Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2012., 08:45   #1111
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Je ekšli ko u zg probao voziti kak se spada? Stati pjesacima na zebru, u nepregledim ulicama prilagodit brzinu uvjetima na cesti itd...

E pa s obzirom da dolazim iz male sredine di je normalno pustat pjesake preko ceste to radim i u zg i naravno nema teoretske sanse da bilo koje zaustavljanje ispred zebre ne prodje bez veoma glasnog zazivanja moje bliže i dalje rodbine od strane nekog krkana u autu iza mene. O pokusavanju sviranja raznih simfonija na trubi automobila ne pricam. Naravno sto skuplji auto u pravilu sve ovo je jos i jace izrazeno. U zg toliko mali broj ljudi postuje prometne propise da je to strasno. A dok kiša padne ili pola milimetra snjega, coece kaos. Ko da nikad niko vozil nije...

Ak MUP-u treba para, nek sjednu na raskrizje savska/vukovarska tolko prolazaka kroz crveno mogu u jedom danu naplatit da je to strasno.

Evo bas jucer idem u kino i neki krkan mi uzima prednost dok sam pokusal skrenuti u podzemnu garazu kaptol centra - fino prica na mobite, paralelno za volanom puši i naravno za kraj vozi u nedozvoljenom smjeru (bmw x5). Naravno nemojmo zaboravit neverbalnu komunikaciju kojom mi je sigurno htio dat do znanja kako me voli i koliko sam divna osoba.

@ D1viry +1
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 08:58   #1112
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Znaš kak onaj jedan lik na jednoj stranici, kad nešto komentira uvijek napiše: Sve rvati katolici ccccccccc............
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2012., 15:17   #1113
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Je ekšli ko u zg probao voziti kak se spada? Stati pjesacima na zebru, u nepregledim ulicama prilagodit brzinu uvjetima na cesti itd...

E pa s obzirom da dolazim iz male sredine di je normalno pustat pjesake preko ceste to radim i u zg i naravno nema teoretske sanse da bilo koje zaustavljanje ispred zebre ne prodje bez veoma glasnog zazivanja moje bliže i dalje rodbine od strane nekog krkana u autu iza mene. O pokusavanju sviranja raznih simfonija na trubi automobila ne pricam. Naravno sto skuplji auto u pravilu sve ovo je jos i jace izrazeno. U zg toliko mali broj ljudi postuje prometne propise da je to strasno. A dok kiša padne ili pola milimetra snjega, coece kaos. Ko da nikad niko vozil nije...

Ak MUP-u treba para, nek sjednu na raskrizje savska/vukovarska tolko prolazaka kroz crveno mogu u jedom danu naplatit da je to strasno.

Evo bas jucer idem u kino i neki krkan mi uzima prednost dok sam pokusal skrenuti u podzemnu garazu kaptol centra - fino prica na mobite, paralelno za volanom puši i naravno za kraj vozi u nedozvoljenom smjeru (bmw x5). Naravno nemojmo zaboravit neverbalnu komunikaciju kojom mi je sigurno htio dat do znanja kako me voli i koliko sam divna osoba.

@ D1viry +1
Ne znam kak kod tebe, al ja po Zagrebu uredno stajem pješacima na zebri i nemam iskustva s komentarima od vozača iza sebe. Da ima krkana, ima. Uredno radim razmak kad vidim krapinske ili sisačke tablice. Opekao se par puta pa pušem na hladno. Što ne znači da su domaći zlatni. Vozačima bmw-a je ručica žmigavca dodatna oprema za koju nisu imali para. Da bi murija mogla opravdano namlatit pare, bi, i što je najbolje, masa ljudi bi to pozdravila. Prolasci kroz crveno na savska/vukovarska, vožnja po tramvajskoj pruzi, ne puštanje pješaka na zebri. ne davanje žmigavca pri izlasku iz kružnog toka... Jučer se vozim po Voćarskoj, i rotor na križanju s Grškovićevom i Bijeničkom. Dvoja kola murije iz rotora izlaze na Bijeničku i nijedan žmigavca nije dao. Uzor, nema šta.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 15:30   #1114
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Jučer se vozim po Voćarskoj, i rotor na križanju s Grškovićevom i Bijeničkom. Dvoja kola murije iz rotora izlaze na Bijeničku i nijedan žmigavca nije dao. Uzor, nema šta.
Bolje da ni ne daju, jer mi se već jako puno puta dogodilo da stara škola na rotorima daje žmigavce kako su se prije davali i dovede obojicu u nelijepu situaciju. Ili uđu sa žmigavcem pa ne izađu na prvi izlaz.
Na rotorima sa više traka obavezno ali na malim sa jednom bolje ne, eto, takvo iskustvo imam.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 15:43   #1115
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Uredno radim razmak kad vidim krapinske ili sisačke tablice.


