Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.09.2012., 19:18   #61
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Od takvih se (srećom) ne živi...
wanna bet?


ugl, ljudi su glupi i da lijepo upakiras govno, neko bu kupil...kaj mislis kak radi telemarketing?
domis je offline  
Staro 02.09.2012., 20:04   #62
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Od takvih se (srećom) ne živi...
Eh, na takvima koji imaju želju biti pioniri u posjedovanju novog komada elektronike se pobire i profit i ekstra profit, kako bi se pokrilo što više troškova razvoja. Takvi koji imaju želju prvi se nečeg dokopat su iznimno bitan tržišni segment. Naravno,to vrijedi za normalno poslovanje kompanija, i da zanemare se rijetke kompanije koje prodaju proizvode uz vlastitini gubitak a u svrhu recimo isticanja superiornosti nad drugima proizvođačima.
Router je offline  
Staro 03.09.2012., 09:36   #63
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Znaci zadnji ajfon je kopirao stari Samsung? Sta pokusavas reci?

Problem je kad Samsung kopira 3 godine star ajfon a nije problem kad Apple kopira 5 godina star Samsung? Ako dobro pratim Samsung bi se trebao odreci pravokutnog dizajna sa zaobljenim kutovima zato jer ajfon takvog oblika iako je koristio taj dizajn (a i mnogi ostali) puno ranije nego je apple uopce proizveo mobitel?
nepratis raspravu.
vec sam rekao da nemos f700 usporedjivati sa zadnjim iphoneom vec sa prvim posto je prvi izasao prije njega jel... druga stvar nije samo dizajn isti vec i software-ski raspored.
i zadnje kako to da apple netuzi nokiu/htc/lg za dizajn vec samsung? pa sam google je rekao da bi mogli smanjiti to kopiranje.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Što ne vrijedi?
raspravljati sa ekipom koja brani neku firmu koda im je tata vlasnik doticne.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 03.09.2012., 09:51   #64
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
sve cekam da se apple ovog dokopa

http://i120.photobucket.com/albums/o...ipadorwhat.jpg

nije baza...ovako linkati...ali kad ne znam staviti fotku...pfff

sad idem applu prosljediti info o proizvodjacu...mozda i ja dobijem dio kolaca
yoke je offline  
Staro 04.09.2012., 12:26   #65
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
@yoke
sad mislis da si smiješan? procitaj sve postove iznad da dobijes barem malu predodzbu o cemu se ovdje zapravo radi, a ne da kopiras 9gag klince koji nemaju pola k***ca pojma o apple-u, samsungu i ostalim firmicama
domis je offline  
Staro 04.09.2012., 12:54   #66
jets0n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Varaždin|Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne samo to, Apple inače nije inovatorska firma i teško da može ovako na duže staze.
Pa zato i zatvaraju tržište. Added value njihovih proizvoda ima smisla ako ih koristiš ti, ali i tvoji prijatelji. Primjera radi, malo ti znači iMessage ako svi s kojima komuniciraš koriste Android.

Glede ostatka presude, groklaw ima nekoliko dobrih članaka na tu temu, i očekujem drugačiji ishod žalbe (premda će vjerojatno završiti samo smanjenjem odštete i ukidanjem "embarga", nažalost).
jets0n je offline  
Staro 04.09.2012., 13:26   #67
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
raspravljati sa ekipom koja brani neku firmu koda im je tata vlasnik doticne.
Pa i ne vidim da nešto nekog "brane" koliko reagiraju na glupost (po čemu je Apple u zadnje vrijeme apsolutno svjetski prvak, kad se o parama radi). Firma koja je enormno mali inovator među "velikima" tuži za milijarde.

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
wanna bet?
Od njih se ne živi. Oni dižu marketing, ali ne ostvaruju zaradu. Možeš se sjetiti nekog drugog proizvođača u zadnje vrijeme kod kojeg nastaje takva "fama" kod izlaska novog proizvoda, iako nema pravu tržišnu "value added" vrijednost?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.09.2012., 14:42   #68
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Možeš se sjetiti nekog drugog proizvođača u zadnje vrijeme kod kojeg nastaje takva "fama" kod izlaska novog proizvoda, iako nema pravu tržišnu "value added" vrijednost?
Sta buncas ti? iPhone nema trzisnu vrijednost? iPad nema trzisnu vrijednost? iPod nema trzisnu vrijednost? Macbook Air nema trzisnu vrijednost?

