi se ekran unatoc maskici i kaljenom staklu tako da sad imam paukovu mrezu na mix 2 jel imao netko iskustva sa zamjenskim staklima? 1000-1200 kn mi je stvarno puno previse za dat za zamjenu.
articoka je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 21:43   #3628
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Mi8

Evo da napisem ponesto o mobu nakon tjedan dana korištenja. Za sada sam i dalje na miui9 romu i imam jos 5 dana penaltija prije nego sto mogu staviti miui10 eu verziju.
Mislim da nije potrebno da pricam o performansama moba, trenutni miui je maksimalno fluidan, sve radi glatko bez trzanja.
Isto tako build quality je standard xiaomi - bez zamjerke, Samsung ekran je osvjezenje.
Baterija, ja kao srednje zahtjevan korisnik mi moze izdrzati dva dana, ne igram igrice na njemu, samo komunikacije, fotkanje, bez problema prelazi preko 5h SOT.
Koristim Tele2 mrezu i nemam problema s 4g signalom, mob se ne grije prilikom razgovara bilo putem obicnog poziva ili npr Viber preko wifia.
Nedostaje mi prednji zvucnik kojeg sam imao na Mi6, zvucnik na Mi8 je osrednje jak, volio bih da je glasniji.
Kamera, uveli su neke fore poput time lapse i slow motion snimajne, ovo super radi, fotke naspram prethodnih xiaomi modela(Mi6, Mi5s,i nekoliko drugih) koje sam imao su po mom mišljenju bolje, u nastavku prilazem neke fotke slikane u automodu bez AI, slikao sam obicne scene i onda nakon toga fotke s 2x zoom, isto tako par nocnih slika i usporedba s Mi4c kojeg sada koristi cura.







Noćne:



__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 23:24   #3629
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Kakav ti je usporedno sa mi6 sto se brzine tice? Ima li (ocigledne) razlike?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 06:07   #3630
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
Citiraj:
Autor articoka Pregled postova
Ljudovi.. razletio mi se ekran unatoc maskici i kaljenom staklu tako da sad imam paukovu mrezu na mix 2 jel imao netko iskustva sa zamjenskim staklima? 1000-1200 kn mi je stvarno puno previse za dat za zamjenu.
Na srednjacima ima servis, koji mi je tražio 330 kn za zamjenu, račun, garancija 6 mjeseci
Radi se o redmi note 4, ne znam sad napamet kak se zove mogu vidjet pa javim na pm
Nisam mijenjao na svom jer uredno radi sve....
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na