Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2008., 17:15   #1
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Kupovina kvalitetnog (skupog) CRT TV.a - isplati li se?

Treba mi TV za program, dvd.e, divx.e i PS3. Budžet je ograničen, 4-5t kn max. Koliko sam skužio kvalitetni LCD tih novaca je teško naći pa si razmišljam kupiti ovaj CRT: Philips 32PW9551
Našao sam ga u jednoj trgovini za 3600kn, keš. Očekivao sam da će cijena više pasti s obzirom da se više ne proizvode (prodaju) ali eto, cijena je takva kakva je.
Philips ima HDMI utor te sam na netu čitao da su spajali xbox360 na njega i da je slika bila odlična, zanima me da li bi i spajanje PS3 na njega dalo iste (zadovoljavajuće) rezultate. Isto tako u jednom testu sam pročitao da može prikazati full HD sliku samo nisam skužio na koji način to radi i da li je to "to" ili se ipak nekom LCD.u ne može ni približiti..

Dakle, isplati li mi se uzeti taj TV ili se bolje protegnuti još malo pa uzeti neki 32" LCD (te koji predlažete) te da li se na ovom TV.u može zadovoljavajuće iskoristiti potencijal PS3 konzole??

inače, plazmu ili LCD mislim kupovati za koju godinu i to po mogućnosti 1080i rezolucije...

P.S. TV se gleda sa nekih 2m

Hvala svima na svjetima!
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 18:01   #2
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Ako imas prostora za njega, svakako ga se isplati uzeti! Koristim ga vec nekih 1,5g i prezadovoljan sam. Nudi razne opcije za spajanje, odlicna slika na bilo kojem izvoru (tv,dvd,...), radi testiranja HD-a sam mu pustio nekoliko filmova u 720p rezoluciji i dobivena je kristalno cista slika.
3600kn nije puno, jer ni za duplo vise love neces imat LCD koji moze dati takvu kvalitetu slike.
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2008., 18:16   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nadam se da si vidio ovu raspravu, http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=345768 , bogami ga je lik nahvalio, a ima i par sshotova. Sto rec, odlicno izgleda.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 18:23   #4
Srakar
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Vžd / Banfica
Postovi: 32
isplati se jer nema teorije da kupiš plasmu ili lcd s takvom slikom ni za približno tolko para, kak je neko na njuzima napisao jedina mu je mana kaj ga nabreš objesit na zid
Srakar je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 21:52   #5
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
uh, zapeo sam za taj TV još prije pa se ohladio kad ga nisam mogo pronaći, sad opet ne znam. S prostorom mi je malo frka..

koja bi mu bila LCD alternativa (da probam cjenovno usporediti te izvagati isplativost ulaganja u CRT tehnologiju...)

hvala!
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 23:04   #6
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
@rak21

Daj reci gdje si ga našao po toj cijeni ?
Merkam ga ja već duže vrijeme ali tamo gdje ga još ima je cijena od 4400kn pa sve do 5100kn.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 00:04   #7
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
ti si već druga osoba koja me to pita

nažalost, ne mogu ti reći pošto se radi o zadnjem primjerku u trgovini koji čeka...mene

ako se što promijeni napisati ću ovdje pa se potrgajte za zanji primjerak

ako netko ima neki dobar lcd za preporučiti, da nije preskup ali da ipak daje pristojnu sliku bio bih zahvalan na preporukama...
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 00:18   #8
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nadam se da si vidio ovu raspravu, http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=345768 , bogami ga je lik nahvalio, a ima i par sshotova. Sto rec, odlicno izgleda.

Tv ili slika?

a koliko hvale - ćini se idealan tv


@rak2
možda ti bude interesantno - klik
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 00:24   #9
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
nažalost, ne mogu ti reći pošto se radi o zadnjem primjerku u trgovini koji čeka...mene
pico ak je to u Slatini, sutra pronjuškam...

A čuj, što se lcd-a tiče ako ćeš gledati većinom tv sa analognim signalom i divx-e to baš neće dobro izgledat na bilo kojem lcd-u.
Ni jedan lcd nemože dat kako ti reče pristojnu sliku jer je prevelika razlika između rezolucije u kojoj signal dolazi i rezolucije u kojoj se gleda.

