Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2009., 14:22   #1
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
Thumbs up Realtek X-Fi mod driver

Neki su mozda vidjeli da je Gigabyte prije dva tjedna poceo nuditi 30-Day X-Fi Audio Trial za X58/P45/P43 maticne; LINK.
Ono sto je zanimljivo je da sve te ploce imaju Realtek HD audio chip.
Znaci Creative software + Realtek hardware = X-Fi zvuk.



Ovo mi se ucinilo zanimljivo, pa sam isao vidjeti da li se taj (trial) software moze instalirarati na bilo koju maticnu s Realtek HD audio chipom. Na Abit IX38 QuadGT je radilo, pa pretpostavljam da ce raditi i na plocama drugih proizvodjaca.

Jucer sam na TechPowerUp forumu naletio na nesto zanimljivo:

Realtek X-Fi mod driver

Modificirani Realtek driveri s X-Fi tehnologijom (sve kako pise na gornjoj slici).
Instalirao sam na Vistu x64, i mogu potvrditi da radi, iako nisam stigao puno testrati. Mogu reci da zvuk preko onboard Realteka zvuci bolje s ovim driverima (integriranu zvucnu prije nisam puno koristio jer mi je Creative Audigy bila bolja).
Takodjer sam u threadu nasao da su neki osposobili i Creative software instaliranjem Daniel_k drivera za Audigy zvucne (to nije ovaj prije navedeni trial od Creative-a koji mozete testirati 30 dana).
Buduci da sam na Visti, EAX mi by default ne radi (ni na Audigy zvucnoj), nego tek kad instaliram Alchemy software. Zanima me da li oni koji su na Windows XP-u imaju EAX 4.0 na Realtek zvucnoj?

Kad dodjem doma probati cu instalirati ove aplikacije iz daniel_k paketa pa javim da li ista od toga radi.

Ako netko proba na drugim maticnim plocama s drugim verzijama OS-a neka javi iskustva.
__________________
DeadMan+ je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 14:32   #2
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Već sam pisao o tome, Audigy SE se moda u X-Fi, jer imaju isti čip (tj X-Fi je Audigy SE, samo su mu u driverima dodali par stvari kao npr Crystelier etc).

A ovo za Realtek nisam znao... Uglavnom mi se čini da svaka današnja kartica može Crystelizer emulirati bez beda, samo treba drivere prilagoditi...

Moj MBO audio chip je Realtek ALC888/1200 @ ATI SB700 - High Definition Audio Controller, tako da ću probati ove drivere iz zajebancije, jer onboard koristim samo za mikrofon i slušalice, a Audigy SE->X-Fi koristim za 5.1 sustav...
Valg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2009., 14:46   #3
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Već sam pisao o tome, Audigy SE se moda u X-Fi, jer imaju isti čip (tj X-Fi je Audigy SE, samo su mu u driverima dodali par stvari kao npr Crystelier etc).

A ovo za Realtek nisam znao... Uglavnom mi se čini da svaka današnja kartica može Crystelizer emulirati bez beda, samo treba drivere prilagoditi...

Moj MBO audio chip je Realtek ALC888/1200 @ ATI SB700 - High Definition Audio Controller, tako da ću probati ove drivere iz zajebancije, jer onboard koristim samo za mikrofon i slušalice, a Audigy SE->X-Fi koristim za 5.1 sustav...
da da, ovo za Audigy SE i X-Fi Xtreme Music Creativnu politiku dobro znam
i support za Audigy za Vistu je bio nikakav dok daniel_k nije modao Creativeove drivere, teko onda je postala funkcionalna na Visti (iako je kartica sama po sebi dobra)
__________________
DeadMan+ je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 14:49   #4
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Daniel_K nije napravio prvi mod, a ni zadnji, nego se potpisao kao "na zadnjim" i to modanim driverima koji nisu službeno ni izašli (ono, nema službene verzije, a piše da je baš tu modao). Tako da je on pokupio tuđu slavu...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 15:03   #5
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Daniel_K nije napravio prvi mod, a ni zadnji, nego se potpisao kao "na zadnjim" i to modanim driverima koji nisu službeno ni izašli (ono, nema službene verzije, a piše da je baš tu modao). Tako da je on pokupio tuđu slavu...
nije bitno tko moda, samo neka radi
__________________
DeadMan+ je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 15:39   #6
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Baš ću probati ovo kada dođem doma.

