Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2019., 17:09   #3211
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
majstore, kad se slaže komp za posao slaze se da odradi posao za cim manje vremena i novaca, a ne da sluzi za blejanje u njega dok odrađuje posao. koga boli briga kako kanta u uredu tamo negdje ispod stola izgleda.
btw. kakav protok zraka na 65W tdp cpu?

hexa je sasvim solidno i dovoljno dobro napajanje napajanje za takvu konfiguraciju, mozda cak i overkill, ali stavio sam ga primarno jer u tom cjenovnom rangu ima komponente solidne kvalitete.

r7 1700 1450kn
msi a320m 350kn
16gb ram 500kn
Napajanje 350kn
2tb hdd 500kn
Kuciste 150kn
Grafa 300kn
Monitor 550kn

4150kn vs 7340kn

nije x2 ali nije ni daleko, no razmisli da si npr. lik koji se bavi 3d rendanjem, sto bi pametno mogao kupiti za razliku u cijeni...ili da slažeš virtualke, sto bi pametno mogao kupiti za razliku u cijeni, ili da imas budzet od 100k kn za nekoj xyz firmi sa 20 zaposlenika sloziti poslovne konfe, stvarno bi im nudio ono i5...da li si skužio poantu price/perf ondosno koliko više manervarskog prostora kod amd-a imas
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 17.06.2019. u 17:19.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:18   #3212
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova

Izvalis glupost i ostanes ziv



Inače se ne miješam u ove diskusije ali stari ti izvaljuješ gluposti na više tema već neko vrijeme pa si još uvijek živ. Iskreno, meni je bilo zabavno čitat tvoje rasprave do sada. Ali sad već pričaš nebuloze, te si postao forumski redikul uz neke druge pojedinice koji su nekada harali forumum.

Činjenica je da je ryzen price/perf kralj. Što se tiče gajminga, prednost intela na 1440p svedena je na nekoliko posto. Zašto spominjem 1440p? Zato što ta rezolucija postaje sve popularnija i zato što svi koji će slagat novi komp će vrlo vjerojatno uzet 1440p monitor. Dok je za 1080p 9900k ili 9700k još uvijek bolji cpu.

Naravno, svatko si slaže komp prema svojim potrebama i financijskim mogućnostima. Ja sam do sada preporučio 2 ryzena 2600x i oba dva rade zadovoljavajuće, jedan na 1080p i drugi na 1440p.

Zadnje izmijenjeno od: Litra. 17.06.2019. u 17:31.
Litra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2019., 17:34   #3213
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Inače se ne miješam u ove diskusije ali stari ti izvaljuješ gluposti na više tema već neko vrijeme pa si još uvijek živ. Iskreno, meni je bilo zabavno čitat tvoje rasprave do sada. Ali sad već pričaš nebuloze, te si postao forumski redikul uz neke druge pojedinice koji su nekada harali forumum.

Činjenica je da je ryzen price/perf kralj. Što se tiče gajminga, prednost intela na 1440p svedena je na nekoliko posto. Zašto spominjem 1440p? Zato što svi koji će slagat novi komp vrlo vjerojatno će uzet 1440p monitor. Dok je za 1080p 9900k ili 9700k još uvijek bolji cpu.

Naravno, svatko si slaže komp prema svojim potrebama i financijskim mogućnostima. Ja sam do sada preporučio 2 ryzena 2600x i oba dva rade zadovoljavajuće, jedan na 1080p i drugi na 1440p.
Sorrry ako sam ti stao na zulj sa time kako se mjere max performanse, jbg ocito to ekipu na ryzenima dira

Ako te nesto dira ne znaci da ja pricam gluposti nego ti nemozes prihvatiti ocite argumente na temelju cinjenica i rezultata. Isto tako je i 7700k jaci proc u svemu na 4.8ghz od ovih k plus zakljucanih i5 8400/9400

Boli me k koja je firma, bitno je tko je jaci zazo i nisam kupio 9900k nego cekam ryzen 3000 da vidim kako ce se stvari poklopiti.
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:34   #3214
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Inače se ne miješam u ove diskusije ali stari ti izvaljuješ gluposti na više tema već neko vrijeme pa si još uvijek živ. Iskreno, meni je bilo zabavno čitat tvoje rasprave do sada. Ali sad već pričaš nebuloze, te si postao forumski redikul uz neke druge pojedinice koji su nekada harali forumum.

Činjenica je da je ryzen price/perf kralj. Što se tiče gajminga, prednost intela na 1440p svedena je na nekoliko posto. Zašto spominjem 1440p? Zato što ta rezolucija postaje sve popularnija i zato što svi koji će slagat novi komp će vrlo vjerojatno uzet 1440p monitor. Dok je za 1080p 9900k ili 9700k još uvijek bolji cpu.

