Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2015., 13:44   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
USB Video Grabber softver

Dakle imam navedeni uređaj kupljen u lidlu i uz njega dolazi Cyberlinkov Powerdirector ja sam imao na kompjuteru zadnju verziju 14, no program mi nekako šugavo izgleda i nisam baš zadovoljan s njim pa me zanima šta bi još mogli preporučit za usnimavanje, trenutno prebacujem stare sadržaje sa kazeta na vhs rekorderu.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.12.2015. u 13:53.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 18:08   #2
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Čini mi se da je Bubba nedavno tražio usb video grabber, možda je pogledao i što ima od softvera, pa da ga priupitaš....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2015., 18:53   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Šibnem mu poruku, tnx.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2015., 11:32   #4
amper
Registered User
 
amper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 64
Da ne otvaram novu temu, koristim iGrabber Nano i imam frku s vhs snimkama koje su snimane na način da "idu ubrzano", kojim bi softwareom to eventualno mogao riješiti?
amper je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 17:23   #5
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Ja sam također još uvijek u potrazi za nekim softverom koji nema one gluposti kao zaštićeni sadržaj i te fore, bezveze mi baci kad mu se sprdne, a na kazeti uopće nema nikakvog zaštićenog sadržaja.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2016., 18:14   #6
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Ima netko kakav softver da je našao možda još uvijek sam u potrazi.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2016., 07:58   #7
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
I dalje sam u potrazi za ovim, ako netko je našao kakav.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2016., 08:10   #8
amper
Registered User
 
amper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 64
Za što točno ti treba software? Za snimanje vhs-a?
amper je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2016., 21:26   #9
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Da za snimanje sa vhs-a na komp. preko usb uređaja kojeg sam kupio u lidlu i na njegovom cd-u je neki šugavi softver od cyberlinka, ja sam skinuo sa neta zadnji taj isti program i dosta je poboljšan no nakon nekog vremena snimanja mi javi da je materijal copyright, a snimam svoju pričest ili tako nešto, na traci ima onaj plastični dio tako da ne kužim. Guglao sam malo o tom problemu i svima se pojavljuje očito program nešto kenjucka.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2016., 20:54   #10
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
kupi ovaj soft
MAGIX.Movie.Edit.Pro.2016

i sve bude radilo
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2016., 23:30   #11
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da za snimanje sa vhs-a na komp. preko usb uređaja kojeg sam kupio u lidlu i na njegovom cd-u je neki šugavi softver od cyberlinka, ja sam skinuo sa neta zadnji taj isti program i dosta je poboljšan no nakon nekog vremena snimanja mi javi da je materijal copyright, a snimam svoju pričest ili tako nešto, na traci ima onaj plastični dio tako da ne kužim. Guglao sam malo o tom problemu i svima se pojavljuje očito program nešto kenjucka.

Koji točno model grabbera imaš (HW)?
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2016., 01:05   #12
amper
Registered User
 
amper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da za snimanje sa vhs-a na komp. preko usb uređaja kojeg sam kupio u lidlu i na njegovom cd-u je neki šugavi softver od cyberlinka, ja sam skinuo sa neta zadnji taj isti program i dosta je poboljšan no nakon nekog vremena snimanja mi javi da je materijal copyright, a snimam svoju pričest ili tako nešto, na traci ima onaj plastični dio tako da ne kužim. Guglao sam malo o tom problemu i svima se pojavljuje očito program nešto kenjucka.
Javim ti se na pm.
amper je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 20:59   #13
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
kolko je koštao taj lidlov uređaj?
ja baš gledam da bih kupio nešto za digitalizaciju preostalih video kazeta i prema video reviewima ovaj kiner radi ok
http://www.ebay.com/itm/Hot-Sale-Eas...MAAOSw~bFWPUFv

jel ima tko ovakav i jel se isplati za 32kn? kolko košta lidlov?

dal se možda više iplati kupiti USB tuner pa onda s time digitalizirati jer su neznatno skuplji (2$ skuplji a k tome su DVB-t2)? se može to uopće?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2016., 19:31   #14
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Čisto informativno, radim kao programer i znam ponešto o enkodiranju. Reći ću vam istinu koja se ne spominje u youtube tutorialima:

Koristio sam iGrabber Nano (iz linksa za 100-200kn) i to radi. Kvaliteta slike je osrednja (uzimam u obzir da presnimavam HI8 mm snimke sa kamere). Sumnjam da ijedan USB2.0 uređaj može bolje. Evo i razloga zašto:

Te capture kartice su USB2.0 uređaji. USB2.0 maksimalno može prenositi 30 MB/s. Nekompresirana snimka u izvornom, tzv. RAW formatu koje stara, analogna kamera (ili VHS) izbacuje na rezoluciji 720x576, 50 sličica u sekundi, interlaced obliku zahtijeva transfer rate veći od 100MB/s. USB2.0 port ne može slati podatke toliko brzo, što znači da se nekako mora "riješiti" stotinjak MB/s viška. Kako to napraviti? Te male capture kartice svoju MANU prodaju kao FEATURE. Kažu "MPEG1/MPEG2/MPEG4 capture".

