Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2011., 02:06   #31
AbAdd0n
Premium
Moj komp
 
AbAdd0n's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
ja ne vjerujem da takav cirkus postoji.
__________________


test konfa
AbAdd0n je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 12:03   #32
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Postoji, a bit će ga i još jer se radi o veeelikoj lovi. Po mome, a s time se slažu i neki analitičari, problem je u američkim patentnim zakonima gdje za patent možeš prijaviti totalne pi**arije. Najbanalniji primjer je što je neka žena nedavno patentirala disanje. S takvim patentima mogu se tužiti do besvjesti. U EU takve gluposti ne prolaze, ali se moraju pridržavati važećih USA patenata. I zato imaš zabranu prodaje uređaja X u Y zemlji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 16:35   #33
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Takav kuršlus u patentnom sustavu nije ništa nov ni u SAD-u ni u EU (koji baš i nemaju veze jedni sa drugim. Pogotovo kada se govori o sankcijama nekoj firmi gdje je stvar kompletne autonomije). SAD ima drugih problema sa svojim "patentnima", a to je baš kaj si rekao. Patentiranje disanja, matematičkih formula/algoritama i ostalih komedija. Svi ti patentni zakoni i nisu neki problem dok se koristi common sense prilikom rješavanja "tužbi" i sličnih gluposti i dok sve to ide na stranu korisnika (zbog čega su patenti ovdje. Da zaštite malog inovatora te mu pruže priliku da zaradi novce i onemogući velikim firmama da ga pojedu samo sa tim da implementiraju njegovu tehnologiju u svoj proizvod sa već rješenom proizvodnjom, transportom... Nisu ovdje za masovna kupovanja i onda mahanja portfolijima).
  Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 17:10   #34
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Apple Looks to Kill Samsung's Android Tablets and Phones in Britain - glavno da su se smijali Nokiji kak nema konkurentan proizvod, pa živi od sudskih sporova.
Lol da Apple nema konkurentan proizvod pa mora zivit od sporova. Do pozicije najvrijednije firme na svijetu su dosli putem sudskih sporova. hm da
A taj Samesong nije nista drugo nego obicna copycat firma. Od galaxy taba do galaxy s2. Ne kazem da je Apple blazen ali spor protiv Samsunga je potpuno opravdan imo.

Zadnje izmijenjeno od: poltergeist. 27.09.2011. u 17:16.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 17:19   #35
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
A šta da ti neko kaže da se skoro pol ajfona/ajšitova sastoji od samsungovih komponenti. Nebu propali ni jedni ni drugi zbog ovoga, sam navlače publicitet.

Mislim da nit bilo ko nema šta kopirat budući da se ti svi proizvodi po novitetima u tehnološkom smisli istiću manje, a više u reklamnom i marktinškom.
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 17:29   #36
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Elpresidente1 Pregled postova
A šta da ti neko kaže da se skoro pol ajfona/ajšitova sastoji od samsungovih komponenti.
Pa kakve to veze ima? Obje firme profitiraju o tom dealu, a ne samo Apple ili Samsung. U tome je problem sto mi svi to gledamo sa neke emotivne strane. Perica tuzio Ivicu mami da je razbio vazu pa se sad oni vise ne druze. Sve je to "buisness as usual". I nema uopce veze sa sporovima sa strane.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 19:02   #37
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Bojim da si ti jedini koji sve ovo doživljava s neke emotivne strane, pogotovo jer ne propuštaš priliku da u svakom postu naglasiš kak je Apple najvrijednija firma na svijetu. Ja u 21. stoljeću nemam ni smartphone, ni tablet, niti vidim potrebu da se kupnjom tih gadgeta priklonim razmišljanju većine, a kamoli da "s neke emotivne strane" doživljavam Apple i ostale. Firma koja ko i sve druge krade di i od koga stigne, a u međuvremenu tuži sve žive i nežive, jer rade isto to kaj i Apple - kradu. I da, Apple je na dobrom putu da se nakon odlaska Jobsa pridruži Nokiji, Rambusu i ostatku vesele ekipe koja se tužaka uzduž i poprijeko, dok istovremeno mahnito patentiraju sve (pa i najbanalnije/najbesmislenije ideje i rješenja) do čega se mogu dokopati.
Apple May Switch to Inferior, Pricier Chips to Spite Samsung