sta je najbolje, ja bjezim od SK isto kad se vozam u i iz Zagreba. jer sta jest, vecina SK vlasnika ne zna voziti. ne u smislu da ne znaju dati zmigavac ili okrenuti volan ili prebaciti brzinu, jednostavno po ZGu je meni prirodnije nego kada se vozim po SK. uvijek pozalim kada udem u Sisak jer gubim zivce i samo pizdim.........

inace, u Sisku je isto tako lose sresti KT tablice, ja bjezim od njih. valjda dva od pojma nemam koliko vozaca nisi primjetio na cesti, svi ostali su ili iritantni ili su se skoro zaletili u tebe/nekoga pokraj tebe.


dok sto se tice zebri, istina je sto covjek kaze. to sto ti fanATIk stajes i ocito si purger je ono, iznimka. mislim, i ja kada sam u Zagrebu samo picim, jedino ako je netko bas zakoracio na zebru, onda stajem. ali u Sisku to bas i nikako nije preporucljivo, jer murjaka na svakom raskrscu, na cesti, fuj. pa kocis svakih 50 metara koliko su gradski debili odredili postavit zebre u mom prekrasnom gradu........

cisto da se razmemo, nemam ja nista protiv pjesaka. no imam protiv zebre, pa prva druga pa zebre, pa prva pa druga pa si na sporednoj, pa prva pa zebra, pa prva druga pa zebra....... Sisak je takav cijeli centar. a ono sranje s cim mazu zebru bijele boje bi im nabio u usta, doslovce led kada padne kisa ili snijeg, strasno nesto.
dok u Zagrebu barem imate semafore, pa ili ces ti proci ili onaj pod 90°. i imate vecu guzvu i ko' zna koliko vise vozila od Siska, ali lakse je (barem meni) voziti po Zagrebu nego po Sisku.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 15:49   #1116
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Je ekšli ko u zg probao voziti kak se spada? Stati pjesacima na zebru, u nepregledim ulicama prilagodit brzinu uvjetima na cesti itd...

E pa s obzirom da dolazim iz male sredine di je normalno pustat pjesake preko ceste to radim i u zg i naravno nema teoretske sanse da bilo koje zaustavljanje ispred zebre ne prodje bez veoma glasnog zazivanja moje bliže i dalje rodbine od strane nekog krkana u autu iza mene. O pokusavanju sviranja raznih simfonija na trubi automobila ne pricam. Naravno sto skuplji auto u pravilu sve ovo je jos i jace izrazeno. U zg toliko mali broj ljudi postuje prometne propise da je to strasno. A dok kiša padne ili pola milimetra snjega, coece kaos. Ko da nikad niko vozil nije...

Ak MUP-u treba para, nek sjednu na raskrizje savska/vukovarska tolko prolazaka kroz crveno mogu u jedom danu naplatit da je to strasno.

Evo bas jucer idem u kino i neki krkan mi uzima prednost dok sam pokusal skrenuti u podzemnu garazu kaptol centra - fino prica na mobite, paralelno za volanom puši i naravno za kraj vozi u nedozvoljenom smjeru (bmw x5). Naravno nemojmo zaboravit neverbalnu komunikaciju kojom mi je sigurno htio dat do znanja kako me voli i koliko sam divna osoba.

