Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2019., 13:36   #47461
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Pa evo baš prije par dana prika od prike obrisa svoju kaznu/sliku iz sustava,preko lika iz ZG koji radi u tom sustavu. Tako da ide ako znaš čovika.
Laže. Ne ide to tako.
Trag ostaje na nekoliko mjesta, i vidi se.
Uostalom vidio si kako je prošao g. Čelić
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 15:30   #47462
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Laže. Ne ide to tako.

Trag ostaje na nekoliko mjesta, i vidi se.

Uostalom vidio si kako je prošao g. Čelić
Ne vrijedi ti objašnjavati mu. Ja iz prve ruke znam da laže ali on će i dalje širiti gluposti po forumu i okolo ...

Netko od njegovih izvora late ili on laže, ali 1000% je laž u pitanju 😂

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 16:29   #47463
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Edit: meh,nepotrebno se gnjavit. Je,lažem. Aj sad nova tema.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 18:58   #47464
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Zdravoseljački, svaka snimka ima zabilježen redni broj i mora imati pokriće (da ne ulazim u detalje). Ako obrišeš nešto u sredini, vidjet će se da ta i ta snimka fali. Zbog toga je manipulacija gotovo nemoguća, kažem gotovo jer je uvijek moguće da je cijeli odjel i PU korumpirana i da jedan drugome čuvaju leđa.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 20:03   #47465
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ljudi, dug je put od snimke do plaćene kazne.
A put nakon ide preko ljudi. Pametnom dosta
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2020., 05:04   #47466
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Ljudi, dug je put od snimke do plaćene kazne.
A put nakon ide preko ljudi. Pametnom dosta
Put kad je kamera u pitanju ide kamera->server - pregled i procesiranje. Sve je numerirano i nema da mali u pregledu odluči da ti nećeš dobiti kaznu jer mu se svidjas.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2020., 09:44   #47467
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Kao što rekoh, put nakon kamere do plaćene kazne je dosta dug, sa više koraka i nerijetko kazne misteriozno iščeznu.

Da ne spominjem potpuno neučinkovite sudove po tom pitanju
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2020., 10:21   #47468
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Tema s kaznama postoji, pa preselite tamo, za ovaj topic, tu nepotrebnu raspravu:
http://forum.pcekspert.com/showthrea...wpost&t=162720
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2020., 22:11   #47469
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Uostalom vidio si kako je prošao g. Čelić
On je baš primjer kako je sustav (ljudi + softver + hardver) ignorirao prekršaj sve dok nije snimka izašla u javnost.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 07:28   #47470
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ništa nije nestalo, sve je u sustavu i vidi se
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 07:43   #47471
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Ako nisu provedene, kao da ih ni nema u sustavu. Ima ih, a nema ih. Bog te pitaj koliko takvih 'čelića' još ima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 20:50   #47472
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
Jel tko uvozio auto prikolicu iz dojčland
Rodbina se vratila iz vana u hr, penzija
Pa bi prikolicu prebacili na nase table
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 20:26   #47473
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Neka provjere mogu li ju uvesti bez placanja carine i ostalih nameta jer su "povratnici".
https://carina.gov.hr/pristup-inform...seljenici/2739
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 12:15   #47474
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Dobar članak u vezi tragedije u Osijeku. Načelno se slažem sa onime što je napisao osim dijela točke 3 vezanog za vrstu pogona auta.
https://autoportal.hr/promet/cetvrto...inske-rekorde/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 12:36   #47475
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dobar članak u vezi tragedije u Osijeku. Načelno se slažem sa onime što je napisao osim dijela točke 3 vezanog za vrstu pogona auta.
https://autoportal.hr/promet/cetvrto...inske-rekorde/
Mah, ovdje je najviše kriv mentalni sklop i roditelji. Kako je onaj auto izgledao nakon prometne, ne bi ih spasilo ni da su se vozili u tenku.
Mali nije imao vozačku,na koga je bmw bio registriran?
Popilo se u klubu dvije boce Grey Goosa, a nije im palo na pamet zvati taksi?


Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 12:59   #47476
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Kazu da su na auto bile ljetne celostonke.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 13:10   #47477
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Baš,danas jedan E39 535i ispred glasališta,Kormoran slick gore.

NEma gore stvari za strašnji pogon nego gume koja nisu gume.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 05.01.2020. u 13:19.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 13:19   #47478
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Kazu da su na auto bile ljetne celostonke.
Žalosno, ako je istinito, da su se izgubila 3 (a vjerojatno i 4 ) života jer netko štedi...

Osobno sam uvijek na strani ljudi koji tvrde da zimske gume nisu neophodne (ja osobno ih imam, i to ne štedim na njima, GY Ultragrip sam zadnje uzeo, prije toga Continental 860).

I nisu, sa kvalitetnim ljetnim gumama se može voziti po Zagrebu recimo, čak i kad je snijeg. Znam jer sam vozio, i po mećavama. Može se. Jel ugodno? NIJE. Jel sigurno? Paaa ako jako paziš je relativno sigurno, ako ne paziš je jako nesigurno. Ali može se.

Ali ono što se NE može, je imati zadnji pogon i ljetne gume. Ne, ne i ne. Kod zadnjeg pogona gledaš na najkvalitetnije gume, i to ciljaš one koje (i ljetne) imaju najbolje karakteristike po mokrom / snijegu.

Drugo, sinoć me vozio Uber, pričali smo malo o tome svemu, i skreće on s 30 u moj kvart... i zapleše mu golfić... ne jako, ali osjetio sam.. on se čudi kak sam osjetio, jer nije zaplesao preprimjetno... izlazim iz auta, skoro sam se razbio koliko je sklisko bilo (3 ujutro, Zagreb).

Poledica na cesti je najopasnija stvar. Ne vidiš ju jasno ko što vidiš vodu ili snijeg, zabriješ si, i pogotovo sa zadnjim pogonom si gotov...

Grozno, žalosno i tužno. Ali mora se nešto poduzeti. Mora se odgovornost sada prebaciti na onoga koji mu je dozvolio upravljanje vozilom, a on nema važeću vozačku dozvolu (ili ikakvu). To im dapače novi zakon i omogućuje i nadam se da će se to napraviti i da će mediji to adekvatno popratiti. Kako bi u budućnost odvratili druge roditelje / rođake da daju auto u ruke nekome kome ne bi smjeli. Zato i postoji sada javni servis za provjeru valjanosti vozačke dozvole. Da se ne možeš izvlačiti i reći "nisam znao da on ima zabranu upravljanja B kategorijom".

Što se tiče malusa na osiguranja ja sam za, i da on ovisi o pogonu, ali i kvaliteti guma. Nek osiguranja zovu aute na inspekcije ili rade nenadane inspekcije. Nemaš adekvatnu opremu, evo ti povećanje rate. A ne da to rade tek nakon nesreće (i premalo ljudi je svjesno da ako nemaju adekvatne gume, da im osiguranje može odbiti isplatiti premiju).

U Engleskoj je skroz drugačiji način osiguranja, to smo vidjeli svi koji gledamo Top Gear. Tamo moraš reći tko će voziti auto. I ako će ga voziti mladi vozač, premija ti raste u nebesa. A ako još taj auto ima dosta konja, premija ti postane ne isplativa. Mislim da su oni kupili aute za tipa 1000 funti, pravili se da će voziti njihov sin, i da su im premije bilo od 5-10 tisuća funti godišnje... ne sjećam se točnih brojki, ali lako se to nađe.
Po meni je taj model malo prestrog, ali nešto se stvarno mora poduzeti, ovo je pretužno i pretragično...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 13:54   #47479
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Ovo je problem:
"Stoput smo naglašavali kako je neshvatljivo i nacionalno štetno da imamo enormna davanja za nove sigurne automobile, u ukupnom iznosu i do 100 posto tvorničke cijene (od troškova prijevoza i prodajne marže država već ubire poreze, a na to se ‘nadograđuju’ PDV pa PPMV i na kraju potpuno nelogični posebni godišnji porez na vozila stara do 10 godina), a da se za ekstremno opasna, pogibeljna stara vozila plaćaju minimalni porezi i davanja! Pa tko je tu lud?!"
Balavci u autu od 2k eura glume frajere a dno dna su skoro u pravilu, meni osobno ne smeta to, već samo da ne nastrada onaj tko nije kriv, drugi sudionici u prometu i suvozači. Gledam po sebi, da izgubim život zbog takvog primjerka australopithecusa ( usput se ispričavam afričkim precima za usporedbu ), strašno nešto kada čovjek razmisli.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 14:51   #47480
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ali ono što se NE može, je imati zadnji pogon i ljetne gume. Ne, ne i ne....
A prednji pogon sa 200ks i ljetne gume moze ? Pa to je jos manje upravljivo kad ti kotaci s kojima skreces proiklizavaju ko ludi, volan ko u putar, vrtis a nista se ne dogdja i auto samo klize preko nosa kod svakog skretanja.

