Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2011., 20:08   #1
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
AMD odustaje od x86 procesora

haha

Sada će Intel moći formirat cijene kako njima odgovara, i izbacit još brdo novih socketa

http://news.softpedia.com/news/AMD-N...e-237103.shtml

Zadnje izmijenjeno od: pci_e3x. 30.11.2011. u 11:58.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 20:12   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Isto ka šta je stvorio AMD, stvorit će neku drugu firmu. Neće monopola bit

Zadnje izmijenjeno od: McG. 30.11.2011. u 23:06.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2011., 22:12   #3
Kreso st
Premium
Moj komp
 
Kreso st's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 146
Tužno, ali ne neočekivano.Bulldozer je smeće, a i realno nemaju nikakvu šansu prema Intelu.
Kreso st je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 22:20   #4
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Sad smo svi najebali,da prostite.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 22:26   #5
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Nisam neki ljubitelj AMDa ali ovo je tuzna vijest za sve nas .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 22:31   #6
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
A sta je sa grafickim karticama ?! Nece valjda i to prepustiti nVidiji.Pa di ces gore monopoliste od Intela i nVidie. Od kada su požderali 3dfx postali su bahati,kao El bahati.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 22:39   #7
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
koliko je ovo provjerena vijest? malo sada guglam, nailazim samo na linkove koji vode ka softpedia.com......... ja dok ne vidim to od AMDa ne vjerujem, jest da su zasrali sa buldozerima i da unazad par godina intel "vodi" s arhitekturom, ali da su bankrotirali ili da nemaju kupaca, to bas ne vjerujem.

bit ce smijesno ako ispadne pise na plotu .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 23:08   #8
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Nije odustajanje nego samo širenje portfelja, ako ja dobro čitam članak...

AMD-a nema u high-endu već dugo, u mid-endu je lagano izguran, a ne piše mu se dobro ni u nižoj klasi. Vjerojatno će nastaviti proizvoditi procesore niže klase. Treba im prava revolucija ne da se vrate na vrh, nego da se vrate u sredinu kako stvari stoje.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 23:29   #9
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Evo na BUG-u. Vise paznje mobilnom trzistu, a ne odustajanje od PC procesora.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 00:02   #10
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Nigdi ne pise da potpuno odbacuju pc cpu-e
Ko sto je kolega napisa, vise paznje ce uloziti u mobilno trziste (laptop, net-book, tablet, smartphone itd...).
Upravo zato su neki zaposlenici dobili otkaze - radi protivljenja gori spomenutoj ideji.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2011., 00:05   #11
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Ma jasno da ne odustaju kompletno od PCa ali odustjau od "utrke" za jacim procesorom tj. priznaju da nemogu stic/prestic Intel po tom pitanju.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 01:44   #12
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
...tj. priznaju da nemogu stic/prestic Intel po tom pitanju.
Hehe, nista sto vec nije poznato (na zalost nas, kupaca)
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 06:16   #13
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Koja gomila gluposti!

Baš se ništa nije i neće promjeniti!
  Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 08:20   #14
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
pa dobro, više šanse i imaju na mobilnom tržištu, pogotovo ako nastave s ovim APU-ima i sličnim stvarima
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 08:30   #15
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Da, ali to se proteže nazad na Desktop svejedno! Dobar APU ekvivalent nekom 4 core CPUu i najvišem low range GPUu nije limitiran samo na mobilne platforme. Dapače.

A i nije da Intel samo prijeti desktopu. Prijeti i na mobilnom tržištu a to si može dozvoliti sa prednosti koje dobiva od nižeg proizvodnog procesu (koji uvijek prvi sredi). AMD ima GPU komponetu koja mu daje oduška dok Intel ima CPU komponentu koja njemu daje lufta. Ali prema trendovima koji su prisutni u zadnje 2, 3 godine. Intelova GPU komponenta ide stalno zamjetno prema boljem dok kod AMD-a se to ne može reći za CPU!
  Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 08:51   #16
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
jap, ali je amd gpu za sad miljama ispred intela i ima ozbiljne tendencije da preuzme još više stvari s glavnog proca
Kako god, ionako će za koju godinu integracija i mobilnost postati primarni (praktički su i sad), performanse će/su već na tolikoj razini da postaju bitne samo uskom krugu ljudi koji ih mogu do kraja iskoristiti....
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 09:02   #17
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
A je. Baš sredio staroj komp. Stari 17" IBM LCD, iza na VESA mounteove joj stavio Acer Revo R3600 i to je to. Ima svoj komp sa 2 gige RAM-a na kojem sve radi brzo (win7) i diskom od 320 gigi. Cijena (polovno) 1.000 kuna i 300 za monitor. Da hoćeš možeš i 1080P puštat sa toga na plazmu, a to je 2.5 godine stara tehnologija.
  Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 09:39   #18
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
znaci sve ono o 2012. istina?
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 11:57   #19
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 12:35   #20
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ovaj članak je isto na razini kako će se sve joj nedaj Bože raspasti! Još završavaju sa:

"And what will happen to AMD and NVIDIA when they can't sell high-powered graphics cards in sufficient quantities to be profitable any more? Doesn't bear thinking about, does it?"

  Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 10:27   #21
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
"AMD To Give Up Competing With Intel On x86"

ahaa, shvatio sam, ide se na x64
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 10:33   #22
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Deathclaw13 Pregled postova
"AMD To Give Up Competing With Intel On x86"

ahaa, shvatio sam, ide se na x64
Drugs are bad, m'kay?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 11:06   #23
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Ne znam kolko istine u tome ima, ali ako će se orjentirat na mobilne procesore, i tu kasne.. U tom tržište već postoji opaka konkurencija,a i Intel ima slične planove.

Tome su se trebali okrenuti prije 2-3 godine, kad su već sasvim sigurno znali da će ih Intel pojest na x86 tržištu.

Bolje da se okrenu GPU integraciji, tu ih Intel već polako sustiže.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 11:53   #24
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 473
Mislim da APU nije neko rješenje za budučnost... procesorska snaga bi se trebala djeliti ne ujedinjavati !!!
Opčenito takva ujedinjenja nevidim kao mogući ishod razvoja , ajmo reći "mozga" .., mislim da je balans cijene i dobivenog i dalje primarni faktor, no kako nas non stop tlače novim čipsetima, pa, ovo pa ono, pa ovakvi pinovi itd, jasno je da se kompanije igraju da naplate što više mogu !!! , AMD je u tome popušio jer nije imao adekvatni CPU, dakako da je ostao na jednom socketu koji bi imao mogučnosti da se bez mjenjanja osnove dakle brzih sabirnica na duže vreme ne mjenja, onda bi se mogo tu nešto i dugoročnije ušičariti, ovako su ušli u trku i popušili , čak mi je i drago jer stvaro , ako nemaš viziju kako to treba da izgleda u budučnosti onda je otpor uzaludan...AMD će kao i 3dfx otići vjerojatno, doći će drugi , jači i opet kako to biva ponavljati iste greške ...kapitalistička proizvodnja u stvari za drugo ni nezna, pobjedi ili umri !
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 12:19   #25
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Deathclaw13 Pregled postova
"AMD To Give Up Competing With Intel On x86"

ahaa, shvatio sam, ide se na x64
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Drugs are bad, m'kay?
ajd, bar smo se nasmijali

OT; nije ADM još ništa popušio i još uvijek ima šanse da napravi ozbiljan i kvalitetan zaokret, u kom god smjeru.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 12:37   #26
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ajd, bar smo se nasmijali

OT; nije ADM još ništa popušio i još uvijek ima šanse da napravi ozbiljan i kvalitetan zaokret, u kom god smjeru.
Ovdje imamo (namjerno kazem "imamo") veliki potencijalni problem ako AMD krene u ARM-oidne vode.

Obzirom da, kao de facto jedini proizvodjac x86 osim Intela, AMD ima teskoce u pariranju Intelovim pulenima, mogao bi se dogoditi odlazak s trzista po tom pitanju.