@ D1viry +1

Mislim, ima i u Koprivnici par luđaka koji bi fakat trebali ponovno u autoškolu

ali ovo za Zagreb, istina

ali, s obzirom da mi je ono svakodnevnica (student sam), spomenul bi još i križanje Savska - Selska - Jadranski most

kolko ih tam prođe kroz crveno kad ide iz selske za novi zagreb, čoviječe, jednom me tip skoro pokupio (prek crvenog je prelazio) i onda je još izašao van iz auta i počeo se derat na mene i baš kao što si i ti rekao, počeo spominjat bližu i dalju rodbinu
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 17:20   #1117
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Uffff još i stimulaciju da dobijaju,pa da počnu iz grmlja na cestu i zebru iskakati...haaa jesam te!
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 17:35   #1118
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Bolje da ni ne daju, jer mi se već jako puno puta dogodilo da stara škola na rotorima daje žmigavce kako su se prije davali i dovede obojicu u nelijepu situaciju. Ili uđu sa žmigavcem pa ne izađu na prvi izlaz.
Na rotorima sa više traka obavezno ali na malim sa jednom bolje ne, eto, takvo iskustvo imam.
Pa žmigavac se i danas na rotoru daje kak se i prije davao. Neposredno prije izlaza daješ žmigu. I ne znam zakaj bi ulazili u rotor sa žmigavcem? Možda misliš na onaj stari zakon da dok se voziš u rotoru imaš upaljen lijevi žmigavac, a prije izlaska daješ desni. Tog više nema.
A na rotoru na Domjanićevoj mi je muž od ženine sestre, Švicarac inače, traume dobio. Došao čovjek kod mene doma i pita me jesmo mi normalni? Ekipa koja piči Petrovom iz smjera zapada u smjeru istoka, u 99,9 % slučajeva ne daje žmigavac pri izlasku. A on jadan išao iz Domjanićeve desno u Petrovu. I čovjek uredno krene pa stane, krene pa stane. Ovi kaj iz rotora idu u istom smjeru, nijedan ne daje žmigu. Aj ti daj gas i skreni desno u Petrovu pošto ovi u rotoru ne daju žmigu (po pravilu bi mogao) pa nek te krkan zvekne pa ti dokazuj da nije žmigu upalio.
Ma na tu seljačiju sam se navikao, al najviše me iritiraju vozači po pruzi. I onda kad dođe do tramvaja, onda ti mahne da ga pustiš ispred sebe. Ni u ludilu.
Nekad si mislim da smo dno prometne kulture, al onda vidim video prometa u Vijetnamu i mislim si, dobro je.



__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 17:49   #1119
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Pa kaj treba uopće raspravljati o tome treba li davati žmigavac prilikom izlaska iz rotora? Eto nek dodju murjaci na bilo koji rotor i nek deru onoga koji ne daje ili daje krivo žmigavac...po meni,opasnija je ta radnja od vožnje 60kmh tamo di je ogranicenje 50...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 17:58   #1120
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
definitivno se slažem... kultura žmigavca kod nas ima poseban status u bmk ladici.

čovječe ko da netko od tebe traži da šarafcigerom drljaš po kamenolomu.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2012., 18:07   #1121
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
I oni rijetki koji ga daju, daju ga taman kada obavljaju radnju, a ne kako bi te unaprijed obavijestili što smjeraju
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 18:15   #1122
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Da,isto kao stisnem ti kočnicu,počinjem skretati i onda dam žmigavac...pa bejzbol palica ispod sjedala, povarene štange naprijed da te malo poguram,svašta...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 18:22   #1123
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Eto, upravo skoro ostao bez branika, fara i blatobrana. Sreća pa ne vjerujem žmigavcima. Stojim u sporednoj ulici i čekam da prođe auto, koji mi nailazi s lijeve strane. Vidim da pali desni žmigavac i usporava. Reko, skreće, idem ja. Kad ono mauna. Nastavlja dalje ravno i prestrojava se poslije raskršća. Ne znam šta bih rekao.
Pa je*emu, ja bih bio kriv jer sam "izletio" iz sporedne ulice.
Bolje da ne daju žmigavce, kad ih već ne znaju koristiti kako treba.
Moš ti pazit koliko hoćeš. Ali uvijek ima budala na cesti. Prije dvije godine me pokupila ženska u Osijeku, Radićeva/Gundulićeva, dok sam stojao na semaforu. Sreća pa sam blejao okolo, dok sam čekao zeleno, pa sam je vidio. Problem je bio što nisam imao kuda i poderala novi auto od staraca. Soma eura dok si rekao keks. Još htjela pobjeć, pa sam je zaganjao. Izašla je iz auta, a ja bio (šokiran) u autu i skužim da kreće dalje (ugasilo joj se preostalo rikverc svjetlo). Odmah sva 4 i po gasu i stignem pred nju u pol raskršća.
Nisam bio siguran dal da zovem muriju ili ne, jer nije bilo ozlijeđenih, ali sterao sam ju na parking i nazvao starog. Riješilo se to kaskom, a onda njenim osiguranjem (kaskom popravili pa čekali lovu od nje), ali nisam odmah išao doma. Kad mi je sjelo u glavu šta je sve moglo bit, otišao sam na pivcek i tek za 2 sata išao doma (da ne vozim pod ujecajem alkohola).
Poanta priče je da sam ja bio paranoičan na cesti još mjesec/dva, a ona nije ni bonus izgubila (radi u jadranskom pa si sredila).
Prešla je preko suprotnog smjera, trake za lijevo i udarila mene u traci za ravno/desno. Da ju nisam vidio, ubila bi me. Nikakva sankcija.
Zato popi**im na neke ljude. Bolje da je policija iza svakog kurtza i da sve kažnjavaju, ali i "tatine sinove". Ja bih mirnije vozio tada. Ovako stalno moram gledat gdje šta. Pa manje sam pazio devedesetih nego sada. Užas jedna.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 18:24   #1124
MORH
Premium
Moj komp
 