Dajte ljudi nemojte nasjedati na kvazi novinarske price i budalastine (oni su tu da nabriju ljude na Audi, BMW, Mercedes i ostale skuplje aute tako da narod udje on unu zonu "tatinih sinova"...).
Vozio sam dugo godina auto sa prednjim pogonom i 156KS u 1000kg (tada jos nisu bile obavezne zimska oprema na nacin kao sada niti je bilo vezano za neki datum i slicno).
Ja nisam mogo izaci sa parkinga kad padnje 10cm snijega ili kisica pa se smrzne cesta. Znaci ujutro krenem na posao i ljuljam/cimam se u sjedalu/autu 10 minuta da se izvucem s parkinga ili zicam nekog da me malo pogura ako nisam namontirao zimske gume.
Svaki zavoj/raskrizje sa imalo vise gas auto ode ravno/understtera bocno ide na sve strane (sreca pa sam radio vecinom nocne kad je grad bio pust pa sma mogo vozit kolko god sma polako htio bez d ami iko trubi i obailazi me u to gluvo nocno-zimsko doba).
Znaci nije me spasavao nikakv prednji pogon ako pretjerams s gasom, tak je svejedno bilo bilo je nevozljivo jer kad god si dotako gas auto je proklizao. Jednostanvo je imao puno snage/malo kila.

Znaci poanta je u snazi/kilazi auta ,kvaliteti te vrsti guma i naravno u MOZGU onoga koji vozi da se suzdrzi od naglog dodavanja gasa i da zna da konrrolirat auto i da sto bolje predviodi sta ce se dogodit (a to sa 19godian nemoze predvidit jer nema jos dovoljno iskustva, narociti ako nema ni vozacku).
Taj E39 je sigurno imao ASC ili DSC (zavisno od godista) tkao da ako si vozio polako i smireno mogo je bez problema proci uvjete koji su bili neki dan na cesti, nema snijega i nije bilo nesto ekstra hlando -4 do -5c. Prosao sam tom cestom stotinama puta (mozda i tisucama jer sam tom cesotm iskao na posao i sposla 4 godine) i tu gdje je on izletio stvarno trebas biti lud na gasu/brzini da se to dogodi (da je isao dolje nize jedno 300 metara i izletio u onom zaovju kod Remize ispod podvoznjaka to bi jos mogo razumit ako prebrzo udje su zavoj na kliskoj cesti).
Naranvo da je cesta u takvim uvjetima skliska ali skliska je i za prednji pogon a kamo li za nekog BEZ vozacke u alkoholiziranom stanju.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 05.01.2020. u 14:57.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 15:38   #47481
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
A prednji pogon sa 200ks i ljetne gume moze ? Pa to je jos manje upravljivo kad ti kotaci s kojima skreces proiklizavaju ko ludi, volan ko u putar, vrtis a nista se ne dogdja i auto samo klize preko nosa kod svakog skretanja.

