Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.06.2009., 16:05   #271
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Ko kaže da Mac izgleda amaterski?

By Swarovski
Pa ovaj bogme izgleda kao da ga je neka pijana kumica obukla dok je imala 2 promila u krvi

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 21.06.2009. u 16:32. Razlog: prevelika slika :-)
 
Staro 21.06.2009., 16:21   #272
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa ovaj bogme izgleda kao da ga je neka pijana kumica obukla dok je imala 2 promila u krvi
Joj, joj. Moja profesorica iz hrvatskog je imala običaj reći: " Ne prosipaj bisere pred svinje"
To ti je 11000 24-karatnih kristala.
herion je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2009., 16:29   #273
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Tema opet malo skrenula s puta...
Citiraj:
Autor pimpinjon Pregled postova
jednostavno nastavit raspravu normalno raspravljajući o meku kod nas i u svijetu, kako i glasi naslov teme.
Citiraj:
Autor Osta Pregled postova
posto grafe nije nibol na zalihama, komp je mjesec dana bio na serivisu...
Netko plati skuplje nego na njihovu tržištu, a za uzvrat dobije lošiju podršku.
Citiraj:
tjedan dana nakon servisa iz cistog mira pri paljenju eksplodira napajanje i povuce diskove sa sobom
Oni bi vjerojatno za to okrivili napajanje mreže...
thopok je offline  
Staro 21.06.2009., 16:34   #274
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Tema opet malo skrenula s puta...
Tema nije skrenula s puta. Pokušavamo otkriti zašto je Mac bolji pa kad nam to već neće otkriti njegovi korisnici sami pokušavamo naći odgovor.
herion je offline  
Staro 21.06.2009., 16:56   #275
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Joj, joj. Moja profesorica iz hrvatskog je imala običaj reći: " Ne prosipaj bisere pred svinje"
To ti je 11000 24-karatnih kristala.
I izgleda mi katastrofa. Kakve to veze ima sa skupocom

Ali isto tako, mora da su to pomno birani kristali od strane Applea i bolji su od vecine kristala na svijetu. Naravno, swarovski je tu samo usput dosao
 
Staro 21.06.2009., 16:56   #276
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Pa nekim korisnicima savršeno odgovara?
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Dal ima ljudi kojima paše da ne moraju razmišljati pretjerano o tome što stavljaju na svoj komp i odakle je naravno da ima. Oni neka plate onda tu veću cijenu. Njihov izbor. Ali je činjenica da nije potrebno.
Neki ljudi ne žele usklađivat sve komponente, podešavat OS mjesecima(to valjda samo rijetki rade) ili isti svako malo reinstalirat.

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 21.06.2009. u 17:08.
thopok je offline  
Staro 21.06.2009., 17:28   #277
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Mac pro (Xeon 5570 2.93 GHz) na službenoj stranici http://www.apple.com/macpro/features/processor.html ima CFP2006 rate 144. Na stranicama spec.org Fujitsu ima 193, HP 191, Dell 189. Sintetika, ne mora ništa značiti ali...čudno.

Rezultat mi je čudan jer OS ustvari ne bi trebao imati veliku ulogu. Možda je stvar u ovom rate_base gdje nije napravljena optimizacija

PS
Drugi put ću provjeriti prije napišem. fp_rate_base u odnosu na fp_rate je neznatno niži kod drugih proizvođača. Dakle rezultat od Mac Pro je bitno niži. E sad zašto? Mac ima samo 6GB RAM-a ali ovaj test je test procesora gdje druge komponente imaju neznatnu ulogu.

Zadnje izmijenjeno od: herion. 21.06.2009. u 18:00.
herion je offline  
Staro 21.06.2009., 17:35   #278
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Pa nekim korisnicima savršeno odgovara?
Neki ljudi ne žele usklađivat sve komponente, podešavat OS mjesecima(to valjda samo rijetki rade) ili isti svako malo reinstalirat.
Ili jednom instalirati, podesiti za nekoliko sati bez žurbe i onda napraviti reinstall nakon par godina? I tu ne govorim o linuxu, već i o Visti, XP-u, 98ici SE, 95-ici, 3.11, 2003 server, čak i o onom ME-u.

O nekim instalacijama Debiana koje imamo u udruzi i koje rade godinama, da ne pričam..
 
Staro 21.06.2009., 17:52   #279
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Pa nekim korisnicima savršeno odgovara?
Neki ljudi ne žele usklađivat sve komponente, podešavat OS mjesecima(to valjda samo rijetki rade) ili isti svako malo reinstalirat.
a zasto svi nabijaju to cijelo vrijeme kao da se nemoze kupit brand name slozeni pc sa predinstaliranim windozama na sto napravis backup i miran si... u slucaju kraha, hirens i cekas 10-15 min.....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 21.06.2009., 18:02   #280
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Ili jednom instalirati, podesiti za nekoliko sati bez žurbe i onda napraviti reinstall nakon par godina?
Pa to je neupitno. Zato i kažem "nekim korisnicima" koji znaju sustav učinit nestabilnim. Ne podržavam ni ja česte reinstall-ove...

Citiraj:
kupit brand name slozeni pc sa predinstaliranim windozama
Tu je njima problem. Jednostavno su frustrirani nestabilnošću(koju su možda i sami izazvali) itd...
thopok je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2009., 18:22   #281
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Imam dojam da ovdje ima ljudi koji se nisu sreli sa mašinama sa predinstaliranim Windowsima od proizvođača poput Dell, HP, i sl. Dakle mašinu uštekaš instaliraš aplikaciju i radiš. Nema tu nikakve potrage za driverima, podešavanja(premda Windows ostavlja i tu mogućnost) Stroj inicijalno radi. S vremenom se pojave novi driveri koji otklanjaju neke bugove i poboljšavaju performanse. Nakon testiranja od strane proizvođaća PC-a pojavljuju se na njihovim stranicama. Međutim niko nas ne spriječava da iste drivere skinemo sa stranice proizvođača samog hardware-a(npr. driver sa Nvidia stranice radi na Dellu ali nije istestiran od samih dellovaca) Ovo je znao biti izvor problema ali za to je kriv sam korisnik. Naravno ako Mac korisnik nema takve mogućnosti neće je ni koristiti. Patchevi za aplikacije postoje u istom obimu kao i za Mac OS. Ako se prema PC-u ponašamo sa istom disciplinom kao prema Apple računalu uvjeravam vas da bi teme poput ove bile nepotrebne.
herion je offline  
Staro 21.06.2009., 18:26   #282
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Imam dojam da ovdje ima ljudi koji se nisu sreli sa mašinama sa predinstaliranim Windowsima od proizvođača poput Dell, HP, i sl. Dakle mašinu uštekaš instaliraš aplikaciju i radiš. Nema tu nikakve potrage za driverima, podešavanja(premda Windows ostavlja i tu mogućnost) Stroj inicijalno radi. S vremenom se pojave novi driveri koji otklanjaju neke bugove i poboljšavaju performanse. Nakon testiranja od strane proizvođaća PC-a pojavljuju se na njihovim stranicama. Međutim niko nas ne spriječava da iste drivere skinemo sa stranice proizvođača samog hardware-a(npr. driver sa Nvidia stranice radi na Dellu ali nije istestiran od samih del