Meni je u trgovini tv lcd sa rezom 800x600 imo na oko bolju sliku nego jedan do njega, neki HD redy
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 00:27   #10
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
uopće nema usporedbe ovaj CRT sa bilo kojim LCD-om ispod 1000€

nemoj si dopustiti da te netko nagovori na jeftinjak LCD, čupat ćeš si kosu s glave poslje...
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2008., 18:00   #11
Srakar
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Vžd / Banfica
Postovi: 32
Frigo Varaždin (042) 212 710 prije par dana je bio jos jedan unutra
cijena 4000 kn -10% za keš
Srakar je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 18:25   #12
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Srakar Pregled postova
Frigo Varaždin (042) 212 710 prije par dana je bio jos jedan unutra
cijena 4000 kn -10% za keš
Sad si kolegi vjerojatno jako ubrzao odluku.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 19:22   #13
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Da nije on, onda bi mu ja ubrzao odluku ...nema tu sta puno razmisljat, ako ga ima gdje staviti, onda nek ga uzme.
Provjerite i u "Frigu" u KC, tamo sam ja kupio svoj.
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 13:21   #14
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Bilo ih je u Technomaxu, ali izgleda da ih više nema!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 04:19   #15
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Evo u susjedstvu kod mene se prodaje 32PW955.

http://www.avforums.com/forums/crt-t...12-review.html

E sad on meni prodaje neke izjave o rezi ekrana i tome slično... Kao full HD itd...

Citiraj:
TV nije "samo" 768x576 jer sam ga osobno "testirao" (1080i test patern) i brojao bijele linije!
Sama "Pixel+" tehnologija udvostručava broj linija na 833 linije kad se gleda analogni TV.
Slika se prima analogno > digitalizira > interpolira se svaka druga linija i onda se ponovo "iscrtava" frekvencijom od 100Hz.
Spojen na komp preko DVI>HDMI adaptera (komp ga prepozna kao 1920x1080 Flat Panel) i "brojanjem" linija osobno sam nabroio cca. 1000 linija! (Onih 80 nisam uspio, oči su mi otpale
Osim toga kod CRT-a se ne može govoriti o "rezoluciji" u smislu 1:1 (pixel na pixel) jer ona ovisi o rasteru ekrana ali i o načinu i brzini iscrtavanja (interlaced 100Hz).
Ne vjerujte svemu što se piše po forumima...ovo su moje spoznaje iz osobnog iskustva.
Citiraj:
U servisnom meniju nisam našao ništa o broju radnih sati
Jel serki malo ili ove su ovo izjave temeljene na nečem dokazanom ?

Koliko ja znam taj crt tv može primit HD rezoluciju jer je HD prepared ali nema šanse da ima toliko linija kad je prepared, da ih ima bio bi HD Redy - jel tak ?
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 10:17   #16
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Zar nije jednostvnije da odes susjedu i zamolis da ti pusti HD pa da si lijepo sam procjenis kvalitetu prikaza...?.
Tako je, taj TV nema Full HD rezu, no moze primati HD signal, pogledao sam dosta HD filmova i DVD-a na njemu, slika je bila odlicna, no nakon sto sam ga prodao kupio sam Plazmu Panasonic 42x10 s kojom sam jos zadovoljniji
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 12:28   #17
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Kaj će ti nešto što valjda nema više garancije, ne proizvode se više. Pogotovo uz ove cijene plazmi i lcd-a.

X10 je ko avion za potrebe 90% populacije!

- Kaj se tiče ovog TV-a i rezolucije. Neznam za ovaj model, ali ne vidim zakaj bi nekog čudile astronomske rezolucije na CRT-u kad je LCD taj koji "nas je unazadio" po tom pitanju kad je došao.
  Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 13:19   #18
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Šta fali nekoj Panny plazmi tipa PV80 ili nasljednik X10?
dobiješ 42" za ~4500kn... slika fenomenalna.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 14:39   #19
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
9551 nije Full HD nego HDready i stog aide do 720p, mozes vrtiti 1080p ali nece biti nikakvog puboljsanja sliek u odnosu na 720p jer jednostanvo nema toliku rezoluciju da ju prikaze. TV je vrhunski ali definitnvo nije FullHD.

