Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2020., 16:48   #8221
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
S7 edge sa "idealnim" dimenzijama koji je po omjeru dimenzija zapravo samo izduzeniji nego S10e ali eto valjda je bolje da ima bezel koji ne sluzi nicemu nego ekran.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 18:38   #8222
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
S7 edge sa "idealnim" dimenzijama koji je po omjeru dimenzija zapravo samo izduzeniji nego S10e ali eto valjda je bolje da ima bezel koji ne sluzi nicemu nego ekran.
S7e je širi od S10e i ima širi ekran, a to što je ekran "iste" diagonale nema veze s mozgom.

Isto tako imam Kindle 6" i S9+ 6.2" i pogodi koji je ekran bolji za čitanje i preglednost web stranica i sl (na stranu e-ink ekran na Kindleu), pa njegov ekran ima valjda 25-30% veću površinu od "većeg" 6.2" ekrana na S9e.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 18:55   #8223
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Koliko je siri, 2mm? "Zasto ne naprave mobitel 140x70" a s druge strane 142x70 ne valja. Ekran je minijaturno uzi na S10e jer i zakrivljenost pojede nesto sirinu na S7 edge. A nemaju ni iste dijagonale.

U stvarnosti je jedina razlika da jedan ljepse lezi i laksi je za koristenje u ruci. Cak i "pravi" S10 ima iste dimenzije kao S7 edge. Ispada da bi bio idelan samo da se trakom prekrije komad ekrana gore i dolje. Pa onda jos vecu traku da bude 16:10.

Ima smisla da se proizvodjaci mobitela ne drze 16:9 "standarda" iz vise razloga. Fizicka sirina je krucijalna za baratanje jednom rukom, sadrzaj je prikazan u portraitu vecinu vremena i na kraju, nav bar na androidu isto i dalje zauzima mjesto. Sto je siri omjer veci su gubici u povrsini, da, ali ne vidim kako je prazni bezel bolja alternativa.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 21:10   #8224
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Problem je u tome što mobiteli postaju sve duži tj. sve viši, uz povećanje dijagonale i istodobno povećanje omjera stranica.

20:9 ekran od 6,4 inča je uži od 18:9 ekrana od 6 inča. Ali jebiga, "veći je".



To je problematično zbog razloga što se fizički povećavaju a korisna površina ekrana se u stvari smanjuje. Kad ga držim u portret modu onda ionako gledam ono što je u sredini, oči su nam još uvijek postavljene horizontalno a ne jedno ispod drugoga pa nema neke velike koristi od neprestanog produžavanja ekrana u visinu. Kad ga stavim u landscape onda vjerojatno gledam video, koji je u 99% slučajeva 16:9 omjera, znači ili ću rastezat sliku ili cropat.


Jedini razlog što rade to što rade je da u specifikaciji može pisati veći broj pod dijagonalom ekrana.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 21:16   #8225
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Samsung a40, od sinoc mi se poceo gasit sam od sebe, danas vec par puta. Star je svega par mjeseci, dali je netko imao iskustva jeli softverski ili hardwerski problem?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 21:39   #8226
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
69-70mm širine bi mob triba biti oko 130mm visine, to bi bilo kompaktno. Ovo od 73, 74mm je do max 140, a ne 155-160mm.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 22:43   #8227
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
Samsung a40, od sinoc mi se poceo gasit sam od sebe, danas vec par puta. Star je svega par mjeseci, dali je netko imao iskustva jeli softverski ili hardwerski problem?
Ne pitaj puno nek ga nosi na reklamaciju..
Sto me živcira skener otiska na s10+, bas je los nasta sam se vec zalio ali za te pare.... Redmi note 8 pro(stražnji skener) i 9t rade to ko iz pistolja...
axo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 23:46   #8228
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Problem je u tome što mobiteli postaju sve duži tj. sve viši, uz povećanje dijagonale i istodobno povećanje omjera stranica.

20:9 ekran od 6,4 inča je uži od 18:9 ekrana od 6 inča. Ali jebiga, "veći je".



To je problematično zbog razloga što se fizički povećavaju a korisna površina ekrana se u stvari smanjuje. Kad ga držim u portret modu onda ionako gledam ono što je u sredini, oči su nam još uvijek postavljene horizontalno a ne jedno ispod drugoga pa nema neke velike koristi od neprestanog produžavanja ekrana u visinu. Kad ga stavim u landscape onda vjerojatno gledam video, koji je u 99% slučajeva 16:9 omjera, znači ili ću rastezat sliku ili cropat.


