Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2018., 23:07   #4591
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Prilično zastrašujuća video-prognoza BTC-a. Mislim da bi trebali pogledati, čisto u slučaju ako se kroz slijedeći tjedan-dva situacija počme tako odvijati, da znate kako bi to moglo završiti.

https://www.tradingview.com/chart/BT...mpared-to-BTC/
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 23:19   #4592
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Ima milijun tih prognoza, netko ce pogoditi...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 23:23   #4593
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Da ali ova se zasad odvija prema slici iz prošlosti. Jesi pogledao ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 23:34   #4594
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Jok
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 23:42   #4595
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ljepota tehničke analize je da ju možeš namještat kolko hoćeš, dok ju ne narihtaš da ti odgovara.

Niti govori što će se desiti, niti se povijest ponavlja.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 00:01   #4596
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ljepota tehničke analize je da ju možeš namještat kolko hoćeš, dok ju ne narihtaš da ti odgovara.

Niti govori što će se desiti, niti se povijest ponavlja.
Također je rekao da je ovo "bullish" faza, odnosno da ljudi neće vjerovati da se sranje može desiti

Btw. problem s botovima na Binanceu je riješen ekspresno.

Citiraj:
Binance has reversed all irregular trades. All deposit, trading and withdrawal are resumed. will write a more detailed account of what happened shortly. Interestingly, the hackers lost coins during this attempt. We will donate this to Binance Charity.
https://twitter.com/cz_binance/statu...20303812698112
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 01:11   #4597
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Prilično zastrašujuća video-prognoza BTC-a. Mislim da bi trebali pogledati, čisto u slučaju ako se kroz slijedeći tjedan-dva situacija počme tako odvijati, da znate kako bi to moglo završiti.

https://www.tradingview.com/chart/BT...mpared-to-BTC/
Ovo je nerealno jer je to bitcoin 2014. Danas je 2018. Totalno drugacije trziste. Puno vise kitova koji se zele obogatit jos vise i masovno prihvacanje crypta.
Ne kazem da necemo jos padat. Al ovako dugo se necemo rastezat.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 07:28   #4598
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
binance je iskljucivo vijest zašto ovo pada. Barem ovaj nagli dip.
Ovog lika šta ti kažeš niko ne spominje od youtubera koje pratim, a i nema ga na portalima nigdje.
Btc također pada jer nije uspio razbit otpor na 11700 i sad traži suport na 9700. Kolko mi se čini idemo na 9300 i onda opet gore u još jedan pokušaj napada na preko 12k .
binance je samo ktatalizator jer kad se pojavilo 160k btc a iznad glave koje onaj lik moze likvidirat u svakom trenutku i possible hack ekipa je odlucila ne riskirat niti jedan btc da ode u druge ruke stoga je i pokupljene sve sto je bilo do 10k i poslje toga se strmoglavimo do 9400 je do 9k je bilo svega 500 btc...


mozda je onda vrijeme da pocnes propitikivat koga pratis na youtubu jer ako nitko od njih ne spoiminje ovdje mogucnost likvidacije 160k btca ne shvacaju situaciju ozbiljno u najmanju ruku.

uostalom razno razni youtuberi su vec najavili kraj beara i pocetak novog bulla sto ne da je neozbiljno nego bi cak rekao zlocesto. mi ne da ne idemo prema 12k nego idemo dole prema 5k.... a 12k bitaj boga kad cemo vidjet ponovo.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 07:29   #4599
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor intel freak Pregled postova
može neki link na to, jer ako misliš na ovo nije to veliki problem

crveno jer je panika te ljudi nemaju pojma što se dešava, većina niti ne prati novosti.
link ti je u postu iznad ali evo ponovo

https://www.coindesk.com/mt-gox-trus...-bitcoin-cash/
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 08:33   #4600
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ti bi sebi trebao promijenit nick u Prorok_Apokalipse
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 09:55   #4601
tabana
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Nadam se da nisam fulao temu s ovim.