Uspredba sa Panasonic plazmom P42X(ili C)10Y je na stani Philipsa kao gledas klasicni TV programa ali to je i razumljivo jer 10" vise na strani Panasonica znaci puno vece "kockice" na ekranu . Panasonic pak ima i DVB-T i vise HDMi ulaza ali sve u biti zavisi od toga sta mislis gledati na TVu. Jer ako gledas vecinom nas jadni klasicni Tv program koj nije HDready a kamo li FullHD onda ti je Philips CRT bolji izbor (i jeftiniji jer polovni bi sad morali biti ispod 2000 kn) posto je slika i dalje cistija/jasnija na CRTu u odnosu na ove Panasonice jeftine plazme premda se sad vec taj panasonic X/C10 se moze naci ispod 4000kn.

Premda gledajuci kad je nastao topic brijem da se starter ovog topica odavno odlucio .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 14:42   #20
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
@Lewis, za naš TV program najbolji je 72 cm 4:3 Sony Trinitron
Šta se tiče ovog Philipsa - nevidim svrhu kraj današnjih odličnih plazmi.
E, da 42" je 42"
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 14:46   #21
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Kazem iz iskustva gledam sliku na OBA i ovaj CRT i dalje ima bolju sliku za nas program ali sto jest jest 42 je 42 ali opet 46" je taman tako da nebi ja nijedan da sad uzimam .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 15:12   #22
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
@Lewis, za naš TV program najbolji je 72 cm 4:3 Sony Trinitron
Šta se tiče ovog Philipsa - nevidim svrhu kraj današnjih odličnih plazmi.
E, da 42" je 42"
Tema je stara 2 godine inače. Dosta se toga promjenilo od tad do sad po pitanju kvalitete slike na LCD/plazmi, a cijenama pogotovo, no to i već sam znaš. Zato niti nema nekog smisla uspoređivati to s tim vremenom kada je on to kupovao.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 16:04   #23
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Neke stvari se i nisu promjenile barem kad se radi o lcd-ima. Naime doma zaigram ps3 na novom lcd tv-u i na 72 crt philipsovoj kanti i komotno mogu reći da velika većina ps3 igara izgleda bolje na katodnoj cijevi i na sd rezoluciji nego na lcd tv-u i 720p rezi. Razlog vrijednosti kontrasta na crt telki su nedostižan san za lcd tv dan danas
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 19:01   #24
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Mogo sam si mislit da ćete se odmah tući po pitanju CRT/LCD/PLAZMA...

Nema fajta ! Zanima me kvalitet slike recimo DVB-T na tom crt tv-u i na recimo LG Plazmi 82cm po 3000kn.
Taj tv gašenjem analogije mora primat sliku sa DVB-T tunera i kakva će ona biti spram DVB-T tunera u nekoj plazmi, najjeftinijoj ?

Ima li smisla takav tv spajat preko hdmi na komp za igranje igrica ili gledanje filmova kraj ovog crt-a iz siga ?

Ako gledanje DVB-T dođe na isti qlinac kao sa nekom plazmom onda ga nebi u dnevni boravak ali kao drugi "monitor" za komp zvuči zanimljiva ideja....
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 21:31   #25
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Treba mi TV za program, dvd.e, divx.e i PS3. Budžet je ograničen, 4-5t kn max. Koliko sam skužio kvalitetni LCD tih novaca je teško naći pa si razmišljam kupiti ovaj CRT: Philips 32PW9551
Našao sam ga u jednoj trgovini za 3600kn, keš. Očekivao sam da će cijena više pasti s obzirom da se više ne proizvode (prodaju) ali eto, cijena je takva kakva je.
Philips ima HDMI utor te sam na netu čitao da su spajali xbox360 na njega i da je slika bila odlična, zanima me da li bi i spajanje PS3 na njega dalo iste (zadovoljavajuće) rezultate. Isto tako u jednom testu sam pročitao da može prikazati full HD sliku samo nisam skužio na koji način to radi i da li je to "to" ili se ipak nekom LCD.u ne može ni približiti..

