Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.05.2009., 18:59   #1
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Procjene na Tržnici [bez spama i glupih komentara]

Znači u zadnje vrijeme sve je više procjena na Tržnici, nitko nije savršen pa ni je. Pošto imam nekog iskustva sa HWom i samom potražnjom istog nekada često dajem procjene. Glavni razlog je taj što volim dati objektivnu procjenu baziranu na par mojih kriterija.
  1. Starost same komponente/sustava
  2. Potražnja u relanom svijetu
  3. Garancija
  4. Oprema, mogućnosti, te OC ovisno o komponenti

Za prvu se nema šta reć, znači koliko je komponenta stara igra jaku ulogu. Naravno ovo se opet nemože strogo primjeniti primjerice na coolere jer TRU star 1g i novi nema baš neke razlike, ako su drugi uvjeti ok.

Druga stavaka je važna, jer se ne kupuju svaki dan (opet primjer) od 1KW, te stoga im je potražnja i manja, to isto vrijedi i za starije komponente. Znači cijenu definiram ovisno o potražnji.

Treća stavka je poprilično važna ako znamo da jedan HDD nema garanciju, a svi zanmo koliko su podaci vrijedni i sama činjenica da nam može propasti 500GB (uz backup manje boli) a HDD novog nećemo dobiti Prema tome kod nekih specifičnih komponenti to igra veliku ulogu (kod opet hladnjaka i nije).

Četvrta stavka je opet zaniljiva sama po sebi jer imamo dodatne gluposti koje će nam trebat, a svakako je pohvalno ako kupujemo neki CPU (npr) pa znamo da dobro ide.


Otovrio sam ovu temu jer vidim da se dosta threadove ključa/briše, što svakako ne ide u prilog trgovcu. Galvni razlog je jer se većina usera pa i ja zakačimo i zaspamamo određenu procjenu. Danas je bila situacija sa HDD od 500GB koji nema gare i ja ga cijenim ~200 kn, novi je 360 kn, dok ga orimjerice Dizel (NHF) cijeni na 300 min, tj. samo ~60 kn niže nego novi sa garom HDD. Nakon par postova, threada nema kupac je ostao sa debljim krajom.

Eto sada volio bih da vidim vaše prijedloge i komentare na samu temu, i djelovanje iste u svrhu smanjena spama i nerealnih procjena.
Baja 001 je offline  
Staro 27.05.2009., 19:22   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Ukratko. Skinut/ukinut procjene. Cijenu stavit i amen.

Svi imamo net/nabava/oglasnici pa potrosit par minuta za pregled cijena novog i rabljenog.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2009., 19:26   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ukratko. Skinut/ukinut procjene. Cijenu stavit i amen.

Svi imamo net/nabava/oglasnici pa potrosit par minuta za pregled cijena novog i rabljenog.
Da budem iskren - nisam daleko od te odluke...
tor je offline  
Staro 27.05.2009., 19:32   #4
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ukratko. Skinut/ukinut procjene. Cijenu stavit i amen.

Svi imamo net/nabava/oglasnici pa potrosit par minuta za pregled cijena novog i rabljenog.
Dobro da se i to napravi, ali šta onda sa hw koji nije novi (za novi HW je grijeh tražit procjenu )?
Citiraj:
Ukratko=Get a life.
Citiraj:
[bez spama i glupih komentara]
I onda se čudimo kad teme budu pozatvarane, sa takvim komentarima nemoj uopće na forum.

Zadnje izmijenjeno od: Baja 001. 27.05.2009. u 19:44.
Baja 001 je offline  
Staro 27.05.2009., 19:33   #5
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Ukratko=Get a life.
Veki-os je offline  
Staro 27.05.2009., 19:39   #6
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a pa koliko sam skuzio u pravilima pise za hardver koji je u opticaju tj na nabavi da mu je cijena s garom -20% a bez -30% okvirno od one sa nabave...naravno uvijek je na prodavacu da sam stavi cijenu koju hoce...

