Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2007., 15:17   #1
beaver
Registered User
Moj komp
 
beaver's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Where the streets have no name...
Postovi: 12
Zašto NE Forcebook Diablu?!

Eto, svi smo tu više-manje svjedoci da se pljuje po Forcebook-u (gotovo svima).

Ja sam, zapravo ko i većina tu s nekim pitanjem, htel bi kupit laptop do 8-8.5 000 kuna, al u biti me trenutno više zanima zakaj tolko pljujete po Forcebook laptopima?

Nije da sam na strani HGspota, dizajn me i nije baš impresioniral, i ne volim posjećivat servisera ko svoju doktoricu, al, gledam baš ovaj novi Forcebook Diablo...

Izašal je iz "tvornice" tek nedavno (doduše trenutno nije raspoloživ u prodaji - ili je već rasprodano, ili....), sa sljedećim specifikacijama:

Zaslon: 15.4" WXGA+
- Procesor: Intel Core 2 Duo T7500 2.2 Ghz, 4MB cache, SantaRosa
- Chipset: ??
- Memorija: 2GB DDR2 RAM
- Tvrdi disk: 160GB SATA
- Optički uređaj: DVD+-RW SuperMulti
- Grafika: NVIDIA GeForce 8600GT 512MB
- Zvuk: Intel 965PM chipset
- OS: FreeDOS
- Povezivanje: modem, GLAN, WLAN, Bluetooth
- Portovi: USB 2.0, modem, LAN, Tv-Out
- Ostalo: 2.0MP Camera, TVtuner, Fingerprint reader
- Težina: 2.7 kg

..i tu se ja nalazim... Trebam 2GB RAMa, min. 160GB SATA disk (5400 rpm), dobar proc., grafičku (ovo je svemir), TVtuner odličan dodatak, kamerica bomba, OS mi tak i tak ne treba...

No, evo konačno i pitanje... Dal se kaj promijenilo s ovim novim Diablo-m, kaj je problem kod ovog modela, kaj točno ne valja, tj. kaj se najviše kvari.. display, matična, ili ... ? I, preferiram odgovore vlasnika ovog stolnog ljubimca (znači, nije bitno kolko rezultata daje Google za ili protiv Forcebooka, zanima me vaše stajalište)... +-

Fala
beaver je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 15:42   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Loše komponente, loša kvaliteta izrade, turbo-ultra-mega loša baterija. Ti je dosta?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2007., 15:45   #3
beaver
Registered User
Moj komp
 
beaver's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Where the streets have no name...
Postovi: 12
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Loše komponente, loša kvaliteta izrade, turbo-ultra-mega loša baterija. Ti je dosta?
Nije! Koje komponente su tu loše? Kaj se tiče izrade, moguće, naizgled dosta kruto kućište, a baterija je 9-cell i hvale se s 2.5 do 4.5 sati rada, što zvuči poprilično dobro...
beaver je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 15:52   #4
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne mogu se složit da su komponente loše, pa nije ih HG spot napravio. komponente su dapače izvrsne, e sad ovisi kakvo je hlađenje dotičnih, kakva je baterija, iako zar je bitno ako ćeš ga doma koristit, kakav je ekran i njegova kvaliteta, ali za te novce... :9
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 15:52   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
A gle, FB je najlošiji primjerak prijenosnika koji sam imao čast držati u rukama. Vidio sam sve, od gericoma do alienware - FB je definitivno no1 što se kvalitete izrade i komponenata tiče (odozada naravno). Končar je mila majka naspram ovih. E sad, ne znam koliko se popravilo stanje u zadnjim serijama, neki se kunu da je poboljšanje veliko, no morali bi napraviti hebački skok u kvaliteti da to zadovolji neku normalnu kategoriju. Najveće, ponavljam najveće zamjerke idu na nekvalitetnu plastiku, ulta jeftinim vitalnim dijelovima, u većini slučajeva katastrofičan ekran i očajno lošoj tipkovnici. Sve to se razloha za manje od par mjeseci, jedino ako imaš opsesivan poremećaj za čuvanje elektronike pod staklenim zvonom - možda bi i doživio 8 mjeseci...
No, to je samo moje mišljenje. Ako misliš riskirati i kupiti ovaj - bar nabaci koju sliku i napiši dojmove ovdje na forumu, pa onda recimo i 6 mjeseci poslije. Ko zna, možda su stvarno odlučili to malo pritegnuti i napraviti dobar posao.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 15:58   #6
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
nikad forcebook... OSIM mozda onih sa najslabijim procesorom, jer se svi ostali griju skripe i izgledaju jeftinije od poljskih ku**vi .

tako da ono protegni se jos malo i cilja hp ili nesto toga ranka ipak ces taj lap imati sigurno par godina .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 16:06   #7
beaver
Registered User
Moj komp
 
beaver's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Where the streets have no name...
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
nikad forcebook... OSIM mozda onih sa najslabijim procesorom, jer se svi ostali griju skripe i izgledaju jeftinije od poljskih ku**vi .

tako da ono protegni se jos malo i cilja hp ili nesto toga ranka ipak ces taj lap imati sigurno par godina .
Pa, gledaj, ako i izuzmem TV tuner te 2.0MP kamericu, uz standardne HP komponente [ko i kod ostalih: modem, GLAN, WLAN, Bluetooth, USB 2.0, modem, LAN, Tv-Out, Fingerprint reader], te ako zanemarim zvuk i optički uređaj, i dalje sam malo izgubljen u potrazi za pristupačnim [<8500kn] HPjcom s 160GB SATA diskom, 2GB RAMa, 2-2.2GHz proc. om, sa 15.4" WXGA+ ili WSXGA display-om, i dobrom NEintegriranom grafuljom...

