Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.08.2017., 12:43   #1
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
280,nije X, gigabyte wf3

isprike, u originalnom naslovu sam stavio 280x a rijec je o 280

Znaci grafa ne daje sliku. U windowsima kao sekundarna pokazuje VGA adapter i prepoznat je AMD hdmi, ali kad se pokusaju driveri instalirat za VGA dio, zblokira se komp.
Kad sam ju isao flashat gore je bio bios od 280x, znaci netko ju je tak zbriko. E sad, probao sam sve biose sa techpowerupa 7950, 7970, 280, 280x za windforce i uvijek isti rezultat. U biti jedan 7970 bios je napisao da je nasao 7900 seriju gpu, ali da ga je zbog greske disejblao.
Vecina biosa na techpowerupu su hyinx i elpida, naki imaju autodetect. ova grafa ima samsung memoriju.
Sa sluzbenih gigabyte stranica bios isto ne radi.

Napisao sam im mail da vidim jel mozda imaju neki noviji bios mi poslat.

Dok to cekam, jal ima netko jos ideju sto probat ili neki bios repo gdje mogu trazit?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: vorda22. 15.08.2017. u 16:41.
 
Staro 15.08.2017., 13:56   #2
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
S čime flashas BIOS?
Prki je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2017., 16:35   #3
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
S čime flashas BIOS?
atiflash u dosu, e da grafa je 280 ne X

Zadnje izmijenjeno od: vorda22. 15.08.2017. u 16:41.
 
Staro 15.08.2017., 16:51   #4
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Aj probaj atiWinFlash,on ide iz windowsa i prije samog flasha će ti reći jel je Bios ok za tu karticu ili ne, a i jednostavnije je iz Windowsa.Ja imam HD7950 3gb(što je zapravo 280-ica) i skinuo par komada s techpowerup-a i išlo je bez problema,doduše moja mema je Elpida.Ja sam pičio Biose i od 7950,7970,R9 280 i sve je radilo.
Prki je offline  
Staro 15.08.2017., 17:41   #5
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
subsystem id mismatch u windowsima, zato sam i isao u dos...ocigledno mi treba bios za 280 wf3 sa samsung memorijom, a na techpowerupu takve nema
 
Staro 15.08.2017., 17:50   #6
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Prki je offline  
Staro 15.08.2017., 18:06   #7
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
probao vec. nece ima tocno tu memoriju. kak su se ono popravljale grafe? da je stavim u pecnicu?

cudno je da su skoro svi biosi sa hyinx ili elpida. ova mora da je neka egzotika, mora gigabyte imat bios...

evo naso nekog lika na njuskalu, ima lik izgleda istu takvu. poslao sam mu da pogleda koja je memorija gore, i ak je samsung, ponudit cu mu 100kn za file valjda ce znat.

Zadnje izmijenjeno od: vorda22. 15.08.2017. u 18:21.
 
Staro 15.08.2017., 20:16   #8
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
na njegovoj pise elpida...
 
Staro 16.08.2017., 11:57   #9
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A ja onda sumnjam na Bios chip.Probaj pećnicu.10-12min na 180-200,Skini hladnjak i stavi na 4 kuglice od alu folije da ne dira tepsiju i da bude ravna.
Prki je offline  
Staro 17.08.2017., 08:15   #10
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Ako flashas vbios od grafe koja ima drugi tip memorije, nije ni cudo da ne radi.
Bas neki dan sam flashao svoju VGA na manje taktove, ali isto s romom koji je za drugu memoriju i cim se ucita driver - kaos na ekranu. Do ucitavanja drivera je izgledalo normalno
Ja to ne bih pekao dok ne nabavis pravi bios. A vjerojatnost da ce ti grafa raditi dulje od par dana nakon pecenja je i tako minimalna
trex je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2017., 08:51   #11
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
cekat cu gigabyte da se javi, ako se javi, a onda pecnica

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Staro 17.08.2017., 10:16   #12
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Trex@ Čitaj malo.Ima čovjek bios samo mu ga neće flashati.Tebi je čak i pogrešan bios flashalo a njemu neće pravi niti pogrešan.A i ne znam odakle ti ovo o pečanju grafe i par dana?
Prki je offline  
Staro 17.08.2017., 10:30   #13
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
oce flashat, ali nema nikakvih promjena u windowsima

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Staro 17.08.2017., 10:44   #14
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ček malo, ako ti izbaci subsystem id mismatch a to izbacuje prije flashanja kako onda hoće flashati.I ako ti je flashalo onaj Bios koji sam ti poslao(s Samsung memom) a ne radi,stvar je jasna.
Prki je offline  
Staro 17.08.2017., 14:34   #15
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Atiwinflash izbaci mismatch, ali u dosu sa atiflash -f forca update...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Staro 17.08.2017., 22:20   #16
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
sace da ga skurim, pa ko ziv ko mrtav

EDIT: mrtav...