EDIT: evo ja instalirao, konfa je pod moj komp. Zvuk je nekako puniji i dobije se dosta više opcija za podešavati. Chipset je ALC882, a OS WinXP SP3.

EDIT2: evo instalirao sam i Creative software i mogu reći da se zvuk može puno bolje podesiti nego s onom trakavicom od Realteka, posebno mi se sviđa Crystalizer. Još kada bi bio freeware.

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Beast. 10.03.2009. u 17:19.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 21:49   #7
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
probao na maticnoj iz siga,zvuk je ODLICAN !!! chip je realtek 885,imam u kompu i x-fi music ali ovi driveri rasturaju,preporuka svakom tko koristi realtekove on board chipove.
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 21:58   #8
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Hmm... kod mene u lapu je ALC888 i neznam, ne vidim neke razlike, možda su malo čišći visoki tonovi no prčko sam po ekvilajzerima pa neznam... Glasniji nisu, to definitivno.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 22:08   #9
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
.. kod mene master izlaz stoji na pola jer kad ga stavim do kraja dolazi do raspadanja zvuka u nekim dionicama kod nekih pjesama.
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 22:11   #10
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Probao sam maloprije na ALC888,malo se pomučio,i viš vraga,radi. Daleko još od AudigySE a kamoli prave X-fi Gamerice,ali dobro,veseli čovjeka kad besplatno upgradea Realtek smeće.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2009., 22:23   #11
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
probal ko na win 7 7048 x64?
meni neće javlja no supported audio device.
inače je 889a čip
nemam ništ drudo instalirano tak da.. a oču ovo isprobati.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 23:06   #12
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Stavio samo xp driver na svoj 889a , radi zasad , trenutno skidam i ostalo da vidim koliko se moze podesiti . Ak nista - bar je lijepo vidjeti u control panel : Realtek X-fi
Router je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 23:33   #13
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Steta sto Asus ima Soundmax...
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 23:44   #14
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Vista x64, ALC888s čip, i radi sve normalno...i vidi se razlika, jači i čišći zvuk, ili se meni to samo ćini !
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 00:05   #15
Purica/Tamara55
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb,Sesvete
Postovi: 139
Instalirao sam na laptopu Forcebook Extreme (Clevo m570a) sad već 3 godine starom, čip je Realtek ALC880(D) @ Intel 82801FBM ICH6-M - High Definition Audio Controller [B-2], zvuk je postao dvostruko glasniji, dvostruko puniji i osjetno čišći i to na slušalicama i ne baš jakim laptop zvučnicima. Svaka mu dala onom tko je ovo napravio
__________________
The Chase Is Better Than the Catch
Purica/Tamara55 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 00:31   #16
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Od dvije maticne koje imam, obje imaju Soundmax, tako da ne mogu ni isprobat. :/
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 00:45   #17
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
.. kod mene master izlaz stoji na pola jer kad ga stavim do kraja dolazi do raspadanja zvuka u nekim dionicama kod nekih pjesama.
He, nisam dobro podesio. Hebo sliku svoju sad grmi, ko bi reka da ovaj drlog od laptopa sad ovako fino zvuči i čuje se čak 30 metara nit hodnik
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 00:59   #18
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Meni radi. Tj. driver radi, Creative softver ne radi. Sad dal stvarno ima poboljsanja ili to ja cujem travu kako raste, nemam pojma. Mozda sve skupa to marketinski trik!
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 01:34   #19
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
probao na maticnoj iz siga,zvuk je ODLICAN !!! chip je realtek 885,imam u kompu i x-fi music ali ovi driveri rasturaju,preporuka svakom tko koristi realtekove on board chipove.
Oprostite na glupom pitanju,ali da pitam
Da li je moguce da ja sa ovom onboard karticom napravim taj mod?
Audio
8 Channel software audio codec Realtek ALC850
Compliance with AC97' v2.3 Spec
Meet PC2001 audio performance requirement
Provide onboard SPDIF out

