Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2023., 10:37   #70231
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Naravno Da priznaju. All season ima oznaku za zimsku gumu na sebi.

Imao sam na superbu totalku na all season gumama i urednost isplatili sve a nije bila ni približno mala cifra.
Se smije znati koje osiguranje i koliko su ti isplatili vs vrijednost autombila na tržištu?

Npr ako je auto tih km te opreme i te godine 150k kn jesu ti isplatili tu lovu tj. osiguranu svotu ili su išli na ciganluk i davanje 100k pa ako ne želiš možemo se suditi?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 11:15   #70232
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Postoji i mogućnost osiguranja kod kaska, mislim da se zove GAP ? za vozila stara do dvije godine, gdje ti u slučaju sudara osiguravajuće društvo isplaćuje nabavnu vrijednost vozila, tj koliko si platio vozilo.


Što se tiče osiguravajućih društava, moje izbor bi bio Croatia, ne zato jer nisu smećari (meni nisu htjeli isplatiti štetu koja je nastala na način da me ispred kuće frajer udario u vrata, skršio ih, videonadzor to snimio, ja odveo auto u ovlašteni servis, oni promjenili vrata, i ja to platio), nego iz razloga što imaju jako lošu pravnu službu koja ih zastupa, za razliku od Euroherc ekipe koja je jako dobra i koja ima naštelanu sudsku praksu za više manje svaku situaciju

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 30.10.2023. u 11:21.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 11:38   #70233
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Evo i mene po prvi put na all seasons gumama - Goodyear Vector 4Seasons gen 3 (245/45 R18 XL).

Odradio par tjedana suhog i toplog vremena, te par tjedana kiše.
Za sad čista petica od mene, i za gradsku vožnju i za autocestu, riječ da bi rekao.

Još da se iskažu po zimi - po meni nema vraćanja nazad
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 17:44   #70234
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
200 k s jednim gumama koje neces uskoro morat mjenjat?

20000 pardon. 200k u godinu dana samo s avionom
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 17:56   #70235
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Još uzmem hak članstvo, 2x izmjena gume badava, a isplatiš si več na 1 izmjeni
Imaj na umu da ti nemaju svi njihovi kooperanti (il kak se to vec strucno zove) mogucnost mijenjanja guma na svim velicinama felgi. Znam da tu oko mene di sam mijenjao su me uvijek pitali jel veca guma od 17''.
I pazi da zoves na vrijeme jer ti se tu u ZG ceka po 3 tjedna ako u krivo vrijeme nazoves pa onda gledaj gdje ima raniji termin u blizoj okolici..
Je nesto jeftinije ali moras paziti, svakako jedan od razloga sto sam presao na cjelogodisnje.
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ak guma ima oznaku tri vrha to je zapravo zimska, tak da nema ne prihvaćaju.
A ja zivio u zabludi da je M+S oznaka da moze na snjeg.

https://automania.hr/znate-li-razlik...-s-oznakom-ms/

Citiraj:
Tako oznaka M+S postaje prošlost na zimskim gumama, a trenutačno uz oznaku M+S obavezno treba stajati trokraki planinski piktogram s pahuljicom u sredini što je obavezna oznaka za sve zimske gume. Dosadašnja oznaka M+S od početka 2018. godine više nije dovoljna za nove zimske gume. Međutim postoji prijelazni period do 30. rujna 2024. godine, do kojeg će se kao dio zimske opreme uvažavat već proizvedene gume s oznakom M+S. Novi simbol zimskih guma temelji se na višim standardima koje guma mora ispuniti. Dok guma samo s oznakom M+S ne mora ispuniti kriterij zimskog testa, za dobijanje simbola u obliku ‘piktograma s pahuljicom’ gume će morati dokazati minimalnu kvaliteu na testu na snijegu.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 18:32   #70236
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 19:34   #70237
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
A ja zivio u zabludi da je M+S oznaka da moze na snjeg.

