Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2013., 19:52   #61
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
HDD 3-4TB

Pozz!

Trebam veći HDD za storage, uglavnom torentijada i neki lagani backup koječega pa tražim nekakvo "bang for buck" riješenje.
U posljednje vrijeme pljuju po WD Green seriji no meni 900tinjak kn za WD30EZRX izgleda super cijena za količinu GB.
Što mislite o Seagate-u, Toshibi.. ima li kakva alternativa? Razlika u 50-100 kn nije problem ako opravdava pouzdanost i eventualno dulju garanciju..

Volio bih neki user feedback ako ima tko iskustva na forumu,
Hvala !
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 20:04   #62
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Mislim da je trenutno najbolji omjer uloženo-dobiveno Toshiba .

Ima garanciju 36 mjeseci i jeftinija je od WD Red diska istog kapaciteta nekih 15-20% koji također ima garanciju 36 mjeseci .

Također pogledaj i Seagate diskove , oni su nešto malo brži od Toshibinih diskova , ali im je garancija 24 mjeseca .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2013., 20:10   #63
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor shabbban Pregled postova
Pozz!

Trebam veći HDD za storage, uglavnom torentijada i neki lagani backup koječega pa tražim nekakvo "bang for buck" riješenje.
U posljednje vrijeme pljuju po WD Green seriji no meni 900tinjak kn za WD30EZRX izgleda super cijena za količinu GB.
Što mislite o Seagate-u, Toshibi.. ima li kakva alternativa? Razlika u 50-100 kn nije problem ako opravdava pouzdanost i eventualno dulju garanciju..

Volio bih neki user feedback ako ima tko iskustva na forumu,
Hvala !
Green serija neka ti bude zadnji izbor, ili još bolje, makni se miljama daleko od nje.
Ako ti je do garancije, malo razvuci kesu i uzmi WD Blacka. Tu ti barem nepouzdanost i garancija neće biti problem.
Dalje, kako ti je rekao Kristijan.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 20:21   #64
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Mislim da je trenutno najbolji omjer uloženo-dobiveno Toshiba .

Ima garanciju 36 mjeseci i jeftinija je od WD Red diska istog kapaciteta nekih 15-20% koji također ima garanciju 36 mjeseci .

Također pogledaj i Seagate diskove , oni su nešto malo brži od Toshibinih diskova , ali im je garancija 24 mjeseca .
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Green serija neka ti bude zadnji izbor, ili još bolje, makni se miljama daleko od nje.
Ako ti je do garancije, malo razvuci kesu i uzmi WD Blacka. Tu ti barem nepouzdanost i garancija neće biti problem.
Dalje, kako ti je rekao Kristijan.
Hvala dečeci..

Velim, nije sad 50-100 kn problem, nije da su podaci pretjerano bitni, ne radim za neku obavještajnu službu ili slično, ali ona frustracija kada čuješ prvi klik svog harda je nešto neprocjenjivo..

Ciljam onda WD Black ili Toshibu kak ste rekli.. neki feedback o 4TB ili je još prerano?
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 20:33   #65
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor shabbban Pregled postova
Hvala dečeci..

Velim, nije sad 50-100 kn problem, nije da su podaci pretjerano bitni, ne radim za neku obavještajnu službu ili slično, ali ona frustracija kada čuješ prvi klik svog harda je nešto neprocjenjivo..

Ciljam onda WD Black ili Toshibu kak ste rekli.. neki feedback o 4TB ili je još prerano?
Čuj, nije nemoguće da WD Black prdne, ali vjerojatnost je puno manja nego zeleno smeće

Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Gledam Toshibu konkretno 2TB DT01ACA200, ali svugdje su po 2 godine garancije. Gdje imaju 3?
ili stara baza podataka na webu tamo gdje gledaš ili stara zaliha diskova sa 2 godine gare. ali nije baš da su nešto dostupni...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 20:42   #66
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Čovjek je u pravu .
Sada sam baš gledao Links i garancija im je trenutno 24 mjeseca za Toshibu .

Kupio sam je tamo prije 2 tjedna i meni na računu piše 36 mjeseci !

Morat ću ih nazvati i provjeriti što je u pitanju jer sam naručio još jednu Toshibu DT01ACA300 , zbog garancije od 36 mjeseci .
Ako je garancija smanjena na 24 mjeseca odustajem i kupujem Seagate ili čekam da se garancija vrati na 36 mjeseci .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 21:23   #67
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Toshibe koje su MSanov uvoz imaju 3 godine garancije.

Problem je što MSan ima Tošibe do veličine 1TB.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 29.12.2013. u 14:09.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 21:54   #68
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Hvala na informaciji , a kako da ja dođem u linksu do Toshibe kojoj je MSan dobavljač ?

Nema smisla kupiti nešto sa 12 mjeseci manjom garancijom ako je moguće doći do pune garancije od 36 mjeseci .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 22:17   #69
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
Cimneš ih telefonski/mejlom i veliš da ti dobave Tošibu iz MSan-a s 36 mj gare i bok.. mislim da ne bi trebalo biti problema oko toga..

Ontopic, gledam ponudu 4TB diskova.. u consumer range-u ima ili wd green ili seagate.. rang cijena 1200-1300kn.. mislim da ću radije ić na 2x3tb
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 22:19   #70
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Čovjek je u pravu .
Sada sam baš gledao Links i garancija im je trenutno 24 mjeseca za Toshibu .

Kupio sam je tamo prije 2 tjedna i meni na računu piše 36 mjeseci !

Morat ću ih nazvati i provjeriti što je u pitanju jer sam naručio još jednu Toshibu DT01ACA300 , zbog garancije od 36 mjeseci .
Ako je garancija smanjena na 24 mjeseca odustajem i kupujem Seagate ili čekam da se garancija vrati na 36 mjeseci .
Smanjili garanciju? Pa nisu valjda toliko munjeni kad su je pred koji mjesec digli na 36... Nevjerojatno... A vidim kod frenda u dućanu (msan lager) 1TB tošiba je 36mjeseci. Ali 2TB nema. Možda drugi uvoznik i drugi jamstveni uvjeti.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2013., 15:37   #71
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Upravo sam kontaktirao Links u svezi sa garancijom za Toshiba diskove .