Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2013., 21:07   #61
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Ja sam malo naporan na sluzbi za korisnike bio, sad imam preko 10mbita i radi 24h bez ijednog reconnecta..sto se i kako desilo pojma nemam..
ja sam na 4,to si isto kod t-coma...jesi kaj sam mjenjao u postavkama rutera?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2013., 21:09   #62
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Pa nisam bas, isao sam u admina no samo sam wifi konfiguriro, upnp mi je off, ostalo sve defolt..bio sam i ja na 4 al sam prebacio na 10
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2013., 00:25   #63
robi64
zovem se robert iz zg.sam
Moj komp
 
robi64's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZAGREB-DUBRAVA
Postovi: 1,071
i ja sam jučer dobio ovaj router i problem je taj što sam na starom siemensu imao spojen satelitski mrežni reciver i sad bih trebao konfigurirati ga da ga mrežni reciver prepozna ušao sam admin mod u router ali sad ne znam kako dalje ga podesiti pa ako netko zna da mi pomogne znači da mi se mrežni reciver prikopča na router,normalno da je reciver žičano spojen na router
__________________
zovem se Robert i iz Zagreba sam
robi64 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 13:35   #64
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Imam takvu kombinaciju kao i ti i nije mi nista bilo potrebno podesavati na routeru, nego samo promijenit postavke za mrezu na prijemniku. Ako na prijemniku imas DHCP, onda ga ukljuci i sve ce se potrebne postavke same podesit.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 02:32   #65
praskatonick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 205
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Krepao mi sinoć SX763 i danas došao tehničar, kaže nema više siemensa tog nego neki adb počeli stavljat




Tako izgleda, ovo je stranica http://broadband.adbglobal.com/broad...-g-family.html

e sad me zanima, ima li ga tko već? jel radio kakve preinake u postavkama?

i zanima me, ima tipku na njemu na sredini WIFI koja se može stisnut, što ona radi? mislim da većina modema to ima al nisam nikad koristio..

pregorio mi phone jedan phone dva na thomson 782 i TG po meni najbolji ruter koji sam imo do sad, i došlo mi ovo smeće već tri dana mi šteka diablo trzaji i tako dalje dok igram, a znam da nije do kompa imam nove postavke i sve i dok mi on nije došo s tehničarom, sve je išlo glatko, doduše nekad je znalo biti i do servera kada su prenatrpani, ali očito je ovaj ADB po pitanju gaminga sranje, thomson je bolji i to osjetno.

sada ne znam, jel mogu zatražit da mi ga zamjene, i da mi vrate mog cijenjenog šveđanina thomsona?

ps ebem ti grmljavinu, da ti ebem.

koji mi je pasword gdje gledam pasword od ovog sranja, ima hrpu brojeva na sebi a nigdje ne piše kon na thomsonu aces mode. može pomoć. dakle kada uđem na ukucam user, i gdje se na poleđini kod njega nalazi pasword?
praskatonick je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 02:38   #66
praskatonick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 205
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Meni veza nije losa, vec 6 godina zivim na toj adresi i nikad problema sa netom a imao sam dlink i dva thomsona. Odkad je dosao ovaj adb sami problemi no vidjet cu kako stvari stoje kada dodje drugi modem.

tako je majstore, i ja sam imao d link, i thomsona nikad problema, a ovaj adb mi se čini ko generalno smeće, ne znam kako ih nije sram ljudima davat nakon konja magarca.

čim sam pročito da je made in vietnam, sve mi je jasno. ne možeš ti šveđanina, zamijenit vijetnamcem i točka. po meni, mišljenja sam da thomson i eventualno siemens jedini valjaju od tih routera. ovo ostalo, treba sve odjebat po kratkom postupku.
praskatonick je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 03:35   #67
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
ispod je sn s tim da je u sredini veliko slovo i ( I )

Ako vam je jako loš ruter, pa iamte na njuškalo tompsona za sitne pare
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 05:42   #68
praskatonick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 205
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ispod je sn s tim da je u sredini veliko slovo i ( I )