https://automania.hr/znate-li-razlik...-s-oznakom-ms/
Većina je, uključujući i mene dok nisam prije 3 god prvi put aktivno gledao all season zbog starog, i onda prije 2 god za sebe.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 10:27   #70238
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Frend mi se pohvalio da mu je došao čip za E-Pace. GTS model koji dodaje 43 KS i 101 Nm.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 10:29   #70239
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Nek ode na valjke prije i poslje stavljanja
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 10:46   #70240
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Vozim Captur već nekoliko mjeseci (TCe 140, automatik, techno oprema) pa da podijelim svoja iskustva sa vama. Imam nekih primjedbi:
1. nema ručki iznad suvozačkih i stražnjih vrata pa se putnici nemaju gdje uhvatiti tokom vožnje ili pri izlasku iz auta
2. ključ je ogroman u odnosu na druge marke. Da stvar bude bolja, čak i u okviru koncerna postoje manji ključevi koji imaju iste funkcije kao ovaj.
3. nema Trip A i B kilometraže, već samo jedna. Znači ne možeš Trip A staviti da ti mjeri kilometražu puta kojeg voziš, a B da mjeri kilometražu od zadnjeg tankanja goriva.
4. štampana literatura je isključivo na slovenskom. Navodno se na HR ni ne štampa.
5. navigacija ima sve na HR osim glasa. On je na engleskom i nigdje u Opcijama nema drugog glasa da ga promijeniš.
6. pri spuštanju nizbrdo moram gaziti po kočnici umjesto da postoji brzina za kočenje motorom. Toyota to ima na svojim hibridima kao brzinu 'B' na mjenjaču.
7. ima Toyota još jednu dobru stvar. Kod Captura oznake brzine pored mjenjača ne odgovaraju realnom položaju mjenjača pa moram gledati u ekran da bi znao u kojoj sam brzini (nezgodno kod parkiranja). Toyota to ima riješeno tako da uz oznaku brzine ima LEDicu koja se pali kada je mjenjač u tom položaju.

Ostalo je ok. Motor je tih i auto udoban za vožnju. Doduše, oni na zadnjim sicevima mi se žale osjete svaku rupu na cesti jer sjede praktički na kotačima.


btw, poslao sam Renaultu mail sa svim ovim opisima pa me zanima što će mi odgovoriti. Vjerojatno ništa pametno već uobičajena PR trkeljanja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 31.10.2023. u 11:26.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 11:53   #70241
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
a kaj da ti odgovore, hvala na primjedbama, kad dođe novi model, dođi kupi i recenziraj
hvala i odje**
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 15:22   #70242
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Izletilo mi na FB.
Danas 10g od kad mi je ukralo felge. Sjecam se ko jucer da je bilo
Noc prije sam bio kod prike, dobio je dijete, isao sa drugim autom. I ujutro idem onako mamuran po auto, vidim nekako cudno leži izmedju drugih, nizi l mi nekako izgleda, kad ono lezi na diskovima. nisam moga virovat. Mislio sam da sam jos pijan 😁
Ostavio auto na velikom parkingu gotovo u centru Splita. Riknila mi baterija, izvadio i išao kupit drugu, kad me taman zvao prika da je dobio dijete. I jbg, nisam vratio novu bateriju nazad, a ovaj je kebao po parlingu i to vidio i znao da alarm nece raditi pa ih je na miru skinuo kad je pala noc.
Par tjedana kasnije sam nasao lopinu



Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 15:41   #70243
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
To i nije bas "sluzbeni" parking. S obziron na tablicu, da ti ih nisu kolege od toga sta uzima uzorke skinili?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 16:03   #70244
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Frend mi se pohvalio da mu je došao čip za E-Pace. GTS model koji dodaje 43 KS i 101 Nm.
Točno što sam i napisao, čip "varalica". Ima dosta raznih mišljenja i iskustva oko racechip. Jer niti je svaki auto isti, pa da bi super uvijek radio na generičkoj mapi u tom modulu njihovom, niti su specifikacije snage na stranici uvijek takve u realnosti. Najbolje je na valjke prije i poslije i vidjeti pravo stanje.

Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Kakav novi ecu. Novi ecu košta daleko više novaca. Vjerojatno će staviti onu "varalicu" racechip ili nešto slično.

Remap diže taj 150 na 190-195 ks. Neka ode kod nekog da mu odradi remap.

https://www.br-performance.be/en-be/...021/9595-d150/
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 16:07   #70245
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189