Zadnje izmijenjeno od: McG. 27.09.2011. u 19:52.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 20:17   #38
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Bojim da si ti jedini koji sve ovo doživljava s neke emotivne strane, pogotovo jer ne propuštaš priliku da u svakom postu naglasiš kak je Apple najvrijednija firma na svijetu. Ja u 21. stoljeću nemam ni smartphone, ni tablet, niti vidim potrebu da se kupnjom tih gadgeta priklonim razmišljanju većine, a kamoli da "s neke emotivne strane" doživljavam Apple i ostale. Firma koja ko i sve druge krade di i od koga stigne, a u međuvremenu tuži sve žive i nežive, jer rade isto to kaj i Apple - kradu. I da, Apple je na dobrom putu da se nakon odlaska Jobsa pridruži Nokiji, Rambusu i ostatku vesele ekipe koja se tužaka uzduž i poprijeko, dok istovremeno mahnito patentiraju sve (pa i najbanalnije/najbesmislenije ideje i rješenja) do čega se mogu dokopati.
Ja samo govorim cinjenice jer usporedjivat Apple i Nokiu u ovom trenutku je smjesno. Kamoli stavljat Apple u kontekst firme "koja zivi od tuzbi a ne inovacija".

Bombastican naslov od strane jednog polu bloggera/novinara. Mora da je istina. Ne kazem da nije ali prikazivat kojekakve zakljucke xy osoba kao nekakve cinjenice je blesavo.

Nego ja i ti se ne slazemo u mnogo cemu pa bi najbolje bilo da ne raspravljamo. Jer ce se od teme napravit kurslus, sto meni nikako nije namjera. pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: poltergeist. 27.09.2011. u 20:29.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 21:21   #39
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Da, sad je bombastičan naslov od strane nekog piskarala, ali kad kvazianalitičari proglase Apple najvrijednijom firmom u galaksiji - e onda je to činjenica. Pozdrav i tebi.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 22:28   #40
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Ne kazem da je Apple blazen ali spor protiv Samsunga je potpuno opravdan imo.
Opravdan??

Molim te izađi iz tog paralelnog svemira u kojem očito živiš...

Danas smartphone/tab, sutra automobili i staklene čaše...
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 00:59   #41
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Da, sad je bombastičan naslov od strane nekog piskarala, ali kad kvazianalitičari proglase Apple najvrijednijom firmom u galaksiji - e onda je to činjenica. Pozdrav i tebi.
Brojke ne lazu, tko god pisao o njima

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Opravdan??

Molim te izađi iz tog paralelnog svemira u kojem očito živiš...

Danas smartphone/tab, sutra automobili i staklene čaše...
Njemacki, Nizozemski i Australski sud se ne slazu s tobom. Po ovim slikama samo lud covjek bi rekao da Samsung nije direktno kopirao izgled ajfona/ajšita.
Galaxy Tab 10.1
Galaxy S2 Phone

Da se razumijemo i Apple je imo patent tuzbi na svojim ledjima koje su morali platiti/rjesiti na sudu. Nitko ne uzdize Apple u nebesa.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 01:06   #42
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Njemacki, Nizozemski i Australski sud se ne slazu s tobom. Po ovim slikama samo lud covjek bi rekao da Samsung nije direktno kopirao izgled ajfona/ajšita.
Galaxy Tab 10.1
Galaxy S2 Phone
A ja se ne slažem sa tim sudovima jer su te sudske odluke u ravnini rukovanja sa prstom u ....

Uostalom, vidi ovo (prvo kaj mi je ispalo kada sam napisao "old pc tablet")
http://en.wikipedia.org/wiki/HP_Compaq_TC1100
Vidi design. Ideš Isti iPad
  Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 01:24   #43
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
A ja se ne slažem sa tim sudovima jer su te sudske odluke u ravnini rukovanja sa prstom u ....