MORH's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: okolica crikvenice
Postovi: 101
A zasto bi onaj iza mene trebao znat kamo ja idem,to je moja stvar
__________________
pomalo
MORH je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 18:34   #1125
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Kad se vec nacela tema.
Meni je jednostavno nevjerovatno koji broj vozača smatra da ako naiđu na ovakav znak i skreću uljevo da ne moraju dati žmigavac....

http://www.auto-milotic.hr/images/is...spit/znak6.gif
__________________
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 18:39   #1126
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Neki dan gledam kako koći neki Suzuki (kao neki polu suv) i iza njega dolazi lokalni pekar. Budući da sam išao na posao i da baš moram proći tuda, a nisam ima šta radit osim hodat, gledam kako se približava. Pomislim, ovaj neće stat. I šta je bilo? Lomljava. Biser pekar ( uvijek ganja tog berlinga) gledao nešto dolje i pras.
Kao šlag na tortu, išao se svađat sa vozačem suzukija. Ono, je**te pa koji ti je?
Joj, kad bih počeo pisati šta sam sve doživio (znam da sam počeo, al prestat ću ), bila bi duha ova tema, a mislim da vas ima ovdje koji su i više toga doživili/izbjegli.

@franf
Ako ne mijenjaš smjer kretanja i ako se ne isključuješ sa glavne ceste, ne moraš davati žmigavac.
Ostali bi trebali znati da ideš dalje svojim putem. Ok, barem se prije nije moralo davati. Barem su mene tako učili .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 18:41   #1127
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Kad se vec nacela tema.
Meni je jednostavno nevjerovatno koji broj vozača smatra da ako naiđu na ovakav znak i skreću uljevo da ne moraju dati žmigavac....

http://www.auto-milotic.hr/images/is...spit/znak6.gif
Pa prije se nije trebao dati...

Isto kao ni žmigavac u kružnom (bilo je da mora bit upaljen dok si unutra a kad ideš van ga ugasiš).
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 18:46   #1128
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ostali bi trebali znati da ideš dalje svojim putem. Ok, barem se prije nije moralo davati. Barem su mene tako učili .
Tako su i mene učili, a to je stvarno self explanatory i logično kada malo razmisliš.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova

Isto kao ni žmigavac u kružnom (bilo je da mora bit upaljen dok si unutra a kad ideš van ga ugasiš).
E ovo me nisu (tako) učili. (doduše prije 6 godina).

Kad ulaziš ne daješ ništa, samo kada izlaziš, tj. prije samog izlaska dati desni žmigavac. Ne kažem da je to tako / točno, ali su mene tako učili. Meni osobno niti nema logike da dajem žmigavac kada ulazim u rotor, jer nije da ćeš negdje drugdje otići osim u njega (rotor). Eventualno na travu / trotoar.

Inače vidim "stara škola" ekipu koja ulazi s upaljenim lijevim i rade to ovako kako si ti rekao ili prebace na desni žmigavac kada izlaze van. Očito je da to doslovce varira od auto škole do auto škole i da nema nekog konkretnog pravila, tj. barem ga ja nisam negdje službeno vidio.