Ako vam je jako loš ruter, pa iamte na njuškalo tompsona za sitne pare

jel moram ja nešto podesit na njemu, kako ste vi stavili postavke? može par savijeta, da znam možda mogu popravit to sranje da mi ide bolje nego sada. ako ne uspijem, zvat ću ih da mi zamjene. ide mi na nerve, ne želim igrat diablo na takav način, uvijek neki štekanac.
praskatonick je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 08:22   #69
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ja sam inzistirao na zamijeni. Zvao szk i objasnio im da sam posudio ruter od frenda s kojim radi sve normalno a cim ovaj adb spojim problemi. Nakon par dana donesli su mi TG782 i od tada ni jedan problem. Glupo je da zbog njihove greške ideš trošiti novce. 100 kuna nije puno ali opet njihov je posao da ti kao pretplatniku pruže kvalitetnu uslugu.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 12:03   #70
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
meni se resetira veza kad idem uploadat recimo 10ak megabajta..neznam zasto, inace je sve ok
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2013., 12:21   #71
DeceiverOfFools
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Gorski Kotar
Postovi: 1
pozdrav, laptop mi je uočava modem/mrežu, a ni mobitel. šta da radim?
DeceiverOfFools je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 12:24   #72
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
meni se resetira veza kad idem uploadat recimo 10ak megabajta..neznam zasto, inace je sve ok
A u drugoj temi si rekao da ti je odličan...router je krš...smeće i samo čekam da odapne...
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 13:01   #73
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Citiraj:
Autor tonisostaric Pregled postova
A u drugoj temi si rekao da ti je odličan...router je krš...smeće i samo čekam da odapne...
u toj drugoj temi nisam prorok da znam da kad cu uploadat nest da ce puknut, jer i sad kad probam neš uploadat ne pukne, neznam do čega je

edit: evo sad uploadam i sve 5, nemogu uopce razaznat do ceg bi to moglo bit..i dešava se samo kad uploadam na google drive
__________________

Zadnje izmijenjeno od: mamutarka. 29.08.2013. u 13:37.
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 13:40   #74
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
u toj drugoj temi nisam prorok da znam da kad cu uploadat nest da ce puknut, jer i sad kad probam neš uploadat ne pukne, neznam do čega je
Do toga da je router smeće..

Imao sam prije toga 3 različita modela koja sam koristio u advanced modu i nijedan nije bio loš kao ovaj.

Primjer, ne radi automatsko spajanje na internet preko direktnog spajanja lan kabelom, nego moram za svako računalo manuelno pisati ip adrese.

Ne radi mi dobro wifi, radim hard reset ista stvar, tehničar mi radi hard reset i postavlja wifi, nakon par dana wifi pada sam od sebe i ne radi.


Svaki puta kada ugasiš router i ponovno ga upališ blinkat će lampica za net bez nekog razloga 24 sata i onda će samo svjetliti, do prvog gašenja


Također se nekada događa da ako imam poziv na kučni tel ,router se zblefira i padne mi internet...


Ružan je ko sam vrag..

Eto ako to nije dovoljno da ga proglasim smećem neznam što je...
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 16:49   #75
praskatonick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 205
ma jebe mi se što je ružan, već što mi dok igram Diablo trza, točno znam da je do njega a ne do grafičke ili procesora. jer je sve radilo normalno, dok njega nisam dobio.
praskatonick je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 16:55   #76
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma daj zovite szk i urlajte nek si dođu po to smeće od rutera i nek vam daju drugi.

ili ako niste križarski nastrojeni onda zemite tu na tržnjaku siemensa 763 za 100kn, gore ddwrt i zovite szk da vam stavi ovaj španjolski drek u bridge - case closed.

naravno nikako vam ne savjetujem da mu dovedete na ulaz ponešto veći napon adaptera i PUF bijeli dim i szk - jooooooj ne pali se više ruter, može li neki drugi pošto ovaj očito nije pouzdan i imam veliki downtime doma
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 17:13   #77
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Imal sa prije taj sx763 i to je bilo savršentvo od routera..nikad problema s njim, lagano bilo za namjestit, predobro...i onda mi odapne jednog dana i dobim ovo govno.

