Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2011., 09:19   #9961
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Od jučer sam i ja SPD-aš. Bio kod aleša u nabavci, mavic pulse i m520, za početak i više nego dobro. Testiranje po dvorišu i prilazu(blagom usponu) za sada bez padova
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 09:22   #9962
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Od jučer sam i ja SPD-aš. Bio kod aleša u nabavci, mavic pulse i m520, za početak i više nego dobro. Testiranje po dvorišu i prilazu(blagom usponu) za sada bez padova
Sam se nadaj da će bit bez padova

Doći će kad se najmanje nadaš.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 09:27   #9963
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
nije spd strašan !

meni je najveći problem bilo ukopčavanje tijekom spusta !
ostalih problema nikada. super stvar za moment, snagu, pedaliranje, uspone i sl.
ali zbog moje "tehnike" mi više odgovaraju dobre flat pedale nego spd.
iii, sad se teško penjem, pa u šprintericama ne mogu tako dobro hodati uz brdo kao u normalnim tenisicama
i dan danas skidam nogu sa flat pedale kao sa spda
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 09:46   #9964
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Fejsbuk DH maloumnici, nema gore kombinacije (govorim o onima što kopaju po planinarskim stazama) Uz stazu je ok, to pozdravljam i veselim se ali razrovati već postojeću stazu.. zove na sranje.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 12:20   #9965
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
http://www.jutarnji.hr/zagreb---krad...kle---/943704/

Lani je na području Zagreba i Zagrebačke županije prijavljeno ukupno 580 krađa bicikala, što je čak 40 posto više u usporedbi s prethodnom godinom. No, ta je brojka, pretpostavlja se, zasigurno veća jer mnogi građani ne prijavljuju krađe. Prema podacima zagrebačke policije, od ukupno 549 krađa u Zagrebu najviše ih je zabilježeno na Trnju, čak 114, a najmanje u podsljemenskoj zoni, gdje nije počinjeno ni jedno kazneno djelo tog tipa.

http://www.jutarnji.hr/multimedia/ar...i_391977S0.jpg
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 14:05   #9966
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
To nisu trebali objavit, sad će se ekipa sa Trnja preselit pod Sljeme računajući da je tamo nakon ovog članka ekipa malo manje oprezna
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 14:33   #9967
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Nek slobodno odu s Trnja, gdje god hoće
murina je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 14:38   #9968
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Normalno da se ne kradu na podsljemenskoj zoni kad su gore sve fine gujsce

Pa gore se ljudi voze u autima, tko bi pedalo uz brdo
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 21:26   #9969
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Pitanjce, u klasi do 2000 kn za makadame i prtenjake te ponekad malo bicikliranja po brdu, jel ima šta bolje od Jamisa Trail X2 po 1700 kn?
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 21:52   #9970
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
nije ti lose stavit link na bicikl za koji te zanima misljenje, evo ja prvi ne bum guglo
hash je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 21:55   #9971
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Danas sam s frendom odvozio slijedece:

Leustek - toranj - 12ica -podsljemenskim cesticama gore-dole do tunela - Dotrscina

Na pol spusta ostadoh bez straznjih pakni.
Vec sam naviknut na probleme s kocnicama

A sad pitanjce...ima li netko iskustva s Press Fit Bottom Bracketom ?

Javlja mi se nekakav kvrc zvuk dok vrtim pedale (isto mjesto, na puni okret), pedale nisu, mogao bi biti BB...i sad bi ja to rastavio i malo ocistio BB, lagere ncu dirati (ako su u banani nek se raspadnu do kraja) ionako nemam onaj alat iz filmica. Kud k vragu nisu lageri na navoj, grrr.

Jel itko od vas rastavio i sastavio (komplet cijeli press fit BB s lagerima). Prakticno iskustvo trazim???
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 21:58   #9972
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Ma pošto mi svi ovdje zvučite ko profi intinuitivno sam mislio da znate o kojem bike-u se radi

evo linka
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 22:04   #9973
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
ista stvar (ili barem slicna) se i meni dogadjala, cak mi je i znalo zapinjat pri prebacivanju sa srednjeg na najveci zupcanik sto uopce nisam povezivao s pogonom
nakon bezuspjesnog prtljanja po mjenjacu i pomirenja sa situacijom stvar sam rjesio stezanjem osovine pogona

dakle, treba skinuti obje poluge (ono na cem stoje pedale, ne znam kak se zove), a ne samo jednu te zategnuti prvo s jedne, pa sa druge strane (ne znam tocan raspored al mislim da prvo treba stegnut onu kod lancanika) nakon toga vratis sve nazad i vise ne skljoca/preskace i ne zapinje pri saltanju na najveci lancanik (problem koji ti nemas al nek stoji tu mozda nekom posluzi)

naravno to sve (i nariktavanje brzina) nisam ja napravio nego serviser u gajnicama u ulici sigetje kojem ne znam ime kao ni ducanu mu, reklama je tu jer mi nije htjeo naplatit servis vec sam mu morao ostavit 50kn na stolu

eto nik, ak tebi ne pomaze mozda nekom drugom bude

Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Ma pošto mi svi ovdje zvučite ko profi intinuitivno sam mislio da znate o kojem bike-u se radi

evo linka
na prvu bi rekao ok stvar, rama mi se cini kao ok za spustanje ali ne znam kak bu to izgledalo s ostalim djelovima, takodjer obruci su dvostruki sto je ok, nabe mislim da su iste kao i moje (tj i za moje je pisalo formula disc, al tesko je ovak po imenu prosudit o cem se radi) koje su prosle dosta toga i nakon godinu dana rade ko nove
takodjer imas vec diskove, a rabljeni se daju naci od 200kn po kocnici pa na dalje, tak ak mislis upgrejdat miran si s kotacima
vilica i pogon, smece al za tu lovu jebiga
brzine, a ono.. postelaj ih dobro i bit ce ok, ne ocekuj super stvar al ja se ne bi zamarao previse oko toga
imaj na umu da u ovom cjenovnom rangu v-brake je puno bolji izbor nego diskovi tj bolje ces kocit, takodjer s ovim bajkom se ne bus spustao po velikim strminama jer nit ce ti vilica upijati neravnine nit ce te kocnice zaustavljat al takvi su svi bajkovi za tu lovu

da li postoji nes bolje za tu lovu? nemam pojma, ljen sam pretrazivat ducane mozda da probas ovdje izbaciti par bajkova koji ti upadaju u budget pa da dobijes usporedbu, ali iskreno sumnjam da bus nasao nes bolje od toga, sto naravno ne znaci da ne trebas probat

Zadnje izmijenjeno od: hash. 05.05.2011. u 22:13.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 22:34   #9974
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Hvala na jasnom odgovoru
I meni je jasno što da očekujem od te klase bicikla tak da sve 5.
Ako naletim na još šta zanimljivo nabacim ovdje.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 22:42   #9975
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Čini mi se skroz ok bajk, a kad se navučeš i kreneš ga apgrejdat mogao bi se pretvoriti u opaku pilu. Kreni s vilicom, prvi put čujem za tu, a i 60mm hoda zvuči smiješno za ovakav bajk
murina je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 23:18   #9976
gumeni
Premium
Moj komp
 
gumeni's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Dečkovi, imam jedno pitanjce.
Ovak, lanac mi riba u prednji mjenjač, a on je raspušten do kraja, a ako ga zakrenem mogao bi ribati u kotač. Pa me zanima da li se može osovina(srednja glava) raširiti ili bi trebao uzeti nekakvu drugu ?? Nadam se da ste skontali pitanje... Hvala unaprijed
__________________
gumeni je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 23:45   #9977