Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2016., 15:15   #721
Kapica
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 108
Nasao jos par site-ova za naruciti... i coupon s popustima...
tvrde da 2 god warranty za EU...
Spemall i ibuygou
Ima ko iskustva?
Site-ovi su sa..
h**p://xiaomi.eu/community/threads/coupons-and-deals-for-xiaomi-mi5.31233/
Kapica je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 18:10   #722
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Mobitel ide u Kinu di god kupili...ne budite naivni...A ovako je skuplje. Pogotovo ak se kupi kod nas u dućanu.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 18:58   #723
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Top one dućan s AliExpressa....obavezno DHL odabrati kao opciju dostave jel stigne u 7-8 dana a i ne plaća se PDV i carina..

Evo sad je gore i zadnji oficijelni update....sve radi bez greške i nadam se da će tako ostati. Mob je za te pare nenadjebiv. Sad samo da poživi. Bateriju i kameru još nisam testirao kako treba pa javim dojmove kasnije. Fluidnost sučelja odlična i app-ovi rade odlično. Net, wifi, 4g sve leti. Fingerprint radi ko podmazan. Play store uredno radi sve updjeta. Ekran je prilično kvalitetan IPS i čitljiv u svim uvjetima. Zvuk isto super. Google HR tipokovnica radi isto ok. Teme preko Mi accounta su fora i ima ih brdo, mijenjau sve, od pozadine, locka do ikona. Mob mi nije ni prevelik kako sam mislio da će biti (5.5")...
Bok,
daj mi kaži, je li bolje reći selleru da kutiju ne otvara radi "provjere kvalitete", odnosno stavljanja global ROM-a te primiti original, untouched telefon ili ga pustiti neka odradi što inače čini s telefonom prije slanja?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 19:21   #724
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Više ovisi nakon servisa da li se vraća iz Kine ili EU tj. hoćeš li platiti pdv ili ne kada je cijena za UK ili Kinu ista za slanje (koliko se sjećam)
Btw meni napokon ovih dana šalju cubota h2
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 19:22   #725
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Mobitel ide u Kinu di god kupili...ne budite naivni...A ovako je skuplje. Pogotovo ak se kupi kod nas u dućanu.
Koliko ja znam, postoji par shopova kod kojih RMA šalješ u EU (čini mi se Španjolska). Isto tako i kod onih talijanskih (npr. topresellerstore), u slučaju RMA šalješ mob njima u Italiju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 20:56   #726
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Koliko vidim postoje tutorijali, kako napraviti unlock bootloadera na redmi 3 i redmi note 3. Pretpostavljam da seller odradi i unlock bootloadera prilikom instalacije global roma ?
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 21:54   #727
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Bok,
daj mi kaži, je li bolje reći selleru da kutiju ne otvara radi "provjere kvalitete", odnosno stavljanja global ROM-a te primiti original, untouched telefon ili ga pustiti neka odradi što inače čini s telefonom prije slanja?
Kažu da je bolje da ne dira ali ja sam pustio jel ipak ga čovjek prek svog flashanja ip rovjeri za osnovno funkcioniranje. Osim toga tebi je svejedno jel u oba slučaja moraš flashat s oficijelnim globalnim ROMom. A to možeš napraviti bez beda fastboot metodom i preko one verzije koju ti stavi kinez iz dućana.
Evo postupka preko kojeg sam ga flashnuo (btw zadnji oficijelni ROM je v7.2.3.0, pa tu treba skinuti):

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Koliko vidim postoje tutorijali, kako napraviti unlock bootloadera na redmi 3 i redmi note 3. Pretpostavljam da seller odradi i unlock bootloadera prilikom instalacije global roma ?
S ovom gore metodom to ti ne treba a kasnije samo updejtaš preko telefona (OTA)....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 02:30   #728
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Kažu da je bolje da ne dira ali ja sam pustio jel ipak ga čovjek prek svog flashanja ip rovjeri za osnovno funkcioniranje. Osim toga tebi je svejedno jel u oba slučaja moraš flashat s oficijelnim globalnim ROMom. A to možeš napraviti bez beda fastboot metodom i preko one verzije koju ti stavi kinez iz dućana.
Evo postupka preko kojeg sam ga flashnuo (btw zadnji oficijelni ROM je v7.2.3.0, pa tu treba skinuti):