Ono što je najgore, ako i zovemo da hoćemo drugi modem, dobit čemo thompsona koji i nije najbolje rješenje
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 17:16   #78
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Ja sam isto za sx763, ha nista..njuskalo
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 17:21   #79
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam dobio tomsona, tj. rekao sam da neću ponovo ovoga jer je radio puna 3 dana i onda spalio, njega isto u bridge i ko da ga ni nemam.

sve pjeva.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 17:25   #80
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Ako nekog zanima, znam postavke kako podesit da T-Comov VOIP-IMS radi uredno na starom Thomson ST 780wi routeru sa originalnim T-Com firmvareom 6.2.17.5. Ti routeri su vrlo jeftini i meni na mojoj losoj liniji pouzdanije drze DSL liniju od bilokojeg novijeg kojeg su davali.
Jedino je potrebno, uz mali i prilicno jednostavni trik izvuci Password za IMS iz ADB (ili slicnog) routera. Nakon toga konfiguracija ST780 je vrlo jednostavna...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 18:03   #81
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor tonisostaric Pregled postova
Imal sa prije taj sx763 i to je bilo savršentvo od routera..nikad problema s njim, lagano bilo za namjestit, predobro...i onda mi odapne jednog dana i dobim ovo govno.

Ono što je najgore, ako i zovemo da hoćemo drugi modem, dobit čemo thompsona koji i nije najbolje rješenje
onda im se žališ da thomson nevalja i da puca konekcija često (što mora bit i vidljivo njima u szk na ispisu spajanja) i uvjeravaš ih da ti daju 763 jer s njim nikad nisi imao probleme
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 18:09   #82
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
to sam ja i probo, al nemaju sx763 i nemaju i nemaju..samo tomsona

ima njuskalo zato..
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 18:23   #83
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
trebaš bit uporan. thomsona zamjenili novim thomsonom i kako je veza nastavila pucat za tjedan dana eto siemensa
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 18:34   #84
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
trebaš bit uporan. thomsona zamjenili novim thomsonom i kako je veza nastavila pucat za tjedan dana eto siemensa
E al sta ako ne puca..a stvarno se ne isplati navlacit s njima za 100tinjak kn
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 20:15   #85
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
E al sta ako ne puca..a stvarno se ne isplati navlacit s njima za 100tinjak kn
slažem se. osim u slučaju da nije samo tih 100tinak kn u pitanju..

ako ne puca postoji programčić s kojim će sigurno puknut
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 22:29   #86
praskatonick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 205
jedno pitanje, jel meni dozvoljeno zamjenit tog adb-a dakle naručim siemensa preko njuškala i neće oni radit meni probleme kad skuže da imam siemens a oni mi dali adb, jel kad imam neki problem s telefonom oni me pitaju koji ruter imam, pa kad im kažem siemens a oni vide da su mi dali adb jel bi mogo imat kakvih problema s njima?
praskatonick je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 22:47   #87
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Ako imaš IMS (VoIp) tj. telefon preko routera onda neće raditi kada uređaje zamijeniš.
Da bi proradilo trebaš sve postojeće postavke (user / pass za net i tel. ...)
ili molit da oni osposobe SX - a daljinski (za ovo u njemu moraju biti njihove postavke tj. aktivan Remote).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2013., 00:08   #88
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Citiraj:
Autor praskatonick Pregled postova
jel kad imam neki problem s telefonom oni me pitaju koji ruter imam, pa kad im kažem siemens a oni vide da su mi dali adb jel bi mogo imat kakvih problema s njima?
ne vide oni ono što su ti dali, vide ono što ti imaš, ali samo provjeravaju, formalnost
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 30.08.2013., 00:29   #89
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor praskatonick Pregled postova
jedno pitanje, jel meni dozvoljeno zamjenit tog adb-a dakle naručim siemensa preko njuškala i neće oni radit meni probleme kad skuže da imam siemens a oni mi dali adb
Bas njih briga koji ti router koristis, pa ti sigurno nece pravit nikakve probleme. Mozes koristi koji got hoces router, ali onda ne ocekuj njihovu ionako oskudnu pomoc.

Inace, username i password za IMS ti nece dat, pa ces imat problema s konfiguracijom novog routera koji nije podrzan na njihovom ACS serveru...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2013., 11:55   #90
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
evo smsnuo sam tehnicara, iduci sx763 koje nađe na skladištu ide meni
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na