Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2020., 02:33   #8851
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 07:26   #8852
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,809
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
@xlr
Aha, kanađanin. Kako funkcionira modem?
Nema problema, svi LTE bandovi su tu. Jedino nemam volte/vowifi zbog kanadskog CSC-a.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2020., 16:44   #8853
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Gledam na youtube proceduru za downgrade sa androida 10 na 9, u slučaju da zatreba. Iako je 10 već duže vani, izašlo bar 4-5 njegovih update-a, trebao bi biti ok.
https://www.youtube.com/watch?v=RwVQCkjdyb0
https://www.youtube.com/watch?v=d99TCrSdNcw


Dakle uz pomoć Odina prolazi, ali koliko sam skužio, samo ako bootloader verzija roma na androidu 10 nije veća od one na androidu 9 koju mislimo vratiti.


Konkretno:

https://www.sammobile.com/samsung/ga.../SM-G970F/VIP/


Taj broj bootloader verzije roma je peti broj s desna u stupcu PDA. Znači da na android 9 se može vratiti samo ako imamo jednu od prve dvije verzije androida 10 koje su izašle, sa svima kasnije se ne može vratiti na 9.


Moguća su i ostala downgrade-anja ali uz otključavanje bootloadera, okidanja knoxa uz gubitak garancije.


Mislim da je tako, neka me netko ispravi ako sam pogriješio.


Samo znam da sam nekada mogao birati iz koje ću države rom, jedino ako je za downgrade obavezan isti koji već imamo na mobitelu
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 09:56   #8854
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Stigao i meni May 2020 update za s10e i jos uvijek ne radi usb tethering :/
Ovo je zalosno...
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 12:21   #8855
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,322
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Stigao i meni May 2020 update za s10e i jos uvijek ne radi usb tethering :/
Ovo je zalosno...
Preko Linuxa spajaš?

Отправлено через SM-N960F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 15:04   #8856
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Preko Linuxa spajaš?

Отправлено через SM-N960F
Da. Nisam probao preko win od zadnjeg updatea.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 17:25   #8857
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
S10e ili nadolazeći Pixel 4a


To mi je bila dvojba među manjim mobitelima. Odlučio sam se uzeti S10e za 3000kn. To je prvi puta, a vrlo vjerovatno i zadnji, da ću kupovati flagship.
Jednostavno konkurencija među malim mobitelima je premala, a to mi je glavni uvjet. Galaxy A40 bih uzeo da nisam trenutno u financijski ok situaciji. Znam da ima mane, ovdje se kritiziralo cijelu A seriju, a njega pogotovo, ali to je viđenje ljudi koji su koristili flagshipe, te su naviknuli na njihove brzine, i zahtjevni su korisnici. Meni bi i A40 bio dobar, kao šta mi je sada dobar još uvijek Galaxy A3 (2017).



Treba ga malo ispodešavati, onda je korektan. Ovdje je dobro jedan forumaš pred 20-ak stranica napisao: ''Samsungov operativni sustav je uvijek trom i težak, treba obavezno isključiti (retardirane / beskorisne) animacije pod developer options, da bi prodisao.''
-- I onda se javio dežurni ili dežurna, koji je na to odgovorio: ''Zašto bi to netko trebao znati da bi mu telefon normalno radio ? ''
Čuj, to je smartphone, možeš kupiti obični telefon za odrasle, odnosno starce. Smartphone-i su još u fazi razvoja, nisu savršeni, kao ni osobe koje njima barataju. Postavke su dio telefona i aplikacija, a svi bi htjeli da im mobitel radi prema željama a da ne moraju ništa nikada podešavati. Kad nam bude mobitel počeo čitati misli (trebamo se prvo čipirati), onda će se moći to što bi htjeli. Strpimo se dotad, za oko 50 godina.



