Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2011., 20:11   #271
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Evo čekam zadnji par 610kn dobitak trebao bi proći glatko

Oke onda ću preko dealextreme-a, tnx :P

Edit: dobio pare

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 19.11.2011. u 22:10.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 13:34   #272
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
Ja sam preporučio Fiio E7 (http://www.dealextreme.com/p/fiio-e7...er-black-34383) kao bolje rješenje za slušalice s obzirom na to da ga
Dujo namjerava koristiti isključivo sa slušalicama (38-ohmskim).

Wolfson 8740 za 450kn, dečki
Evo da Vam dam update Danas sam dobio proizvod i STVARNO sam se oduševio, odmah sam primjetio ogromnu razliku. Niskotonci, viosoktonci i midovi su savršeni. Svi koji imate slušalice(na to mislim one skuplje od 500kn) ćete osjetiti veliku razliku u kvaliteti zvuka to vam garantiram. Imate u postavkama uređaja za povećati jačinu basa te još razne mogućnosti.

Jackson hvala puno na preporuci, oduševljen sam

Ako Vas još šta zanima slobodno pitajte
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 02:03   #273
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
koju vanjsku usb karticu 5.1 , sluzit ce za igranje igara i gledanje filmova
cjena da nebude preko 600kn, moze i preko al ako se stvarno ispalti
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 02:09   #274
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
a jesi razmišljao optičkim kablom spojit digitalni signal direktno na reki 5.1 reciver?
__________________
...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 02:21   #275
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
ne, namjena je ta da u boravku kraj telke stoji laptop koji sluzi samo za gledanje filmova vecinom, a filmovi bez 5,1 zvuka su banana tako da bi ju za to koristio
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 02:31   #276
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
http://www.svijet-medija.hr/p/C-Media-N-US8CH/21841/

a sta kazete na ovo bitno mi je samo da na laptopu dobim digitalni izlaz, u nabavci je z-906 pa ce oni obavit ostatak
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 11:30   #277
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Citiraj:
Autor Dujo Pregled postova
Jackson hvala puno na preporuci, oduševljen sam

Nema problema, drago mi je da stvar rastura
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 15:22   #278
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor sinke.ZG Pregled postova
http://www.svijet-medija.hr/p/C-Media-N-US8CH/21841/

a sta kazete na ovo bitno mi je samo da na laptopu dobim digitalni izlaz, u nabavci je z-906 pa ce oni obavit ostatak
Ovo si kupiš, nećeš požaliti

Ovakvih zvučnih se znalo naći na tržnjaku za cca 150kn, samo treba čekati da se pojavi il potražit stare oglase.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 16:07   #279
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
pa zar nebi trebala bit dobra bilo koja zvucna ako koristim digitalni izlaz
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 17:43   #280
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Jedina donekle bitna stavka oko digitalnog transporta je da li je zvučna sposobna za bit-perfect output, a to trebaš googlati. Doduše, sa logitechima se ne bi trebao opterećivati time.

Ja bih osobno išao na druge dvije jer su sigurno kvalitetnije od prve, ali za tvoje (digitalne) potrebe ne bi smjelo biti razlike. Možeš slobodno na najjeftiniju.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 19:08   #281
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor St-M Pregled postova
Sta mislite o Xonar D2X ?

Xonar ST ako spojim optikom na Z5500 njihov DAC će odrađivat posao...

Dakle treba mi neka kartica sa 5.1/7.1 izlazima.

ako te jos sto specificno zanima o toj kartici, trenutno je posjedujem pa ti mogu iz prve ruke reci/provjeriti sto te zanima

pozz
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 21:11   #282
Netsky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 11
Pozz, želim u skoroj budućnosti upgradeati svoj audio sistem. Krećem od zvučne.

Prvo napomena prije nego krenem u objašnjavanje - ne razumijem se nimalo u audio stvari i nemojte se smijati ako blebnem neku glupost

Želim uzeti Asus Xonar DG, no jedna stvar me muči. Trenutno imam Logitech Z-523 koji su oke zvučnici i brijem da bi Xonar i oni dobro delali. No, pošto za neka 3 mjeseca želim uzet nešto poput ovog -


(dao sam bezveze primjer jer sam te zvučnike prve našao)

Treba li mi pojačalo za to? Isplati li mi se sada kupovati Xonar DG, ako bi ta zvučna postala beskorisna na tim zvučnicima?
Kao što sam vas upozorio, ne razumijem se i unaprijed hvala.