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 29.09.2012. u 18:52.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 18:57   #1129
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Mene izluđuje ekipa sa štopovima na semaforu, ravna cesta i jaši po kočnici + žmigavcu ako se sjeti. Po mogućnosti Audi/Mercedes/BMW sa rasvjetom za koncerte...

Žmigavci, puštanje pješaka, pruga, ubacivanje i sl. idiotarije su mi svakodnevica pa sma već navikao.
Još jedno mjesto gdje bi policija zaradila masne pare, praktički pred svojim vratima: križanje Heinzelova - Vukovarska, smjer jug. Koliko kretena prelazi raskrižje po traci za bus/taxi/hitne službe, pa to nisu istine. Takvoj ekipi se obično inatim i ne puštam ih, barme toliko mogu.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 19:20   #1130
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Mene izluđuje ekipa sa štopovima na semaforu, ravna cesta i jaši po kočnici + žmigavcu ako se sjeti. Po mogućnosti Audi/Mercedes/BMW sa rasvjetom za koncerte...
većinom je ta ekipa jerbo fura automatike pa im se ne da stiskat kočnicu, bacat u p/n pa onda prije kretanja opet kočnica i stavljati u d.

lakše im je ostati u d i držat kočnicu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 19:57   #1131
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
većinom je ta ekipa jerbo fura automatike pa im se ne da stiskat kočnicu, bacat u p/n pa onda prije kretanja opet kočnica i stavljati u d.

lakše im je ostati u d i držat kočnicu.
Meni je poluautomatik, ali ista prica... zato cucim na kocnici
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 21:42   #1132
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Pa prije se nije trebao dati...