Koristim XP,SP3.
Hvala.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 01:49   #20
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Treba ti HD Audio Codec, ti imas zadnji AC'97. Nece radit.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 10:52   #21
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Podesavanje preko ovog Creative panela je stvarno dobro , opcije su opsezne i ucinkovite . Steta samo sto je trail verzija .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 11:45   #22
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
I steta sto ne radi na visti. Ni onaj Creative panel iz drivera, ni ovaj zasebni x-fi download. No u device manageru pise realtek x-fi.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 11:48   #23
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
I steta sto ne radi na visti. Ni onaj Creative panel iz drivera, ni ovaj zasebni x-fi download. No u device manageru pise realtek x-fi.
Radi kad sprčkaš sa daniel_k modom. Driver je realtekov x-fi,softver je Creativeov skupa sa crystalizerom,ne pitaj kako,ali radi 2 dana bez greške.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 11:49   #24
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Sanamabič, jedan fajl se ne može privremeno skinuti.
Baš fino za one koji imaju ovaj zvučni čip...
Radi fino na mojoj ploči, razlika je očita, ali još uvjek je Audigy SE -> X-Fi mod mnogo bolji i kvalitetniji...

PS - Kad sam se zalagao da je Audigy SE ustvari X-Fi, tj X-Fi je Audigy SE samo sa drugim software-om, dobio sam ban... Eto pravda je dokazala da sam bio u pravu.

Štoviše, slijedeći Realtekov čip će biti još mnogo bolji od stare Audigy SE, samo će mu driveri biti granica i ograničenje.
Nešto mi se čini da bi Creative mogao ruku pod ruku sa Realtekom u doba ove globalne krize. (manja konkurencija,a veći dio kolača na tržištu)

PS - Nadzire se kraj ove umjetno stvorene krize od amerikanaca, oporavlja se američka i istočna burza... Al vidjet će te, kod nas će se "kriza" zadržati bar 2-3 mjeseca više, da se još stigne pokrast narod...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 11:53   #25
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Radi kad sprčkaš sa daniel_k modom. Driver je realtekov x-fi,softver je Creativeov skupa sa crystalizerom,ne pitaj kako,ali radi 2 dana bez greške.
Eh sad, ja trazim upute, a ne samo da radi! Rade ti sve postavke preko creative softvera? Daj link ako imas za tu svoju verziju daniel_k drivera.

EDIT: Nakon daniel_k moda jesi li instalirao bas softver od creativa ili ima softver odmah s driverima? Jer sad na realtek x-fi se instalira creative softver ali kaze da ne moze naci zvucnu.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 11:56   #26
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nisi dobio ban za ništa,bez brige. I dalje si,štoviše uvjeren,da je Audigy SE ustvari X-fi. A na šta ti misliš,točno koje kartice,nijedna od njih nije X-fi. Lako se ovako mrdaju i moddaju softverom iz prostog razloga jer imaju isti audioprocesor započet još na SB Live! 24bit karticama,pa Audigy,SE itd. Njih se da moddati.

Ti si se zavarao bojim se X-fi Audio karticom,koja to i nije(mislim - nije X-fi) makar se tako zove.Ima naime isti audioprocesor kao i AudigySE. Zato se da moddati jedna u drugu.

Pokušaj Audigy SE odnosno X-fi Audio moddati driverima u pravu X-fi Music ili Gamer/Titanium,pa javi rezultat.

Ovo sa Realtekom HD je tipičan crack i warez,ništa drugo. Ilegalni mod drivera koji je dobrodošao,ali omogućuje tek softverski uvid u mogućnosti prave X-fi kartice tipa Music,Gamer,Titanium,Platinum,Elite pro,koje god.

X-fi Audio je posve identična kartica Audigyu SE,samo šta ima naprednije drivere sa Crystalizerom i poboljšanim sučeljem,bez potrebe za otključavanjima i glupostima,ali to i dalje nažalost,ne, nije prava X-fi zvučna.