Mislim da tu eventualno Acer može uć u konkurenciju... Ili Avenio, al vjerujem da Avenio ko i Forcebook ulaze u onu, vama tzv. off konkurenciju...
beaver je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 16:07   #8
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
dal je netko ikad od vas rastavljao forcebookove, naručivao djelove i sl. ?
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 10:44   #9
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor beaver Pregled postova
Pa, gledaj, ako i izuzmem TV tuner te 2.0MP kamericu, uz standardne HP komponente [ko i kod ostalih: modem, GLAN, WLAN, Bluetooth, USB 2.0, modem, LAN, Tv-Out, Fingerprint reader], te ako zanemarim zvuk i optički uređaj, i dalje sam malo izgubljen u potrazi za pristupačnim [<8500kn] HPjcom s 160GB SATA diskom, 2GB RAMa, 2-2.2GHz proc. om, sa 15.4" WXGA+ ili WSXGA display-om, i dobrom NEintegriranom grafuljom...

Mislim da tu eventualno Acer može uć u konkurenciju... Ili Avenio, al vjerujem da Avenio ko i Forcebook ulaze u onu, vama tzv. off konkurenciju...
A ovo? istina nije neka prejaka grafika, ali je ipak odvojena. Ram dodaš za 200kn

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=31602

p.s. isti takav ti netko u oglasu prodaje za 6800kn
igx je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 12:19   #10
beaver
Registered User
Moj komp
 
beaver's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Where the streets have no name...
Postovi: 12
Citiraj:
Autor igx Pregled postova
A ovo? istina nije neka prejaka grafika, ali je ipak odvojena. Ram dodaš za 200kn

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=31602

p.s. isti takav ti netko u oglasu prodaje za 6800kn
Ne znam kak stoje s tim "naknadnim ugrađivanjem RAM-a"... Ova nVIDIA Quadro NVS 140M prema notebookcheck.com spada u treću klasu grafički, ali sam tu limitiran na 128MB... ThinkPad ima dobar koncept, al sam ipak malo skeptičan, zadnje kaj mi je upalo su većinom HPjci.

HP 6715b GB835EA Turion 64 X2 TL60 2GB 160GB 15.4'' WSXGA+ DVDRW DL WiFi BT 4u1 W Vista Buisness

HP 6715b GB837EA Turion 64 X2 TL60 2GB 160GB 15.4'' WSXGA DVDRW DL WiFi BT 6u1 WXPP

- vrlo, vrlo slični modeli: 7179 kn
- plus: display, memorija
- minus: procesor (?!)

HP 6710b GB896EA Core2Duo T7300 1GB 160GB 15.4'' WXGA Intel GMA X3100 DVDRW DL WiFi BT WinXPP
- : 8079 kn
- minus: memorija, display

HP 6710b GB891EA Core 2 Duo T7300 1GB 160GB 15.4'' WSXGA+ DVDRW DL X3100 Vista Business
- : 8399 kn
- plus: display
- minus: memorija

ACER ASPIRE 5520G-502G25Mi
- : 7859 kn
- minus: procesor (?!), display (moj izbor je WSXGA+), bijeli dizajn, te možda baterija
- plus: odlična grafička, memorija, hard disk

I, šećer na kraju (zahvaljujući Nabava.net portalu - odličan site, stvarno olakšava "nabavu"):

Notebook HP 6710b, GB893EA, C2D T7500, 2GB, 160GB, 15.4'' WSXGA+, DVD-RW, WVB
- : 8484 kn
- minus: uglavnom ko i kod većine, grafička, ostalo sve 5

- minus su većinom loše [Intel GAM X3100 spada u petu klasu] integrirane grafičke
- kod Acera dizajn (osobni stav), kod nešto starijih modela: zagrijavanje, kućište, tipkovnica
- također, čini se da i AMD nije baš najbolji izbor kod laptopa, no tu se možda varam
- i kao posljednje kaj mi se ne sviđa (sve su to moji, osobni kriteriji) jest operativni sustav koji moraš kupit uz lap...

P.S.:Ima i nekih zgodnih Toshibica i IBM ThinkPad-a, al njih nisam tolko proučaval (iz opet, nekih, individualnih razloga.. "tu mi se ne sviđa ovo, tam mi se ne.... ")...
beaver je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2007., 15:21   #11
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258