Dajte ljudi nemojte nasjedati na kvazi novinarske price i budalastine (oni su tu da nabriju ljude na Audi, BMW, Mercedes i ostale skuplje aute tako da narod udje on unu zonu "tatinih sinova"...).
Vozio sam dugo godina auto sa prednjim pogonom i 156KS u 1000kg (tada jos nisu bile obavezne zimska oprema na nacin kao sada niti je bilo vezano za neki datum i slicno).
Ja nisam mogo izaci sa parkinga kad padnje 10cm snijega ili kisica pa se smrzne cesta. Znaci ujutro krenem na posao i ljuljam/cimam se u sjedalu/autu 10 minuta da se izvucem s parkinga ili zicam nekog da me malo pogura ako nisam namontirao zimske gume.
Svaki zavoj/raskrizje sa imalo vise gas auto ode ravno/understtera bocno ide na sve strane (sreca pa sam radio vecinom nocne kad je grad bio pust pa sma mogo vozit kolko god sma polako htio bez d ami iko trubi i obailazi me u to gluvo nocno-zimsko doba).
Znaci nije me spasavao nikakv prednji pogon ako pretjerams s gasom, tak je svejedno bilo bilo je nevozljivo jer kad god si dotako gas auto je proklizao. Jednostanvo je imao puno snage/malo kila.

Znaci poanta je u snazi/kilazi auta ,kvaliteti te vrsti guma i naravno u MOZGU onoga koji vozi da se suzdrzi od naglog dodavanja gasa i da zna da konrrolirat auto i da sto bolje predviodi sta ce se dogodit (a to sa 19godian nemoze predvidit jer nema jos dovoljno iskustva, narociti ako nema ni vozacku).
Taj E39 je sigurno imao ASC ili DSC (zavisno od godista) tkao da ako si vozio polako i smireno mogo je bez problema proci uvjete koji su bili neki dan na cesti, nema snijega i nije bilo nesto ekstra hlando -4 do -5c. Prosao sam tom cestom stotinama puta (mozda i tisucama jer sam tom cesotm iskao na posao i sposla 4 godine) i tu gdje je on izletio stvarno trebas biti lud na gasu/brzini da se to dogodi (da je isao dolje nize jedno 300 metara i izletio u onom zaovju kod Remize ispod podvoznjaka to bi jos mogo razumit ako prebrzo udje su zavoj na kliskoj cesti).
Naranvo da je cesta u takvim uvjetima skliska ali skliska je i za prednji pogon a kamo li za nekog BEZ vozacke u alkoholiziranom stanju.
Vidim po cijelom textu da nisi vozio zadnji pogon. Oversteer je puno opasniji od understeers, pogibeljniji iz razloga sto kad se dogodi, kao prosjecan / neiskusan vozac ne mozes apsolutno nista napraviti, zavrtis se nekontrolirano i ko na ruletu si.. kamo ce te odnijeti nemas blage veze.

Understeer je puno blazi oblik jer a) udariti ces prednjim dijelom u prepreku, minimalna je sansa da ces se bocno zabiti u drvo / stup i omotati, iako je na zalost i to moguce (Silvester Sbolcki i suputnici RIP).

b) imas jos kakvu takvu kontrolu, rucnu npr

Ja sam kao mlad vozac prvi auto imao zadnji pogon. Srecom tad sam jos bio pametan.. kad me lupio "zakasnjeli kretenizam" sam srecom imao prednji pogon.

Ali summa summarum mog posta je da je zadnji pogon puno vise osjetljiv na lose gume nego prednji. Ne kazem da su prednjem gume nebitne, nego da je puno manje opasno odsklizati u ogradu nego se nekontrolirano izvrtiti, pa da te neka nakupina snijega ili rinzol katapultiraju.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 16:02   #47482
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Ne, nije, samo vozi F30 330d bez xdrive-a.

Ako je netko kvalificiran za reći koju o zadnjem pogonu ovdje, onda je to Lewis.

Edit: no generalno se slažem, oversteer u rukama amatera (myself included, nakon 20 godina vozačkog staža) je puno opasniji od understeera.

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 05.01.2020. u 16:10.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 16:11   #47483
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ne, nije, samo vozi F30 330d bez xdrive-a.