Nije cijela A serija za u isti koš, ipak A71 ima dobar midrange snapdragon. A što se tiče plastične konstrukcije, ok je, dugmad je po meni nijansu lošija točka, ali to se tek skuži nakon što u prodavaonici ispipkaš prethodno dugmadi na uređajima kao P30, S10e, iPhone...Audio ? Mali plastičan, tko tu uopće očekuje nešto ekstra. U svakom slučaju onaj kome je audio prebitan smiješno je pouzdati se u bilo koji mobitel, trebaju bar mali bluetooth zvučnici. Da je eventualno slab audio u slušalici ne bih u to vjerovao, jer se tada ne bi prodavao, pošto je telefoniranje glavna stvar na mobitelu.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 20:29   #8858
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 894
OneUI je ok ali jos uvijek pati od trzavih animacija i povremenih blokada sto je stvarno steta. S10 bi bio odlican ne tako veliki mob da to poprave.
S10e za 3tis, hm, malo previse kn.
Sto se tice A40, kompaktan mob za korisnike koji ne traze puno. Zvuk kod poziva nije sjajan, sucelje sporo i trzavo.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 06:01   #8859
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Kladio bih se da meni neće ništa trzati na One UI, pa i da sam a40 uzeo. Imam Galaxy A3 (2017) sa svojim još primitivnijim Androidom 7 uz Samsung Experience 8.1, RAM-a 2GB , i ništa mi ne trza, ujednačenu brzinu ima cijelo vrijeme i u svim aplikacijama. Zamrznuo se nije nikada također. Sve je to do postavki mobitela, aplikacija koje se koriste i načina na koji se koriste.

Naravno da zahtjevni chrome i defaultnu facebook aplikaciju ne koristim, već imam zamjene za njih itd itd.



Vrlo vjerovatno neću ni android 10 flešati sa One UI 2, jer sam ziheraš, pa se ne želim dovesti u situaciju da ne mogu napraviti downgrade nazad ako neki detalj ne radi kako treba. Preklinjati samsung za update ispravku, ili proklinjati ih, nije mi opcija, normalno.

Dark mode postoji i na androidu 9, ali najbitnije mi je staviti savršen amoled pure black wallpaper, ovaj: https://imgur.com/gallery/NakfHv4
Jer home screen se pokazuje praktički stalno odmah nakon otključavanja.


Zapravo, sa androida 10 bi mi najviše nedostajale one geste sa strane za back, ali to riješim sa One Hand Operation +, kao i gašenje ekrana softwerskom tipkom ili gestom.
Našao sam i kako staviti preglednije recents apps sučelje, preko samsungove aplikacije Good Lock, defaultan prikaz mi je preloš.
https://www.youtube.com/watch?v=b9o3kaoL_Ds




Cijena 3000kn za novi flagship iz trgovine mi je ok kao cijena, jer je ipak godinu dana star uređaj pa mu se slegla. Kad pogledaš flagship uređaje drugih proizvođača vidiš da su tu negdje, isto prošlogodišnji modeli, P30, Mi9... A ovo je ipak samsung koji obično ima napuhanije cijene.
Druga je stvar što meni posao obavljaju i midrangeri, tako da bih njih uzeo jeftinije, da je bilo izbora među malim telefonima.


Inače, da je P30 istih dimenzija i težine kao s10e, radije bih uzeo taj huawei, zbog bolje baterije i zoom leće.

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 12.05.2020. u 06:09.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 06:20   #8860
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 894
Netko trzanje vidi a netko ne
Nekome smeta a nekome ne.
robee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2020., 09:23   #8861
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,809
Na ovom mom note9 je jedna stvar isla nabolje otkad sam se maknuo s Orea - A9 je reducirao trzanje UI-a i u nekim appovima, a A10 je samo nastavio taj niz. Nemam primjedbi po tom pitanju. Animacije su mi uvijek na 0,5x

Govorim kao poluhejter samsunga i sto rade sa softverom - eno najavili da ce u OneUI 2.1 implementirati pro mod za video, nesto sto je Oreo nekad davno imao pa su maknuli. Moras imati zeludac galeba da bi bio sammy fanboy
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 10:47   #8862
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,322
Poluhejter i dobar želudac također. Animacije u developer nisam dirao uopće, sve stock osim google dialer i message.