Jučer sam poslao sa MiningPoolHub-a 0,55 ETH na poloniex. Vidim da je transakcija prošla a na polu nema ništa.

https://etherscan.io/tx/0x5f6b0420f5...12baa180ffcd2e

Prošli put je prošlo sve bez problema na istoj adresi.
Od guglovih odgovora me boli glava. Jel ima netko slično iskustvo?
tabana je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 09:58   #4602
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Ti bi sebi trebao promijenit nick u Prorok_Apokalipse
I još da stavi tvoja avatar... to bi bilo to...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 11:22   #4603
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
mi ne da ne idemo prema 12k nego idemo dole prema 5k.... a 12k bitaj boga kad cemo vidjet ponovo.
Isto si rekao kad smo se bližili 10k:

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=4250

Tu nije bilo niti govora o človeku koji ima kilograme bitikonja, neg je samo bilo "e ono FRENDLI RIMAJNDER odbijanac MOŽDA do 10k, onda potop i užas".

Prognoze se mijenjaju ovisno kak vjetar puše zgleda, a lako je pušiti prognoze koje drugi pišu i širiti te informacije dalje, pogotovo ak sam sebe uvjeriš da će to bit tak.

Da se ne širi toliki FUD oko ovog sad svega bili bi preskočili 12k i bili na putu za 15k.

Ak je ovom iz mtgoxa cilj da sruši tržište, napravio bi to već odavno.
Moje mišljenje je da njemu odgovara trenutno tržište, i cijena btca od 10k+, te da će za sljedeći val čekati da se probiju supporti iznad 11k. To znači da bi mogao dumpat sljedećih nekoliko tisuća bitikonja kad cijena bude oko 13k.

Puštanje tolike količine BTC-a u opticaj u kapljicama IMHO može samo pridonijeti razvoju situacije jer će u više navrata ljudi imati priliku kupiti dip, samim time će se opet početi gurati u medije.

Što će i kako biti - kratkoročno je teško uopće komentirati i predviđati.
Ko što svi kažu: rizične investicije treba tako uvijek i shvatiti.
Likvidnost je jedino na što investitor mora paziti.
Onaj tko ulaže u kripto da okrene brzu lovu mora biti svjestan da je rizik enorman. Ako netko ulaže na duži rok, profitirat će makar ga je bio kupio po 20k.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 11:32   #4604
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Isto si rekao kad smo se bližili 10k:

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=4250

Tu nije bilo niti govora o človeku koji ima kilograme bitikonja, neg je samo bilo "e ono FRENDLI RIMAJNDER odbijanac MOŽDA do 10k, onda potop i užas".

Prognoze se mijenjaju ovisno kak vjetar puše zgleda, a lako je pušiti prognoze koje drugi pišu i širiti te informacije dalje, pogotovo ak sam sebe uvjeriš da će to bit tak.

Da se ne širi toliki FUD oko ovog sad svega bili bi preskočili 12k i bili na putu za 15k.

Ak je ovom iz mtgoxa cilj da sruši tržište, napravio bi to već odavno.
Moje mišljenje je da njemu odgovara trenutno tržište, i cijena btca od 10k+, te da će za sljedeći val čekati da se probiju supporti iznad 11k. To znači da bi mogao dumpat sljedećih nekoliko tisuća bitikonja kad cijena bude oko 13k.

Puštanje tolike količine BTC-a u opticaj u kapljicama IMHO može samo pridonijeti razvoju situacije jer će u više navrata ljudi imati priliku kupiti dip, samim time će se opet početi gurati u medije.

Što će i kako biti - kratkoročno je teško uopće komentirati i predviđati.
Ko što svi kažu: rizične investicije treba tako uvijek i shvatiti.
Likvidnost je jedino na što investitor mora paziti.
Onaj tko ulaže u kripto da okrene brzu lovu mora biti svjestan da je rizik enorman. Ako netko ulaže na duži rok, profitirat će makar ga je bio kupio po 20k.
Bravo

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 11:43   #4605
tabana
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor tabana Pregled postova
Nadam se da nisam fulao temu s ovim.

