Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2014., 13:33   #3781
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
O, da. Mogao sam pretpostaviti. Danas je došao mail da ovlašteni carinski djelatnik moj dokaz o vrsti i cijeni robe ne smatra dovoljnim te da im je potrebno još dokaza. Poslao sam pdf maila od PP i pdf stranice prodavača na kojem je cijena i detaljni opis proizvoda sa slikama. Obzirom da je ovaj drugi pretvoren u pdf nešto preko 6 MB i nadam se da su ga u stanju uopće primiti. Poslao bih link ali lijepo su napisali da linkove ne mogu otvarati
Ako itko zna što je carina ja sam sigurno među prvima jer mi je otac 40 godina bio carinik. Još kao dijete bih s njim otišao vidjeti što radi i prvi put doslovno nisam mogao povjerovati da moj krasni, veseli i dobri otac može postati takva nerazložna cjepidlaka tako da me sve ovo ne bi previše uzbuđivalo da neki dan nisam bio na gastroskopiji zbog želudca i sad me uhvatilo da presavijen sjedim i pišem. Potpuno sam svjestan da je tako ali hajde uvjeri moj bolesni želudac koji zbog tog boliiiiii!
Da je to neka naša bezimena firmica Račun gurnem kroz fax i problem riješen. Kad se radi o pdf firme koja je jača od HR privrede to ne ide tek tako jer to je ipak sklono kojekakvim prepravkama dok fax iole upućeniji čovjek može mijenjati do besvijesti bez da se išta vidi na onom packavom crnom otisku. Pošto se radi o ORICO 2.5"/3.5" SATA Hard Disk Drive USB 3.0 External Case Caddy HDD Enclosure ali se na nekim slikama vidi HDD unutra naglasio sam da se radi o praznoj kutiji u koju ja umećem moj HDD da ne misle da ih muljam s cijenom ako je HDD unutra.
Uz nadu u bolje sutra (i sutra me čeka gadan i neizvjestan specijalistički pregled za kojeg bi mi bilo neuporedivo draže da bude dobar nego pozitivno Rješenje od ovog kineskog smećuljka) ovih dana ću naizmjenice provjeravati Email i tracking broj hoće li se pojaviti da je item poslat u moju poštu.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 22:33   #3782
purple_haze
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Split
Postovi: 38
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Prodao bi jedan game account na ebay-u
Znam da dosta ljudi prodaje slične stvari; osobno nikad nisam prodavao, ali sam kupovao, sve bez problema. Međutim to na eBayu zapravo nije dozvoljeno.
Ne želim te plašiti, samo upozorenje.

http://pages.ebay.com/help/policies/downloadable.html
Pod "Not Allowed": Online gaming accounts or artifacts such as characters, currency, or other items in any format
purple_haze je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2014., 15:55   #3783
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
ovako ljudi trebam jedan savjet,kupovao sam preko njemačkog ebay-a jedan poklon za malog svog,bila je aukcijska prodaja...dobio sam aukciju,ali sam tek iza skužio da lik traži samo plaćanje preko bankovnog računa,nema opcije za paypal plaćanje...a to preko banke mi i nije baš neka sigurna opcija...poslao sam mu 10 poruka do sad,ali mi je samo odgovorio na jednu i rekao da nemam opciju plaćanja preko paypala.