Zadnje izmijenjeno od: Netsky. 07.02.2012. u 21:52.
Netsky je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 21:17   #283
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Ovi zvučnici su aktivni monitori i ne trebaju posebno pojačalo jer ga imaju već ugrađeno. Na njima bi sigurno osjetio razliku između integrirane i xonara.
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2012., 01:16   #284
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
Lijep pozdrav svima! Novi sam na forumu i unaprijed se ispričavam ako što krivo protumačim ili bubnem Nisam audiofil niti si mogu priuštiti nekakvu bog zna kakvu audio opremu od ove koju posjedujem koja je skromna....uglavnom imam stereo pojačalo a klase iz dobre stare 1984 godine i solidne bookshelf zvučnike,muziku slušam isključivo preko kompa i njegove integrirane zvučne i zvuči to ok,čist zvuk,detaljan......ali odlučio sam se na kupnju zvučne kartice i odlučio se na Asus Xonar Essence ST....e sad se pojavljuje problem u tome da se ne kužim u te softverske stvari, instalacija drivera, postavke zvučne,pročitao sam sve do sad komentare ali mi i dalje dosta stvari nije jasno....npr. wasapi plugin za foobar?, ASIO 2.0 podrška za foobar? pa općenito instalacija drivera zvučne,zaobilazak signala integrirane zvučne? najvijerovatnije puno tražim ali očajan sam,htjeo bih izvući maximalno iz ovog audio setupa a glup sam za nabrojane stvari,eto zahvalan sam unaprijed na vašem strpljenju pa ako mi tko može malo objasniti nabrojane stvari,nekakve smjernice,linkovi su dobrodošli hvala pozz
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2012., 08:57   #285
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Nemaš tu puno mudrivanja. Staviš Asusicu u komp i kad ga upališ on će reći da je našao novi hardver. Ubaciš cd s driverima i to je to. Na kraju samo u postavkama zvuka odabereš da ti je Asusica defaultni izvor zvuka i od tada ti SAV audio ide preko nje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2012., 12:47   #286
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Skini ASIO plugin za foobar i to je to.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2012., 13:51   #287
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Markom X Pregled postova
Lijep pozdrav svima! Novi sam na forumu i unaprijed se ispričavam ako što krivo protumačim ili bubnem Nisam audiofil niti si mogu priuštiti nekakvu bog zna kakvu audio opremu od ove koju posjedujem koja je skromna....uglavnom imam stereo pojačalo a klase iz dobre stare 1984 godine i solidne bookshelf zvučnike,muziku slušam isključivo preko kompa i njegove integrirane zvučne i zvuči to ok,čist zvuk,detaljan......ali odlučio sam se na kupnju zvučne kartice i odlučio se na Asus Xonar Essence ST....e sad se pojavljuje problem u tome da se ne kužim u te softverske stvari, instalacija drivera, postavke zvučne,pročitao sam sve do sad komentare ali mi i dalje dosta stvari nije jasno....npr. wasapi plugin za foobar?, ASIO 2.0 podrška za foobar? pa općenito instalacija drivera zvučne,zaobilazak signala integrirane zvučne? najvijerovatnije puno tražim ali očajan sam,htjeo bih izvući maximalno iz ovog audio setupa a glup sam za nabrojane stvari,eto zahvalan sam unaprijed na vašem strpljenju pa ako mi tko može malo objasniti nabrojane stvari,nekakve smjernice,linkovi su dobrodošli hvala pozz

Sve kaj ti treba:

http://www.head-fi.org/t/396565/ck-p...ic-version-3-5

- prvi dio se odnosi na CL kartice, to slobodno preskoči. Ono kaj tražiš je Foobar + WASAPI dio.

I da, slobodno ostavi na svih 8 kanala na Asusici. Ja sam na svojoj STX skužio da mi neki tonovi fale ako mi vrtim samo 2 kanala u Xonar Audio Center-u.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2012., 21:51   #288
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
A neznam čitajući to sve što piše dodatno me zbunilo...a bojim se da nebih zabrljao gdje pa opet ne iskoristio puni potencijal kartice i cijelog sistema. iskreno nisam se nadao ovako brzom odgovoru s tim da sam se sinoć registrirao u potrazi za odgovorima hvala vam puno na ovom do sad,ali opet pitam za plugin za foobar "asio" ili "wasapi" koja je razlika,mislim spominju se obadva pa me zanima?....e da skužio sam da je dobro naći na asus-ovoj stranici "friške" drivere i instalirati ih umjesto onih što dobijem sa karticom ili?
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2012., 22:22   #289
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Sve kaj ti treba:

http://www.head-fi.org/t/396565/ck-p...ic-version-3-5

- prvi dio se odnosi na CL kartice, to slobodno preskoči. Ono kaj tražiš je Foobar + WASAPI dio.