Jučer sam poslao sa MiningPoolHub-a 0,55 ETH na poloniex. Vidim da je transakcija prošla a na polu nema ništa.

https://etherscan.io/tx/0x5f6b0420f5...12baa180ffcd2e

Prošli put je prošlo sve bez problema na istoj adresi.
Od guglovih odgovora me boli glava. Jel ima netko slično iskustvo?
Zanemarite ovo (a vidim da i jeste ) Napokon je sjeo ETH!
tabana je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 11:53   #4606
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Isto si rekao kad smo se bližili 10k:

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=4250

Tu nije bilo niti govora o človeku koji ima kilograme bitikonja, neg je samo bilo "e ono FRENDLI RIMAJNDER odbijanac MOŽDA do 10k, onda potop i užas".
a koji molim te dio prognoze ovdje nije bio tocan??? jel otislo skoro do 10k sto sam i rekoa da je to maksimim i da ce onda ostro dole opet i otislo je 6k. u ostalom zasto da ti se uopce opravdavam vidim da ovdje previse ekipe smatra da je bear gotov i da je bull tu vec da vuce a ne shvacaju da ce vam uzet iz depa i ovo malo sto vam ostalo... pametnom dosta. preporucam ti odmah sad da kupis odmah dip na 9999 sad ce na 15k samo sto nije.

Jel ti shvacas koliko jos ima kitova kao koji imaju more btca kao ovaj sto trpa sad sa mt.goxa koji isto zele svoj dio kolaca. samo ovaj sto je prodao 30k btca ubio ga je na 6k a daj si zamisli di ce btc kad pocnu veci kitovi (a poceli su) jos jace prodavat a kesa nema niti za jednog kita a kamoli za sve.


Citiraj:
Prognoze se mijenjaju ovisno kak vjetar puše zgleda, a lako je pušiti prognoze koje drugi pišu i širiti te informacije dalje, pogotovo ak sam sebe uvjeriš da će to bit tak.
cini mi se da ti ne shvacas fundamente trzista...

Citiraj:
Da se ne širi toliki FUD oko ovog sad svega bili bi preskočili 12k i bili na putu za 15k.
kakav FUD pa ovo je realnost oni koji su kupili po manje od 1000, 2000, 3000, 5000, hoce unovciti svoju investiciju.

Citiraj:
Ak je ovom iz mtgoxa cilj da sruši tržište, napravio bi to već odavno.
Moje mišljenje je da njemu odgovara trenutno tržište, i cijena btca od 10k+, te da će za sljedeći val čekati da se probiju supporti iznad 11k. To znači da bi mogao dumpat sljedećih nekoliko tisuća bitikonja kad cijena bude oko 13k.
nije njemu cilj srusit trziste nego namirit ostecene strane i kako ce ispunjavati njihove zahtjeve tako ce prodavati. ovo o cijeni 13k necu niti komentirati...

Citiraj:
Puštanje tolike količine BTC-a u opticaj u kapljicama IMHO može samo pridonijeti razvoju situacije jer će u više navrata ljudi imati priliku kupiti dip, samim time će se opet početi gurati u medije.
mislim da trebas pogledat onaj video on jucer

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/com...o_buy_the_dip/
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 13:14   #4607
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Majstore, tvoj post 2.2.2018 je reko da će biti odbijanac na 10k i onda opet dolje s apokaliptičnim posljedicama. A gle, digli smo se na 11k+ u dva navrata bez da je dip između pao ispod 9k.

Ak toleriraš 2k dolara prostor za pogrešku (dat ću blagih 25% u trenutku tvoje predikcije) onda moraš uzeti u obzir koliko je tvoje tumačenje svrsishodno za razvoj bilo kakve strategije tradeanja, bilo na dnevnoj ili tjednoj bazi.

Pametno si tu predikciju odigrao, nisi za prognozu odredio kad će se dogoditi, pa eto, ak se dogodi u kolovozu, opet ćeš biti u pravu.

I onda će uvijek biti "onaj netko" tko je dobro prognozirao jer eto, u moru usporedbi s dosadašnjim grafovima, uvijek se može naštimati da baš točno odgovara. Ono, joj ovaj graf ne štima s ovim, al bacim sve u logaritamski prikaz onda TOJETOOOOBURAZ, ću da podelim s internetsima, primam donaciju u bitkonju i litekonju.

---

Ak su kitovi koji imaju tolko btca iole pametni, iskreno vjerujem da ih većina jest, neće dumpat btc odjednom i odradit će stvar pomalo tako da će trenutnu vrijednost u svom posjedu održavati konstantnom.

