Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2015., 18:38   #121
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
Ja ti mogu preporucit ovu pod moj komp. Solarna K750 mi dozlogrdila jer je softwer za k**** i nevalja. A na ovoj razer mozes namjestat jacinu svjetla kak ti pase, ja imam silent verziju ali se i ona cuje.
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 19:01   #122
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
I ja nabavio Blackwidow Ultimate Stealth sad na razerovoj rasprodaji za 65€. Prezadovoljan. Prije toga imao Logitech G510, pisem sad duplo brze po njoj. Jedino me pati mali enter, neznam hocu moci preko toga prijeci
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2015., 19:18   #123
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Jedan sam od onih koji ne voli taj US layout. Uz to me ne smeta stoji li na tipkovnici naše slovo ili uopće ikakvo slovo ili ne.

Pa pozivam sve vas kojima to nije bitno da se riješite muke jednorednog entera i pogledate UK/DE layout.
Za ta tržišta se radi više od, netko je naveo, 10k tipkovnica, pa imaju dvoredne entere. Ne znam otkud našima ideja da pored tolike sile UK/DE tipkovnica u EU naručuju US layout.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 20:15   #124
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Samo da napisem mali osvrt na tipkovnice ja imam corsair k70 vec godinu dana. Isti problem sam i ja imao oko kupovine na kraju riskirao 1200kn preko amazona iz UK. Nabavio k70 red osvjetljenje brown switchevi i nazalost to mi je prije godinu dana bila jedina solucija jer kod nas ih nije ni bilo na trzistu (brown) 1-2 modela i to blue red switchevi Imao sam prilike probat i green switcheve koji su egzotika i jako su zanimljiivi slicni su brown samo je aktivacija na vecoj gramazi tj tvrdi je hod sto bi mi jos vise pasalo ali jednostavno nac takvu tipkovnicu je nemoguce. I da brze tipkam nekih 20-tak% samo sto se vise igram na njoj nego tipkam. Vise tipkam na laptopu.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 20:32   #125
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Te green je imao samo Razer u nekim svojim tipkušama ako se nevaram.

Inače, Cherryu je "izašla" licenca il što već na svičeve i navodno sad ih može radit tko god hoće i kako hoće. Istinabog nisam još vidio da su se svi bacili u proizvodnju, no moguće je da će s vremenom doći svičevi drugih proizvođača. Sad dal će biti bolji i (ne)kvalitetniji, vrijeme će pokazat.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 20:36   #126
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Ma uzeo US samo zato što UK nije bilo na stanju kad samo narucivao
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 21:15   #127
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Te green je imao samo Razer u nekim svojim tipkušama ako se nevaram.

Inače, Cherryu je "izašla" licenca il što već na svičeve i navodno sad ih može radit tko god hoće i kako hoće. Istinabog nisam još vidio da su se svi bacili u proizvodnju, no moguće je da će s vremenom doći svičevi drugih proizvođača. Sad dal će biti bolji i (ne)kvalitetniji, vrijeme će pokazat.
Logitech i razer vec rade svoje switcheve njima se to i isplati. Neki kazu da su od logitecha cak i bolji switchevi nego od charry-a. Ja sam prezadovoljan sa tipkovnicom i ne mogu se zaliti na nju.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2015., 12:37   #128
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Instalirao preko vikenda na polovicu tipkovnice one gumice s ciljem usporedbe sa i bez.

Gumice utišavaju tipke ako korisnik stišće do kraja tipke, ali ako taktilno tipka onda ne. Koliko mi se čini to je isključivo do izrade tipkovnice, najvjerojatnije deblje tijelo na CM QF Ulti dodatno rezonira pa se čini jako glasno. Meh. Dakle, sačuvajte si muke stavljanja gumica na sto tipki i naučite taktilno tipkati, a ako svejedno tipkovnica je glasna, takav je model.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 13:05   #129
aard
Premium
Moj komp
 
aard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Ja sam se morao odreci CM Storm Rapidice

Otisao backspace prije par mjeseci, a sada i E tipka, pa sam se napokon natjerao odnjeti ju na servis. Nazalost, Links ih vise ne uvozi, tako da sam dobio povrat para. Barem nesto, ali nema bas ponude tenkeylessa kod nas. Na kraju piknuo novu Razer BlackWidow Tournament sa njihovim Green switchevima. Nije nesto bajno, ali definitivno najbolji tenkeyless kojeg si mogu priuštiti - nemam 180 eura za naručivanje Filca ili Duckyja izvana...

Jesu glasnije tipke, ali ne smeta mi klik. I jako su ugodne za tipkanje.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Instalirao preko vikenda na polovicu tipkovnice one gumice s ciljem usporedbe sa i bez.

Gumice utišavaju tipke ako korisnik stišće do kraja tipke, ali ako taktilno tipka onda ne. Koliko mi se čini to je isključivo do izrade tipkovnice, najvjerojatnije deblje tijelo na CM QF Ulti dodatno rezonira pa se čini jako glasno. Meh. Dakle, sačuvajte si muke stavljanja gumica na sto tipki i naučite taktilno tipkati, a ako svejedno tipkovnica je glasna, takav je model.
Gumice i mogu utišati samo bottomanje tipki - montiraju se na keycap, ne na sam switch (koji proizvodi klik).
aard je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 13:08   #130
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor aard Pregled postova
Gumice i mogu utišati samo bottomanje tipki - montiraju se na keycap, ne na sam switch (koji proizvodi klik).
Switch ne proizvodi klik, vec je ono sto Destroyera muci zvuk koji keycap radi i prilikom botomiranja i prilikom povratka u gornju poziciju.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2015., 13:11   #131
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Naručena Happy hacking pro sad čekati 25 dana da dođe iz Japana.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 13:14   #132
rendula
Registered User