Sad ja sam mu rekao da poništi aukciju ako želi,jer ja ne želim to plaćat preko banke(nemam nikakvu garanciju da će mi nakon plaćanja uopće to bit poslano) ali mi se lik više ne javlja...znam da sam ja falio...ali šta mi se najgore može dogodit(doibit od njega negativan rating) ili nešto drugo!?
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2014., 18:01   #3784
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Javit ce ti se on,ne brini,njemu je u cilju da otkaze,jer u protivnom placa fee za "prodani" item a nie pare dobio...
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2014., 18:11   #3785
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
a s obzirom da sam sto se cijene dobro prošao...možda jedva i čeka da otkaže?! sad me strah i platit...nemam baš povjerenja u to plaćanje preko banke! :/
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2014., 18:37   #3786
purple_haze
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Split
Postovi: 38
Citiraj:
Autor Dr_faca Pregled postova
Javit ce ti se on,ne brini,njemu je u cilju da otkaze,jer u protivnom placa fee za "prodani" item a nie pare dobio...
Nije baš tako, eBay će mu te pare vratiti kao credit fee.
purple_haze je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 13:07   #3787
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Vratit ce mu ako se otkaze narudzba u protivnom ebay ce mu naplatit fee za prodani item...boli njih k... Oni se prvo naplate pa onda ako se otkaze narudzba dobijes povrat...Prodajem vec 2 godine i borim se s njihovim nametima...
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 14:29   #3788
purple_haze
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Split
Postovi: 38
Citiraj:
Autor Dr_faca Pregled postova
Vratit ce mu ako se otkaze narudzba u protivnom ebay ce mu naplatit fee za prodani item...boli njih k... Oni se prvo naplate pa onda ako se otkaze narudzba dobijes povrat...
http://pages.ebay.com/help/sell/credits.html
http://pages.ebay.com/help/sell/refunds.html
http://pages.ebay.com/help/sell/unpaid-items.html

Ima tu dosta teksta, naglasio bih ovo:
If we charge you a fee and then later return it (for example, if your buyer doesn't pay for an item), we will apply it to your account as a credit. You can either leave this credit in your account and we'll apply it toward your future fees, or you can request a refund and we'll send you the money.
purple_haze je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 14:35   #3789
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
ovako ljudi trebam jedan savjet,kupovao sam preko njemačkog ebay-a jedan poklon za malog svog,bila je aukcijska prodaja...dobio sam aukciju,ali sam tek iza skužio da lik traži samo plaćanje preko bankovnog računa,nema opcije za paypal plaćanje...a to preko banke mi i nije baš neka sigurna opcija...poslao sam mu 10 poruka do sad,ali mi je samo odgovorio na jednu i rekao da nemam opciju plaćanja preko paypala.

Sad ja sam mu rekao da poništi aukciju ako želi,jer ja ne želim to plaćat preko banke(nemam nikakvu garanciju da će mi nakon plaćanja uopće to bit poslano) ali mi se lik više ne javlja...znam da sam ja falio...ali šta mi se najgore može dogodit(doibit od njega negativan rating) ili nešto drugo!?
a zašto ti je nesigurna opcija plaćati direktno putem banke ?

plaćanje direktno putem banke je jedanko i sigurnije od paypala.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 14:44   #3790
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Ovako, plaćanjem preko paypal i u slučaju neisporucivanja i tema zaštićeni su mi novci za povrat, ovako nisam zaštićen niti malo... On samo može dobit negativnu ocjenu i 40€ u džep! A druga stvar su naše banke, koje mi uredno žele uzeti 70kn naknade za tu jednu transakciju od 250kn... I zato je paypal zakon! . 5
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 15:07   #3791
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Imam par pitanja i molim mišljenje onih koji imaju više iskustva...

Prvo, kada kupujem od nekoga tko na prvu neće da šalje u Hrvatsku ali kad ga pitam na private navedeno mi odobri uz napomenu recimo koštati će 10 €, da li prije kupnje on kod proizvoda mora dodoti opciju shipping to Croatia ili kada ja kupim item može i tada dozvoliti tu opciju nakadno? recimo ako je rijec o aukciji da li ja prvo moram dobiti taj proizvod da mi on otvori opciju shippinga ili on to može i prije?
Što ako dobijem na aukciji proizvod na kojem piše da ga šalje recimo samo u USA, a ja ga isto kupim odnosno probam kupiti ili nisam gledao gdje shippa, i onda mi prodavač odgovori da nema šanse da ga šalje u Hrvatsku, ali da li može dati ujedno mi i negativni feedback?
Što ako ja prodajem proizvod kao neispravan odnosno "as is" i kupac mi se javi da je mislio ovo ono i želi novac da mu vratim a on mi nazad proizvod. Da li sam zaštičen jer sam napisao da je proizvod neispravan i da li mi može svejedno dati negativni feedback kao prodavaču? Što ako prodajem ispravan proizvod ali se njemu ne svidi i pocme me ucjenjivati negativnim feedbackom?