Ako netko ima 100BTC-a kupljenih za 10$ i dumpa ih sve odjednom kad cijena dosegne 10k$, a trend je rastući gledajući period između kupnje i trenutnog stanja, taj čovjek je budala.

Ono što je izglednije jest da se kitovi mogu igrat u dogovoru jedan s drugim da poberu vrhnje. Jedan dumpa, drugi kupi, split profit, i tako ponovo. Neminovno je jedino da će ciklus opet krenuti iznova.

---

Taj video prikazuje svaku budalu koja je ulupala svu lovu koju je imala u bitcoin s nadom da će u mjesec dana imati duplo, jer kupila je dip i nije si zadala cilj. Da je zadala cilj pogledati za 6 mjeseci razvoj situacije, ne bi mu oči krvarile i spavao bi mirno.

Ljudi generalno ne znaju što su investicije, ne znaju kak se ponašati u takvim okolnostima.
Kriptovalute su investicije dostupne seljacima, i svi misle, e sad budem ja pokupio pare jer u vijestima eto troje ljudi koji su se obogatili.
FOMO is strong with them.

Pitaj bilo koga tko je investirao u dionice i fondove tik prije krize 2008. preko osobnog bankara i nekog fonda, kako se osjećao tokom pada, kolko put je htio povuć pare dok nisu skroz nestale, ono bilo -10, -20, -30%, oči ti krvare dok gledaš, razmišljaš gdje si životnu ušteđevinu ulupao i najradije bi počinio samoubojstvo.
Razlika je bila u tome da imaš čovjeka u sredini, bankara koji ti je ponudio kavicu, smirio te, dao ti usporedbe radi skoro identične grafove od prije xy godina i uvjerio te da će to sve gore, samo treba čekati z godina. I bi tako.

U ovom slučaju gdje ljudi sami barataju ulaganjem imaju rapidne promjene razmišljanja i na svaku pročitanu vijest reagiraju emocijama.

Fundament tržišta? Pa ono, uopće me ne interesira što ti smatraš pod tim pojmom. Uvijek postoji neko razdoblje u prošlosti gdje se može naći ekvivalentan uzorak koji će se 90% poklapati s trenutnom situacijom. Možeš ti to pravdati kak hoćeš i prebacivati lopticu da netko ne razumije "fundamente, osnove, tralalala". Jedno je sigurno: ako si trejder na dnevnoj ili tjednoj bazi onda te ovakvi FUDovi trebaju zabrinjavati i moraš uzimati u obzir sve te informacije.
Ono što je bjelodano jest da je tvoje predviđanje odbijanca na 10k bilo krivo.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 13:35   #4608
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ono što je izglednije jest da se kitovi mogu igrat u dogovoru jedan s drugim da poberu vrhnje. Jedan dumpa, drugi kupi, split profit, i tako ponovo. Neminovno je jedino da će ciklus opet krenuti iznova.

---
A da ne pričamo o mogućnostima margin tradinga...
Recimo na bitmexu imaš maksimalni leverage ratio od 100x, šta znači da možeš posuditi od burze 100x više para nego što imaš, i s njima trgovati.
I onda tako jedan dumpa, drugi shorta
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 13:59   #4609
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Majstore, tvoj post 2.2.2018 je reko da će biti odbijanac na 10k i onda opet dolje s apokaliptičnim posljedicama. A gle, digli smo se na 11k+ u dva navrata bez da je dip između pao ispod 9k.
dakle ovo zadnji put pisem jer ako ne mozes shvatit kad ti se nacrta onda nema smisla vise raspravljat. dakle 2.2. smo dosli do privremenog dna od oko 8k i odbili se na 9.5 k sto sam i napisao. tamo u postu ako jako pazljivo procitas neliko puta shvatit ces da lijepo pise "do mozda 10k" sto implicira da je 10k maksimum. i nakon toga je otislo jako dole i to skroz dole naa 6k ako tebi pad od 40% ne smatras jakim i apokaliticnim to je tvoj problem a ne problem vecine. stoga pazljivo citaj sto je napisano.