ali za stariji hardver stvarno ovako odoka bi htio znati koliko bi netko bio voljan izdvojiti za taj hardver realno.
Red Dwarf je offline  
Staro 27.05.2009., 21:23   #7
SnakePriest
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb,Rudeš
Postovi: 197
npr stavis neku komponentu na prodaju npr HD4830 za nekih 600 kn i onda ti dode neka seronja i napise ti u postu da ima neka HD4770 za 700 kn koja je bolja od 4830...neznam dali je zastvarno bolja ali ja dajem samo primjer cijene i komponente...i zbog takvog jadnog komentara prodavac popusi hrpu mogucih musterija.ali ovo je bio stvarni dogadaj...prodavao sam Gainward 4670 za 450 kn i onda mi dode (necu ga imenovati,prepoznat ce se on sam) i kaze kako ima u Diskont24 Sapphireova za 500 kn blabla,pa ako ima tamo za kupiti onda odi.drugo,ja sam hvalio njegov hladnjak kako je u idleu 33 stupnjeva a u loadu ne prelazi 55 stupnjeva i onda dodes ti Baja i kazes da je taj hladnjak u qurcu jer je homemade i da je bucan bla bla....jesi li ti ikad imao stock kuler u grafickoj koji je odlicno hladio a da je bio tih???jer nemozes imati odlicno hladenje i da je tih...pogotovo stock.e pa ja sam onda zbog principa prodao grafu clanu Ddario koji je ujedno i dosao meni doma po grafu za 350 kn jer se samnom da sve dogovoriti kao i uvijek.vjerujem da se sa svim prodavacima da dogovoriti ali zbog takvih komentara onda nitko ne zeli robu koja je popljuvana bez obzira dali je u odlicnom stanju,sa garancijom itd
SnakePriest je offline  
Staro 27.05.2009., 21:54   #8
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ukratko. Skinut/ukinut procjene. Cijenu stavit i amen.

Svi imamo net/nabava/oglasnici pa potrosit par minuta za pregled cijena novog i rabljenog.
mymoon je offline  
Staro 27.05.2009., 22:04   #9
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor SnakePriest Pregled postova
npr stavis neku komponentu na prodaju npr HD4830 za nekih 600 kn i onda ti dode neka seronja i napise ti u postu da ima neka HD4770 za 700 kn koja je bolja od 4830...neznam dali je zastvarno bolja ali ja dajem samo primjer cijene i komponente...i zbog takvog jadnog komentara prodavac popusi hrpu mogucih musterija.ali ovo je bio stvarni dogadaj...prodavao sam Gainward 4670 za 450 kn i onda mi dode (necu ga imenovati,prepoznat ce se on sam) i kaze kako ima u Diskont24 Sapphireova za 500 kn blabla,pa ako ima tamo za kupiti onda odi.drugo,ja sam hvalio njegov hladnjak kako je u idleu 33 stupnjeva a u loadu ne prelazi 55 stupnjeva i onda dodes ti Baja i kazes da je taj hladnjak u qurcu jer je homemade i da je bucan bla bla....jesi li ti ikad imao stock kuler u grafickoj koji je odlicno hladio a da je bio tih???jer nemozes imati odlicno hladenje i da je tih...pogotovo stock.e pa ja sam onda zbog principa prodao grafu clanu Ddario koji je ujedno i dosao meni doma po grafu za 350 kn jer se samnom da sve dogovoriti kao i uvijek.vjerujem da se sa svim prodavacima da dogovoriti ali zbog takvih komentara onda nitko ne zeli robu koja je popljuvana bez obzira dali je u odlicnom stanju,sa garancijom itd
Svi bi se trebali drzati pravila -u tome lezi sama srž ovakvih problema. Gomila ljudi registrira se na forumu samo radi trznice i jos ujedno ne procitaju niti pravila, no isto tako ne pridrzavanje pravilima se događalo i kod 'starijih' clanova...
Ako je najjeftinija takva grafa na trzistu 500kn, pa jebemu mater ne mozes ovdje trazit ti za svoju polovnu 450kn kad je najniza cijena na nabavi.net - 20% = 400kn. Ne vidim u cemu je problem. Nije u redu da ti netko rusi cijenu i spama po oglasu, no samo je potrebno drzati se danih pravila. Evo npr osobno sam prodavao hrpu stvari i nikad mi nitko nije uletio sa nekakvim glupim komentarima niti spominjanjem nabava.net. Ako ti svoj komad hardvera cijenis vise no sto prema danim pravilima tznice ovdje mozes dobiti za njega, pa nemoj ga prodavati ovdje. Imas aukcije, njuskalo, plavi oglasnik, newse, biraj.
bluefluid je offline  
Staro 27.05.2009., 22:10   #10
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor SnakePriest Pregled postova
npr stavis neku komponentu na prodaju npr HD4830 za nekih 600 kn i onda ti dode neka seronja i napise ti u postu da ima neka HD4770 za 700 kn koja je bolja od 4830...neznam dali je zastvarno bolja ali ja dajem samo primjer cijene i komponente...i zbog takvog jadnog komentara prodavac popusi hrpu mogucih musterija.ali ovo je bio stvarni dogadaj...prodavao sam Gainward 4670 za 450 kn i onda mi dode (necu ga imenovati,prepoznat ce se on sam) i kaze kako ima u Diskont24 Sapphireova za 500 kn blabla,pa ako ima tamo za kupiti onda odi.drugo,ja sam hvalio njegov hladnjak kako je u idleu 33 stupnjeva a u loadu ne prelazi 55 stupnjeva i onda dodes ti Baja i kazes da je taj hladnjak u qurcu jer je homemade i da je bucan bla bla....jesi li ti ikad imao stock kuler u grafickoj koji je odlicno hladio a da je bio tih???jer nemozes imati odlicno hladenje i da je tih...pogotovo stock.e pa ja sam onda zbog principa prodao grafu clanu Ddario koji je ujedno i dosao meni doma po grafu za 350 kn jer se samnom da sve dogovoriti kao i uvijek.vjerujem da se sa svim prodavacima da dogovoriti ali zbog takvih komentara onda nitko ne zeli robu koja je popljuvana bez obzira dali je u odlicnom stanju,sa garancijom itd
Čisti zakon ponude i potraženje, svugdje pa i na PCe Forumu je nepisano pravilo da korištene komponente idu za -25% od najmanje tržišne vrijednosti, uzimajući u obzir one 4 točke.