Naravno, svatko si slaže komp prema svojim potrebama i financijskim mogućnostima. Ja sam do sada preporučio 2 ryzena 2600x i oba dva rade zadovoljavajuće, jedan na 1080p i drugi na 1440p.
Tako je i na Bugovom, postao je forumska luda tamo pa su ga na kraju morali banati jer su mu komentari bili van svake normalnosti, debelo iznad granice.
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:37   #3215
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
majstore, kad se slaže komp za posao slaze se da odradi posao za cim manje vremena i novaca, a ne da sluzi za blejanje u njega dok odrađuje posao. koga boli briga kako kanta u uredu tamo negdje ispod stola izgleda.
btw. kakav protok zraka na 65W tdp cpu?

hexa je sasvim solidno i dovoljno dobro napajanje napajanje za takvu konfiguraciju, mozda cak i overkill, ali stavio sam ga primarno jer u tom cjenovnom rangu ima komponente solidne kvalitete.

r7 1700 1450kn
msi a320m 350kn
16gb ram 500kn
Napajanje 350kn
2tb hdd 500kn
Kuciste 150kn
Grafa 300kn
Monitor 550kn

4150kn vs 7340kn

nije x2 ali nije ni daleko, no razmisli da si npr. lik koji se bavi 3d rendanjem, sto bi pametno mogao kupiti za razliku u cijeni...ili da slažeš virtualke, sto bi pametno mogao kupiti za razliku u cijeni, ili da imas budzet od 100k kn za nekoj xyz firmi sa 20 zaposlenika sloziti poslovne konfe, stvarno bi im nudio ono i5...da li si skužio poantu price/perf ondosno koliko više manervarskog prostora kod amd-a imas
Ma dobro ajd, pokazao si mi vec da si nebitan i nestrucan pa te necu pilat dalje, al kad ss sjetim da nemas i dalje ssd jednostavno

Zivio ti meni necu te vise dirat
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:38   #3216
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovo je kao da slušam Keruma - ja i kad vozim brzo, ja ne vozim brzo... IPC je nebitan, gleda se samo singlecore, pa singlecore nije bitan jer baš nema neku praktičnu primjenu, pa gledaju se ukupne performanse... Ukupne performanse kao multithread? Pa ako ryzen išta ima naspram intelovih cjenovnih konkurenata ima to...

Pa kad bi se gledalo za posao, vrijeme je novac, ovo-ono (iako su "ukupne" performanse već pale s onim što sam spomenio), pa kad se može kupiti više ryzena za istu cifru onda se zapravo ne radi o tome, cijene se ne gledaju... Kerum na kvadrat...

Kad su se lockani i5 3330, 4460 vrtili na 3.1-3.2 ghz, onda je overclocking bio nula kad je FX išao do 1.5ghz više, pa se gledala potrošnja, IPC, zagrijavanje, što ti treba za OC... A sada se svaki intel računa 5ghz kao base line, potrošnja, temperature, što od coolera i mbo treba za postić to (delid i gubljenje garancije?) više nije tema. Cijena se ne gleda, al 5 ghz je baseline kad se priča o usporedbama. To što kupiš 6c12t za manju cijenu intelovog quada, te 8c16t za cijenu intelove zaključane hexe isto nije tema... Pa valjda nije bez veze što ih šišaju u prodaji...

Intel je bolji izbor u krajnje rubnim scenarijima. Recimo gayming - 2080Ti koju rijetko tko ima na 1080p (što bi isto rijetko tko upario) itd. No ni tu nije "isplativ" u pravom smislu te riječi, osim ako nisi pro gaymer... But plot twist - 90% pr0 igara možeš igrati na zilijun fps na R5 1600 i RX 580 8gb... Tako da se sve u biti svede na sponzorstvo (bilo amd, nvidia, intel)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 17.06.2019. u 17:46.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:42   #3217
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Fx je na tih 5ghz i dalje bio smece, intel na 5ghz barem pravda performanse.
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:42   #3218
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Svi znate tko je moderator, lijepo PM i link na post kojeg smatrate uvredljivim ili nebitnim.

Admini i moderatori ce dalje po vlastitom nahođenju..
sti je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:43   #3219
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Ma dobro ajd, pokazao si mi vec da si nebitan i nestrucan pa te necu pilat dalje, al kad ss sjetim da nemas i dalje ssd jednostavno

Zivio ti meni necu te vise dirat
hoces ssd, evo ti 3k kn fore za terabajta ssda kolko ti srce želi

i dalje ti ne kužiš poantu nego se hvataš na za slamku da nisam kliknuo na ssd, dudeee sweet
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:43   #3220
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Sorrry ako sam ti stao na zulj sa time kako se mjere max performanse, jbg ocito to ekipu na ryzenima dira

Ako te nesto dira ne znaci da ja pricam gluposti nego ti nemozes prihvatiti ocite argumente na temelju cinjenica i rezultata. Isto tako je i 7700k jaci proc u svemu na 4.8ghz od ovih k plus zakljucanih i5 8400/9400

Boli me k koja je firma, bitno je tko je jaci zazo i nisam kupio 9900k nego cekam ryzen 3000 da vidim kako ce se stvari poklopiti.
Daj čitaj što ljudi pišu. Mene uopće ne zanima koji je jači,brži ili skuplji. Kupim ono što mogu i za što mislim da je dobar omjer perf/price. To što ti misliš da mene dira zato što imam ryzena je još jedna od tvojih nebuloza. Prije ovoga imao sam intela jer je u tom trenutku bio bolji cpu od amd-a. Za moju grafu iz potpisa ovaj cpu je sasvim dovoljan kao i za rezoluciju na kojoj igram. Kada budem kupovao novu grafu prelazim na 1440p ako ću biti u mogućnosti, isto tako ću vjerojatno uzet ryzena 3000 jer ne moram kupovat novu ploču. Kao što sam rekao, redikul
Litra je offline