Isto kao ni žmigavac u kružnom (bilo je da mora bit upaljen dok si unutra a kad ideš van ga ugasiš).
Nije bilo nikad. Čak štoviše, kružni tok nikad nije imao ikakav poseban trag u zakonima, to je obična cesta ukrug i nema posebnih pravila za to.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 07:05   #1133
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Mene su u auto školi '89-e učili da u kružnom imam upaljen lijevi a prije izlaska iz njega palim desni. Sad, jel to bilo u zakonu ili nije, nemam blage veze. Al što i drugi vele, može se vidjet ljudi po rotorima kak to rade.
Obična cesta u krug, istina. Al masa ljudi je uvjerena da su ulaskom u kružni tok automatski u prednosti u odnosu na ove koji ulaze u njega. Prošlo već dugo kak me skoro odvalila trebica gore na rotorčiću kod Arkada na Mirogoju. To je valjda jedini kružni tok na kojem neka trokuta (križanje s cestom s prednošću prolaza) pri ulasku u njega. Dakle, onaj koji je u njemu mora se vodit pravilom desne strane. I ja ulazim, a treba u kružnom toku sa zafirom jedva stala, skoro me skršila. I onda svađa i još joj lijepo pokažem da nema trokuta nigdje al ne. Tvrdoglavo, ja sam u kružnom toku, ja sam u prednosti. I kaj možeš, steraš je u tri krasne i doviđenja.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 07:27   #1134
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Mene su u auto školi '89-e učili da u kružnom imam upaljen lijevi a prije izlaska iz njega palim desni. Sad, jel to bilo u zakonu ili nije, nemam blage veze. Al što i drugi vele, može se vidjet ljudi po rotorima kak to rade.
Obična cesta u krug, istina. Al masa ljudi je uvjerena da su ulaskom u kružni tok automatski u prednosti u odnosu na ove koji ulaze u njega. Prošlo već dugo kak me skoro odvalila trebica gore na rotorčiću kod Arkada na Mirogoju. To je valjda jedini kružni tok na kojem neka trokuta (križanje s cestom s prednošću prolaza) pri ulasku u njega. Dakle, onaj koji je u njemu mora se vodit pravilom desne strane. I ja ulazim, a treba u kružnom toku sa zafirom jedva stala, skoro me skršila. I onda svađa i još joj lijepo pokažem da nema trokuta nigdje al ne. Tvrdoglavo, ja sam u kružnom toku, ja sam u prednosti. I kaj možeš, steraš je u tri krasne i doviđenja.
I na tom jedinom koji nema ti ideš silovat prednost.
Mogao si to nekom šleperu isfuravat.
Meni je instruktor vožnje govorio: " Puna su groblja onih što su bili u pravu".
Imam ja 10 metara od kuće stop znak koji nitko ne poštuje jer se drže pravila desne strane. Što bi trebao?
Jednom na tjedan imat saobraćajku da dokažem idiotima da sam u pravu? Jebate više bi mi auto bio kod limara nego doma.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 07:32   #1135
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
WTF? Ček, ti sad mene napadaš zato što sam u pravu? Mislim koji ti je? Da sam se opekao jednom, jesam, i sad kad sam na tom rotoru uvijek pripazim mada sam u prednosti. Pa moraš proživjet nešto jednom da bi pazio. Po tvojoj logici, morao bi stajat na svakom ćošku i pazit da ne bi neka budala napravila prekršaj. Pa više bi stajao nego vozio.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 07:38   #1136
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
WTF? Ček, ti sad mene napadaš zato što sam u pravu? Mislim koji ti je? Da sam se opekao jednom, jesam, i sad kad sam na tom rotoru uvijek pripazim mada sam u prednosti. Pa moraš proživjet nešto jednom da bi pazio. Po tvojoj logici, morao bi stajat na svakom ćošku i pazit da ne bi neka budala napravila prekršaj. Pa više bi stajao nego vozio.
A ko te napada?
Samo ti kažem.
Jesi vidio da je rotor drugačiji? Jesi.
Jesi vidio zafiru? Jesi.
Jel mogo bit šleper i tvoj auto pol metra uži? Je.
Iskreno iskusan vozač vidi kad netko nema namjeru stat da bi ispoštovao prednost.
A umjesto trebice je mogo bit baja s palicom.
Što se stajanja na svakom čošku tiče dođi da ti pokažem kako vozim na Pehlinu recimo.
Nema boga da ne stanem. A raskrižje svakih 50 metara.
Zadnjih 5 godina puno vozim (imam auto star 4 godine sa 170 000km).
Šerifa u prometu je sve više i više.
Ima u Crikvenici (koja je selo) stop gdje dolaziš na jednosmjernu cestu s dvije trake i pravom prednosti.
Vidim svako malo da se prođe kroz taj stop sa 60+.
A grad je na 40 ograničen. Skoro me penzić satro na tom raskrižju.
Nit mi se krpa auto svako malo, niti mi se ide u bolnicu.
Vozim na otvorenoj cesti ili autocesti.
U gradu palim radar, kakvi propisi.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 30.09.2012. u 07:48.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 08:05   #1137
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Gle, to je mali rotor i sumnjam čak da bi i šleper mogao uć u njega. Ma bi valjda, al jako polako. I šta da je bio baja s palicom? Da me je zveknuo, ista priča ko i s civilom. I policijska vozila su osigurana te bi mi platili štetu. I nemam ja šta gledat jel rotor drugačiji. Postoje znakovi koje poštuješ u prometu i to je to. Da nema toga, imali bi Vijetnam. Vozim se svaki dan po Zagrebu. Dakle promet s tisućama vozila, stotinama semafora, masom križanja itd. Da se vozim po tvom principu, morao bi krenut na posao dva sata ranije. Ak je zeleno na semaforu, prolazim, pa neću stajat i virit jel bi me neko mogao zveknut. Ak je stop, stajem. A ak neko prođe, jebga, shit happens. Budala je uvijek bilo i bit će. Možda je kod tebe u Crikvi situacija drugačija, baš zato što je mala sredina, praktički bez semafora i s dosta manjim prometom. Al u Zg to jednostavno drugačije funkcionira, čisto zbog gustoće prometa. Da svaka šuša prolazi kroz crveno i stop, mrtvih bi bilo na šlepere. Ajd proleti kroz crveno na križanju Vukovarske i Heinzelove, čeka te mljeveno meso. Zato sam i napisao da se klonim KR i SK tablica po gradu, čisto zato jer dolaze iz manjih sredina te nisu navikli vozit u gustom prometu. Čast iznimkama, naravno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 08:24   #1138
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Uporno krivo shvaćaš poantu mog posta.
Nije da gmižem po cesti (upravo suprotno).
Ovo gore što si ti opisao je situacija u prometu koju si mogao lako predvidjeti.
I u skladu s time stat. Sa bajom s palicom nebi sigurno raspravljao (nisam mislio na policajca).
Dakle, ušao si potpuno nepotrebno u konfrotaciju s glupačom i usrao si dan sebi i njoj.
Da ja tako vozim, ulazio bi u toku svog radnog dana u jedno pet do deset takvih konfrotacija i vjeruj mi tek onda nigdje nebi stigao.
Dakle, čisto da ti opišem, Crikva - Pula mi treba jedno 1:35. Koja minuta gore/dolje.
U tom pravcu znam ziher da će mi negdje oduzet prednost, vozit posred obadvije trake na Riječkoj obilaznici, i da će mi na ipsilonu, dio koji nema još duplu traku, neki idiot uletit u škare.
Najčešće drito ispred mene.
Prolaske u krivom smjeru po kružnom toku vidim barem jednom mjesečno (riječke Škurinje i ovaj novi kod Jadranova).
Trubljenja radi svega toga, skupa sa živcima, ostavim doma.
Davno sam prestao raspravljat s takvom ekipom.
To što panduri/autoškola/tkogod ne rade svoj posao ne mogu ja ispravljat.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 12:50   #1139
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
To što panduri/autoškola/tkogod ne rade svoj posao ne mogu ja ispravljat.
Ma kakvi panduri, to je stvar kucnog odgoja, seljo je seljo u autu il bez njega
(ne mislim na ljude koji se bave poljoprivredom, ocito).
Neznam, ja zmigavce dajem stalno di treba (desi se mozda da nedam, al to je onda greska ne izdrkavanje), i valjda 100 puta sam cuo "Kaj tu dajes zmigavac, pa nema nikog" ili tak nes..
Ja ne kuzim te ljude, sta nije lakse dat zmigavac, nego razmisljat na svakom raskrizju jel me tko vidi, ocu mu dat zmigavac il ne, dal to njemu znaci, omg....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 16:36   #1140
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Mene su u auto školi '89-e učili da u kružnom imam upaljen lijevi a prije izlaska iz njega palim desni. Sad, jel to bilo u zakonu ili nije, nemam blage veze. Al što i drugi vele, može se vidjet ljudi po rotorima kak to rade.
Nije bilo u zakonu (i naravno da nije bilo) jer je potpuno krivo, kako logički tako i prekršajno. Lijevi pokazivač smjera u kružnom toku ne znači nastavak kretanja kružnim tokom već namjeru prelaska u drugu traku (ako ih ima više), desni znači namjeru prelaska u drugu traku (ako nismo u krajnjoj desnoj) ili izlaska (ako smo u krajnjoj desnoj).