Daniel k ti je zadnji 1 0079 čini mi se verzija,ali ne instaliraš njegov driver,nego samo softver. Pošto je to nemoguće instalirati zasebno,potrebno je lupiti full install, i preko toga opališ realtekov x-fi driver. Meni radi sve,osim evo šta sad ne vidim više Crystalizer u opcijama,u hebemti . Ni Vista ne zna koja je karta unutra, sad dolje piše Realtek X-fi recimo,100 glasnoća, a u creative softveru jedino nema Crystala. Čudno. Ma opet ću ja to sprčkati bez brige .

Kraj umjetno stvorene krize? Jel ti to mene vučeš za ban,a tek me tor odbanirao. Hoćeš podatke DZS-a samo za trg.razmjenu u siječnju 2009,samo uvoz/izvoz postotke ti dam,bez ijedne dodirne točke sa burzama,čisto unutra van princip u kakvoj smo banani.A ti o rješenjima pričaš.Nemoj,banovi su spremni. I to nije tema.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 11:59   #27
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Ne, nego si ti tvrdio da je X-Fi nešto super woaa kartica, ono faking nešto, čak sam ti stavio slike čipova no ti si i dalje tvrdio da to nije točno, a sada sam sebe veslaš "X-Fi nije pravi X-Fi". Bravo, to sam ti ja pričao, no nema veze...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 12:05   #28
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Ne, nego si ti tvrdio da je X-Fi nešto super woaa kartica, ono faking nešto, čak sam ti stavio slike čipova no ti si i dalje tvrdio da to nije točno, a sada sam sebe veslaš "X-Fi nije pravi X-Fi". Bravo, to sam ti ja pričao, no nema veze...
Pravi X-fi i je faking nešto,naspram ovog Audio wannabe smeća,i Audigya SE, počevši od HW akceleracije EAX-a,do ASIO drivera,koje ove ni u snu nemaju. Drugi je procesor,tako da nisu usporedive.

X-fi Audio nije X-fi kartica.Shvati,i ti to nisi pričao,moj post gore je identičan onom gdje sam i ja pobrao hlađenje radi tebe. Smiri malo,i dalje ne razumiješ.

Bolje ti riješi ovu umjetnu krizu,dok se cijeli svijet trese,ti sve složi lijepo u jedan ps na pce forumu.
Krade se narod?! Trajat će još 3,4 mj kod nas?! Pa otkud tolika drskost kod tebe,da to netko tu zaista i pročita i popuši. Gdje su ti činjenice za to,i dokazi. Da mi protumačiš zašto će kod nas trajati 3,4mj baš toliko evo,a ne možda godinu dvije,duže. Nego 120 dana duže,i opet smo gdje. Na konju?!

Nemoj se ljutiti ali pišeš prestrašne stvari koje ja kao magistar ekonomije ne mogu čitati.
Zamolio bi te samo da prelistaš,ako ti je čitanje napor,tjednu analizu PBZ-a. Pa mi izvuci iz nje gdje se to vidi kraj krize,kod nas,u trgovinskoj razmjeni?!

http://www.pbz.hr/default.asp?ru=613...1&sid=&jezik=1

Broj ti je 219,zadnje izdanje biltena. Moraš ti još jako puno učiti.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 12:11   #29
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 12:31   #30
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Daniel k ti je zadnji 1 0079 čini mi se verzija,ali ne instaliraš njegov driver,nego samo softver. Pošto je to nemoguće instalirati zasebno,potrebno je lupiti full install, i preko toga opališ realtekov x-fi driver. Meni radi sve,osim evo šta sad ne vidim više Crystalizer u opcijama,u hebemti . Ni Vista ne zna koja je karta unutra, sad dolje piše Realtek X-fi recimo,100 glasnoća, a u creative softveru jedino nema Crystala. Čudno. Ma opet ću ja to sprčkati bez brige .
znaci radi (vise manje) ovo s daniel_k i na Visti x64?
nisam stigao sinoc, budem i ja probao veceras
__________________
DeadMan+ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na