Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2015., 15:34   #1
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Frekvencijski raspon subwoofera

Kupio bih kućno kino LG HT202, samo mi je nešto sumnjivo u specifikacijama - frekvencijski opseg subwoofera mi je ok (65-1600HZ), ali pod cd/dvd vidim da audio ima raspon 160Hz do 18kHz. Da li to znači da subwofer reproducira samo od 160Hz naviše? Mislim da mi to ne odgovara jer sam bass freak. Oću pitat jel je to "ok" bas? Hvala!


Zadnje izmijenjeno od: elzel. 19.06.2015. u 16:11.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 16:34   #2
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Kupio bih kućno kino LG HT202
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Mislim da mi to ne odgovara jer sam bass freak
Svatko tko voli bas ne kupuje Lg kućno kino

Ali kad si vec pitao, jednostavno sub je deklariran na raspon 60-1500hz, a sateliti 160hz-20khz i tako ti to kućno kino na papiru ima raspon 65hz-20Khz.


Ali taj bas koji je deklariran sa 50W rms-a i ukupne tezine (zvučnik+kutija) 2,8 kg je onak, u najmanju ruku smiješan, da ne kazem tužan
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 19.06.2015. u 16:58.
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2015., 17:34   #3
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
frekvencijski opseg subwoofera mi je ok (65-1600HZ), ali pod cd/dvd vidim da audio ima raspon 160Hz do 18kHz. Da li to znači da subwofer reproducira samo od 160Hz naviše?
Da , to bi bio nekakav logični zaključak
...iako nema baš smisla osim ako CD/ stereo ne ide u nekom direkt modu / zaobilazi DSP. Čudno.

Jesi što šnjufao po netu / jel se tko žali na nedostatak tih "par" oktava?

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Svatko tko voli bas ne kupuje Lg kućno kino
A što takvi kupuju?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 18:13   #4
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Da , to bi bio nekakav logični zaključak
...iako nema baš smisla osim ako CD/ stereo ne ide u nekom direkt modu / zaobilazi DSP. Čudno.

Jesi što šnjufao po netu / jel se tko žali na nedostatak tih "par" oktava?



A što takvi kupuju?
Pa da, mislim to je u najmanju ruku čudno... na netu nisam niš uspel nać pametno makar sam prošnjofao, mora bit da su se stričeki kaj su pisali malo zabunili.

@srale7 - imam zvučnike od sonyjevog kućnog kina, subwoofer je ipak malo ozbiljniji od ovog LG-jevog, pa mislim da bude ok pral i sa LG recieverčekom, samo da on u njega pusti od tih 65Hz i meni dosta jer sam u stanu u zgradi pa nesmem odfrljit radi susjeda (u autu imam 12" sub pa se u njemu izludiram ).
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 18:26   #5
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova

A što takvi kupuju?
Mislim da tebi ne trebam objašnjavat sta takvi kupuju
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 18:49   #6
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova

A što takvi kupuju?
Evo vako.

Komad od 50+ kg
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 19:40   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma to je fancy amaterizam... ovo je prava stvar
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 19:51   #8
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Jos si mislim dali da to ja napravim, upravo ovo sto je sys ali kažem si ne i 5min poslje evo posta i linka ma nije amaterizam, nego se tako cini nakon sto se B&W prostituirao okolo po svuda i sad je praktički mainstream jedne grane HiFe. Daleko od toga da DB1 ne gazi, iako ga nikad čuo.

PS. meni je osobno mnogo bitnije da se dobra oprema uopće može razmahat kako spada, mislim na gledanje i slušanje bez da netko sere sastrane, za ovakvo đubre moraš imat odvojen prostor, kuću. Radije bi loš sub i prostor u kojem ga mogu rastegnut nego dobar sub i susjede iznad i ispod sebe te ljevo i desno.

Zadnje izmijenjeno od: sodom. 19.06.2015. u 19:59.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 20:05   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
amaterizam, prostitucija... nazovi to kako hoćeš, ali kada maltene vrh bowersa, koji je poznat po svojim diskontnim cijenama u koju ulazi i sama značka, od 1kw košta 32k kn, onda je sve jasno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 20:17   #10
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Ne bi baš tako generalizirao, ali dobro. ja koristim PV1 koji je vrlo "kontroverzan" sub ako ćeš tako i za muziku se uklapa bolje od večine što sam ja slušao, samo želim reći da postoji i višedimenzionalnost primjene koju treba isto uzeti u obzir, barem ja to radim. Ne možeš otpisat proizvod na temelju izgleda/šturih karakteristika/mase itd. (bar ne ovog ranga) i slično ako ga nisi poslušao, i onda reči "meni ne valja" Ubiti ti bi to trebao dobro znati/znaš al pretpostavljam da te prca to da B&W želi postati Apple HiFi.a, ne znači da ne valja/ opravdava cijenu. Sve je stvar perspektive.
sodom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2015., 21:36   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma no disrispekt, daleko od toga, ono ti imaš pv1, ja imam logitech z5500 woofer tako da toliko o tome... niti ću reć da to nije dobar woofer, niti ću reć da ne vrijedi tih para... štoviše reći ću da košta 70k kn onda bi "opravdao" svoje specifikacije ako me shvaćaš šta mislim
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 10:20   #12
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Pa da, mislim to je u najmanju ruku čudno... na netu nisam niš uspel nać pametno makar sam prošnjofao, mora bit da su se stričeki kaj su pisali malo zabunili.
Najvjerovatnije se zaista radi o grešci jer zaista nema smisla.

