Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2017., 13:03   #1
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Spajanje kontrole brzine ventilatora na kucistu

Pozz, uzeo sam chieftec libra series lf-01b kuciste, ali imam problema, dakle imam sprijeda 2 ventilatora koji imaju kontrole brzine, gore na kucistu, i niako to ne mogu spojiti, nemam pojma kak se spaja, nema nista u manualu .. dok onaj iza ide na maticnu i taj radi normalno.. Probao sam na molex ali nista, ne reagiraju



Dakle, oba prednja ventilatora su spojena gore na kontrole brzine... to je ok,, e sad, iz tih kontrola ide jedan duzi kabal koji ocito ide na napajanje, ali ja to ne znam spojiti, tj spojim i na molex, ne radi, probao sam i direktno zice na napajanje i ne radi.. crvena i crna...

gore su jos ostala 2x 3 pin konektora ali to su za 2 ventilatora gore na kucistu, koje nisam postavio









exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 13:44   #2
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Pa fan controller bi trebao imat jedan muški molex koji ukopčaš na molex od napajanja, a obično ima i jedan ženski na koji možeš neš drugo spojit. Ventove spajaš na 3 pinske konektore (iste ko na MBO) koji izlaze isto iz fan controllera. Ukopčaj sve i onda vrti potenciometar, moguće da je smanjen previše pa se zato ventovi ne vrte...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2017., 14:23   #3
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
krivo spajas, crvena i crna su +5v i gnd, ako je smanjen potenciometar nece vrtit.
stavi zutu i crnu to je 12v i igraj se s potenciometrom

ako ne radi uzmi multimetar i provjer dali imas napona na molexu iz napajanja ,i testiraj dali provodi taj kabel koji spaja od napajanja do potenciometra
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 17:54   #4
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
krivo spajas, crvena i crna su +5v i gnd, ako je smanjen potenciometar nece vrtit.
stavi zutu i crnu to je 12v i igraj se s potenciometrom

ako ne radi uzmi multimetar i provjer dali imas napona na molexu iz napajanja ,i testiraj dali provodi taj kabel koji spaja od napajanja do potenciometra
istina bog, dobro ti kolega kaže, krivo spajaš, tj imaš premal napon.. sjetio sam se davne teme s foruma, na sljedećem linku sve ima:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=22347
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 18:04   #5
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
rijesio sam.. ne znam kako ni zasto, ali vrte se, jedino sto ne radi kontrola brzine, pa vjerojatno pice na maximumu, ali nebitno.. .
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 18:07   #6
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
vjerojatno i to radi al ne kuzis razliku u rpm-u
imas neke low rpm ventove jel?
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 20:55   #7
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
mislim da da, to sam od frenda uzeo kuciste.. on je mijenjao ventove, pokidali mu se oni stock od kucista
exer1212 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na