I da, slobodno ostavi na svih 8 kanala na Asusici. Ja sam na svojoj STX skužio da mi neki tonovi fale ako mi vrtim samo 2 kanala u Xonar Audio Center-u.
ček kako misliš da ostavim na svih 8 kanala na kartici, dali nebi trebala imati samo dva kanala (stereo) ako sam te dobro skužio?
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2012., 23:37   #290
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Markom X Pregled postova
A neznam čitajući to sve što piše dodatno me zbunilo...a bojim se da nebih zabrljao gdje pa opet ne iskoristio puni potencijal kartice i cijelog sistema. iskreno nisam se nadao ovako brzom odgovoru s tim da sam se sinoć registrirao u potrazi za odgovorima hvala vam puno na ovom do sad,ali opet pitam za plugin za foobar "asio" ili "wasapi" koja je razlika,mislim spominju se obadva pa me zanima?....e da skužio sam da je dobro naći na asus-ovoj stranici "friške" drivere i instalirati ih umjesto onih što dobijem sa karticom ili?
Uvik zadnje drivere, vecinom su poboljasni i ispravljaju bugove. Wasapi se stavlja za win7, a asio za xp.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 00:29   #291
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Markom X Pregled postova
ček kako misliš da ostavim na svih 8 kanala na kartici, dali nebi trebala imati samo dva kanala (stereo) ako sam te dobro skužio?
Pročitaj opis u Xonar Audio Center-u. Ja sam stavio na 8 jer mi se zvučna slika čini potpunija. A i ne vidim razliku u stalnom mijenjanju kanala kad vrtim filmove, igre ili slušam glazbu. Slobodno stavi na 8 i vozi.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 19:27   #292
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
kako se instalira wasapi file(dll), tj. sa kojim programom se wasapi extract-a i kako krajnje stavi u funkciju
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 19:32   #293
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Markom X Pregled postova
kako se instalira wasapi file(dll), tj. sa kojim programom se wasapi extract-a i kako krajnje stavi u funkciju
WASAPI se stavi u %root%\Program Files\Foobar2000\Components\
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 21:48   #294
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
WASAPI se stavi u %root%\Program Files\Foobar2000\Components\
Zanimljivo, kada stavim ovaj WASAPI driver u foobar, ne mogu paralelno gledati youtube klipove na primjer (ni vimeo kao ni ništa treće) i slušati pjesmu u foobaru.
Jednostavno se utiša youtube.
Iako, nikada nisam restartao komp, možda je do toga...
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 22:02   #295
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
evo uspio sam staviti wasapi i neznam jeli mi s čini ili je zvuk malo bolji,detaljniji s tim da karticu još nisam ugradio ....e da i meni isto ne rade istodobno foobar i youtube...

Zadnje izmijenjeno od: Markom X. 27.02.2012. u 22:09.
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 22:07   #296
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
To ti je zbog ASIO drivera.
Tak je i meni, nekad radi nekad ne.

Doduše ja koristim za sviranje gitare, ali u principu je isto. Nekad radi sa dva izvora nekad ne.

Rekao bih da je to do zvučne, ja imam CL Live 24bit
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 22:07   #297
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Zanimljivo, kada stavim ovaj WASAPI driver u foobar, ne mogu paralelno gledati youtube klipove na primjer (ni vimeo kao ni ništa treće) i slušati pjesmu u foobaru.
Jednostavno se utiša youtube.
Iako, nikada nisam restartao komp, možda je do toga...
To je i svrha. HiFi i praralelne radnje ne idu.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 22:43   #298
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
ima smisla
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 11:56   #299
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Zanimljivo, kada stavim ovaj WASAPI driver u foobar, ne mogu paralelno gledati youtube klipove na primjer (ni vimeo kao ni ništa treće) i slušati pjesmu u foobaru.
Jednostavno se utiša youtube.
Iako, nikada nisam restartao komp, možda je do toga...
ASIO ili WASAPI zaobilaze windows mixer i bilo kakvo filtriranje od strane codeca ili nekakvih programa te pucaju čisti zvuk direktno na odabrani izlaz, odnosno na zvučnu karticu. Dakle ništa drugo ne ometa reprodukciju zvuka i najbolja stvar je kaj se na taj način izbjegne resampling u 48000 kHz koji je glavna boljka win mixera ako se dobro sjećam kada sam to proučavao.

U svakom slučaju, to je znak da sve radi kak spada.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 21:31   #300
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
da ali opet mogu u opcijama speakers ručno odabrati frekvencije,i molim te možeš mi malo objasniti laički na što one predstavljaju,također me zanima što su bit-ovi 16,24...i što predstavljaju u kombinaciji sa frekvencijom i koja je idealna kombinacija? Trenutačno mi je podešeno na 24 bit-a i 96000hz (studijska kvaliteta) Zbog ovakvih sam stvari i postavio prvi post jer me to zanima a neznam baš ništa o tome i bojim se krivo napraviti postavke kartice ili foobara. Svarno malo mi je neugodno ovo pitati ali ne kužim se u to a htjeo bih znati pa eto bio bih zahvalan na odgovorima
p.s. zahvalan sam na dosadašnjim objašnjenjima koja su mi dosta pomogla
Markom X je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na