Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2008., 18:49   #1
AnG
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: //
Postovi: 136
Bnet wireless kako ga zaštitit!!

Spojen sam preko Bnet-a imam wireless ,ako mi netko moze objasniti kako staviti lozinku da mi se nitko nemoze spajati ili mi dajte link gdje pise o tome??????
AnG je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2008., 19:25   #2
daddy1976
Premium
 
daddy1976's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zgb/Srednjaci
Postovi: 65
korisnička služba...aktivirat češ wep key
__________________
HP 6715b AMD Turion64 X2 TL56 2GB 160GB 15.4''WXGA X1250
...

Black holes suck!
daddy1976 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2008., 19:27   #3
LiquiD SileNcE
Premium
Moj komp
 
LiquiD SileNcE's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: KC
Postovi: 108
Sigurno ima i kompetentniji ljudi al nešto za početak.
Na routeru trebaš podesiti zaštitu/kripciju koje su: WEP,WAP, WAP-PSK ili WAP- PSK2_(najjača al nema puno razlike za nekog tko zna kako se to radi ). Bitan faktor ovdje je klijent koji se spaja na prstupnu točku tj koju wlan karticu ima, odnosno dal podržava neku od gore navedenih kripcija koja je odabrana na routeru inače se neće moći spojiti.(sve novije da)
Uđeš u router (kutiju koju si dobio od Bneta) preko internet browsera, a nalazi se na adresi 192.168.1.1 ili 192.168.1.2 ili 192.168.2.1 ili 192.168.2.2 zavisi koji router imaš koju upišeš u adress bar.
Kad si ušao otvori se menu routera i u njemu imaš opcije za podešavanje uređaja, pa tako i zaštite. Odeš tamo i nađeš ne znam... wlan security ili neš slično odabereš vrstu kripcije i ključ(šifru koju sam smisliš). Pročitaš što ti još nudi i kad to postaviš spremiš promjene.
Ako to radiš preko Wlana tad će ti nestat veza jer si postavio zaštitu a trenutno ti komp nije podešen za pristup.
To možeš zaobići ulaskom preko utp-a(lan) ili hard resetom routera(gubiš sve postavke) Ako si to postavio odeš na wireless network connection i nađeš svoj router koji sada ispod imena sada ima Security enabled network ispod imena. Klikneš na njega i kad te traži šifru upišeš ju i spojen si!
Meni je recimo prvi puta kad sam postavljao zaštitu bilo najlakše složiti WEP mada je i za ostale princip isti.

Opcija 2: nazovi podršku operatera pa ako ništa drugo neka te navedu na pravi put budući da njih korisnikova sigurnost ne zanima(tcom) Samo nek se troši!
__________________




LiquiD SileNcE je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2008., 22:22   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bravo LiquiD SileNcE, samo jedna napomena: Scientific-Atlanta kabelski modemi imaju defaultni IP na 192.168.100.1 (ako nije mjenjan).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 01:09   #5
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
I ono najbolje, ne možeš promijeniti pass za konfig stranicu routera, nego je on uvijek ***** Pa ti postavljaj zaštite...
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 12:37   #6
ZX 1
Premium
 
ZX 1's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Pass se može mijenjati, ali postoji i master
Zaštititi možeš s WAP-om i mac filterom.
ZX 1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 17:04   #7
LiquiD SileNcE
Premium
Moj komp
 
LiquiD SileNcE's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: KC
Postovi: 108
Citiraj:
Autor ZX 1 Pregled postova
Pass se može mijenjati, ali postoji i master
Zaštititi možeš s WAP-om i mac filterom.
Što se tiče mac-a, da.... možeš, ali...
U bilo kojem sniffleru uz SSID stoji ti i BSSID točke i klijenta tako da je to po meni stvarno zanemaiva mjera. Naravno otežava, al nju netreba ni razbijati. Da, to mogu čak i neki driveri (programi) koji koriste zeroconfigration override a dolaze uz kartice. Dobro je imati, ali kad sam prvi puta skužio mac filtering moram reći da sam se dobrano razočarao.
__________________




LiquiD SileNcE je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 22:07   #8
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a cuj, nije apsolutna zastita ali zbog nemogucnosti da sva ista mac-a budu spojena istovremeno parazitu otezas posao a i detekcija istoga je laka - primjetiti ces probleme u spajanju.
plus ono najvaznije - odvratiti ce 90% parazit wannabea koji nemaju osnovno znanje kojim bi to zaobisli. recimo takvi su ocito oko mene, iako u kuci imam dva APa (svaki ima pristup netu) od kojih jedan je dosta vremena bio spojen na 12dbi omnicu (sto u ravnoj slavoniji otprilike znaci free internet u krugu 20km ) imao sam vrlo malo pokusaja spajanja. sada vise nije omnica gore ali opet i na usmjerenu antenu se osim svih u smjeru u kojem gleda mogu spajati i ljudi u krugu od recimo 200tinjak metara iza nje i opet, nitko nista osim ponekog pokusaja spajanja.

a i ti pokusaji su vjerovatnije ljudi koji bilo na svom PCima bilo na laptopima uhvate mrezu pa se probaju spojiti znatizelje radi a ne neki kradljivci interneta.

tako da je osnovna zastita u svakom slucaju pozeljena ali ne treba se pretvarati niti u paranoike. postavis maksimum koji ti postojeca oprema dopusta i ne opterecujes se time previse. ionako se nadam da ce uskoro svi imati ultimativnu zastitu - jeftini flat
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 15:06   #9
ZX 1
Premium
 
ZX 1's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Ako želiš 100% zaštitu iskopčaj ga iz struje.
ZX 1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na