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html
Ok, hvala na odg. Ali, ček'. Ako ga ja opet moram flashat s global romom, s kojim ga onda Top One flasha?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 11:42   #729
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Ok, hvala na odg. Ali, ček'. Ako ga ja opet moram flashat s global romom, s kojim ga onda Top One flasha?
Telefon iz dućana zapakiran dolazi s kineskim ROMom od kojeg nemaš koristi puno jer ima hrpa kineskog smeća. Prodavač ga otpakira i flasha ga s nekim svojim "kuhanim" neoficijelnim kineskim ROMom gdje izbaci to kinesko smece od appova van i stavi play store te podršku za neke jezike (ali ne i hrvatski). E sad, ti ga flashas s global Oficijelnom verzijom (dao sam ti link na zadnju verziju gore) i onda radiš kasnije update preko telefona najnormalnije. Za sad još nema HR sučelja u službenoj verziji ali kolega forumaš radi na tome (iako ja svugdje koristim ENG). Google tipkovnica uredno radi sa HR znakovljem. Sve funkcionira.
Zaboravi priče sa otklučavanjem moba. To fakat ne treba raditi. Sve ide preko fastboot metode odn. preko USB debbuging metode gdje se prvo preko adb drivera detektira mob i onda se flasha sa mi flash softverom. Gore u linku je sve objašnjeno.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 12:10   #730
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Evo par fotki od danas. Fotkano ranije danas, sve na auto, HDR on. Ovaj cvijet je umjetan a vidi se i textura . Rezultat je više nego dobar. Boje ok, oštrina ok, dinamički raspon za telefon tog cjenovnog ranga ok. Ja sam zadovoljan, ovo je dosta čak i za print a kamoli ne ovako za net (kad smanjiš sliku). Video nije nešto iskreno. Stvar je u tome da niti jedan telefon bez OISa ne može napravit super video. Preko google camere appa video je nešto bolji (4K reza) ali se osjeti da fali OIS. Fotke u zatvorenom prostoru bez blica su prosjek, tu malo kaska. Ali opet kažem...telefon od 180 dolara...




Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 14:05   #731
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Redmi note 3 ima eu verziju roma, za pro ne znam, ali koliko se sjećam netko je tu napisao da instalacija ne ide bez unlocka. Uglavnom to nisu fastboot romovi.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 14:27   #732
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Redmi note 3 ima eu verziju roma, za pro ne znam, ali koliko se sjećam netko je tu napisao da instalacija ne ide bez unlocka. Uglavnom to nisu fastboot romovi.
Dakle moj frend, buraz i još ranije kolega s posla, te jučer ja...svi smo ludi jel? Kakav unlock čovječe...i pričamo o redmi note 3 pro...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 14:37   #733
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Dakle moj frend, buraz i još ranije kolega s posla, te jučer ja...svi smo ludi jel? Kakav unlock čovječe...i pričamo o redmi note 3 pro...
Pogledaj na Miui Adria, Miui EU, ili XDA.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 18:09   #734
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Telefon iz dućana zapakiran dolazi s kineskim ROMom od kojeg nemaš koristi puno jer ima hrpa kineskog smeća. Prodavač ga otpakira i flasha ga s nekim svojim "kuhanim" neoficijelnim kineskim ROMom gdje izbaci to kinesko smece od appova van i stavi play store te podršku za neke jezike (ali ne i hrvatski). E sad, ti ga flashas s global Oficijelnom verzijom (dao sam ti link na zadnju verziju gore) i onda radiš kasnije update preko telefona najnormalnije. Za sad još nema HR sučelja u službenoj verziji ali kolega forumaš radi na tome (iako ja svugdje koristim ENG). Google tipkovnica uredno radi sa HR znakovljem. Sve funkcionira.
Zaboravi priče sa otklučavanjem moba. To fakat ne treba raditi. Sve ide preko fastboot metode odn. preko USB debbuging metode gdje se prvo preko adb drivera detektira mob i onda se flasha sa mi flash softverom. Gore u linku je sve objašnjeno.
Super. Hvala na pojašnjenju.
P.s. ti si uzeo 2GB/16Gb verziju? Dvojim između njega i modela s 3GB RAM-a.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 20:06   #735
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Super. Hvala na pojašnjenju.
P.s. ti si uzeo 2GB/16Gb verziju? Dvojim između njega i modela s 3GB RAM-a.
Da. Uzeo sam 2/16GB verziju, jeftinija je. Ako ne koristiš 2 sim kartice ne treba ti sigurno 3GB/32GB verzija (telefon prima dvije SIM kartice ili jednu SIM i jednu microSd karticu). Uzmeš microSD karticu i to je to. Ja koristim 2 sim kartice ali ionako nisam neki foto mag..osim toga za pohranu fotki postoji Google drive, Dropbox itd...Za applikacije ti je više nego dovoljno tih nekih 11 GB koliko ostane kad se instalira OS i sistemske app koje idu s njim...

