Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2015., 13:41   #931
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Gle, sve brodove će se i tako moći kupiti u igri kada napokon izađe. LTI priznajem da je dobra stvar, ali davati skoro 5000 kn (550$+pdv) za recimo Hull E LTI je glupost osim ako ne plivaš u parama.
Pa potpuno se slažem, zato i ne vidim razloga "upucavati" tolike pare sada.

Ali eto, očito ima ljudi koji imaju "viška" novaca i voljni su ga dati za to, što je sasvim legitimno. Njihove pare, njihove odluke

Citiraj:
Autor Juhica2 Pregled postova
Moj pledge (pun intended ) sa ovom igrom jest da ne instaliram ponovno dok ne čujem da su popeglali klijent odnosno da ne moram skidati 20GB nakon svakog novog patcha.
Ovo je razlog zašto ja na isprobavam PTU verziju. Jednostavno previše podataka za skinuti, na PTU stalno neki novi patchevi... pa onda opet skidaj kad izađe "nePTU" verzija istog patcha. Na 4Mbps vezi to predugo traje, dovoljno je jednom u mjesec-dva "obični" patch od 20GB, i ovako se skida obično preko noći i cijelog jutra dok sam na poslu

Evo, sljedeći patch 1.1.2 alpha donosi tutorial mode (koliko sam vidio na YT, praktički jedna duža tutorial misija). Patch će vjerojatno ići live ovaj tjedan, eventualno sljedeći. A uskoro će biti i StarMarine modul, Pirate Swarm mode i Planetside (ako sam dobro pohvatao, sve to bi trebalo izaći u 1.2alpha i 1.3alpha patchevima).

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 04.05.2015. u 13:53.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 15:50   #932
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Mene malo muči taj disbalans u početku igre, svatko tko je pledgao onih inicijalnih 35 - 45$ će se igrati sa malim brodićima i polagano kretati u vode koje odabere. Muči me to što će biti tih ljudi koji će se vozati odmah sa nekim kanturinama koje su valjda nekoliko desetaka i do stotina puta veće ili jače itd. Ko zna kako će to funkcionirati ispočetka, nadam se da će ekonomija svega moći podnijeti takav pushup odjedanputa kad cijela dinamika krene.
dashko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2015., 18:31   #933
Juhica2
Registered User
Moj komp
 
Juhica2's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Otoče
Postovi: 65
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Pa potpuno se slažem, zato i ne vidim razloga "upucavati" tolike pare sada.

Ali eto, očito ima ljudi koji imaju "viška" novaca i voljni su ga dati za to, što je sasvim legitimno. Njihove pare, njihove odluke



Ovo je razlog zašto ja na isprobavam PTU verziju. Jednostavno previše podataka za skinuti, na PTU stalno neki novi patchevi... pa onda opet skidaj kad izađe "nePTU" verzija istog patcha. Na 4Mbps vezi to predugo traje, dovoljno je jednom u mjesec-dva "obični" patch od 20GB, i ovako se skida obično preko noći i cijelog jutra dok sam na poslu

Evo, sljedeći patch 1.1.2 alpha donosi tutorial mode (koliko sam vidio na YT, praktički jedna duža tutorial misija). Patch će vjerojatno ići live ovaj tjedan, eventualno sljedeći. A uskoro će biti i StarMarine modul, Pirate Swarm mode i Planetside (ako sam dobro pohvatao, sve to bi trebalo izaći u 1.2alpha i 1.3alpha patchevima).

Thx za info, vjerovatno ne downloadam ništa tamo sve do Planetside modula jer mi se tek to čini interesantim za download od 20GB-a. Ne treba zaboraviti da će se vrlo vjerovatno do tog vremena napuhati i do nekih 50-tak GB. Kako sam čitao vjeruje se da će čitav klijent na kraju biti težak i nekih 100GB .

Citiraj:
Autor daShko. Pregled postova
Mene malo muči taj disbalans u početku igre, svatko tko je pledgao onih inicijalnih 35 - 45$ će se igrati sa malim brodićima i polagano kretati u vode koje odabere. Muči me to što će biti tih ljudi koji će se vozati odmah sa nekim kanturinama koje su valjda nekoliko desetaka i do stotina puta veće ili jače itd. Ko zna kako će to funkcionirati ispočetka, nadam se da će ekonomija svega moći podnijeti takav pushup odjedanputa kad cijela dinamika krene.