Jedini razlog što rade to što rade je da u specifikaciji može pisati veći broj pod dijagonalom ekrana.
I tipkanje je sranje kako god okreneš mobitel, i za surfanje po webu u desktop modu je sranje, i kako god otvorim video, uvijek na 16:9 ispada značajno preglednije. Kad s Mate 10 pređem na S9, točno poludim koliko griješim kod tipkanja i ekran baš djeluje puno manje od 0.1" tako da je to marketinška prevara. Ti izduženi ekrani su samo za gamere i nikoga više jer kontrole uzmu lijevi i desni dio ekrana pa onda imaju bolji pregled situacije u sredini.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 23:51   #8229
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
To je problematično zbog razloga što se fizički povećavaju a korisna površina ekrana se u stvari smanjuje.
Ali ono sto se u praksi dogadja je da omjer samog fizickog uredjaja ostaje gotovo isti, samo se sve vise i vise bezeli gore i dolje pretvaraju u ekran. Zato svaki novi Samsung ima nesto malo vecu dijagonalu od prethodnika a fizicka sirina ostaje vrlo slicna. Danasnjim mobitelima definitino ne fali sirine jer izuzev Samsunga i Applea, vecinom su tacne ionako. A za 16:9 tacnu moras imati ruke kosarkasa.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 00:25   #8230
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Ne pitaj puno nek ga nosi na reklamaciju..
Sto me živcira skener otiska na s10+, bas je los nasta sam se vec zalio ali za te pare.... Redmi note 8 pro(stražnji skener) i 9t rade to ko iz pistolja...
Mobitel mi je sluzbeni, e sad racun, garancija to je sve u ZG, a ja u ST... postoji li mogucnost da ga reklamiran bez toga, ionako je mob izašao tek u 5/2019 znaci nije mu mogla iateć garancija ili me nece hebat 2posto bez papira?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 08:34   #8231
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
Mobitel mi je sluzbeni, e sad racun, garancija to je sve u ZG, a ja u ST... postoji li mogucnost da ga reklamiran bez toga, ionako je mob izašao tek u 5/2019 znaci nije mu mogla iateć garancija ili me nece hebat 2posto bez papira?
Ako je u nekom od telekoma kupljen cak bi i mozda proslo bez papira jer oni imaju sve u sustavu. Kod ovih ostalih dućana jako teško. Nazovi pa pitaj.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 12:43   #8232
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Sad sam nasao garanciski list, racun neman, mobitel je kupljen preko tcom. Mogu li ga odnit direkt u ovlasteni samsung servis bez računa, samo uz garanciski list? Jesu li mi duzni dati zamijenski mob?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 12:58   #8233
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Daj brate mili pričekaj prvi radni dan (utorak) i nazovi servis ili t-centar te se raspitaj.
I uopće mi nije jasno zašto bi ti to radio ako je telefon od firme, vrati firmi pa nek oni reklamiraju, a tebi daju novi.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 13:30   #8234
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ne nosi u servis. Nosi u tcom. U servisu će ti promijeniti pokvareni dio (vjerojatno matična), dok će ti tcom prije dati novi mob.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 21:06   #8235
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Daj brate mili pričekaj prvi radni dan (utorak) i nazovi servis ili t-centar te se raspitaj.
I uopće mi nije jasno zašto bi ti to radio ako je telefon od firme, vrati firmi pa nek oni reklamiraju, a tebi daju novi.
neki dan sam reklamirao burazov mobitel u tcomu. samo osobna treba i aparat.
ali ako je firmin mobitel ne znam zašto bi se ti gnjavio s time?
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2020., 00:27   #8236
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
neki dan sam reklamirao burazov mobitel u tcomu. samo osobna treba i aparat.
ali ako je firmin mobitel ne znam zašto bi se ti gnjavio s time?
Dual sim, koristim ga sa dvije kartice, kao privatni i poslovni... problem mi je sad ostat bez mobitela, a taman idem na put, znam da neman izbora nego čekati utorak, ali me zanimalo ako je netko imao islustva do sad, samo da dobijem nesto slicno za zamijenu dok je ovaj na servisu....
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2020., 01:28   #8237
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tcom je nekad davao zamjenske uređaje.
2014. kad sam na servis poslao Xperiju Z, dobio sam neki Galaxy Mini Q-Ratz mobitel pun poruka mladog bračnog para pred rastavom. "Di si?." "Boli te krac". "Kaš doć doma?" "Kad me vidiš" "deca su gladna" "odite u pekaru"...