Dalje, primjetio sam da dosta stvari što se prodaju na aukciji završe ponovno na aukciji, često mi se požali prodavač da je kupac na kraju odustao i da mu se to već peti put desilo. Prvo, zašto mu prodavač ne da negativan feedback? i može li uopće? Drugo, nastavno na ovo primjetio sam da kad dam ponudu recimo pola sata prije kraja aukcije da takvi debili daju veću ponudu od mene i kad dobiju na kraju odustaju?! Valjda procjene da im se ne isplati za toliki novac kupiti...ali naravno nije im bitno što su mene sjebali i prodavača koji smo bili ozbiljni. Češće uspijem kupiti proizvod za kojeg sam dao par dana prije ponudio na aukciji minimum i maximum cijenu jer primjetim da se takvi debili ne kaće toliko na ovakve kupnje (naravno, ovo nije uvijek pravilo).

Sve me ovo interesira jer mislim malo po ebayu raditi, do sada sam rijetko bio isključivo kao kupac pa me zanima isplati li se sve to jer ne želim prema primjerima ovako prodavati robu 10 puta pa da me netko zahebaje i slično....

Hvala!
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 15:26   #3792
purple_haze
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Split
Postovi: 38
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Što ako dobijem na aukciji proizvod na kojem piše da ga šalje recimo samo u USA, a ja ga isto kupim odnosno probam kupiti ili nisam gledao gdje shippa, i onda mi prodavač odgovori da nema šanse da ga šalje u Hrvatsku, ali da li može dati ujedno mi i negativni feedback?
Kupac ne može dobiti negativni feedback.
purple_haze je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 16:07   #3793
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Citiraj:
Autor purple_haze Pregled postova
Kupac ne može dobiti negativni feedback.
OK hvala, nisam znao za to jer sam do sada uvijek samo kupovao pa sam ocjenjivao prodavača. Znači u teoriji ja mogu kupovati i odustajati odnosno zahebavati i nitko mi ne može ništa?! Užas...
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 16:14   #3794
purple_haze
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Split
Postovi: 38
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Znači u teoriji ja mogu kupovati i odustajati odnosno zahebavati i nitko mi ne može ništa?!
Kupac će prijaviti neobavljenu transakciju i onda to ide u standardnu proceduru.
Ali ne treba ti negativna ocjena da te eBay sankcionira. Ne znam koliko bi te ljudi trebalo prijaviti, ali svakako će ti ukinuti account ako te određen broj prodavača prijavi za neprovedenu transakciju.
purple_haze je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 17:49   #3795
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Ovako, plaćanjem preko paypal i u slučaju neisporucivanja i tema zaštićeni su mi novci za povrat, ovako nisam zaštićen niti malo... On samo može dobit negativnu ocjenu i 40€ u džep! A druga stvar su naše banke, koje mi uredno žele uzeti 70kn naknade za tu jednu transakciju od 250kn... I zato je paypal zakon! . 5
kaj ako taj seller koji te je zeznuo nema love na paypal računu ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 18:04   #3796
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
kaj ako taj seller koji te je zeznuo nema love na paypal računu ?
eBay vraća novac.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 18:05   #3797
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
eBay vraća novac.
tebi su vratili ?

jer meni nisu. nego su rekli da će pokušavati mi vratit lovu kad sjedne love na sellerov račun.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 18:10   #3798
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Nasreću nisam imao još takvu situaciju.