Pa to ti je ta fora sa crowdfundingom, navlakuša za nadobudne, sci-fi entuzijaste (priznajem ) i one sa viškom para iako ima tu još masu podkategorija ljudi koji su spremni iskrcati nešto para za ovo... zapravo ako ćemo zdravo razumski nema apsolutno nikakvog opravdanja za davanje love unaprijed za ovu igru jer će se svi brodovi ionako kasnije moći zaraditi in game ali što ćeš... nisu trgovci prvi put podvalili robu kupcima pod "sumnjivim" marketinško-manipulativnim okolnostima (amerikanci su maheri u tome ) ali gdje ima potražnje biti će uvijek i ponude .

Što se tiče "nepoštene prednosti" zbog kupovanja boljih brodova slažem se da će to sigurno predstavljati određenu komplikaciju ali to se sve da riješiti sa pristupanjem nekom dobrom savezu pa ako ništa onda grupno raditi prema nekom cilju u igri makar imali i slabije brodove. Možda nisi upućen ali već je moguće izabrati svoj "klan" sa tvog accounta a ima ih već pregršt raznih profila, od RP do bounty hunter ili trgovačkih, istraživačkih itd......Zajedništvo anulira puno nedostataka u online igrama (EVE ONLINE veteran reporting! ) pa sjetimo se i da su praljudi u grupi uspijevali oboriti i veličanstvu zvijer poput mamuta. Osim toga moglo bi biti tu i smiješnih situacija sa američkim nerdovima koji iskrcavaju masu love za najskuplje brodove da bi u igri bili apsolutni fail. Znači ima tu i nekih dobrih strana za one koji znaju kako to iskoristiti u zabavne svrhe a možda i za dobar profit .

Sa druge strane uvjeren sam i da će se ta eventualna razlika između "lovatora" i "siromašaka" istopiti čim ekonomija malčice proradi u igri pa se možda uspije i nešto zaraditi prije vremena zahvaljujući recimo galaktičkim makinacijama tržištem ili "embargom" a´la somalijski pirati nad nekim miroljubivom i po obrambenim sposobnostima totalno nepripremljenim trgovačkom planetom/ .
Juhica2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 19:22   #934
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Ne bojim se baš puno toga zbog same mehanike igre (već sada u alphi dolazi do izražaja). Uzmeš naprimjer jednog gladiatora + 2 okretna broda i riješiš u roku od par minuta jednog cruisera. Znači taj cruiser će MORATI u svakom trenutku imati support od malih fightera ili će brzo ići na LTI claim
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 20:24   #935
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Juhica2 Pregled postova
Ne treba zaboraviti da će se vrlo vjerovatno do tog vremena napuhati i do nekih 50-tak GB. Kako sam čitao vjeruje se da će čitav klijent na kraju biti težak i nekih 100GB .
Pa vjerojatno će klijent na kraju biti barem oko 100GB, treba još puno modela i tekstura utrpat u postojeću igru.

Kratkoročno, očekujem usporenje povećanja zahtjeva za veličinu downloada, ponajviše nakon implementacije novog damage modela na svim brodovima. Isto tako, već od 1.2.x beta očekujem značajno smanjenje vremena učitavanja nivoa jer su najavili neka značajna poboljšanja na tom polju.

A novi download klijent ne očekujem još neko vrijeme, vjerojatno ne puno prije 2.0beta (patch sa multiplayer brodovima u punoj funkcionalnosti)
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2015., 00:34   #936
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Citiraj:
Autor Juhica2 Pregled postova
/cut
EVE Veteran 09' (still going)

Nego, ja već jesam dio jedne grupe (industrijske vrste) gdje će vjerojatno najveći brod biti karaktera Starfarer, eventualno Orion, ali opet me interesira dal će mehanizmi igre u početku biti povoljni za sve igrače, ili će se moći manipulirati puno toga sa činjenicom da si pledgao puno veću količinu novca nego netko drugi, teško mi je reći što me brine, ali nebi volio osjetiti razliku izuzev očigledne prednosti.
dashko je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 21:46   #937
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
StarCitizen 1.1.2alpha je LIVE!

Info o trenutnom stanju ovdje:
PATCH NOTES
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 13:16   #938
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Još koja godina i beta
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 13:18   #939
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Još koja godina i beta
Misliš još koja godina i bit će alpha PU.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 14:29   #940
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ma fak it, jutros odigrao tutorial i mogu reći da je ispoliran više nego neke gotove igre koje sam igrao.