Ako je netko kvalificiran za reći koju o zadnjem pogonu ovdje, onda je to Lewis.
Vozim i ja 430d sa zadnjim, 95% vremena ECO pro mode i comfort.
Nema problema nikakvih.
Tako da ne stoji ona da je auto kriv, pogon i snaga.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bvdf.jpg‎
Views:	217
Size:	1.70 MB
ID:	21832  
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 16:21   #47484
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Vidim po cijelom textu da nisi vozio zadnji pogon....
Ehhh sta da ti kazem a da se ne naljutis (nije mi namjera).
Ali definitvno mozes zamjeniti vidovitog Milana ako tako dobro "vidis" preko tipkovnice (NHF ali dobro si me nasmijao). Sta da ti kazem nego "omasio si ceo fudbal" .

Ne da sam vozio, nego vozim zadnjih 13 godina zadnji pogon redovito i svi odreda 150+ KS a usput i dan danas redovito vozim zenin auto i jos par od bivse firme svi odreda slabiji motori sa prednjim pogonom (70-130 KS).
Jedini spas je sto nijedan od tih prednjopogonasa nema snage da proklize "posteno" pa proklizava slabije pa imas lazni osjecaj da je sigurniji jer mu treba 10-15 sec do 100 pa i nagli pritisak papucice gasa ne radi bas neku "stetu" .

Probaj prednji pogon sa 200KS i ljetne gume pa se provozja po zavojima/ledenim cestama malo brze (najbolje ako imas negdje neki parking/poligon/pistu poput Micevca i slicno pa je sigurnije, nikako to nije preproucljico probavati na gradskim cestama ofc - ali to svi znamo ?)

Sto se tice onog djela gdje mi objasnjavas sto je overster koji se nemoze kontorlirati jer neznas kud se auto krece reko bit i da je oversteer lakse iskontorlirati nego understeer jer jos uvijek imas kakvu taku kontorolu nad volanom i mozes ga zabaciti nazad ako ZNAS sta radis jer kontrom volana i gasom mozes vratit rep ili ga prebacit na drugu stranu dok kod prendjeg pogona volan upravlja sa pogondskim kotacim koji trneutno klize bocno i kontrolole uopce nema (rucna postoji i kod zadnjeg pogona BTW ali sa danasnjim trendom rucnih kocnica na tipku nece biti bas upotrebljiva u te svrhe uskoro nikome)

Ja sam svoj dio godina driftanja odavno naucio/probao u mladjim danima, jedno vrijeme i visio po drift natjecanjima .

Cak se i sam drift kod nas opisuje kao "kontrolirano proklizavnje zadnjih kotaca" u sportskoj disciplini. Naravno kad te uhvait nespremnog (a sa 19godina i bez vozacke to definitinvo jesi osim ako si profi drifter kojim slucajem) onda je tesko se nadati da ce takav vozaci dati kontru i stisnuti gas da izravna nego ce od straha pustiti gas i stisnuti kocnicu i eto piruete a u ovom slucaju nazalost sa smrtno stradalima .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 05.01.2020. u 16:28.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 16:24   #47485
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Zadnji pogon se uvijek bolje kontrolira nego prednji, uvijek bilo i bit će. Lewis koji BMW-e vozi godinama je to fino objasnio, nemam što dodati. Povećavati premiju radi pogona je glupost samo takva, ti takozvani "prometni stručnjaci" bi prvo trebali naučiti voziti sve vrste vozila pa onda komentirati. Petljaju se, kao i političari, u nešto o čemu pojma nemaju.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Probaj prednji pogon sa 200KS i ljetne gume pa se provozja po zavojima/ledenim cestama malo brze (najbolje ako imas negdje neki parking/poligon/pistu poput Micevca i slicno pa je sigurnije, nikako to nije preproucljico probavati na gradskim cestama ofc - ali to svi znamo ?)
Ne treba ti ni blizu 200 KS za to, meni Civic u trećoj po suhom prokliže s novim gumama na onom glatkom asfaltu po Županijskoj i Hrvatske republike, a kad skrećem iz Ružine lijevo, baš moram paziti s gasom jer inače understeeram na stazu.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sto se tice onog djela gdje mi objasnjavas sto je overster koji se nemoze kontorlirati jer neznas kud se auto krece reko bit i da je oversteer lakse iskontorlirati nego understeer jer jos uvijek imas kakvu taku kontorolu nad volanom i mozes ga zabaciti nazad ako ZNAS sta radis jer kontrom volana i gasom mozes vratit rep ili ga prebacit na drugu stranu dok kod prendjeg pogona volan upravlja sa pogondskim kotacim koji trneutno klize bocno i kontrolole uopce nema (rucna postoji i kod zadnjeg pogona BTW ali sa danasnjim trendom rucnih kocnica na tipku nece biti bas upotrebljiva u te svrhe uskoro nikome)
Kod prednjeg pogona jedino što se može napraviti je pustiti gas i nadati se najboljem dok kod zadnjeg ima više opcija za izvući se iz opasnosti jer gas, volan i ručna mogu pomoći ako znaš što radiš.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 05.01.2020. u 16:31.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 16:43   #47486
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ehhh sta da ti kazem a da se ne naljutis (nije mi namjera).
Ali definitvno mozes zamjeniti vidovitog Milana ako tako dobro "vidis" preko tipkovnice (NHF ali dobro si me nasmijao). Sta da ti kazem nego "omasio si ceo fudbal" .