No ovdje se jednom bilo pričalo o selleru koji je "otišao" sa eBaya - u tom je slučaju eBay vraćao novac.

U tvome slučaju, vjerojatno eBay još daje određeni vremenski rok da seller reagira. Mislim, vjerojatno je tako, jer sumnjam da bi se se eBay natezao sa tobom..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 18:22   #3799
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ma nije vjeruj mi. poslije sam morao pokrenuti chargeback
i tek tada sam dobio pare nazad.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 18:53   #3800
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 893
Situacija...narucio iphone display iz UK, dosao neispravan..natezanje da posalju drugi...poslali, ja njima vratio neispravni i trazio da mi vrate vrijednost postarine koju sam platio prema njima...oni pristali ali kao greskom mi vratili puni iznos i sada hoce moje podatke od paypala da mi posalju nekakvu fakturu da im platim razliku...
Nemam iskustva sa kupovanjem preko ebaya, pa me zanima koliko je sigurno nekome slati mail i ostale podatke...posto smo da sada komunicirali preko poruka na ebay-u ali ebay ne dozvoljava slanje maila i sl...
Moze li se iz svega naslutiti nekakvo muljanje, pa da me ne opale i terete za nekakva placanja ili? Kao sve fino, pa opleti...
robee je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 20:26   #3801
purple_haze
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Split
Postovi: 38
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
kao greskom mi vratili puni iznos i sada hoce moje podatke od paypala da mi posalju nekakvu fakturu da im platim razliku...
Kakve podatke od PayPala? Imaju tvoj e-mail, šta im još treba?
A uostalom tebi nitko ne brani da, ako su se stvarno zajebali, sam jednostavno ljudima vratiš koliko već treba.
purple_haze je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 20:32   #3802
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 893
Posto me prodavac zavlacio, trazio sam refund preko ebay-a, pa je prodavac pristao na povrat, no u medjuvremenu mi je i poslao drugi display. Da budem fer i korektan, pristao sam da im vratim razliku, no nije mi jasno sto im vise treba, imaju moje ime i prezime na paypalu i ne razumijem sto jos zele?
robee je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 21:45   #3803
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Valjda ti piše u njihovoj poruci što žele.
Inače, to se može riješiti i jednostavnije, nađi neki artikl u njihovom shopu koji košta toliko koliko im duguješ, reci da ćeš ga kupiti ali neka ti ga ne šalju, daš im positive feedback i gotovo.
Oni su dobili pare i još jedan feedback, a ti vratio dug.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 21:56   #3804
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor purple_haze Pregled postova
Kupac ne može dobiti negativni feedback.
Ne znam na koju foru, al ja nisam nikad prodavao nego samo kupovao i imam 18 pozitivnih feedbacka
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 22:21   #3805
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Prodavac ti je dao feedback.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 13:26   #3806
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 893
To sam i htjeo napraviti, ali se sada izvlaci da nema ni jedan proizvod slicne cijene Uglavnom, htjeo sam ispasti posteni i vratiti lovu, a sada se to razvlaci u nedogled...a meni se neda vise svaki dan gledati i cekati njegov odgovor i stalno nekakvo petljanje...nepotrebno...
robee je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 13:51   #3807
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Prodavac ti je dao feedback.
Ali na popisu di imam te pozitivne, prikazuje mi i broj negativnih (i neutralnih)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 17:47   #3808
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Danas tek skuzio da je dolar skocio na 6,2. Ne zvuci vise primamljivo tako kupnja predmeta u dolarima
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 18:12   #3809
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Da, već je 2 mjeseca iznad 6kn, posljednjih 10 dana je oko 6.20$, prošle godine u ovo vrijeme je bio oko 5.60$. Govorim o srednjem tečaju jer mi taj obračunava banka.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 18:47   #3810
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ali na popisu di imam te pozitivne, prikazuje mi i broj negativnih (i neutralnih)
Kao kupac ne mozes dobiti negativa feedback
RAUL je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na