Problem je kaj sam potpiso da ako ga sjebem da ga moram platit.

Tako da ne znam jel im to još praksa. Servis ti nebu dao zamjenski mob, Tcom bi mogao.

Što se firminog moba tiče, možeš ga ti predati Tcomu na servis, ali vaš ITovac koji je Tcom admin mora zatražiti RMA preko svojih kanala (tako je meni bilo kad mi se usro službeni Alkatel).
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2020., 10:26   #8238
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
T-com je davao zamjenske,bar u ono doba kada se Xperia Z3C nosila 3 puta tokom gare radi ljepljenja ekrana doduše ono što su dali u zamjenski...bolje da nisu dali.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 20:23   #8239
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
https://mob.hr/samsung-galaxy-s20-s2...specifikacije/

Evo nekih specki za nadolazece flagsipe, S20, ocekivao sam na manjem modelu bar 4000 bateriju.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 20:28   #8240
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Baterija bi mogla trajati isto na sva tri modela, ne očekujem nešto specijalno. Nije li bilo govora da će ukinuti Exynose?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 05:29   #8241
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Bilo je govorancije, al ocito nas opet zapada exynos, tak da nis od SDa, bar ne za nase podrucje.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 07:59   #8242
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Za S20 samo je EU ostala na Exynosu, a od S21 više ga neće ni biti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 11:59   #8243
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Misliš od S30?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 12:00   #8244
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Prije S21 jer će biti 2021.g.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 12:02   #8245
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nekako ne vjerujem u to ali vidjeti ćemo. Kao što rekoh, tko bi kupovao mobitel koji se zove S23.

Nije to Viewsonic da imenuje mobitele nekakvim čudnim brojevima
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 12:12   #8246
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Bolje i to nego da kao iP pređu na rimske brojke pa da dobijemo S XXX
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 14:12   #8247
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Baterija bi mogla trajati isto na sva tri modela, ne očekujem nešto specijalno. Nije li bilo govora da će ukinuti Exynose?
Exynos će kao čip postojati i dalje,ali neće više raditi svoje Mongoose jezgre,tj modificirati ARMov dizajn.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 21:45   #8248
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Pozdrav ekipa,

Imam od jucer problem sa note 9.

Znaci non stop mi javlja da je vlaga u utoru za punjenje, samim tim mi hebe punjenje tj nece da puni.
Kad ubijem obavjest na max 2 sata (koliko dozvoljava, jel je nemos trajno maknit) puni uredno. Sad proba sam sve sheme sa "googlea", tipa ocisti utor alkoholom (med. 70%), izbrisi cash memoriju u aplikacija, tj usb port pa onda na clear cache i sl ali bezuspjesno.
Napominjem kad to nazovimo ga govno od obavjesti nije aktivno puni uredno.
Kako to rijesit? Moze li se ikako ubit trajno ta obavjest?
Jel ko ima sl. problem?

Ps mobitel mi je dosta bitan zbog posla (ctaj: radim 12 sati dnevno) i nemam vremena ic po servisima i bit bez mobitela.

Isto tako napominjem da nije bija blizu vode, a kamoli u vodi. Iako mu to nebi trebalo smetat jel je ip68.

Ako ko ima kakvo bezbolnije rijesenje molio bih da podjeli.

Hvala unaprid
Crash je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 09:19   #8249
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Probaj s drugim kabelom
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 16:59   #8250
eraserx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Crash Pregled postova
Pozdrav ekipa,

Imam od jucer problem sa note 9.

...

Imao isti problem na A50 prije par mjeseci. Jedan od fixeva je spominjao da bi neka od instaliranih aplikacija mogla raditi problem i da se mob boota u safe mode te provjeri da li je notifikacija prisutna i tamo.

U safe modu nisam imao notifikaciju, punio se normalno mob. Napravio još wipe system cachea, bootao mob nazad u normalni rad i pustio update svih appova kroz Play Store. Nije se više vraćala notifikacija nakon toga.

Ako ti ovo ne pomogne, za privremeni "fix" probaj punit mob dok je ugašen.
eraserx je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na