Citiraj:
Ak toleriraš 2k dolara prostor za pogrešku (dat ću blagih 25% u trenutku tvoje predikcije) onda moraš uzeti u obzir koliko je tvoje tumačenje svrsishodno za razvoj bilo kakve strategije tradeanja, bilo na dnevnoj ili tjednoj bazi.
o kakvih ti 2k pricas...???

Citiraj:
Pametno si tu predikciju odigrao, nisi za prognozu odredio kad će se dogoditi, pa eto, ak se dogodi u kolovozu, opet ćeš biti u pravu.
ako mislis da cu ti itko napisat sat minutu i sekndu sa vrijednoscu btca na 8 decimalu imas problema sa shvacanjem sto znaci prognoza.

Citiraj:
I onda će uvijek biti "onaj netko" tko je dobro prognozirao jer eto, u moru usporedbi s dosadašnjim grafovima, uvijek se može naštimati da baš točno odgovara. Ono, joj ovaj graf ne štima s ovim, al bacim sve u logaritamski prikaz onda TOJETOOOOBURAZ, ću da podelim s internetsima, primam donaciju u bitkonju i litekonju.
??? wtf...

Citiraj:
Ak su kitovi koji imaju tolko btca iole pametni, iskreno vjerujem da ih većina jest, neće dumpat btc odjednom i odradit će stvar pomalo tako da će trenutnu vrijednost u svom posjedu održavati konstantnom.
say what??? vrijednost u svom posjedu odrzati konstantno wtf???

Citiraj:
Ako netko ima 100BTC-a kupljenih za 10$ i dumpa ih sve odjednom kad cijena dosegne 10k$, a trend je rastući gledajući period između kupnje i trenutnog stanja, taj čovjek je budala.

Ono što je izglednije jest da se kitovi mogu igrat u dogovoru jedan s drugim da poberu vrhnje. Jedan dumpa, drugi kupi, split profit, i tako ponovo. Neminovno je jedino da će ciklus opet krenuti iznova.
dakle.......... ........ wau... kao prvo nisu svi kitovi uigrani dapace mlate se i medusobno, zato i postoji poslovica "there is always bigger fish" kitovi se mlate svakodnevno, da postoje grupe, postoje. drugo svaki kit/investitor ima svoje targete i svoj plan i ako je on udlucio prodat bitkojn kupljen po 1000 prodat na cijeni od 9000 i srusit cijenu na 8000, njega zaboli ona stvar za ubijanje marketa jer je on svoje uzeo i dalje ga ne dira, ali dira se tebe koji si kupio na 10k, 12, da ne kazem 18k, jer mislis da lik ubija market koji mislis da ce rasti beskonacno i uvjeravas se da ce btc na 100k sad iza ugla... a takvih igraca ima vise nego sto ima plijena... jer love nema za sve. velik igraci koji su u pocetnoj fazi kupovali btc njih zaboli za vas male jer vas sisaju oni su se ukrcali na brod dok je jos sve bilo ispod 3000 i prodavat ce sve pa makar palo i na 3000 jer su cijelo vrijeme u plusu. takve investitore zaboli ona stvar za crypto i tehnoligiju i sve ono sto vi mali mislite da je vazno, oni su tu da vam uzmu novce iz đepa i to da vam uzmu sve sto imate, da propadne sutra crypto njih zaboli za to. stoga nemoj pisat nebuloze o polaganoj nekoj prodaji kad doslovce kad jedan malo veci kit prdne srusi btc za 1000 bodova jer novaca nema za sve.


Citiraj:
Pitaj bilo koga tko je investirao u dionice i fondove tik prije krize 2008. preko osobnog bankara i nekog fonda, kako se osjećao tokom pada, kolko put je htio povuć pare dok nisu skroz nestale, ono bilo -10, -20, -30%, oči ti krvare dok gledaš, razmišljaš gdje si životnu ušteđevinu ulupao i najradije bi počinio samoubojstvo.
Razlika je bila u tome da imaš čovjeka u sredini, bankara koji ti je ponudio kavicu, smirio te, dao ti usporedbe radi skoro identične grafove od prije xy godina i uvjerio te da će to sve gore, samo treba čekati z godina. I bi tako.
wau znas za to ali ne vidis slicnost s raspadnom hipoteka 2008 i pucanja btc balona u 2017 lol.... wau slijep pored zdravih ociju... samo ti holdaj onda btc kupljen po kojoj got cijeni nemas ja uopce problema s time ali onda sto radis u trajding grupi jer ako namjeracas holdat btc do iduceg ciklusa za 3-4 godine onda nemas sto ovdje pricat s trejderima koji trejdaju dnevno ili swingaju.