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Mislim da tebi ne trebam objašnjavat sta takvi kupuju
Ne znam kako stoje stvari s all-in-one kučnim kinima ali sam poprilično siguran da baš i nema nečeg toga što odskače jer proizvođači nisu humanitarne organizacije. Drugim riječima , pretpostavljam da bi čovjek dobio cca 3 kile wufera što god kupio da kupio. Ti ne ?


Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Evo vako.

Komad od 50+ kg
Koliko komada ?

Ima neka određena kilaža opreme koju čovjek mora imat da bi bio 'bass freak'?
Ili je to puko posjedovanje određenog brenda....ili još gluplje - količina potrošenog papira?
Zanima me.


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ovo je prava stvar
Fancy amaterizam


Citiraj:
Autor sodom Pregled postova

PS. meni je osobno mnogo bitnije da se dobra oprema uopće može razmahat kako spada, mislim na gledanje i slušanje bez da netko sere sastrane, za ovakvo đubre moraš imat odvojen prostor, kuću. Radije bi loš sub i prostor u kojem ga mogu rastegnut nego dobar sub i susjede iznad i ispod sebe te ljevo i desno.
Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš , nego 7 dana u bijedi.

Najbolje kad imaš poštenu opremu i prostor.
Nego ,voliš glasno pa ti netko kenjka?

Ja opčenito nisam neki obožavatelj glasnog za glazbu ni za filmove.
Pogotovo ne volim kad ga pretjeruju s LFE u filmovima jer mi napumpa glavu....a ima par scena u filmovima od kojih mi dođe nekakva mučnina u glavi...stvarno mi nije jasno kako to može ikome bit ugodno na duže staze i kako to može bit normalno "onim" bas frikovima...



btw, jel itko prati ono što B&W radi za festivale / DJe . Onaj "sound system" kastom bilt array ? Boiler room , Primavera. Yebeno.
Impresionira skoro kao s ono što Danley Sound Labs radi s hornama po stadionima i partijima. Knife party :P
Toliki prostor. Toliko ljudi. I opet referentno.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 10:35   #13
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Haha, ja sam se očito krivo izrazio da sam bass freak, vidim da tu ima bass freakova, a onda ja to nisam . Slažem se s Imagineom - kod gledanja filmova mi je Sony SS-WS2 čist ok, jer ako ga odfrljim onda mi se jako tresu vrata i prozori (drvena stolarija) i ostale stvari, a onda to ruži i kod gledanja filmova smeta, pogotovo akcija ili sf di ima puno takvih zvučnih efekata. Za neki ozbiljniji bas treba imati i adekvatan shakefree prostor
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 12:54   #14
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
ili kupis 2 kvadrata iverice i pilu u ruke

Moj favorit je TQWT subwoofer, no ja sam cudna biljka
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 14:15   #15
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Nego ,voliš glasno pa ti netko kenjka?
Sječaš se kad si pisao o Hulku koji puca iz topa, i ja volim da se takve scene adekvatno dočaravaju, a to nikako nemre biti uz umjerenu glasnoču. Nije da imam doma techno party svaki dan ali kad gledam filmove znao sam primiti pritužbe od - "sastrane".

I onda mi je bed svaki puta kad krenem nešto gledat i uvjek su mi drugi napameti, i onda reguliram db i tako to. Da ne pričam kako navečer slušam na slušalice. Nije to tolko ni do glasnoče kolko se te low frekvencije po zgradi šire.

Zato velim, radije bi od ičega neki izolirani/dedicirani/udaljeni prostor di se mogu iživit nego neku tamo ultra opremu

PS. kak to misliš da nisi "obožavatelj glasnog" za filmove. Ili imamo različite definicije glasnog ili ti nemaš u dnevnom boravku dvoznamenkasti broj LFE drivera...s obzirom da znam da je ovo drugo točno mora da je ovo prvo u pitanju
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 15:40   #16
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Da, ak si u stanu u zgradi, nema onda uživanja u zvuku, sluške su i meni primarne, pogotovo navečer. Zato sam i prodao samostojeće sa 4x8" wooferima, jer su jednostavno bili neiskorišteni, a da su prali, prali su. Otišo sam u podrum po nešto dok su bili upaljeni, čuo sam dolje samo brujanje basa i to prilično, susjedi su valjda ludjeli.
elzel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na