Jedino što me živcira što na SH ne mogu smontirati 6 laser repeatera. Kad ih smontiram, uvijek nedostaju dva kad pogledam u hangar ili pokrenem AC. A to je odavno uočen bug.
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2015., 23:00   #941
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ma fak it, jutros odigrao tutorial i mogu reći da je ispoliran više nego neke gotove igre koje sam igrao.

Jedino što me živcira što na SH ne mogu smontirati 6 laser repeatera. Kad ih smontiram, uvijek nedostaju dva kad pogledam u hangar ili pokrenem AC. A to je odavno uočen bug.
Jednom prilikom su rekli da te probleme sa user folderom cesto zanemaruju jer sve te postavke i ovako namjeravaju cuvati na serveru, a ne lokalno te da bi onda trebao bit rijesen i taj problem.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2015., 09:44   #942
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Nitko ne komentira MISC Reliant-a? Vjerujem da je mala šansa da ga je netko kupio, ali možda ste zamijenili neki stariji pledge?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2015., 09:55   #943
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Nitko ne komentira MISC Reliant-a? Vjerujem da je mala šansa da ga je netko kupio, ali možda ste zamijenili neki stariji pledge?
Ja nisam već odavno neško kupio. Imam još nekih kredita pa s time kupujem brodove.

Zahvaljuljući CIG-u i njihovoj nesposobnosti skinuli su im 50Gb s njihovog servera pa je već nešto na netu

http://www.reddit.com/r/starcitizen/...w_ships_leaks/
http://imgur.com/a/3fvrv#10
http://imgur.com/a/hmgV5
https://imgur.com/a/chjNt?gallery
http://puu.sh/hZ53H/9561692fcc.jpg
imik je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2015., 11:02   #944
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Ja odavno (od 2012.) nisam ništa kupio, niti ću.
Ne sviđa mi se kako rade.
Za toliki studio i toliko kapitala, trebali su biti puno bolji.
Updateovi se najave, pa se rokovi konstantno krše, podsmjehuju se communityju u svojim AtV reportažama, grade brodove i prodaju koncepte umjesto da se uhvate temeljnih problema u samoj igri, itd.
Dok ne riješe probleme flight modela, gimbala i svega ostalog, ne palim ga niti podržavam ikog da kupi.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2015., 12:25   #945
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Ja nisam već odavno neško kupio. Imam još nekih kredita pa s time kupujem brodove.
Eto, tako nisam ni ja. Imam još nešto kredita na računu, kojeg stalno prebacujem iz jednog u drugo (valjda iz dosade)!

Citiraj:
Autor Neo-ST
podsmjehuju se communityju u svojim AtV reportažama
Ne znam zašto ljudi to tako shvaćaju. Meni je npr. video o očekivanim promjenama u modeliranju ponašnja brodova bio izvrstan i detaljan. Mislim da će to ići u dobrom smjeru. Dok je (najglasnija) većina stalno govorila da nije tako , uz argumente da samo žele modificirati fizikalni model tako da je kontroliran od strane FBW sustava tj. "umjetno", računalom broda. Ali mislim da su "omašili ceo fudbal" sa takvim stavom, jer se tamo pričalo prije svega o modeliranju ponašanja brodskih sustava, prije svega misleći pritom na razne "motore" tj. potisnike (acceleration based model vs. positional model with acceleration and jerk).

Po meni je prije tih promjena uzaludan posao ići mijenjati flight model jer sve što bi se eventualno balansiralo, otišlo bi kvragu ako bi promijenili osnovu tj. način na koji brod ubrzava tj. koliko je uopće responzivan na promjenu "pozicije gasa".


Mislim da je glavna prepreka u cijeloj priči oko razvoja SC što su zagrizli jako velik "dio kolača" i sada muku muče sa tim da sve te sustave uopće implementiraju i usklade da rade kako treba.

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 25.05.2015. u 12:31.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 15:10   #946
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
imik je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 15:11   #947
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Dok ne riješe probleme flight modela, gimbala i svega ostalog, ne palim ga niti podržavam ikog da kupi.
Evo, rade na tome da to riješe, samo je još hrpa stvari za odraditi prije toga.

Na 3min16s....
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 15:33   #948
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Mda, gledao sam, ne vjerujem im više ništa. O balansiranim kontrolama govore od samog početka, no trenutno je jasno ko dan da su miš+tastatura superiorni, a korisnici Hotas-a se mogu slikat.

