Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2023., 13:22   #65641
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Više manje si napisao primjer ovoga što sam i rekao.
U konkretnom slučaju - ovo je manji problem u odnosu na druge stvari, ali to ne znači da se ne treba napraviti.

Ovo za privatne avione je bože sačuvaj, jedan multi-milijunaš/milijarder zagađuje godišnje valjda kao i nekoliko tisuća prosječnih ljudi.
I naravno da treba srediti avio i brodski prijevoz u globalu, jer je to ogroman faktor u cijeloj ovoj priči, i ide se u tom smjeru, samo je problem što se do nedavno jako *malo bavilo zagađenjem okoliša u tim tipovima prijevoza.
(*Indirektno se smanjilo zagađenje po vozilu, sa poboljšanjem učinkovitosti motora i manjom potrošnjom, ali to je nedovoljno s obzirom što uradismo od planeta i s obzirom koliko se povećao sami broj aktivnih letjelica i brodova)

I sad se treba u jako kratko vremena okrenuti za skoro 180 stupnjeva, što nije lako, niti tehnološki, niti organizacijski.

Ali ponavljam, to što se ti problemi tek rješavaju, ne znači da ne trebamo riješavati druge manje probleme.
Tu se tek vidi da automobili su najmanji problem, bio EURO3 ili EURO6 norme. Kap u moru svega ostalog, i što od radili od autoindustrije količina zagađenja se neće promijeniti, pa da ICE i ukinu u potpunosti, neće se ništa nabolje promijeniti.
DoxyTheCroat je online   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 16:49   #65642
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da malo razbijemo EKO monotoniju.


BMW horda opet u centru pažnje

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 18:31   #65643
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ali ponavljam, to što se ti problemi tek rješavaju, ne znači da ne trebamo riješavati druge manje probleme.
I u tome ti je problem da će ostati samo na ovome.

Samo mali će dobiti po prstima jer pec pec ti si KRIV za globalno zatopljenje. Eh da ja sam kriv. Postoje već planovi da će se uvesti kvote u UK u određenim gradovima koliko se smiješ voziti s automobilom. FA-ŠI-ZAM.

Automobil = sloboda.

Sve dok mase ne shvate da je sve ovo jedna velika patka i prevara...neće biti bolje.

I da se razumijemo da mi sada netko ponudi tranziciju na vodik i da to sve radi any day...odmah nema problema pa pa dizel ajde bok.

Jasno mi je da greentardima na biciklima bez ikakve obveze, plana, obitelji, karijere paše da eto bude sve podređeno njima ali to tako ne ide. Ljudi zapravo rade poslove koji ti debilčeki wolt bolt i ostali urbani kretenoidi ne mogu shvatiti. Slobodno se mogu zalijepiti za autoput u nadi da će ih netko pokupiti i riješiti nas greentardskog šljama.

Biciklistički šljam u ZG je dobio stazicu po prilazu Đure Dežalića i to na uštrb jedne trake. Ta prometnica je imala tri trake od kojih je jedna bila vječito zauzeta s onom ekipom "evo sada ću ja samo na brzaka".

Sada ta prometnica ima JEDNU protočnu traku.

Biciklistička staza u Klaićevoj zjapi prazna! To je uiica koja je paralelna s Đure Dežalića. Ali šljam je htio svoje i greentard izlika za gradonačelnika im je dala. To mora da je ta zelena tranzicija.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 18:44   #65644
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da malo razbijemo EKO monotoniju.


BMW horda opet u centru pažnje

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d
To se događa kad rasprava quattro vs. xdrive ode predaleko
Kakav komad govedine moraš biti da ideš to napraviti...
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 18:48   #65645
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da malo razbijemo EKO monotoniju.


BMW horda opet u centru pažnje

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d
znači strašno
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 20:45   #65646
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Biciklistička staza u Klaićevoj zjapi prazna! To je uiica koja je paralelna s Đure Dežalića. Ali šljam je htio svoje i greentard izlika za gradonačelnika im je dala. To mora da je ta zelena tranzicija.
Prodjem tjedno vise puta tjedno po novoj stazi, moze proci, barem se ljudi manje okrecu sto im ide iza ledja. Ali sudara sad ima u Dezelicu znatno vise nego ranije. A spomenuo sam i prije mjesec lika koji mi je u rikvercu legao po boku.

Druga dobra stvar, ali ta dobra je ujedno i losa, mozes puno cesce naci parking. Samo nikad ne parkiram, te ne bi ikome preporucio da to radi, osim ako nema zelju obilaziti limara. Sad se veliki broj vozaca, koji ne zivi na potezu, boje dignuti na parking. Kako je jedna traka manje, to znaci vise prometa u dvije postojece, sto znaci daleko veca ljutnja kad nekoga treba cekati da se uparkira.

