Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2017., 20:41   #271
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kaj te bolikita za te konektore, dodji sa zicama od vanjskih SMA konektora do ovih i spoji to kak se shika, kak si i sam predlozil
htjedoh isto napisati, ali nisam bio siguran u sebe
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 21:18   #272
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Nece to ici kako ste zamislili... nije isti konektor da bi se postojece zice mogle iskoristiti !

Na WiFi kartici je isto U.FL konektor dok konektor za LTE je drugaciji, drugi problem je sto druga zica ne moze doci duzinom do drugoga LTE konektora.

Spajanje je moguce samo sa odgovarajucim kablicem U.FL na xx konektor i onda sa oba U.FL izlaza od SMA konektora postaviti te kablice a postojece zice od WiFi kartice ostaviti i dalje da budu antene samo bez spoja na vanjske SMA konektore.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 21:20   #273
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Dobar pronalazak
A jesu kreteni ovi iz VIPa, zašto su nam uopće davali ona vesla od antena. Možda nisu niti skužili zašto su konektori otraga.
Ajda sad bar znamo na čemu smo s tim antenama.
Ali, gdje su onda interne antene?
I što su one metalne trakice na prozirnoj plastici iznad SIM slota?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 21:21   #274
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
pa gle, kad se dogodilo nekoj TV postaji da ne emitiraju 5 minuta?? možda 1960-i neke...za današnje pojmove to je velik propust i treba ih zvat i tlačit - svi kojima ne radi.
aj ti plati mani račun zbog tih 5 minuta - da vidim koliko će ti izač u susret.
TV postaju usporedit i internet lol
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 22:07   #275
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ali, gdje su onda interne antene?
I što su one metalne trakice na prozirnoj plastici iznad SIM slota?
Pa pogledaj sliku, unutarnja antene su one 2 uokvirene "plocice" definitivno jer ako tamo stisnes dlanom
a prati status signala vidjet ces da ce nakratko signal odmah pasti.




Ova plastika je unutarnja WiFi antena ! Evo slike iz boljeg kuta.



Ovaj konektor za LTE je IP-9 po svemu sudeci smo ne ebay-u ne nalazim gotovih kablova u.fl to ip-9... sto moze biti problem jer nije
da nema mjesta kraj konektora za zalemiti zicu ali bih to svakako htio izbjeci u slucaju vracanja routera jel




Identican je konektor kao na nasem ZTE.



Dakle ostaje naci IP-9 to u.fl gotov kabl ili obican u.fl pa ga zalemiti vulgaris kraj konektora kao sto se inace zalemi ako je obican u.fl konektor u pitanju.


Ja jos uvijek ne mogu vjerovati koja su to prodavanja muda pod bubrege od stane Vipa
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 03.01.2017. u 22:19.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 22:10   #276
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Silver tip: HAKER BABA
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 22:22   #277
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Dakle ostaje naci IP-9 to u.fl gotov kabl ili obican u.fl pa ga zalemiti vulgaris kraj konektora kao sto se inace zalemi ako je obican u.fl konektor u pitanju.
Pa bolje uzmi IP-9 na neki SMA na koji se zavida lte antena, čemu na u.fl pa onda opet na sma od antene.

A jesi li siguran da nije ta mini pcie kartica lte modem, skini te shieldove ako se mogu pa vidi šta je ispod za svaki slučaj.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 22:27   #278
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ma znam, to bi bilo ok da je router moj ali nije Vipov je hebiga narednih 2g.

Ako uzmem gotov IP-9 to SMA onda moram njihov SMA razvaliti, ako uspijem naci gotov kablic IP-9 to u.fl nista ne moram razvaljivati i sve mogu vratiti u prvobitno stanje bez da se vidi da je ista prckano.

Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
A jesi li siguran da nije ta mini pcie kartica lte modem, skini te shieldove ako se mogu pa vidi šta je ispod za svaki slučaj.
Ma nebih lemilicu jos blizu mbo neko vrijeme

Uostalom zarotiraj sliku gdje je mini pcie kartica i pogledaj malo bolje, ima U.FL konektor koji neces naci na modemima jer oni koriste IP-9, CRC9 i TS-9 a u.fl mos naci samo i 99% na WiFi opremi.
Takodjer vidi se gore da pise MAIN dakle odgovara tehnickom opisu samoga uredjaja da WiFi podrzava MIMO ako se spoje antene na ta dva pod pjenom, ovaj solo konektor u.fl bi bio obican spoj sa jednom antenom, nema sanse da je to 3G/LTE modem.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 03.01.2017. u 22:38.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 22:37   #279
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Meni i one dvije crveno zaokružene pločice isto izgledao kao neki shield preko chipa. Ne liči nimalo na antene.
One trakice na plastici to već izgleda kao antene, samo bi stvarno trebalo provjeriti ovo što Delboy predlaže, da nije stvarno mini pcie LTE modem.
One slike su s nekog poljskog sitea i to su jedine koje google daje za unutrašnjost tog routera.
Silver, jesi ti skinuo naljepnicu sa SIM slota?

EDIT: vidim sad da si editirao post u međuvremenu po pitanju mini pcie
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 23:00   #280
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
The router supports Wi-Fi speeds of up to 300 Mbp, MIMO antenna technology, and up to 32 concurrent users. In some scenarios where strong Wi-Fi signals are required, you can mount two Wi-Fi antennas for the router.
http://wwwen.zte.com.cn/endata/magaz...17_425805.html

Ja priznajem da sam mala beba spram @.Delboy po pitanju akiranja routera ali misa mu koliko znam engleski ovdje doslovce pise ako je potrebna jaca WiFi veza da se mogu montirati 2 WiFi antene.

Sada kada se pregledaju sve te slike i ono sto je napisano o ovome uredjaju nekim logickim zakljucivanjem apsolutno stoji teza da ti ulazi za antene nemaju veze sa 3G/LTE prijemom i da te lopate sto nam je Vip dao je izgleda da vide oce se ljudi setati sa njima po stanu, a nije da nije bilo toga


Ma cim sam vidio one konektore prazne ( IP-9 ) odmah mi jasno bilo da je banda lopovska ucerala nam qitu po pitanju tih lopata.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 00:39   #281
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ma koji racku ga tolko kompliciras? Kakve veze imak sto ruter nije TVOJ? Uzmi zice i prelemi to kak spada, pa nece ti Vip banut u kucu sa nalogom za pretres i zapljenit router. Ako ga trebas iz bilokojeg razloga vracat, vratis ga u tvornicko stanje za pola sata.., ak imas sporu lemilicu