Ne da sam vozio, nego vozim zadnjih 13 godina zadnji pogon redovito i svi odreda 150+ KS a usput i dan danas redovito vozim zenin auto i jos par od bivse firme svi odreda slabiji motori sa prednjim pogonom (70-130 KS).
Jedini spas je sto nijedan od tih prednjopogonasa nema snage da proklize "posteno" pa proklizava slabije pa imas lazni osjecaj da je sigurniji jer mu treba 10-15 sec do 100 pa i nagli pritisak papucice gasa ne radi bas neku "stetu" .

Probaj prednji pogon sa 200KS i ljetne gume pa se provozja po zavojima/ledenim cestama malo brze (najbolje ako imas negdje neki parking/poligon/pistu poput Micevca i slicno pa je sigurnije, nikako to nije preproucljico probavati na gradskim cestama ofc - ali to svi znamo ?)

Sto se tice onog djela gdje mi objasnjavas sto je overster koji se nemoze kontorlirati jer neznas kud se auto krece reko bit i da je oversteer lakse iskontorlirati nego understeer jer jos uvijek imas kakvu taku kontorolu nad volanom i mozes ga zabaciti nazad ako ZNAS sta radis jer kontrom volana i gasom mozes vratit rep ili ga prebacit na drugu stranu dok kod prendjeg pogona volan upravlja sa pogondskim kotacim koji trneutno klize bocno i kontrolole uopce nema (rucna postoji i kod zadnjeg pogona BTW ali sa danasnjim trendom rucnih kocnica na tipku nece biti bas upotrebljiva u te svrhe uskoro nikome)

Ja sam svoj dio godina driftanja odavno naucio/probao u mladjim danima, jedno vrijeme i visio po drift natjecanjima .

Cak se i sam drift kod nas opisuje kao "kontrolirano proklizavnje zadnjih kotaca" u sportskoj disciplini. Naravno kad te uhvait nespremnog (a sa 19godina i bez vozacke to definitinvo jesi osim ako si profi drifter kojim slucajem) onda je tesko se nadati da ce takav vozaci dati kontru i stisnuti gas da izravna nego ce od straha pustiti gas i stisnuti kocnicu i eto piruete a u ovom slucaju nazalost sa smrtno stradalima .
Ahahaha tako mi o treba kad na brzinu odgovaram sa moba. Gledam dole komentar "Lewis..." Ja nisam ni skuzio kome odgovaram, a znam da smo o BMWima puno pricali. LOL za mene.

Ok, onda sad kuzim tvoj stav nakon cijelog posta, ali sad se ti nemoj naljutiti, jer jabtvoj stav ne mogu uzeti za ozbiljno. Zasto? Jer kao i sto sam kazes imas iskustva, i znanja za driftanje i kontroliranje zadnjeg pogona. Ja sam bas jako pazio da napisem da je zadnji pogon opasniji u rukama prosjecnog / neiskusnog vozaca.
On nema sanse da ga iskontrolira. Ne moramo govoriti sada ovdje da ljudi koji su prosli skolice voznje zadnjeg pogona na snijegu i rally stazama, ce bolje iskontrolirwti zadnni pogon.