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Obična cesta u krug, istina. Al masa ljudi je uvjerena da su ulaskom u kružni tok automatski u prednosti u odnosu na ove koji ulaze u njega.
To je problem nepoznavanja propisa, nažalost jako očigledan.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Prošlo već dugo kak me skoro odvalila trebica gore na rotorčiću kod Arkada na Mirogoju. To je valjda jedini kružni tok na kojem neka trokuta (križanje s cestom s prednošću prolaza) pri ulasku u njega. Dakle, onaj koji je u njemu mora se vodit pravilom desne strane. I ja ulazim, a treba u kružnom toku sa zafirom jedva stala, skoro me skršila. I onda svađa i još joj lijepo pokažem da nema trokuta nigdje al ne. Tvrdoglavo, ja sam u kružnom toku, ja sam u prednosti. I kaj možeš, steraš je u tri krasne i doviđenja.
Kakva svađa? Zoveš policiju ako te skrši i točka.

Što je najbolje sad se u sekundi sjetim par takvih (Mirogoj, Mercatone, Zapruđe). A sve što treba je staviti patrolu na par mjeseci da kažnjava redom.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
I na tom jedinom koji nema ti ideš silovat prednost.
Mogao si to nekom šleperu isfuravat.
Meni je instruktor vožnje govorio: " Puna su groblja onih što su bili u pravu".
Imam ja 10 metara od kuće stop znak koji nitko ne poštuje jer se drže pravila desne strane. Što bi trebao?
Jednom na tjedan imat saobraćajku da dokažem idiotima da sam u pravu? Jebate više bi mi auto bio kod limara nego doma.
I na šleperima se da "isfuravati", bez brige. Ja jednom izletio s namjerom tući tramvajca, recimo.
Problem je što koliko god iskusan bio, nekad možeš nastradati jer ne možeš ništa.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na