Trgovčevo je pravo da definira cijenu, ali ako misliš da ćeš lako prodat robu koja košta malo niže nego u dućanu varaš se. Što se tiče hladnjaka neću komentirat to je svačiji osobni izbor i uvjerenje.

Što se tiče cijene, ako ima određeni model po nižoj cijeni a bolji je po meni je potrebno ukazati na to (mislim da još ima 8800GTX za ~3k kn na nabavi), opet na trgovcu je da korigira cijenu kako sam hoće (što si na kraju i učinio)
Baja 001 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2009., 22:28   #11
SnakePriest
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb,Rudeš
Postovi: 197
gle,stvar je u tome sto se uopce ne treba mijesati ako netko prodaje za nekih 50 kn vecu cijenu nego sto bi po navodnom pravilu trebao onda ne treba srati.ako trgovac nabije cijenu onda ju je nabio sa razlogom,ako ju ne proda za 2-3 dana onda ce spustiti cijenu itd.sta hocu reci?hocu reci da bi bilo najbolje da samo pogledate sta se prodaje pa makar 3450 grafa bila 8000 kn i da se ne mijesate.

p.s. kada sam prodavao maticnu XFX 780i Ultra SLI za 850 kn covjek mi se javio da bi ju kupio,i mi se nasli u 9 navecer i covjek me je fino pitao dali bih prodao za 800 kn i ja sam bez razmisljanja pristao.zakljucak: uvijek ima trgovaca koji ce prodati za 50 kn nizu cijenu.
SnakePriest je offline  
Staro 27.05.2009., 22:30   #12
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Prva tocka iz pravila:

za novije komponente i predmete sami napravite procjenu
- koristeći www.nabava.net i skidanjem najniže (ili neke optimalne cijene) za 20% (više ako je oštećeno, nema garancije, ima nedostatak etc.)
- uzmite u obzir da možda konkurencija (druga tvrtka koja proizvodi isto, ili čak ista tvrtka, ali ima trenutno bolji proc za te novce) nudi bolje od Vašeg predmeta po nižoj cijeni
- threadovi sa procjenama novijih stvari i onih kojih ima na nabavi će se zaključavati
- ukoliko baš ne možete to sami procjeniti, postupite prema uputama napisanima red niže

mislim da se dalje nema sto raspravljati niti netko nekome opravdavati zbog rusenja nerealne cijene
bluefluid je offline  
Staro 27.05.2009., 22:33   #13
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor SnakePriest Pregled postova
gle,stvar je u tome sto se uopce ne treba mijesati ako netko prodaje za nekih 50 kn vecu cijenu nego sto bi po navodnom pravilu trebao onda ne treba srati.ako trgovac nabije cijenu onda ju je nabio sa razlogom,ako ju ne proda za 2-3 dana onda ce spustiti cijenu itd.sta hocu reci?hocu reci da bi bilo najbolje da samo pogledate sta se prodaje pa makar 3450 grafa bila 8000 kn i da se ne mijesate.

p.s. kada sam prodavao maticnu XFX 780i Ultra SLI za 850 kn covjek mi se javio da bi ju kupio,i mi se nasli u 9 navecer i covjek me je fino pitao dali bih prodao za 800 kn i ja sam bez razmisljanja pristao.zakljucak: uvijek ima trgovaca koji ce prodati za 50 kn nizu cijenu.
Eto sada svi trebaju naglasit spuštam kao SnakePriest
NHF, ali ljudi reagiraju u dobroj namjer bar ja reagiram (malo je slučajeva bilo da sam zainteresiran za HW pa spuštam namjerno cijenu), jer opet kažem nije problem hoćeš li je spustiti nego jednostavno koliko se cijeni ta matična i za koliko se prodaju nove slične/bolje

Opet je bluefluid s Quadom bio brži
Baja 001 je offline  
Staro 27.05.2009., 22:49   #14
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor bud15
Citiraj:
Autor Vrga
Citiraj:
Autor bud15
vjerojatno imamo dil ^^

kolko gare ima u kakvom je stanju i jel si ga ikad kloko?
gare ima još 23 mjeseca otprilike, kloko sam ga neš sitno na 2.4 al nikad nije bio dulje od dan dva na tom. trenutno je scythe shuriken gore na njemu al ga ne prodajem s njim, nego sa stock coolerom u original kutiji od njega.

prodajem proc jer skupljam lovu za nešto bolju konfu, Intel E8250 će bit uzet uskoro, 4 gige ddr3 meme i tako to... znaš kak to ide. dosadi ti staro, oš neš novo, čekaš da ti plaća sjedne pa onda kreni miki po nove gluposti XD



nishta od proca cuo sam da je uber smeche ^^ day mi ga za 400kn


ovo je apropo uletavanja mutavaca i balavaca sa "inteligentnim" ponudama. naglasak na fraze "cuo sam da je uber smeche" i "day mi ga". jebeš pare, ovakva bahatost kikića mi ide na***** već

već par ljudi mi je uletilo sa provalam tipa daj za 500 i slično. originalna procjena za taj moj proc je bila 800 kuna kada smo Markos i ja slagali za prodaju, promptno sam ju spustio nakon što sam vidio jednu procjenu za phenom 9550.

Da ljudi više koriste mozak, nebi bilo problema sa cijelom tržnicom. Ulete kikići koji su si "čuli" kak je to fuy smetche, te nije superultraturbomegakulomgwtfbonergamer edicija pa onda serendaju nemajući pojma uopće o čem se radi.
Vrga je offline  
Staro 27.05.2009., 23:04   #15
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Tema ima 13 postova i već ste počeli srat i oftopičarit.
Tema je,citiram:"u svrhu smanjena spama i nerealnih procjena".