Zapravo je odavno trebalo biti obratno, jer ti isti korisnici Hotasa su ih i financirali u samom početku i stvorili im podlogu za hype na kojem danas zarađuju milijune.

Također mislim da bi leakani materijal trebao ići pod spoilere, možda ne žele svi vidjeti šta ih čeka u budućnosti...

EDIT: pardon, Tapatalk automatski pretvara yt linkove u built-in player, pa mi se učinilo...

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 26.05.2015. u 21:49.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 22:30   #949
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976


Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 23:50   #950
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
ane
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 02:19   #951
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a





-->
E kad se samo sjetim da mi je Necto prije više od dvije godine pisao kako se kupovinom SC-a dobije priličan 'bang for the buck'.

Da, popriličan bang.







  Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 10:51   #952
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
LOL
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 11:28   #953
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Osobno mi je DF modul zabavan, posebno Coop Vanduul swarm. Mislim da će to biti opaka igra kada jednom izađe.

Ali sam se dobro nasmijao na gornji video.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 12:34   #954
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
El Risitas nikad ne razočara. Mogao bi po njemu nazvati svog citizena.
  Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 09:54   #955
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Evo, sad im je lik doslovno i "nacrtao" u čemu je problem sa trenutnim kontrolama:

https://forums.robertsspaceindustrie...ementations/p1
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 14:09   #956
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
COMM-UNITY: Soviets take on input devices

https://www.youtube.com/watch?v=97AbFENsjx4
imik je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 14:37   #957
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Hahah pa ovo je vrh
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 16:50   #958
Juhica2
Registered User
Moj komp
 
Juhica2's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Otoče
Postovi: 65
Najavljen "Starliner" za 400$, kapacitet 40 putnika a kažu da će u sljedeći petak objasniti mehaniku prijevoza putnika..Na stranu ovo licitiranje brodovima koje je stvarno postalo malo neukusno do te mjere da se čak i "pernati" ameri sve više bune oko cijene vs. proizvoda (400USD za putnički brod sa 40 mjesta...)ipak priznajem da sam zaintrigiran sa mogućnostima u vezi sa tom mehanikom...

Hoće li to biti sistem a´la "simsi" gdje će se trpati NPC-evi u putničke brodove a ti ćeš morati oko njih obavljati micro-managment poslove tipa osiguranja hrane, zabave i slično ili se tu radi recimo o prevoženju "pravih ljudi" od točke A do točke B uz tvoj menagment oko cijene karte i slično ili možda kombinacija oboje...
Juhica2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 22:39   #959
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
COMM-UNITY: Soviets take on input devices

https://www.youtube.com/watch?v=97AbFENsjx4
Njihov najnoviji uradak, ovaj put s nečim zaista korisnim:




Dakle team od 2-3 developera je upravo zasramio team od 200+ CIG-ovih developera.
Kakva sramota, pu !
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 20:54   #960
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Stvari se zahuktavaju...
CIG je odgodio FPS modul do daljnjeg, iako je trebao već izaći.
Nekima je to prelilo čašu izgleda (ne samo to, već sve skupa od početka, stalna odgađanja, kršenje obećanja, itd.) pa je neki lik podnio zahtjev za inspekciju Star Citizena FTC-u (Federal Trade Commission) - u prijevodu, službi za zaštitu potrošača:

https://www.reddit.com/r/starcitizen...spired_an_ftc/

(skinuti prvi link, PDF dokument)



Svoje viđenje stvari je dao i kontroverzni Derek Smart. Neki ga baš i ne vole, ali ipak je iznio par dobrih argumenata i mišljenja:

http://www.dereksmart.org/2015/07/in...llar-citizens/



S druge strane, kontroverza oko kontolera u igri je dosegla novi rekord, točnije cijela debata nezadovoljstva s kontrolama sada ima preko 1000 stranica.

Jedan od top postera je dobro opisao trenutnu situaciju u svoja tri posta:

https://forums.robertsspaceindustrie...omment_5273223


U međuvremenu, Chris Roberts je u Engleskoj na snimanju filmića za Squadron 42 i nije davao nikakve izjave (još).


EDIT:
Ovaj Derek Smart je poludio, izgleda da ih tuži: http://imgur.com/a/RD4Pw

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 08.07.2015. u 12:40.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na