Citiraj:
Ono što je bjelodano jest da je tvoje predviđanje odbijanca na 10k bilo krivo.
zadnji put pogledaj si chart pa ces videt gdje se odbilo i kamo smo otisli ali kako smo vec ustanovili da si slijep pored zdravih ociju tesko je to obasnit.

necu se vise ovdje s tobom raspravljet jer ocito si dosao ovdje da me trollas, ako ti se ne svidjaju moji stavovi onda ih ne moras niti citat.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU


Zadnje izmijenjeno od: Bl@de. 08.03.2018. u 14:08.
Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 14:03   #4610
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
A da ne pričamo o mogućnostima margin tradinga...
Recimo na bitmexu imaš maksimalni leverage ratio od 100x, šta znači da možeš posuditi od burze 100x više para nego što imaš, i s njima trgovati.
I onda tako jedan dumpa, drugi shorta
onaj koji radi s levergeom vecim od 5 se ne moze smatrati niti investitorom niti cak kockarom nego cistom budalom. a takve na bitmexu likviridaju stotine svaki dan. imas cak i bota koji prati likvidacije na dnevnoj bazi.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 14:18   #4611
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ko što napisah, nigdje nisi napisao u kojem razdoblju će se nešto zbiti, pa ono, tu možemo podvući crtu i reći da bi ubuduće mogao konkretizirati svoje navode.

Ne znam zašto bi ti meni imao pravo reći kako nemam što pričati s trejderima koji imaju drugačiju strategiju.

Iznosim neka zapažanja koja sam uočio kod tvojih postova, a to je generalno da svaki put kad se nešto počne događati postoji neki novi razlog iz tvoje perspektive zbog čega se događa, a koji uopće nije bio promatran prilikom prethodnog predviđanja. Sad se odjednom zna da će čovjek iz mtgoxa dumpati veliku količinu btca. Na temelju čega će on to morati napraviti? Mora li isplatiti sve dugove, koliko iznose dugovi, koliki rok ima za vraćanje dugova, sve su to pitanja koja su neistražena i ovakvim vijestima se širi FUD i podupire okolnost u kojoj će se onda možda odigrati tvoj pad/reset.

Predviđanje odbijanca na 10k 2.2.2018 u narednih 24h (sa 8000 na 9500), pa to su i vrapci na grani očekivali.
Mene interesira smatraš li da će sad ovih 5k koje se predviđa već 2 mjeseca (i nikako da dođu), stvarno trajati 3-4 godine? Kako to da odjednom tvoja strategija uzima u obzir tako dugačak vremenski interval?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 14:24   #4612
losos
Registered User
 
losos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: split
Postovi: 128
slazem se i sa destroyem i bladom. oba imate pravo. nazalost trzite crypta je premalo, i cijene ce naglo skakati i padati kako kome puhne. tek kad bude trziste bar 5% svjetskog novca velicine, onda ce cijena biti stabilnija i manipulacije manje. dotat jadna nam majka
losos je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 14:48   #4613
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Lako je napisat past će za 2k dolara....to nije upitno, napiši mi majstore kad će se to dogodit...

To je kao da sam meteorolog i kažem past će kiša. Kad? Kolko? Zašto?

