Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.08.2011., 17:24   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Corsair Force 3 120GB - SATA III za brzinu

Testirali smo Corsairov Force 3 SSD.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2011., 20:26   #2
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
pravi zmaj
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2011., 22:18   #3
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Nemojte se ljutiti ali testirati najnoviji SSD sam onim "starudijama" je bezveze, da ne govorim to što nema glavnog konkurenta OCZ Vertex 3. Stare verzije SSD-ova uspoređivat je totalno bespotrebno, drugo je to samo spomenuti radi neki statističkih stvari da se zna razlika između SSD-a druge i treće generacije ali na ovaj način je bespredmetno uspoređivanje.
Spomenuti da Corsair ima debelih problema sa SSD-ovima je odrađeno ok i fer.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2011., 22:47   #4
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Nemojte se ljutiti ali testirati najnoviji SSD sam onim "starudijama" je bezveze, da ne govorim to što nema glavnog konkurenta OCZ Vertex 3. Stare verzije SSD-ova uspoređivat je totalno bespotrebno, drugo je to samo spomenuti radi neki statističkih stvari da se zna razlika između SSD-a druge i treće generacije ali na ovaj način je bespredmetno uspoređivanje.
Spomenuti da Corsair ima debelih problema sa SSD-ovima je odrađeno ok i fer.
Nema ljutnje, ali pravi konkurent ovom disku je Agility 3 (Vertex 3 je konkurent GT modelu), a uz to su mu i konkurenti SSD 510 diskovi koji jesu u tablicama (do Agility-a nismo mogli trenutno doći, a i u zaključku je jasno dano objašnjenje).

One "starudije" su tu da se vidi kolike su razlike, ali i sličnosti između novih i starijih generacija. Zapis podataka na način na koji to radi SandForce nije najidealniji su svim situacijama. Dok primjerice SSD 320 pokazuje pravu brute force snagu kontrolera kojem je svejedno barata li s kompresibilnim ili nekompresibilnim podacima.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 12:54   #5
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
Mislim da bi se trebalo ubaciti u ssd testove i jedan hdd tipa caviar black jer hrpa ljudi ne zna sto to ssd ustvari je i koliko je on zapravo brzi od klasicnog hdd. mislim da se sa hdd-om usporedio u samo jednom testu i to prvom koji je ikad odradjen.
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2011., 19:10   #6
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Force 3 60GB

Pitanje - koji kontroler ima Force 3 60GB model..isti ili?

Evo ja sam ubo ovaj gorenavedeni disk na SATA 2 ploču i nisam oduševljen...
U biti na jednom kompu isto sa SATA 2 pločom mi je išao (Everest Read test suite) na svim testovima 253.x osim Random read koji je bio na 274.x te Buffered na 240.x, a Average read access mi je bio 0.06 sec. ; onda ubacio u svoj primarni desktop pc, dakle ploča ima također sata 3Gbps, i pale su mi vrijednosti ful...svi read-ovi ne idu opće preko 210.x te Buffered read ide do 180.x MB/s max a i Average read access se digao do 0.27ms..

Na ovom kompu tj. ploči su mi doduše spojena već 3 harda i 2 optike pa kontam da vjerojatno i to guši,ali ipak...
Na prvom na kom sam ubo taj SSD imam 2 harda i jednu optiku te WinXP OS.

Inače imao sam u planu potencijalno i ploču sa sata 6Gbps, ali čini mi se da sam od toga odustao na neodređeno...a opet ovo mi je sporo..mislim brže nego ovi klasični diskovi,ali ne toliko brže da mi bez nove ploče vrijedi disk te pare..

Inače everest mi je bio pri ruci..nemam volje i ne da mi se stavljati sad gore programe za testiranje iz ovoga članka, ali pitanje za autora (Krešo) je smatraš li da bi situacija bila približno podjednaka tvojim rezultatima ukoliko bi bila neka (midlle-end) ploča sa sata 3 ili..?

Pozz
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2011., 19:48   #7
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
Pitanje - koji kontroler ima Force 3 60GB model..isti ili?

Evo ja sam ubo ovaj gorenavedeni disk na SATA 2 ploču i nisam oduševljen...
U biti na jednom kompu isto sa SATA 2 pločom mi je išao (Everest Read test suite) na svim testovima 253.x osim Random read koji je bio na 274.x te Buffered na 240.x, a Average read access mi je bio 0.06 sec. ; onda ubacio u svoj primarni desktop pc, dakle ploča ima također sata 3Gbps, i pale su mi vrijednosti ful...svi read-ovi ne idu opće preko 210.x te Buffered read ide do 180.x MB/s max a i Average read access se digao do 0.27ms..

Na ovom kompu tj. ploči su mi doduše spojena već 3 harda i 2 optike pa kontam da vjerojatno i to guši,ali ipak...
Na prvom na kom sam ubo taj SSD imam 2 harda i jednu optiku te WinXP OS.

Inače imao sam u planu potencijalno i ploču sa sata 6Gbps, ali čini mi se da sam od toga odustao na neodređeno...a opet ovo mi je sporo..mislim brže nego ovi klasični diskovi,ali ne toliko brže da mi bez nove ploče vrijedi disk te pare..

Inače everest mi je bio pri ruci..nemam volje i ne da mi se stavljati sad gore programe za testiranje iz ovoga članka, ali pitanje za autora (Krešo) je smatraš li da bi situacija bila približno podjednaka tvojim rezultatima ukoliko bi bila neka (midlle-end) ploča sa sata 3 ili..?

Pozz
Bok,

da isti je kontroler u svim Force 3 SSD-ima. Razlika je tek u nešto manjem IOPS-u kod tog najmanjeg diska, ali ništa što bi drastično trebalo utjecati na performanse.

Dokaz da je disk ok su oni prvi rezultati u Everestu, a ne ide ti preko 300MB/s zato jer ga koristiš na SATA 2 kontroleru. Da je SATA 3 išao bi blizu deklariranih brzina.

Naravno, prava se korist ovoga diska (kontrolera) osjeti s kompresibilnim podacima na SATA 3 sučelju. Kod onih koji se ne daju kompresirati su performanse ipak nešto slabije, ali generalno je ovo vrlo brz SSD.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2011., 23:10   #8
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Hvala na odgovoru.

btw: i da, dobar članak.
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2011., 20:09   #9
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Mislim da razliku tj. pad u performansama izmedju diska spojenog na sata2 na jednom racunalu i sata2 na drugom racunalu imas zbog kontrolera, ali ne kontrolera u ssd-u nego kontrolera na maticnoj. razliciti sata kontroleri=razlicite performanse. imao sam slucaj kad su na istom racunalu performanse bile razlicite u razlicitim sata utorima.
skitnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na