No, sto tada prijeci Intel da okrene pilu naopako, izda novi nekompatibilni ISA (napokon, ali...) te zavije u crno citav svijet? Danas ne postoji ozbiljan workstation software koji nije x86 baziran, cak da pace, vec dugo vremena svi "alternativni" igraci tjeraju x86 modu (Sun, SIG, Apple, pa cak i IBM jer je IntelliStation na Poweru ubijen prije ~2 godine), tako da bi ovo moglo zavrsiti vrlo, vrlo ruzno...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 12:47   #27
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
stoji, klimavo doduše, ali ako se tako nešto dogodi - mijenjam branšu Čujem da se traže berači maslina
tor je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 13:09   #28
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Sumnjam da će AMD u potpunosti odustati od x86 procesora. Možda nećemo vidjeti nasljednika Bulldozera, osakaćenu verziju serverskog čipa već samo mobilcima i desktopu prilagođene APU-e. Plus ULV nasljednike Bobcata. A i već nekoliko puta je rečeno iz AMD da se drže x86 i da ne misle odustati od njega.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
No, sto tada prijeci Intel da okrene pilu naopako, izda novi nekompatibilni ISA (napokon, ali...) te zavije u crno citav svijet? Danas ne postoji ozbiljan workstation software koji nije x86 baziran, cak da pace, vec dugo vremena svi "alternativni" igraci tjeraju x86 modu (Sun, SIG, Apple, pa cak i IBM jer je IntelliStation na Poweru ubijen prije ~2 godine), tako da bi ovo moglo zavrsiti vrlo, vrlo ruzno...
Mislim da bi ga upravo software spriječio da u potpunosti odbaci x86, osim ako ne misle istodobno izbaciti i worksation software napravljen za novu ISA. Mogli bi se jedino dogoditi da x86 postane jako malo tržište u workstation svijetu dok se software ne sredi, a cijene procesora paprene bez nekog napretka između novih generacija (ne isplati se trošiti lovu na R&D kada nemaš konkurencije).

Kao i u ARM vs. x86 tako i u x86 vs. nova Intel ISA ključan je software.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 13:22   #29
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ne znam. Mene u neku ruku "malo" podsjeća ova priča na PIV (samo kaj je sada situacija za red veličine složenija). Izdaš PIV (Bulldozer...) i vidiš naspram konkurencije (ne toliko očito kao sada) da ćeš popušiti, ali jebga. Uložio si dosta pa moraš izdurati to sljedećih par godina. Okreneš se mobilnoj platformi sa Pentium M-om (Brazos...) i šibaš dalje. Još sada dolazi smanjenje proizvodnog što će dati AMD-u negdje u Q3, Q4 2012 jako lijep zalet na mobilnoj.

Tako da mislim da se tu ništa neće spektakularno mjenjati, barem ne sljedećih par godina do nove arhitekture za desktop koja u tom slučaju mora biti dobra!

..

Kaj se tiče mobilnog (u stilu tableta). Iskreno mislim da će ovdje jako brzo zavladati Intel i AMD, te da će ARM biti taj koji će imati težak posao ispred sebe. Zašto. Pa zato jer na nečem što je veliko 10" ipak želiš imati mogućnost napraviti nešto konkretno. Ono što ne možeš na sadašnjim ARM based tabletima jer 1. Nemaju x86 tipičan software dostupan te mobilne verzije su igračke i ništa više 2. većina programa su samo "uvećane" ili "nepromjenjene" verzije mobilnih aplikacija.

..
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
Mislim da APU nije neko rješenje za budučnost... procesorska snaga bi se trebala djeliti ne ujedinjavati !!!
Opčenito takva ujedinjenja nevidim kao mogući ishod razvoja , ajmo reći "mozga" .., mislim da je balans cijene i dobivenog i dalje primarni faktor, no kako nas non stop tlače novim čipsetima, pa, ovo pa ono, pa ovakvi pinovi itd, jasno je da se kompanije igraju da naplate što više mogu !!! , AMD je u tome popušio jer nije imao adekvatni CPU, dakako da je ostao na jednom socketu koji bi imao mogučnosti da se bez mjenjanja osnove dakle brzih sabirnica na duže vreme ne mjenja, onda bi se mogo tu nešto i dugoročnije ušičariti, ovako su ušli u trku i popušili , čak mi je i drago jer stvaro , ako nemaš viziju kako to treba da izgleda u budučnosti onda je otpor uzaludan...AMD će kao i 3dfx otići vjerojatno, doći će drugi , jači i opet kako to biva ponavljati iste greške ...kapitalistička proizvodnja u stvari za drugo ni nezna, pobjedi ili umri !
Mislim da si fulao cijeli fudbal. Poanta APU-a je da je single chip solucija, a tebe kao krajnjeg korisnika apsolutno boli briga kaj je unutra i kako postavljeno. Dobiti ćeš čip koji će raditi X stvari u aplikacijama Y brzo te Z stvari će renderirati u 3D-u toliko brzo.
Usporedba između amda i 3dfxa nije baš prikladna. Ni iz bliza!

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 01.12.2011. u 13:46.
  Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 13:55   #30
bahrija30
Premium
Moj komp
 
bahrija30's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: KOPRIVNICA
Postovi: 271
mislim da ak amd odustane od x86 procesora,.nabijene cijene intelovih proceva bit će još nabijenije,,..tak da bu pušiona još veća-čim nema konkurencije-pohlepa za lovom je veća..
bahrija30 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na