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 11:13   #8863
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Ja isto animacije uvijek na 0.5 jer ako stavim na čistu nulu, znači iskljucim ih, primjetio sam jedan bug davno koji je točno s tim bio povezan, mislim u facebook lite aplikaciji.

Na poslu koristim Redmi Note 4x sa snapdragonom 625, i moram priznati da mob djeluje brži nego A3 (2017) pri jednakom korištenju. A3 mi je negdje kao Redmi 3 Pro koji sam isto imao ranije.

Kolegici koja je kupovala mob, kad sam predložio neki Xiaomi je rekla da ne želi kupiti nepoznati mobitel. Mislim da velika većina ljudi misli da sve osim iphonea i samsunga spada u mobitele za siromašne. Prema drugim markama se postavljaju kao prema kupovini mačka u vreći, nesigurno i nepoznato. Zona sumraka. Tako sam i ja razmisljao pred oko 10 godina, kad sam bio prosječna neznalica, imao sam neki jeftiniji samsung, ali bio zadovoljan jer je to samsung, koji je bio na dobrom glasu.

Koliko čitam neki One UI cijene najviše od svih sučelja u cijelom svijetu mobitela, a drugi pljuju po njemu kao tromom. Koliko ljudi toliko mišljenja.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 12:19   #8864
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,483
Imate li još kakve preporuke za ubrzanje Samsung mobitela i povećavanje trajanja baterije bez root-a?

Isključio sam animacije potpuno, da vidim kako će raditi. Također sam prema uputama sa linka koji je stavio @pci_e3x pobrisao hrpu smeća sa mobitela, reklamnih samsung aplikacija itd. Za sada nije ništa puklo u zadnjih 7 dana niti su nekakve greške iskakale.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 12:39   #8865
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 894
Meni je OneUI najbolji sto se tice androida (isprobao sam sve i svasta) i stvarno mu malo nedostaje da bude odlican. Samsung ima dosta kvalitetnih apk koje su jako dobro poslozene barem za mene.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 12:40   #8866
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,809
Jesi primjetio mozda neku razliku naspram obicnog freezanja aplikacija (adhell, ccswe, pdp) umjesto uninstalliranja? Bas me zanima drugo misljenje, jer ja ne vidim nikakvu razliku po pitanju autonomije.

Mozes se igrati s onim always sleeping i never sleeping listama u postavkama baterije.

Za ubrzanje rada koliko znam nema nis pametno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 12:51   #8867
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,483
Stvarno ne bih znao ima li kakve razlike, osim što sistemske i neke data aplikacije se ne mogu zamrznuti preko sučelja, nego se moraju ili zamrznuti ili obrisati preko adb. Kako sam dirao samo one aplikacije za koje sam bio poprilično siguran, išao sam odmah na brisanje.

Da li će baterija duže trajati ili neće, ne znam. Ali sam barem mirniji da sam uklonio dosta smeća, pogotovo Samsung marketinških aplikacija.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 12:54   #8868
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,809
Aaa ok ti onda nisi koristio ove naprednije freeze appove, stekao sam dojam da jesi pa zato pitam.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 12:55   #8869
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,322
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Stvarno ne bih znao ima li kakve razlike, osim što sistemske i neke data aplikacije se ne mogu zamrznuti preko sučelja, nego se moraju ili zamrznuti ili obrisati preko adb. Kako sam dirao samo one aplikacije za koje sam bio poprilično siguran, išao sam odmah na brisanje.

Da li će baterija duže trajati ili neće, ne znam. Ali sam barem mirniji da sam uklonio dosta smeća, pogotovo Samsung marketinških aplikacija.


Da li vraćaju nepotrebne aplikacije nakon mjesečnog update?


