Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2015., 22:34   #1
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Zyxel P-2601HN-F3

Uzeo sam si Internet od Iskona i dali su mi router Zyxel P-2601HN-F3. Uređaj nije loš, sve radi bez problema. Kako router nema vanjsku antenu za wireless, signal je dosta slab. S korisničkim imenom koje su mi dali nije moguće otvoriti sve postavke na web sučelju. Ako nekog zanima kako otključati navedeni router, čitajte dalje. Možda to vrijedi i za ostale Zyxel routere.

Dobra stvar je to što je dosta servisa na lokalnim interfejsima dostupno. FTP, telnet i SSH za sad nisu zanimljivi, ali SFTP je. Za spajanje koristim WinSCP.

Pokrenite WinSCP, hostname je 192.168.5.1, username administrator i šifra isto administrator. Prebacit će vas u home direktorij korisnika administrator. Obratite pažnju na ime direktorija (user). Korisničko ime koje nas zanima je supervisor. Sad imamo pristup većini direktorija i datoteka na sustavu. Korisnike možete pregledati u datoteci /etc/passwd.

Skripta /usr/bin/verify_config.sh je zanimljiva. Sistemska konfiguracijska datoteka nalazi se u direktoriju /var/pdm, a naredbe za pregled i promjenu postavki možemo pokretati ccctest programom. Iz konfiguracijske xml datoteke za otključavanje uređaja zanimljiv je tag iz InternetGatewayDevice X_ZyXEL_Ext Account System Shadow
Value - type "string"
Value je zapravo base64 kodirana kompresirana programom gzip shadow datoteka (pogledati /etc/shadow).

To možete provjeriti tako da u konzoli (linux ili cygwin) upišete npr.:

echo 'base64 kodiran zapis' | base64 -d | gunzip

Sad samo treba ručno generirati nove hash zapise za korisnike koji nas zanimaju (root i supervisor) ili zamijeniti root i supervisor zapise sa administrator (lozinka je administrator), i upisati npr.:

gzip -n ime_nove_shadow_datoteke
base64 ime_nove_shadow_datoteke.gz

Dobit ćemo novi base64 zapis koji treba staviti u konfiguracijsku xml datoteku. Za to će nam poslužiti program ccctest. WinSCP nam pruža mogućnost pokretanja terminala s kojim to možemo obaviti. Znači, kliknemo na ikonu terminala i upišemo ccctest, CONFIG FILE EXAMPLE će nam pokazati kako treba izgledati datoteka za promjenu konfiguracije. Ugasimo terminal, prebacimo se u radni direktorij, npr. /tmp i desnik klik mišem, pa New > File, ime datoteke shadow.ccc

U datoteku upišemo:

RDMNAME config;
REQUEST;
SEL InternetGatewayDevice.X_ZyXEL_Ext.Account.System.Shadow;
SET Value string ovdje ide novi base64 zapis;
SET Size uint16 ovdje broj znakova novog zapisa, npr. 260;
SAVE;
SEND;

Važno je točno upisati broj znakova novog zapisa.

Otvorimo ponovno terminal i upišemo ccctest -f /tmp/shadow.ccc

Ako je dobro prošlo pisat će transaction successful !!. Zatim resetiramo uređaj i to je to. Na web sučelje se logiramo kao supervisor i imamo sve postavke otvorene. Kao root možemo pristupit uređaju preko SSH-a. Sve ostalo je na vama. Preporučam da si onemogućite servise na WAN-u, pogotovo telnet koji je ne znam is kojeg razloga dostupan. Kako imate pristup shadow datoteci, možete probat otkrit default lozinke za korisničke račune.

Zadnje izmijenjeno od: dur. 25.03.2015. u 16:30.
dur je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 11:50   #2
roogac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Može pomoć

Nisam baš inače upućen u unix i programski zapis,

možeš li mi malo pojasniti kako funkcionira ovo bez korištenja linuxa ili cygwin, mogu li samo napraviti datoteku i sto je base64 zapis, koja će mi biti sifra kada odradim te postupke te kako se ulogirati kao supervisor


inače imam CARNet kod kuće i prije sam imao enkom ruter, koji sam preko putty-a si zagarantirao admin pristup, zanima me postoji li takva mogućnost ovdje dobiti admin kako bih mogao postaviti route konekciju i izmijeniti jos neke postavke, nisam upoznat s linuxom i ne znam kako generirati te zapise ni kako ih koristiti kasnije, generirao sam preko internet decodera nekakav zapis i transaction je bio succesfull ali nisam siguran sto koristiti za ulogirati se kao supervisor, nista od pokušanog nije uspjelo

Zadnje izmijenjeno od: roogac. 05.06.2015. u 12:32.
roogac je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 16.02.2016., 17:47   #3
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
ZyXEL P-2601HN-F3


pozdrav, dobio sam ovaj router, i za dva dana otprilike ću ga uključit, sad me zanima pošto vidim da neki imaju probleme, jel moram upalit ja wirles liniju ili je ona automatski upaljena, jer mi brat je spojen bežično, a ja žično, i jel moguće napravit kakve pasworde za wirles liniju ?

da mi se ne može bilo tko spajat na istu, a i može li netko reći jel ovaj router valja ili da kupim novi, pošto vidim da svi imaju neke probleme.


http://forum.pcekspert.com/attachmen...9&d=1450939722

nema nikakve antene na sebi kao ovaj crni model, dakle meni su uvaliil neko sranje još piše made in china, sve mi je jasno prije nego sam prešao s T.coma na Iskon. LOL

a misilo sam da je ovaj ADB od T.coma sranje.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 14:18   #4
zaki01
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: vž
Postovi: 2
#dur
Pozz, jeli možeš malo pojasnit kako da se otključa router, nije mi ovo ništa jasno.

Hvala
zaki01 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 14:57   #5
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Udes u modem 192.168.5.1 s administrator/administrator . Postavis sifru koju zelis i razinu zastite.

Sent from my Lenovo A7020a40 using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 15:59   #6
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor zaki01 Pregled postova
#dur
Pozz, jeli možeš malo pojasnit kako da se otključa router, nije mi ovo ništa jasno.

Hvala
Taj Zyxel konkretno ili neki drugi?

Ako da, kako je kolega naveo, otvori browser (kada si spojen na mrežu preko tog rutera), upiši 192.168.5.1, pa administrator/administrator. Pa general - wireless - staviš SSID, staviš security level koji želiš i staviš password. Ako želiš bez passworda, staviš no security i gotovo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 16:09   #7
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Ako pod tim misliš kako doć do root i supervisor korisnika, pošalji mi pm i napiši koji koraci ti nisu jasni. Ako misliš maknut wifi pass, napravi ovo što su ti gore napisali.
dur je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 17:39   #8
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor dur Pregled postova
Zatim resetiramo uređaj i to je to.
objasni im detaljnije što smatraš pod reset
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 18:11   #9
zaki01
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: vž
Postovi: 2
mislim izbrisat iskonov firmware i stavit gore njegov originalan...
zaki01 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 18:21   #10
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
objasni im detaljnije što smatraš pod reset
Dobro si skužio, krivo je, umjesto reset sam mislio da se uređaj ponovno pokrene, restart.
dur je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2017., 18:49   #11
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
@KorisNick

Slika koju si postao predstavlja Zyxel VMG5313-B30 "friziran" sa vanjskim antenama. Uređaj po defoltu nema vanjske antene.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na