Uopće ne vidim kako se priča člana SnakePriest uklapa u to.Kada netko stavi nerealnu cijenu elegantno se nakelji link od www.nabava.net,i takav post niti jednom nisam vidio da je obrisan.Dapače,kada se strvinari skupe pa zaseru dretvu,link sa nabavom se uvijek ostavi.
A to što je cijena napumpana,jarane,je tvoja krivnja.Pa se ti pobrini da ne bude.Drugim riječima potpis ko kuća na:

Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Evo npr osobno sam prodavao hrpu stvari i nikad mi nitko nije uletio sa nekakvim glupim komentarima niti spominjanjem nabava.net. Ako ti svoj komad hardvera cijenis vise no sto prema danim pravilima tznice ovdje mozes dobiti za njega, pa nemoj ga prodavati ovdje. Imas aukcije, njuskalo, plavi oglasnik, newse, biraj.
žile je offline  
Staro 27.05.2009., 23:06   #16
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
ovo je apropo uletavanja mutavaca i balavaca sa "inteligentnim" ponudama. naglasak na fraze "cuo sam da je uber smeche" i "day mi ga". jebeš pare, ovakva bahatost kikića mi ide na***** već

već par ljudi mi je uletilo sa provalam tipa daj za 500 i slično. originalna procjena za taj moj proc je bila 800 kuna kada smo Markos i ja slagali za prodaju, promptno sam ju spustio nakon što sam vidio jednu procjenu za phenom 9550.

Da ljudi više koriste mozak, nebi bilo problema sa cijelom tržnicom. Ulete kikići koji su si "čuli" kak je to fuy smetche, te nije superultraturbomegakulomgwtfbonergamer edicija pa onda serendaju nemajući pojma uopće o čem se radi.
To što ti je ulatio bud15 sa 7 postova i April2009, znači samo da se ne obazireš. Činjenica je da se dosta novih baš prijavi za tržnicu, a kasnije ih bude na crnoj listi ti daje do znanja da se uopće nemoraš obazirati, i računati na kvalitetnu ponudu ili komentar (NHF za one koji su novi i dobri).

BTW moga si ga uputit da u trgovini uzem CPU za 500 kn
Baja 001 je offline  
Staro 27.05.2009., 23:12   #17
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
eh, lijenost prevladava. poslo sam ga u znamo svi kaj... nego, di je ta famozna crna lista? jel to ono htp.bloger.hr il?
Vrga je offline  
Staro 27.05.2009., 23:18   #18
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
eh, lijenost prevladava. poslo sam ga u znamo svi kaj... nego, di je ta famozna crna lista? jel to ono htp.bloger.hr il?
Da, imaš u Hammovu sigu. Imaš i na Tržnici (Kupovina) isto listu (ali to valjda znaš).

Nego čekam da se Diesel javi u vezi diskova, isto tako koji MOD sa Tržnice
Baja 001 je offline  
Staro 27.05.2009., 23:20   #19
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Da, imaš u Hammovu sigu. Imaš i na Tržnici (Kupovina) isto listu (ali to valjda znaš).

Nego čekam da se Diesel javi u vezi diskova, isto tako koji MOD sa Tržnice
jep, našo to bio, iako mi se ta crna lista ne čini baš nešto ažurnom XD

[edit] tornjam se iz threada da ne spamarim dalje, svoje sam reko....
Vrga je offline  
Staro 28.05.2009., 00:00   #20
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Po meni bi isto trebalo u potpunosti zabranit procjenu novih komponenti, ako se zna da je na nabavi neka komponenta npr 100kn, onda se stavi u pravila da se ide -20% ako ima garanciju, bez garancije još 5-10% niže i to je to.

Nitko nikoga ne tjera da nešto kupi ili proda, to je stvar osobnog ukusa, e sad ako je netko dovoljno glup pa da recimo za neki komad hardware-a 100kn više nego što bi dao za novi u trgovini samo zato jer na threadu piše "super povoljno i hitno", onda si je sam kriv.

Ako se već pocjenjuje nešto, onda to treba biti hardware kojega više nema novog za kupit, pa da se stekne nekakva realna procjena o njegovoj vrijednosti, ili npr hardware koji postoji na tržištu, ali je zastario, npr neki modeli grafičkih kartica koje još uvijek u trgovinama koštaju po 450-500kn a realno ne vrijede više od 200, još pogotovo ako nemaju garancije.