Apokaliptične prognoze je lako napisat, jer ako se ne dogode - nikom ništa.
A ako se dogode, onda prognozer izgleda kao da je novi mesija i zna sve... a u biti ne zna ništa.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 14:55   #4614
Brut
Premium
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 263
Citiraj:
Autor losos Pregled postova
i cijene ce naglo skakati i padati kako kome puhne. tek kad bude trziste bar 5% svjetskog novca velicine, onda ce cijena biti stabilnija i manipulacije manje. dotat jadna nam majka
Ako na stranu maknemo romanticne fantazije kako ce blokcain promjeniti svijet skok/pad cijena je itekako pozeljan jer kako inace drugacije okrenut neku lovu sto je trenutno i jedina bit kripta
Ono ako si stabilan u glavi s nesto razuma i jos bitnije lovom nutra koja ti ne treba za kruh mislim da jako tesko izadjes s minusom sad bilo to za mjesec, 6mj, godinu nebitno jer stvar je prevelika da bi samo tako sutra nestala
Brut je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 15:05   #4615
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Ja cu se samo nadovezat na ovo. Zasto bi neki kit sad izvuko svoju zaradu i boli ga kuki?
Pa hebo te da imam tolko love radio bi svake godine swingove (sta i rade) ako je jednom zaradio lani. Ove godine ce i vise jer je kripto prihvaceniji. Vise tuljana ce uc u igru i zaasto bi taj kit to propustio? Zasto bi propustio jednaku cak i vecu zaradu nego lani jer tuljani neznaju citat grafove i panicno kupuju kad raste? Zasto da se netko odrekne zarade koju usput i diktira?
Tu je puno vise kitova nego sto mislite. Neki su u obliku minera. Pusti nas u k male domace minere. Ogromni mineri sa postrojenjima. Zasto su ulozili milijune u rudarenje? Jer vide zaradu od toga. Cuvat ce si svoju zaradu jer ih ima hrpetina.
Mislite da ce nvidia dopustit pad krypta? Koliko god nam mazu oci oni navijaju da kripto raste i ko zna kolko love imaju u tome.
Gdje su ogromne burze koje ovise o nama malim traderima?
Oni nece dopustit nikakav pad.
Gdje su pravi investitori u tehnologiju? Oni su kupili i drze jer vjeruju u tehnologiju. Znaju da je ovo internet '93 i da ce profitirat masno kroz 20 godina.
Ima li smisla govorit dalje?
Lako je cijenu srusit. Psihologija cista, ali ne mogu ju nisko i odrzat. Koliko mjeseci je cijena bila 6k? Aha ni jedan. Koliko je tjedana cijena bila 6k? Aha ni jedan... Get the point?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 15:16   #4616
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Ja cu se samo nadovezat na ovo. Zasto bi neki kit sad izvuko svoju zaradu i boli ga kuki?
Pa hebo te da imam tolko love radio bi svake godine swingove (sta i rade) ako je jednom zaradio lani. Ove godine ce i vise jer je kripto prihvaceniji. Vise tuljana ce uc u igru i zaasto bi taj kit to propustio? Zasto bi propustio jednaku cak i vecu zaradu nego lani jer tuljani neznaju citat grafove i panicno kupuju kad raste? Zasto da se netko odrekne zarade koju usput i diktira?
Zato jer mislim, ako sam dobro shvatio, da je ovaj MtGox kit stisnut s vremenom jer treba lovu vratiti investitorima koji su je popušili u incidentu.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 15:19   #4617
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Zato jer mislim, ako sam dobro shvatio, da je ovaj MtGox kit stisnut s vremenom jer treba lovu vratiti investitorima koji su je popušili u incidentu.
Ali istovremeno postoje kitovi koji su kasno uletili u igru i pokupovat ce dip. Takodjer oni koji zele investirat jos ce pokupovat dip.
Njih ne vidite na buy wallu jer ne zele radit support.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 15:44   #4618
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Ja cu se samo nadovezat na ovo. Zasto bi neki kit sad izvuko svoju zaradu i boli ga kuki?
shvati vec jednom TI si TI, ali TI nisu svi drugi. to sto bi ti ucinio ne znaci da ce ostali ucinit. svatki ima svoj plan svatko ima svoju tocku ulaza i tocku izlaza te tocke se ne poklapaju sa tvojim niti nekim trecim. Ako je netko ulozio 10 mill i zaradio 20 % ili 50 ili 100% i to mu je dosta on ce izac i boli ga za ostale on ima svoj plan svoju strategiju svoje targete, netko drugi ima drugu strategiju i druge targete.