U prijevodu, što to znači? Kartica uzme 200MB/s video slike u RAW formatu i kompresira to u blocky, mutni MPEG2 format sa low quality bitrate, zato što se video (hardverski) obrađuje u USB capture kartici sa slabim procesorom prije nego slika uopće dođe do matične ploče vašeg super moćnog i7 procesora.

Ako u postavkama odaberete MPEG4 format, vjerojatno si mislite, to je veća kompresija, to će biti bolje. Ali varate se, to je opet MARKETINŠKI TRIK! USB capture kartica nema dovoljno procesorske snage da pretvara RAW u MPEG4 (tj. H264). To MPEG4 samo znači da će USB capture kartica poslati vašem PC-u onaj ranije spomenuti blocky, low quality MPEG2 video, koji će se zatim konvertirati u MPEG4 na vašem računalu tj. napraviti ćete 2 konverzije umjesto jedne i još više spustiti kvalitetu, ali će konačni file zauzimati manje prostora na disku.

Na Internetu sam pročitao da je sa USB 2.0 capture karticama najbolje odabrati AVI od mogućih AVI/MPEG1/MPEG2/MPEG4 opcija, da će vam to dati najmanju degradaciju slike. Koliko sam vidio iz par snimki koje sam napravio, čini mi se da je to istina.

Ja sam bio optimističan pa sam mislio: "valjda je netko dovoljno pametan da napravi USB3.0 karticu koja će slati video u RAW formatu kojeg ću ja onda enkodirati u H264 ili H265 visokog bitratea uz minimalan gubitak kvalitete. I postoje, čak dvije na cijelom svijetu. Nažalost, imaju probleme sa većinom USB3.0 drivera / matičnih i reviewi su ih popljuvali.

Što vam preostaje? Duplo skuplja interna PCI Express video kartica. PCI ima daaaaleko veći bandwith (GB/s umjesto MB/s) i one zbilja daju opciju da vam RAW snimka dođe do računala, koju zatim na i5/i7 procesoru komotno možete u realtimeu konvetirati u H264 i izgubiti ćete osjetno kvalitete. Ako imate neki stariji PC, tipa Core 2 Duo, morati ćete prvo snimiti sve u RAW formatu (10-20 GB po satu snimke) i zatim pustiti da neka 2-3 sata to kompresira u H264.

Alternativno, imate DVB-T prijamnike koji mogu snimati na USB stick. Većinja njih nema RCA (tvz. composite IN). Možete konvertirati RCA -> RF putem modulatora. Ali opet, napravili ste konverziju iz jednog analognog oblika u drugi + prijamnik snima preko USB2.0 sučelja i opet se izgubi dio kvalitete, možda mrvu manje nego na sitnim USB capture karticama, zato što (skuplji) DVB-T tuneri imaju bolji procesor.


To me dovodi do pitanja, ima li itko PCI Express capture karticu sa RCA tj. Composite IN za posuditi?

Zadnje izmijenjeno od: Viperus. 02.09.2016. u 19:50.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 11:21   #15
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
...
To me dovodi do pitanja, ima li itko PCI Express capture karticu sa RCA tj. Composite IN za posuditi?
hvala na odličnim informacijama

nego, to me vodi u nekakav zaključak da je nekadašnji moj analogni TV tuner Leadtek TV2000XP koji ima RCA/S-video bio bolji capture card za RAW video nego ovi novi USB2.0 modeli?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 11:28   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Pa da, usb je bio i bit će šroteks / smetje, pogotovo za ovakve namjene.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 22:07   #17
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Evo mene malo ovdje da ne otvaram novu temu. Tetak ima oko 60 video Hi8 kazeta punih svakakvih obiteljskig događaja. Želja mu je da to sve prebacimo na njegov komp za arhivu i backup. Kamera u pitanju je Sony ccd-tr728e PAL. Moje pitanje je sljedeće: što mi sve treba da to riješimo? Rado bi da se zadrži kvaliteta snimki što je više moguće (ako to za sobom ne povlači nekakve velike troškove). Imamo kabel od kamere - sa jedne strane je žuti i crveni plug a sa druge je činč ili štagod to je. imajte samo na umu da nemam pojma o ničemu vezanome za snimanje i fotoaparate i kamere.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 09:40   #18
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
bump?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 10:05   #19
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 10:07   #20
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Manual. Na str. 60 imaš kako se spaja za 'izvoz' materijala.
http://www.videocamera-manual.com/ma...CCD-TR728E.pdf

Ako se dobro sjećam, trebao bi nabaviti PCI video karticu ili neki drugi uređaj na kojega bi ga priključio s tim konektorima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 11:27   #21
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
hvala obojici na odgovorima, manual sam još prije pročitao, trebao sam malo spretnije postaviti pitanje. koju pci video karticu bi trebalo kupiti (da snimke ispadnu kvalitetne) a da nije bijesno skupa?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 21:14   #22
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
dižem temu .. ajd još nije 1g prošla

A/V grabber

nasao samo ovo
https://www.hgshop.hr/proizvod/a/v-g...napshot/210461

jel ima šta, da preporuči netko.. da radi na win 10 ?
treba se par kazeta iz kamera prebacit ..
ima kolega neki.. al je bjesan.. em nevoli iz prve win10 .. i treba ga naložit da radi .. i ne diraj kad radi
pa da si skratim muke
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na