Uostalom, vidi ovo (prvo kaj mi je ispalo kada sam napisao "old pc tablet")
http://en.wikipedia.org/wiki/HP_Compaq_TC1100
Vidi design. Ideš Isti iPad
Pa znam ja da vi svi znate bolje od skolovanih sudaca koji se bave takvim slucajevima. To je normalno. Svaki 'rvat zna bar duplo vise od prosjecnog njemca, amerikanca itd..
Sto se tice tog Hpovog tableta to je pravi primjer kada je nesto inspirirano designom. Zato jer nijedan covjek na ovom svijetu, koji dobro vidi, nece mislit za Hp-ov tablet da je iPad (vice versa) kada ga vidi u reklami ili negdje u prolazu. Dok vecina ljudi kada vide Galaxy Tab 10.1, sa loadanom nekom aplikacijom, morati dobro zagledat dali se radi o Galaxy Tabu ili iPadu. I tko god kaze nije tako - laze.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 01:53   #44
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ne, samo nisi upoznat očito sa činjenicom da svaka zemlja ima hrpu svojih bisera u pravosuđu te da cijeli US i EU patentni sustav u zadnjih par desetljeća graniči sa lošim sitcomom. To nije moja fiksna ideja, mnogi su puno pametniji ljudi to isto rekli!

iPad je evolucija. Nastavak trenda koji je prisutan odavno te je direktno ovisan o sve manjim proizvodnim procesima, sve manjoj potrošnji... Cijela industrija je krenula i išla u tom smjeru PUNO prije iPada. Odlučiti da jedan iPad odjednom predstavlja fiksnu točku nakon čega se svi ostali tableti sa različitim rasporedom i brojem gumbi, drugačijim operativnim sustavima, potpuno drugačijim aspect ratiom ekrana... nazivati "kopijama" koje krše "patent" (najsmješnije) ima isto uporište kao i nazivati iPad kopijom ovog HP-a recimo.

Kome jedino to ne ide u glavu? Zatucanim fanboyevima poput tebe!
  Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 02:06   #45
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Kome jedino to ne ide u glavu? Zatucanim fanboyevima poput tebe!
Hvala na čašćenju

Edit: Uostalom pola tih stvari sto ti govoris ja nikada nisam rekao. Niti sam spomenuo niti jedan drugi tablet osim Galaxya. Izmisljas stvari. Odoh nazad k svom zatucanom zivotu u paralelnom svemiru. Svako dobro.

Zadnje izmijenjeno od: poltergeist. 28.09.2011. u 02:15.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 02:14   #46
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Hvala na čašćenju
Nikakvo čašćenje

"Zatucanost - strah od napretka zbog pobijanja uvriježenih vrednota, načina razmišljanja i stavova.

Zatucana osoba je osoba koja ne prihvaća tuđe stavove (bez obzira na dokazivu ispravnost istih) bez ikakvog drugog razloga osim odbijanja promjene vlastitog mišljenja. "


EDIT:

Update

Will this ever end?
http://www.tomsguide.com/us/Slide-to...ews-12998.html

Kaj je sljedeće? Patent na pravokutnik? Oh joj, da... :P

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 31.10.2011. u 08:25.
  Reply With Quote
Staro 31.10.2011., 10:09   #47
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Dobar komentar na tomsguide; "Next, apple will patent the power button."
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2011., 19:06   #48
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Update