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 13:30   #8870
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,483
Vidjet ćemo. Uklonio sam ih prije manje od 2 tjedna, mislim da nije bilo ažuriranja u tom periodu. Ovako zdravo razumski, mislim da ukoliko nije ažuriranje s tipa android 9 na android 10, da ne bi trebali vraćati obrisane aplikacije. Osim naravno ukoliko nisu u samo ažuriranje stavili instalaciju novog smeća kao nedavno Google Duo i slično.

Mislim da su isto onaj svoj Samsung secure wifi, koji je u biti plaćeni VPN, gurali preko ažuriranja.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 17:25   #8871
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Evo da opišem moj način korištenja, i glavne stvari za ubrzanje i štednju baterije. Meni funkcionira jer uvijek na mobitelima imam veći SOT nego što ekipa obično ima na tim mobitelima, a trzanja i freezanja nemam iako su to sve bili midrangeri u najboljem slučaju (Samsung i Xiaomi).


Mobilne podatke na glavnom mobitelu nikada ne isključujem, ni preko noći. Wi-Fi nemam običaj koristiti na mobitelu uopće.
-- Update sustava i aplikacija ne radim nikada, osim ako me očiti bugovi na to natjeraju, a to primjetim već prvih tjedana nakon kupnje. Update sustava u slučaju potrebe odradim na čisto, ispočetka sve.


1. Da, one animacije koje smo spomenuli staviti na 0,5 ili ugasiti potpuno ako vam ne stvara bugove. Na novijem androidu ima još neka sklopka u postavkama negdje ''smanji animacije'', to također.
2. Na spuštenoj zavjesi mi je sve pogašeno osim mobilnih podataka, auto rotacije, i zvuka. Palim ostale samo na kratko po potrebi.
3. Nisam još prakticirao ADB debloat, na svom A3 (2017) sam pogasio preko play store aplikacije predinstalirani: Chrome, defaultnu facebook app, game launcher, google, google tv & movies, hangouts, one drive, one note, google photos, skype, drugo se valjda nije dalo.
4. Sa home screena maknuti weather app i staviti crni wallpaper koji sam linkao prije.
5. U play store aplikaciji pogasiti svu automatiku i update opcije za sve i svašta što nudi.
6. Ugasiti sva moguća sistemska automatska update-anja sustava i traženja nadogradnji.
7. Prijaviti se samo emailom na gmail i playstore, nikakvi drugi oblak servisi sinkronizacije ni prijave.
8. U svim svojim aplikacijama pogastiti automatsko updateanje ili traženje nadogradnji, ili nekakve automatske sinhronizacije, auto bekapiranja, novosti i promocije, korisnička statistika i slično smeće. Sve gasi.
9. U recents apps meni stoji zaključan u memoriji uvijek samo viber i eventualno browser (Opera). Sve ostalo brišem odmah čim završim s tim nekim drugim appom.
10. Manualni brightness na 40% stalno, osim ako me neko natjera da moram pod direktnim suncem gledati u mob, plaža sunčanje npr. Btw time se štiti ekran od burn-ina također.
11. Pod baterijom stavim za većinu svojih aplikacija ''always sleeping apps''. Viberu stavim da ga ne motri, slobodu mu dam. Nekim aplikacijama u MIUI-u blokiram da se ne mogu spojiti na internet, ako im net nije poreban za rad.
12. Sve vibracije i haptic feedbackove pogasim gdje god postoje.
13. VoLTE ugašen i user experience program.
14. Novi android ima one razne senzor postavke koje su po defaultu upaljene, ''Motions and gestures'' . Tu bih većinu toga pogasio.
https://www.sammobile.com/wp-content...ience-10-9.jpg
15. Onu stranicu s novostima i sl., swipe lijevo od home screena ugasiti. Tome slične vijesti i reklame treba pogasiti po browserima i ostalom gdje god ih ima.
16. Reklame i personaliziranje ads-a pogasiti. Ugasiti razne history-e npr. history lokacije i sl.
17. Pod GPS preciznost dovoljno mi je staviti GPS only, bez skeniranja wi-fi, neta i bluetootha. Ugasiti always scan for wi-fi kod tih postavki lokacije ako ima.