Znači procjene za nove komponente ukinuti kompletno, a za stare omogućiti i to max troje ljudi da daju procjene i svaki pokušaj procjene nakon toga da se kazni na neki način.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 28.05.2009., 02:38   #21
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Znači procjene za nove komponente ukinuti kompletno, a za stare omogućiti i to max troje ljudi da daju procjene i svaki pokušaj procjene nakon toga da se kazni na neki način.
a izgleda da ni ti nisi bas nesto previse citao pravila...
nhf
bluefluid je offline  
Staro 28.05.2009., 12:00   #22
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Trgovci moraju pročitati pravila te i napisati post sukladno njima. Isto tako ostali članovi foruma nemaju pravo spuštati cijenu samo zato što je u dućanu "samo 60 kn" više. Komentar na cijenu drži vodu samo kad se trgovcu želi ukazati da je njegova cijena viša nego u dućanu. Čak bih ubacio i cijenu ISTOG artikla, dakle ne chipset, ili nešto tipa 4870 različitih proizvođača. Čovjek ne prodaje bilo koju 4870 nego baš određeni model.

" Komentari na proizvod ili cijenu su strogo zabranjeni i kršenje ovog pravila povlači i određene sankcije u vidu brisanja posta i upozorenja, te ako se isti ponavlja u tome, sukladno sa pravilima PC Ekspert Foruma i ban. Dozvoljeno je samo komentiranje cijene ako ona prelazi cijenu novog artikla u trgovini i to na način da se ostavi link na taj artikl u trgovini, bez nepotrebnih komentara."

Svi bi se trebali držati pravila te ne bi bilo potrebe za ovim threadom. Isto tako i ja vrlo često imam mišljenja za neke cijene, ali držim jezik za zubima (odnosno prste "proć" od tipkovnice) baš iz razloga što bi moj komentar ili procjena izazvala dosta postova iza mene.

I da za kraj citiram izreku Gershon Legman-a : "Vodite poštenu tržnicu, ne rat"
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Staro 28.05.2009., 12:07   #23
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
a izgleda da ni ti nisi bas nesto previse citao pravila...
nhf
Ja znam zašto sam napisao to što sam napisao (ekipa i dalje traži procjene za nove stvari, dok ostatak ekipe uredno i daje procjene iako je to protivno pravilima), a meni izgleda da ti malo off-aš
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 28.05.2009., 14:37   #24
stifler007
Registered User
Moj komp
 
stifler007's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
možda ne bi bilo loše kad bi prodavač nakon prodaje napisao po kojoj cijeni je prodao određenu komponentu...bilo bi vjerojatno manje traženja procjena (pogotovo komponenata starijih od godinu i više)...iako tehnici svakim danom pada cijena, ali barem bi se dobio okviran uvid koliko netko tko nije baš upoznat s cijenama može (realno) tražiti za svoju komponentu...
stifler007 je offline  
Staro 28.05.2009., 16:31   #25
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor stifler007 Pregled postova
možda ne bi bilo loše kad bi prodavač nakon prodaje napisao po kojoj cijeni je prodao određenu komponentu...bilo bi vjerojatno manje traženja procjena (pogotovo komponenata starijih od godinu i više)...iako tehnici svakim danom pada cijena, ali barem bi se dobio okviran uvid koliko netko tko nije baš upoznat s cijenama može (realno) tražiti za svoju komponentu...
Bilo je već govora o tome, bolji trgovci prolistaju slične threadove, ali "nove" nade () nisu. ISto tako dosta ih i pobriše cijenu, uglavnom malo se provodi i malo se gledaju straiji threadovi
Baja 001 je offline  
Staro 28.05.2009., 23:45   #26
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Da budem iskren - nisam daleko od te odluke...


Da ne govorim kako mnogi te PiP threadove zloupotrebljavaju kako bi im svako malo thread bio bumpan... Još se procjena praktički niti ne završi, a prodavač se već s nekim dogovori i proda robu
maX je offline  
Staro 28.05.2009., 23:48   #27
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ukratko. Skinut/ukinut procjene. Cijenu stavit i amen.