Tko zna sta radi ce sa zadnjim pogonom plesati onako kako on hocem tko ne zna sta radi ce zavrsiti omotan oko stupa.

Sa prednjim pogonom cete oboje zavrsiti u ogradu (laicki receno).

To je bila moja poanta. A i definitivno vise necu nabrzinu odgovarat bez sa vidim tko pisez jer sam sam sebe sad nasmijao (a i obrukao ).

A sto se ostalog tice, da, na poledici su bilo kakve ljetne (jer ako je poledica, temp su oko nule, kada se ljetne gume stvrdnu i nemaju nikakav grip) opasne. Dapace ni zimske nisu neka radost, poledica je, kao stam vec napisao, po meni opasnija i od snijega i par centimetara kise na cesti.

I ne, ne bih davao iskisnim vozacima maluse. Dapacez vec sam prije imao neku ideju u glavi da bi oaiguranja trebala biti jeftinija za ljude koji su prosli nekakav centar sigurne voznje.

Koji bi btw trebao biti dio vozacke skole...

Jednostavno mi je preglupo da samo tako netko moze sjesti u auto, zapiciti ga 150 bez da kuzi sta i kako ce se dogoditi u X uvjetima kada naglo stisne kocnicu i / ili okrene volan.

To bi trebalo biti nedopustivo, jer ljudi samo ginu bezveze... Deseci zivota su sjebani sada samo s ovom prometnom...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 16:52   #47487
poweeer
Premium
Moj komp
 
poweeer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Otok
Postovi: 182
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dobar članak u vezi tragedije u Osijeku. Načelno se slažem sa onime što je napisao osim dijela točke 3 vezanog za vrstu pogona auta.
https://autoportal.hr/promet/cetvrto...inske-rekorde/
Dobar je clanak. Klinjo u Zapadnoj EU koji kupi staru kramu od BMW-a i pokusa ga osigurati ili ce osiguranje odbiti isto ili ce mu traziti 5000 eura godisnje za isto. Tako da klinci ode vozaju Hyundaie i10, u bijesnim/jacim autima je 45+. U HR je obratno. Da ne govorim ukoliko ga uhvate bez vozacke i sl. da ce kaznu placati tako da crnci iducih 15 mjeseci da ju plati, bez zalbi/ovrhe i sl gluposti. Dapace ukoliko se zali na odluku moze si jedino produziti crncenje da plati puste parnicke troskove s 15 na 150 mjeseci.

Zadnje izmijenjeno od: poweeer. 05.01.2020. u 16:58.
poweeer je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 17:06   #47488
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne treba ti ni blizu 200 KS za to, meni Civic u trećoj po suhom prokliže s novim gumama na onom glatkom asfaltu po Županijskoj i Hrvatske republike, a kad skrećem iz Ružine lijevo, baš moram paziti s gasom jer inače understeeram na stazu.

Kod prednjeg pogona jedino što se može napraviti je pustiti gas i nadati se najboljem dok kod zadnjeg ima više opcija za izvući se iz opasnosti jer gas, volan i ručna mogu pomoći ako znaš što radiš.
Slazem se, karikirao sam da treba 200Ks jer taj E39 je tu negdje oko te snage pa zato usporedjujem.
Dugo godina vozio sam GSi 16v talijana (bez katalizatora je bio tvornicki pa je bio 156KS i kad mu naspes 100 oktana jos ide 6 km brze (238 po satu )). Tih 156KS i 1000kg je fakat trebalo paziti na nogu cim padne malo kisice a kamo li poledica/minusi leti na sve strane premda sam uvijek na njemu imao Dunlop, Toyo, Michelin, Bridgestone gume. Nema te gume koja na ledu radi super (osim čavlerica ).

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ahahaha tako mi o treba ........
To je bila moja poanta. A i definitivno vise necu nabrzinu odgovarat bez sa vidim tko pisez jer sam sam sebe sad nasmijao (a i obrukao ).