Potoji i mod da se može imati 2 SIM plus jenda microSD kartica ali ne bi se upuštao u to....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 20:14   #736
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Ma i taj mod nije nist drugo nego da zakeljis msd na sim karticu, sto mozes izvest s dvostranom ljepljivom trakom tako da nema straha.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 20:36   #737
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Ma i taj mod nije nist drugo nego da zakeljis msd na sim karticu, sto mozes izvest s dvostranom ljepljivom trakom tako da nema straha.
Je, samo "nosač" kartica je vrlo tanak i sami utor plitak/tanak. Neznam kak to uđe unutra u mob....al ak je lik uspio onda valjda radi...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 21:36   #738
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Je, samo "nosač" kartica je vrlo tanak i sami utor plitak/tanak. Neznam kak to uđe unutra u mob....al ak je lik uspio onda valjda radi...
Skine se čip sa sim kartice i zalijepi na sd.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 22:21   #739
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Skine se čip sa sim kartice i zalijepi na sd.
Svejedno je i tipu iz tutoriala teško ušla... Njegovom metodom ima dosta istiskivanja one plastike i dosta grijanja na vatri da se stanji pa je teško ne sje... karticu. A za dvostranu traku pak nisam siguran da bi dovoljno čvrsto držala. Ja ću to testirat sa starim karticama kad dođe redmi u HR. Samo se bojim da mi ne otpadne čip i ostane zaglavljen u utoru.
__________________
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 08:24   #740
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
Svejedno je i tipu iz tutoriala teško ušla... Njegovom metodom ima dosta istiskivanja one plastike i dosta grijanja na vatri da se stanji pa je teško ne sje... karticu. A za dvostranu traku pak nisam siguran da bi dovoljno čvrsto držala. Ja ću to testirat sa starim karticama kad dođe redmi u HR. Samo se bojim da mi ne otpadne čip i ostane zaglavljen u utoru.
Stvar je u tome da se plastika mora malo zagrijati, kako bi se ljepilo kojim je čip zaljepljen malo omekšalo, i zatim se odlijepi skalpelom. Ima više tutorijala za razne modele, a na nekim sim karticama odljepljivanje ide lakše i bez grijanja. Dobra je ideja isprobati to sa starom simicom. Prije svega trebalo bi izmjeriti gdje je točno pozicioniran čip u utoru (uzeti mjere) kako bi se poslje što točnije zalijepio na sd karticu.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 14:39   #741
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Samo ti daj. Ja to neću raditi. A i nemam potrebe.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 14:49   #742
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Samo ti daj. Ja to neću raditi. A i nemam potrebe.
Trebaš shvatit i nas, koji volimo te stvari.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 19:01   #743
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Trebaš shvatit i nas, koji volimo te stvari.
Znam o čemu pričaš ali mi rođeni prije 80te smo takve egzibicije radili na stvarima koje više nisu puno vrijedile ili nisu bile potpuno nove...Vama je lova relativan pojam.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 01.05.2016. u 19:07.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 19:53   #744
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
A ne bih rekao da je to bilo samo na starim stvarima - kad se sjetim raznih raskapanja/sklapanja kompova u '90-ima ili rusha kad sam prije cca 10 godina išao prvi put u životu flashati smartfon (HTC od cca 4000-5000 kn) - ovo sa SIMom je pi**arija, možeš manje-više uništiti samo karticu ako krene krivo...

Sent from my Jiayu S3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 20:17   #745
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
A ne bih rekao da je to bilo samo na starim stvarima - kad se sjetim raznih raskapanja/sklapanja kompova u '90-ima ili rusha kad sam prije cca 10 godina išao prvi put u životu flashati smartfon (HTC od cca 4000-5000 kn) - ovo sa SIMom je pi**arija, možeš manje-više uništiti samo karticu ako krene krivo...
Ovisi ko je zaradio taj HTc .
Nego, može kartica i ostati unutra.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 15:46   #746
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Počele su se pojavljivati glasine o 1+3. Kaže da će biti 2 verzije na SD820 čipsetu - 4/32 i 6/64Gb
http://www.gizmochina.com/2016/05/01...-two-versions/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 10:22   #747
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Za vlasnike šaomija (i drugih čineza), one koji neznaju. Stavite si u Power opcijama šemu da se pali airplane mod navačer kasno (kad više niste na mobu) i da se ugasi ujutro prije neg se dižete. Na taj način mi nije pocuclao niti 1% baterije. Inače mi skine 20% sam tak.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 11:12   #748
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Onda ti nešto sasvim pristojno troši bateriju. Ne gasim ništa preko noći i baterija se potroši 1-3%, kako kada (Mi4).

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 11:19   #749
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Za vlasnike šaomija (i drugih čineza), one koji neznaju. Stavite si u Power opcijama šemu da se pali airplane mod navačer kasno (kad više niste na mobu) i da se ugasi ujutro prije neg se dižete. Na taj način mi nije pocuclao niti 1% baterije. Inače mi skine 20% sam tak.
To je bas cool. Inace se mora koristit Tasker za te stvari, tako imam podesen battery saver nocu.

I podesio sam npr. da Sync radi samo kad je telefon na punjacu. To je otprilike svaki treci ili cetvrti dan, ali dovoljno.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 11:30   #750
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Onda ti nešto sasvim pristojno troši bateriju. Ne gasim ništa preko noći i baterija se potroši 1-3%, kako kada (Mi4).

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Istina, vjerojatno nešto cucla - ja po noci ne gasim ni jednu funkciju moba i potrošnja je 2-3% na bilo kojem kinezu koji sam koristio...

Sent from my Jiayu S3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na