Svi imamo net/nabava/oglasnici pa potrosit par minuta za pregled cijena novog i rabljenog.

najbolje bi definitivno bilo napraviti ovako kao sto je kolega napisao. Ukoliko ne znas cijenu, pogledaj oglasnik/newse/nabava.net ili pitaj frenda jer na trznici su totalne bezvezarije. "Procjeni" im se stvar na xxx kuna i onda ne prodaju duze vremena komponentu jer se drze "procjene" i na kraju stvar ode po osjetno nizoj cijeni jer se nije uspjela prodati po "porcjenjenoj". Samo treba vremena da to prodavaci shvate, a samim time gube potencijalne kupce...
alengrosevic je offline  
Staro 29.05.2009., 00:52   #28
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Otovrio sam ovu temu jer vidim da se dosta threadove ključa/briše, što svakako ne ide u prilog trgovcu. Galvni razlog je jer se većina usera pa i ja zakačimo i zaspamamo određenu procjenu. Danas je bila situacija sa HDD od 500GB koji nema gare i ja ga cijenim ~200 kn, novi je 360 kn, dok ga orimjerice Dizel (NHF) cijeni na 300 min, tj. samo ~60 kn niže nego novi sa garom HDD. Nakon par postova, threada nema kupac je ostao sa debljim krajom.

Eto sada volio bih da vidim vaše prijedloge i komentare na samu temu, i djelovanje iste u svrhu smanjena spama i nerealnih procjena.
To sto si se ti navukao na raspravu je tvoj problem, a drugi problem je HDD od 500GB dati u bescjenje jer je to bajica tako zamislio. Tko kaze da ga mora prodati u roku 5 minuta, stavis neku cijenu koja tebe veseli i nakon par dana pocnes lagano spustati kad vidis kako trziste dise.

I da, po meni 200kn koliko ti kao takav cijenis taj disk je subjektivno smijesna lova za HDD od 500GB. Pa ti misli stogod hoces.

Procjene su totalna debilana trznice i svatko iole pismen moze u roku nekoliko minuta saznati koju lovu moze dobiti za odredjenu komponentu citanjem par stranica "prodaje"...moderator treba procijeniti sto je za stvarnu procjenu, ako je nesto stvarno rijetka biljka, a sto glupost i odmah to sasjeci u korijenu, tj. obrisati thread u samom zacetku.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 29.05.2009., 02:16   #29
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
To sto si se ti navukao na raspravu je tvoj problem, a drugi problem je HDD od 500GB dati u bescjenje jer je to bajica tako zamislio. Tko kaze da ga mora prodati u roku 5 minuta, stavis neku cijenu koja tebe veseli i nakon par dana pocnes lagano spustati kad vidis kako trziste dise.

I da, po meni 200kn koliko ti kao takav cijenis taj disk je subjektivno smijesna lova za HDD od 500GB. Pa ti misli stogod hoces.
Mislim da nisam samo koji misli da su komponente bez gare (kritične) i korištene daleko manje vrijedne nego nove sa garancijom, bez obzira koliko to "apsurdno" bilo
Citiraj:
Procjene su totalna debilana trznice i svatko iole pismen moze u roku nekoliko minuta saznati koju lovu moze dobiti za odredjenu komponentu citanjem par stranica "prodaje"...moderator treba procijeniti sto je za stvarnu procjenu, ako je nesto stvarno rijetka biljka, a sto glupost i odmah to sasjeci u korijenu, tj. obrisati thread u samom zacetku.
To mi je OK sa novijim HW koji se češće prodaje, ali malo stariji hw i onaj koji se manje prodaje definitivno treba ostavit na procjenu
Baja 001 je offline  
Staro 29.05.2009., 11:45   #30
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 879
po meni je najbolje, ako je HW raspoloživ na nabavi.net, neka sam prodavač to provijeri i skine od 20 - 30 % na cijeni i bok(osim ako nije neki nebulozno precjenjeni artikl).

A za komponente kojih nema na nabavi.net može procjena od drugih članova

Igor_Zg je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na