Citiraj:
Pa hebo te da imam tolko love radio bi svake godine swingove (sta i rade) ako je jednom zaradio lani. Ove godine ce i vise jer je kripto prihvaceniji. Vise tuljana ce uc u igru i zaasto bi taj kit to propustio? Zasto bi propustio jednaku cak i vecu zaradu nego lani jer tuljani neznaju citat grafove i panicno kupuju kad raste? Zasto da se netko odrekne zarade koju usput i diktira?
Tu je puno vise kitova nego sto mislite. Neki su u obliku minera. Pusti nas u k male domace minere. Ogromni mineri sa postrojenjima. Zasto su ulozili milijune u rudarenje? Jer vide zaradu od toga. Cuvat ce si svoju zaradu jer ih ima hrpetina.
opet razlikuj izmedu onogo sto bi ti napravio i sto bi drugi napravili. neznas kada su drugi usli u igru i kada planiraju izac. trzisa se odvijaju u ciklusu i ovaj ciklus zavrsava bio je na vrhuncu u 12 mj i sad ide branje para ovih malo sto je jos ostalo. kad se sve pobere i s dna talog onaj sto je ostao pocinje usporavanje vracanje na 0 i nova akumulacija. to se dogodilo vec pred kraj 2013 i sad predkraj 2017 gotov je ciklus i tocka nema tu diskusije zato i svi sad rasprodaju. 2013 je btc pao s 1100 na 200 $ pa si preracunaj koliko ce to iznositi ... bit ce sve jasno.

Citiraj:
Mislite da ce nvidia dopustit pad krypta? Koliko god nam mazu oci oni navijaju da kripto raste i ko zna kolko love imaju u tome.
Gdje su ogromne burze koje ovise o nama malim traderima?
Oni nece dopustit nikakav pad.
jao kako naivno, dakle jedna zgodna informacija u cryptu se vrti par milijardi love a u dionicama deseci trilijardi!! znaci pravi kitovi mogu zaradit sicu od par miliona u cryptu ali pravi stock investitori milijarde u dionicama.

kaj mislis sto su napravili pravi investitori i insideri kada su vidjeli da puca balon... iznenadio bi se.... shortali su dionice nvidie i tamo obrnuli 100X vise para nego sto mogu u cryptu.


Citiraj:
Gdje su pravi investitori u tehnologiju? Oni su kupili i drze jer vjeruju u tehnologiju. Znaju da je ovo internet '93 i da ce profitirat masno kroz 20 godina.
pa ti nisu onda uopce u ovoj prici jer ce proci jos par crasheva prije nego oni unovce potpuno bespredmetno uopce o nima govorit.

Citiraj:
Lako je cijenu srusit. Psihologija cista, ali ne mogu ju nisko i odrzat. Koliko mjeseci je cijena bila 6k? Aha ni jedan. Koliko je tjedana cijena bila 6k? Aha ni jedan... Get the point?
ne kuzim point sto zelis reci?? ako impliciras da vise necemo vidjet 6k good luck with that...
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 15:48   #4619
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Zato jer mislim, ako sam dobro shvatio, da je ovaj MtGox kit stisnut s vremenom jer treba lovu vratiti investitorima koji su je popušili u incidentu.
bravo neo vidis da je lako kad se razmisli.

on je morao prodat jer je ima trazbina u USD koliko je imao i bolio ga je kuki na koliko je btc i na koliko ce past od je morao da XY dolara ostecenim strankama i to je napravio jer je tako sud naredio.

no on je samo dodatna pojava koja je ubrzala ono sto slijedi jer se pojavio u nezgodno vrijeme i pokvraio planove ostalim kitovima. jer su oni htjeli tu lovu.

a takvih imas koliko oces zato i kazem svako ima svoju agnedu svatko odlucuje kad ce izaci ili uc u trziste a trenutno smo u bear trzistu i ispuhavanju balona i kitovi izlaze jedan po jedan.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU


Zadnje izmijenjeno od: Bl@de. 08.03.2018. u 15:58.
Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 16:03   #4620
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
ne kuzim point sto zelis reci?? ako impliciras da vise necemo vidjet 6k good luck with that...
Vidjet ćemo 6k. možda i 3k. Ništa nije nemoguće. Crypto je tu da nas iznenadi.
Vidjet ćemo i 20k, 40k, moja teorija je da do kraja godine vidimo i 60k.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na