----------------------
U principu sve što ne koristim, i po logici mi se ne čini neophodno = gasit.
----------------------
Sad na novom s10e ću vjerovatno isprobati ADB deboating, da deaktiviram bixbyja i još ponešto.

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 12.05.2020. u 17:46.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 18:33   #8872
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,169
Ja sve pogasio da S10e leti, tolko leti da sam naviko tako brzo stiskat da počne štekat na trenutke.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 20:37   #8873
Edin_FMB
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 74
iskreno sa tim svim postupkom i sa svim gasenjima ne vidim razlog korištenja mobitela, pa bgm pravi poso ispadne i obaveza tako ga koristiti.

mislim ništa loše ne mislim ali tako bar ja ne bih mogao koristiti mobitel

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Edin_FMB je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 20:50   #8874
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Edin_FMB Pregled postova
iskreno sa tim svim postupkom i sa svim gasenjima ne vidim razlog korištenja mobitela, pa bgm pravi poso ispadne i obaveza tako ga koristiti.

mislim ništa loše ne mislim ali tako bar ja ne bih mogao koristiti mobitel

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Baš. Zlobnici bi rekli....kupi drugi telefon(umetni favorita) i imaj isti ili bolji sot sa svim apdejtanim,sinkroniziranim I s wallpaperom koji tebi paše

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 12.05.2020. u 21:44.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 21:21   #8875
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,682
Meni osobno ona (poduza) lista je way too much za ne znam koliko ustede realno - 10-15% baterije? No way. Osobno ne volim baratati mobitelom kad nema animacija, mogu biti brze no moraju biti prisutne, debloatam mob na nacin da sve sto mogu direktno iz moba izbrisem ili bar disableam, ono sto neda radim pomocu App Managera (bivsi CCSW app). Lokacija, nfc i takve "gluposti" su mi po pravilu ugasene osim kad ih trebam, ostalo sve mob kontrolira sam - i to dosta dobro. Automatski pali wifi kad sam doma, cim izadjem gasi wifi i pali podatke (i puno vise toga) - Bixby Routines je jako dobra stvar kad se postima. Stalno koristim dark temu, kako u androidu tako i u manje-vise svim aplikacijama, amoled-friendly wallpapere... Na sleeping/deep sleeping app listu dodam aplikacije koje mi nisu bitne ili mi ne trebaju notifikacije istih jer mi se ne ceka da mob sam skuzi sto i kako koristis - to potraje ovisno o kolicini i nacinu koristenja aplikacija... Vec ovo bi nekom bilo previse zajebancije samo da bi ustedio malo baterije a kamoli pogasit prakticki sve sto jedan flagship android mob cini upravo to sto je, IMO.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 10:39   #8876
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 11:45   #8877
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Koji je ionako smisao tih "fluidnih" displaya kad se mobiteli jedva bore i sa 60fps i stalno trzuckaju. Nepotrebna idiotarija koja samo jede bateriju i ne donosi nista bitno za UX.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 12:19   #8878
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,682
AFAIK smisao tih LTPO 120Hz ekrana jest u varijabilnom refresh rateu. Teoretski mob moze smanjit osvjezenje na npr. 1Hz kad je Always-on display aktivan i time ustedit dosta baterije - navodno 5-15% u odnosu na LTPS...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 12:36   #8879
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Koji je ionako smisao tih "fluidnih" displaya kad se mobiteli jedva bore i sa 60fps i stalno trzuckaju. Nepotrebna idiotarija koja samo jede bateriju i ne donosi nista bitno za UX.
Ako govorimo generalno..za sve mobove....I beg to disagree Ali svako ima svoje.

Ako govorimo za Samsung sa Exyem....slažem se. Još boluje od frame dropova na pojedinim mjestima.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 18:20   #8880
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,339
Sami planira na tržište izbaciti Galaxy Fold Lite
https://twitter.com/MaxWinebach/stat...29743737266178
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na