Dakle, isplati li mi se uzeti taj TV ili se bolje protegnuti još malo pa uzeti neki 32" LCD (te koji predlažete) te da li se na ovom TV.u može zadovoljavajuće iskoristiti potencijal PS3 konzole??

inače, plazmu ili LCD mislim kupovati za koju godinu i to po mogućnosti 1080i rezolucije...

P.S. TV se gleda sa nekih 2m

Hvala svima na svjetima!
prošle su 2 godina - baš me zanima jel autor još ima taj TV i jel mu žao što nije sačekao pa kupio HD ready ili full HD plazmu...
a što tek gleda na taj HDMI ulaz???
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 03:00   #26
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
A čitajući komentare sa par hd foruma 720p na tom tv-u nije ništa lošiji nego na nekoj plazmi hd redy,
čak naprotiv.., kažu da su boje prirodnije, "bolje".

Također mi je par ljudi reklo da kod ovog televizora hd prepared znači da on hd sliku ne prikazuje na isti način
kako se prikazuje analogija/digitalija određenim brojem linija za crt televizor nego da je u njega točka puno manja
te da tv može prikazat puni 720p ili 1080i... e koliko je to sad istina...

Našao sam također na netu par HD CTR televizora, u usa ih je bilo dosta no €u je to preskočila izgleda..
Ako recimo sam crt ekran tog televizora ima neke odlike crt monitora sa unaprijed definiranim modovima rada, slika i može biti bolja nego na nekoj jeftinjari od lcd televizora.

9551 Pdf Eto pdf specifikacija...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 08:40   #27
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nekak mi se to čini kao PRBS što se tiče HD reprodukcije.

Al neovisno o tome, kupovina wide CRT-a za gledanje tv programa je pušiona. Zašto? Jer naše televizije još uvijek emitiraju u 4:3 formatu. Tako da dolazi do klasičnog širenja slike koja isto loše izgleda i na crt-u, plazmi i na lcd-u. Tv program najbolje izgleda na klasičnom crt televizoru. Ak je nužda uzet wide, onda mislim da je neka pani plazma way to go.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 13:39   #28
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
[QUOTE=stuc;1560852]A čitajući komentare sa par hd foruma 720p na tom tv-u nije ništa lošiji nego na nekoj plazmi hd redy,
čak naprotiv.., kažu da su boje prirodnije, "bolje".

Također mi je par ljudi reklo da kod ovog televizora hd prepared znači da on hd sliku ne prikazuje na isti način
kako se prikazuje analogija/digitalija određenim brojem linija za crt televizor nego da je u njega točka puno manja
te da tv može prikazat puni 720p ili 1080i... e koliko je to sad istina...


Ako recimo sam crt ekran tog televizora ima neke odlike crt monitora sa unaprijed definiranim modovima rada, slika i može biti bolja nego na nekoj jeftinjari od lcd televizora.

[QUOTE]
hm, zašto su onda CRTi odbačeni ako je tehnologija za prikaz slike ista ili čak bolje od nekih LCD/plazma modela??
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 13:50   #29
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
hm, zašto su onda CRTi odbačeni ako je tehnologija za prikaz slike ista ili čak bolje od nekih LCD/plazma modela??
Pa jedan od razloga je ZARADA, proizvodjacima se nikako ne isplati da kupis TV i onda ti radi 15 godina bez problema i tek onda kupujes novi . Njima bi pasalao da svake godine kupis novi ali to bas nesmiju napravit pa onda eto racunaju da ces svakih 5 kupit novi .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 16:48   #30
electric_dreams
Premium
 
electric_dreams's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 46
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
hm, zašto su onda CRTi odbačeni ako je tehnologija za prikaz slike ista ili čak bolje od nekih LCD/plazma modela??
Zato sto ih industrija može jeftinije proizvest, a prodat za veće novce:::marketinški ih je lakše plasirat jer su estetski prihvatljiviji, i praktičniji u smislu smještaja, transporta + moguće je proizvest ekrane dimenzija, koje bi u slučaju crt-a bile, ako ne iz nekih drugih, onda iz praktičnih razloga smještaja i transporta neprihvatljive prosječnom konzumentu. KValiteta slike je tu na zadnjem mjestu.

Generalno govoreći, SD slika jednostavno zgleda bolje na CRT-u.....(zasad).
electric_dreams je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na