Neiskusni nestanari, boje se uletiti nabrzaka, posebno kad na ledjima imaju dvadeset ili vise trubaca. A jos moraju i lagani luk napraviti iz susjedne trake, ako se neko previse nakosio, sto je za zenskog ili muskog plahijeg vozaca, previse stresa i zivciranja, hoce li u sto zveknuti. Pa stalno gledam kako odustanu vec iz prvog pokusaja. Spustanje sada ima veci potencijal za sudar, jer je spustanje prekratko, pa se neki zalete prebrzo unazad.


Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Biciklistički šljam u ZG je dobio stazicu po prilazu Đure Dežalića i to na uštrb jedne trake. Ta prometnica je imala tri trake od kojih je jedna bila vječito zauzeta s onom ekipom "evo sada ću ja samo na brzaka".
Cek malo, ja i Fanatik se nedavno pitali, gdje je nestao sken/upis o Caciju, bez ikakve daljnje politicke rasprave, bio je samo dokument vremena i nista vise.

A ti sad ovako castis So.os stipendistu, naseg gradonacelnika, te jos i propitkujes zelene politike? Pa gdje tog ima? Vidi se da previse jedes bijelog brasna, sreca da nam Klaus vec na trziste stavlja brasno od kukaca, pa ces se zdravije hraniti i imati vise razumijevanja za okolis
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 23:15   #65647
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
To se događa kad rasprava quattro vs. xdrive ode predaleko
Kakav komad govedine moraš biti da ideš to napraviti...
Garantiram da su se snimali za nešto....jer u protivnom nema smisla
Kad čovjek pročita svaki tjedan te članke "vozač BMW-a...." točno te odbije od kupnje te marke, što je baš nonsens, ali lagano se na sve vozače BMW-a gleda kroz prizmu debila (iako većina nije, naravno).
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 09:37   #65648
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Automobil = sloboda.
Super je ta sloboda kad ovisiš o trećim zemljama za korištenje te slobode (ICE automobil). Poznato je da su zemlje koje su bogate naftom miroljubljive i socijalno osjetljive pa prema tome formiraju cijene... ili ne...

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
I da se razumijemo da mi sada netko ponudi tranziciju na vodik i da to sve radi any day...odmah nema problema pa pa dizel ajde bok.
Vodik je moguć jedino u obliku Toyote Mirai. Ako čekaš ICE motor na vodik, prije ćeš dočekati da EU zakonom dozvoli jedino V12 motore od minimalno 6L obujma .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 09:51   #65649
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Garantiram da su se snimali za nešto....jer u protivnom nema smisla
Kad čovjek pročita svaki tjedan te članke "vozač BMW-a...." točno te odbije od kupnje te marke, što je baš nonsens, ali lagano se na sve vozače BMW-a gleda kroz prizmu debila (iako većina nije, naravno).

Već godinama je to mišljenje velike većine, od nedavanja žmigavaca, parkiranja divlje, divljanja (i po autocestama i gradovima), izazivanja nesreća, bahaćenja (kao što je i u linku iznad vidljivo)...


Nego, trebam limara koji će mi srediti prednji branik, imam ogrebotina nekoliko na desnoj strani i puknut lak i skinuta boja, mislim da je i jedna kopča puknuta jer mi je izmaknut branik kod lampe na van, gdje bi se to moglo obaviti, ali da je brzo, da tipa u jednom danu mi srede? Ako igdje..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 10:00   #65650
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Uf, u jednom danu teško, ali probaj se dogovorit i tutni 50 eura u džep za uslugu pa možda prođe.
Preporuka za Autofleks u Soblincu, meni su brzi bili i korektno napravili
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 10:21   #65651
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Već godinama je to mišljenje velike većine, od nedavanja žmigavaca, parkiranja divlje, divljanja (i po autocestama i gradovima), izazivanja nesreća, bahaćenja (kao što je i u linku iznad vidljivo)...
Problem je balkana i mentaliteta tj našeg mentalnog sklopa ovdje.
Dovoljno je bacit oko na komentare pod recimo videom onog konja kojem se zapalio E46 ''posve slučajno'' jer ''nisu divljali''. I vidiš komentare tipa ''samo jako''

Jasno, skupiš 10k kuna za rasuti 320d, pa umjesto da središ sve probleme i posebice brtve ti ideš prvo dirat mapu bikoz ''samo jako''. I jasno mora bit FULL u M-u


Recimo slično gledaju preko bare na vozače riže.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 10:27   #65652
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Iskreno, kad sam na cesti od 10 likova koji se praktički trude napraviti nesreću, ili su samo agresivni i neugodni, 9 ih je u autu njemačke proizvodnje, pretežito BMW.
DoxyTheCroat je online   Reply With Quote