Will this ever end?
http://www.tomsguide.com/us/Slide-to...ews-12998.html

Kaj je sljedeće? Patent na pravokutnik? Oh joj, da... :P

http://www.easilysharing.com/images/...7794094076.jpg

__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."

Zadnje izmijenjeno od: B0ss. 02.11.2011. u 19:15.
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 02:01   #49
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 07:58   #50
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Dobra fora. Nažalost, do sada izgubili brdo love zbog neprodanih primjeraka. Da je više primjeraka na tržištu, sigurno bi i cijena bila manja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 21:05   #51
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
A sto reci nego zalosno. I sam sam koristio iPhone 3G do jednog tuznog dana kada mi je pao na ekran i razbio se. Prije godinu dana sam kupio i MacBook Pro i mogu kazat da vrijedi svaku lipu koju sam dao za njega i postujem Apple i pokojnog Jobsa koji je usitinu napravio revoluciju u svijetu tehnologije, ali da nakon svega ovoga sto je on napravio Apple i ovaj novi (nesposobni) CEO baci u blato svo njegovo postignuce i cijeli ponos i ugled Applea. Jednostavno zalosno. Evo i sam danas posjedujem Galaxy S2 i vise sam nego zadovoljan uredajem, ali nije sada da sam promjenio misljenje o Appleu, ali ovo je stavrno bezveze... inace su Microsoft, Nokia i ostali koji se jos nisu pomirili da su izgubili prevlast u svijetu ti koji se skrivaju iza patentiranja svega i svacega sto "ubace", "izmisle" (ili nesto drugo) u svoje proizvode i pokretanje svakojakih tuzbi... jednostavno bezveze, korak u krivom smjeru za Apple, vidi se da je Jobs drzao sva cetri kraja Applea, svaka mu cast. Inace od sada Android & Google FTW.
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 18:14   #52
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pozdrav gospodin fanboy. Otiđi na grob Jobsu i plači pošto je upravo on taj koji je rekao da će potrošiti sve miljarde koje ima da ubije android.
  Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 23:48   #53
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Potrosit ulaganjem u razvoj iPhonea ili cega vec ne placanjem odvjetnika za neke apsurdne tuzbe... eto neka Google patentira onaj notification (slide down) izbornik posto su oni prvi to uveli onda ce apple morat redizajnirat OS, to im moze bit ko osveta :P
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 04:47   #54
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Znači, kažeš kako je u Appleu problem kaj se stalno tužaka sa Googleom (i ostalima) te da to ne bi radio da je Bog koji se zove Steve Jobs još uvijek živ. Onda ti netko kaže kako je to zapravo njegova ideja jer je bio ljut zato kaj netko u pjescaniku ima igracku slicnu njegovoj. I kaj bude? Ti odgovoriš nešto potpuno peto?


Eh, ta moć samouvjeravanja!
  Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 10:43   #55
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Slusaj, ja samo kazem da im ovo nije trebalo, trziste se dobiva proizvodnjom kvalitetnih uredaja ne nekim glupim tuzbama, imao sam i ja iphone i jos uvijek imam macbook ali imam i galaxy s2 kojeg sam uzeo zasto? jer je jednostavno bolji uredaj od iphonea 4s. ja nisam na nicijoj strani ovde ali nisam ni neki hater stevea jobsa koji trazi svaku sitnicu da mogu pricat sranja o njemu gdje god stignem.

ruku na srce, i ja i ti bi bili sretni kad bi imali para i ugleda koliko je on imao...
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 11:12   #56
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 473
iz iskustva dosada firme koje su se tužakale su najčešće u banani jer nemaju konkurentan proizvod .... , sve drugo o tome tko je patentirao ..je čista politika !

Samo jaki proizvođač može opstati..., oni koji slažu djelove drugih...jakoooo teško na duže staze !
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 06:15   #57
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
http://www.tomshardware.com/news/BT-...ent,14311.html

Evo još materijala od firme koja je probala patentirati hyperlinkove

I još jedan blah
http://www.guardian.co.uk/technology...tphone-patents

EDIT:

Možda bi mogli topic preimenovati u "Patent battles" ?

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 20.12.2011. u 06:51.
  Reply With Quote
Staro 22.12.2011., 18:01   #58
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Koliko ja znam, glavna zarada Applea je Appstore. Nije fer da se profit nastao isključivo na komercijalnoj djelatnosti proglasi glavnim alibijem da je Apple sad osnovni i jedini autoritet u smartphoneovima i inoj informatičkoj tehnologiji koju sklapaju kao i drugi.
To mi ispada jednako onome da neznam, vodoinstalater dobije na lutriji i automatski postaje glavni autoritet koji smije sve ostale tužiti za povredu njegove tehnike šarafljenja cijevi u vodoopskrbi jer on je najbogatiji, nebi bio da nije tak super inovativan i originalan.
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na