Zadnje izmijenjeno od: vorda22. 17.08.2017. u 23:28.
 
Staro 18.08.2017., 11:47   #17
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
A i ne znam odakle ti ovo o pečanju grafe i par dana?
Iz iskustva poteklog iz godina reflowa, reballinga što na matičnim pločama od laptopa, što na desktop grafičkim karticama.
U velikoj većini slučajeva pečenja u pećnici, pokrpati ćeš rupu na par dana/ciklusa grijanja hlađenja. Postupak je jako manjkav jer se ne koristi flux koji je nužan za čišćenje kontakta i povećanje površinske napetosti lema. Te 2 stvari su jedna bitnija od druge kada se govori o kvalitetnom reflowu.
Povrh toga, hladni lem u takvim slučajevim često i nije na strani PCB-GPU nego upravo na samom spoju supstrata i jezge unutar GPU-a, tako da reflow ili reballing postaju potpuno suvišni jer se kvar pokušava otkloniti tamo gdje ga nije ni bilo.
trex je offline  
Staro 22.08.2017., 10:09   #18
vlado
Registered User
Moj komp
 
vlado's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: na katu
Postovi: 22
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
cekat cu gigabyte da se javi, ako se javi, a onda pecnica

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
ma neeee pećnica!!!
vlado je offline  
Staro 29.08.2017., 10:44   #19
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Iz iskustva poteklog iz godina reflowa, reballinga što na matičnim pločama od laptopa, što na desktop grafičkim karticama.
U velikoj većini slučajeva pečenja u pećnici, pokrpati ćeš rupu na par dana/ciklusa grijanja hlađenja. Postupak je jako manjkav jer se ne koristi flux koji je nužan za čišćenje kontakta i povećanje površinske napetosti lema. Te 2 stvari su jedna bitnija od druge kada se govori o kvalitetnom reflowu.
Povrh toga, hladni lem u takvim slučajevim često i nije na strani PCB-GPU nego upravo na samom spoju supstrata i jezge unutar GPU-a, tako da reflow ili reballing postaju potpuno suvišni jer se kvar pokušava otkloniti tamo gdje ga nije ni bilo.
Dodatak na ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=1AcEt073Uds

Volim ovog lika, volim i kako kenja po appleu
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline  
Staro 29.08.2017., 16:04   #20
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Dodatak na ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=1AcEt073Uds

Volim ovog lika, volim i kako kenja po appleu
Da, to bi trebalo biti obavezno štivo za bilo koga tko zna engleski i ima pitanja tipa reflow ili reball.

Dodatak:
Ako postoji problem u kuglama na spoju ploca-chip - kvalitetan reflow će to pokrpati jednako kao i reballing.
Louis kaže da je to svega u 1% slučajeva a ja kažem da je ipak mrvicu više.
Problem je što će taj reflow pokrpati privremeno i ako postoji problem na relaciji supstrat-jezgra, a "privremeno" često nije termin koji se mjeri protekom vremena nego brojem ciklusa hlađenja i grijanja.
Onda imaš laptop koji radi i za kojeg ne znaš hoće krepati za 1 mj. 2mj. ili je problem riješen kako treba.
Ali pošto kod nas dosta ljudi "zakrpa" samo da proda - to se često radi.
Jedino pravo rješenje je NOVI chip s kuglicama.

Ja se kladim da nvidia i AMD dobijaju dio kolača od proizvođača laptopa što su uspjeli napraviti takve chipove. Jer činjenica je da se rijetko kada to desi unutar 2 g. koliko vrijede jamstva i da je jako pouzdan mehanizam planiranog zastarjevanja. Da su išli ugrađivati self distruct timer u laptop, to bi netko kad tad otkrio i izbila bi afera kao dieselgate a ovako svi osim kupaca trljaju ruke jer se ništa ne može dokazati.
Najsmješnije je to što će većina kupaca opet uzeti laptop od istog proizvođača iako mu je prijašnji riknuo od takvog problema.
trex je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na