Ovo je vec trollanje na maximum.
__________________
poltergeist je offline  
Staro 04.09.2012., 14:50   #69
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Sta buncas ti? iPhone nema trzisnu vrijednost? iPad nema trzisnu vrijednost? iPod nema trzisnu vrijednost? Macbook Air nema trzisnu vrijednost?

Ovo je vec trollanje na maximum.
Trebas biti vrhunski nesposoban da *citiras* covjeka i onda ne shvatis sto je napisao.

Dodane vrijednosti izmedju generacija ajfona mjerljive su jedino u Cernu, a onanija fanova je obrnuto proporcionalna.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 04.09.2012., 14:51   #70
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Sta buncas ti? iPhone nema trzisnu vrijednost? iPad nema trzisnu vrijednost? iPod nema trzisnu vrijednost? Macbook Air nema trzisnu vrijednost?

Ovo je vec trollanje na maximum.
Tako je. nema pravu tržišnu "value added" vrijednost. Iliti, ne nudi ništa novo, posebno, išta.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.09.2012., 16:25   #71
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Tako je. nema pravu tržišnu "value added" vrijednost. Iliti, ne nudi ništa novo, posebno, išta.
Pricas o added value kao, recimo, mogucnost NFC paymenta koji nikako da zazivi? Ili o hrpi added value-a koje konkurencija sprema (video ispod) za trziste ultrabook uredjaja od kojih skoro niti jedan nema nikakve buducnosti?

http://www.youtube.com/watch?v=u8wIe0RskSc
__________________
poltergeist je offline  
Staro 04.09.2012., 16:29   #72
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Pricas o added value kao, recimo, mogucnost NFC paymenta koji nikako da zazivi? Ili o hrpi added value-a koje konkurencija sprema (video ispod) za trziste ultrabook uredjaja od kojih skoro niti jedan nema nikakve buducnosti?

http://www.youtube.com/watch?v=u8wIe0RskSc
Ne, pokušavam na iPhoneu, kao "premium" smatfonu naći ikakvu "premium" karakteristiku. Em loše radi kao mobitel, em nabavka SW problematična, em nema nekih tehnoloških prednosti em sve kopirano / pokradnemo / kupljeno.

Stvarno ne razumijem što ljudima može biti interesantno osim izgleda (kao i kod cijele Apple game). Niti je market leader, nit je tehnološki peak, ništa.

(Osim, naravno, tužakanja po sudovima, jel'te)
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.09.2012., 16:43   #73
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429


Ma...odlican nacin kako da se "derail-a" rasprava od prave teme ovog topica i nekoliko cinjenica (1, 2) na koje se namjerno ne obraca paznja.
__________________
poltergeist je offline  
Staro 04.09.2012., 16:59   #74
jets0n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Varaždin|Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova


Ma...odlican nacin kako da se "derail-a" rasprava od prave teme ovog topica i nekoliko cinjenica (1, 2) na koje se namjerno ne obraca paznja.
Ima i boljih. Ali rasprava je prvenstveno o tužbi i ishodu iste, a ne o tome tko je dobar ili loš.
jets0n je offline  
Staro 04.09.2012., 17:08   #75
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor jets0n Pregled postova
Ima i boljih. Ali rasprava je prvenstveno o tužbi i ishodu iste, a ne o tome tko je dobar ili loš.
Apple, odnosno, Johnny Ive nikada nije krio da je vukao inspiraciju od Dieter Ramsa. Samo jedno je uzeti inspiraciju iz jednog proizvoda i prenjeti ga na potpuno drugi proizvod a drugo je potpuno kopirati isti proizvod. A tu upravo dolazi onaj video o Steve Jobsu i njegovom citiranju Picassa koji je vecina ljudi (ugl Apple hejtera) potpuno krivo shvatila.
http://www.youtube.com/watch?v=CW0DUg63lqU

Btw, ni ne ocekujem da ce sada shvatiti. Inb4 ludi Apple fanboy.
__________________
poltergeist je offline  
Staro 04.09.2012., 17:21   #76
Old Iggy
Premium