I ne, ne bih davao iskisnim vozacima maluse. Dapacez vec sam prije imao neku ideju u glavi da bi oaiguranja trebala biti jeftinija za ljude koji su prosli nekakav centar sigurne voznje.
Tocno to, meni ide na zivce i kod policije i tih kvazi "strucnjaka". Svi samo represiju spominju i samo neka poskupljenja i dodatna kaznjavanja, pa dajte pobogu probajte nekad sa nagradama za dobre vozace -m alo za promjenu ?
Sto nebi recimo onaj koji nema 2 godine nikakavih prometnih prekrsaja/bodova dobio popust na registraciju ? Oslobodite ga placanja tehnickog pregleda ili neki vrag, dajte mu popust 5,10,15% ili slicno reciprocno godinama bez prekrsaja.... pa da si covjek moze nakupiti 5,10, 15% jer je savjestan vozac ?

Znaci sustav kaznjavanja postoji i sve je gori ( a efekat slab ili nikakav) a sustav nagradjivanja nepostoji - ono, bas super .


Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
To bi trebalo biti nedopustivo, jer ljudi samo ginu bezveze... Deseci zivota su sjebani sada samo s ovom prometnom...
Ma jasno nema ljutnje, tu smo da raspravimo jos koji dan dok godisnji ne zavrsi a onda na snijeg i zimske gume, posao .

Meni jedino iz tog teksta od Marusica ono sa uvozom/trosarinama i "kaznjavanjem" ljudi sto kupuju novija vozila ima smisla tj. tu je u pravu,
Zasto drzava kaznjava i poskupljuje novije/sigurnije aute (mislim jasno je nama zasto ali to nema veze sa sigurnoscu u prometu kao ni silne Laserske sacekuse na autoputevima )

Da je njima stalo do toga jos bi subvencionirali ljude da kupuju nove/novije aute a ne ih kaznjavali trosarinama, PPMovima i godisnjim porezima.

Ostalo sto je napisao vecinom je hrpa bedastoca IMO.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 17:27   #47489
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Možemo mi mlatit praznu slamu koliko hocemo..nit ima veze koliko ks ima auto,nit koji je pogon,nit bilo sta vezano uz auto jer ako je bio regan,pretpostavljamo da je tehnicki ispravan..

Fora je u tom odvratnom mentalnom sklopu,odgoju,ponasanju i neodgovornosti zbog koje mladi ljudi po cestama rade kaos..
Meni zivotu nije palo na pamet sjest bez polozenog vozackog ispita i vozikat se gradom..to bi trebalo biti normalno..uz sve to jos i cugat..
Sramota za sve koji nisu djeci usadili neki respekt prema vlastitom zivotu,zivotu drugih i serem im se na ono "volio je aute"..
Pa i ja volim aute ali ne ubijam ljude po cesti pijan ko drvo...
Ona zenska sta je policajca pokupila,pa pobjega..sramota..kako se ti ljudi mogi pogledati u ogledalo?
Sad svaki qurac mora imat vozacku..klince se forsa(znam dosta ljudi) da poloze vozacki jer i pero i stefica i od mali od susjede sto nezna zavezat tenisice je polozio..pa nek i moj mali/mala polozi...
Katastrofa..
komer je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 17:54   #47490
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Zavisi koliku je školu imao tko na autu. Ja sam 2001. kupio(trampio za kamion) w140 600 v12 sa 400ks. Znači ozbiljna konjaža....nove gume...hvatali smo ga i ja i elektro špera I asr po mokroj cesti ko je kako mogao. (čak su na meetu vlasnika S klase pričali o dve vreće betona u gepeku ) Jednom sam na križanju Držićeve i Vukovarske umalo 180 napravio(na poledici)

Audi A8 od bratića koji je tada bio fwd(više se ne proizvode), slične konjaže je DOSTA više praštao neiskusnijem vozaču nego geđo.

Naravno godine iskustva sa rwd-om i ozbiljnom snagom su odradile svoje tako da se spomenutih situacija sjetim sa smjeskom danas.

Ali da je moglo tragično završiti zbog kombinacije snage,pogona te mog neiskustva....moglo je.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 05.01.2020. u 18:00.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na