Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2013., 01:17   #2851
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
sat vremena nakon mojeg. tad je vec i meni pocela rast brzina. sad sam na full..naravno ekipa je offline.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 21:08   #2852
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Korisnik sam B.Net-a već cca godinu dana. Sve je bilo OK do negdje sredine 12-og mjeseca prošle godine. Čim pokrenem neki p2p program, ne mogu doslovno surfati, u bilo koje doba dana. Prvo sam mislio da je problem do mene, pa napravio reinstall OS-a, pa probao drugi OS, pa resetirao router... međutim ništa ne pomaže. Brže mi mobitel surfa dok nešto skidam nego B.Net.

Nemam pojma što da napravim. Zvao ih par puta i "oprao" ali pomaka nema...
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2013., 22:08   #2853
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,350
Jesu ti u routeru uključene koje opcije pod firewall ? Ako jesu probaj ih ugasit pa onda vidi jel opet šteka, jer po defaultu i onda kad ga resetiraš IP Flood i firewall protection su uključeni. Meni je recimo net znao užasno štekat čak nisam mogo ni otvarat neke stranice dok je IP Flood bio uključen također su isto tu neki imali istih problema pa kad sam im predložio da ga ugase bilo im je opet sve normalno, radilo se o routeru thomson TWG850-4. Probaj pa javi.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 05.02.2013. u 22:16.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 22:24   #2854
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
prije točno 5 dana sam zamjenio modem za bežicni ruter ( thomson tgw850-4 ) i desilo se upravo to ; dok programi kao skajp , steam ili torent uredno rade pola stranica mi nije otvara a problem su bile upravo firewall postavke - nakon isključivanja sve radi ko sat

evo tu san pisa ; http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2841

odkako su opcije u firewalu isključene log je čist
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 02:01   #2855
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Moze li neko otići na http://www.displaymyhostname.com/ i viditi hoce li se resolvati hostname?

Meni nece resolva hostname, nego mi stavlja moj IP kao hostname i zbog toga imam problema s nekim IRC kanalima. Malo sam googlao i saznao da to moze popraviti samo ISP a ne korisnik, znaci nije do modema/routera.

Ajde neko pls neka ode na tu stranicu i javi mi rezultate, da vidim jel to kod mene problem samo.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 03:03   #2856
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Meni resolva.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 11:09   #2857
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
yep , i meni šljaka..
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 11:40   #2858
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Ok hvala sto ste probali, izgleda da cu morati kontaktirati službu za korisnike. Bit će veselo objasniti onim likovima iz SZK u cemu je problem...
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 16:47   #2859
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Garant ce ti reci da ne daju podrsku i da ti internet radi...
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 06:48   #2860
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Jesu ti u routeru uključene koje opcije pod firewall ? Ako jesu probaj ih ugasit pa onda vidi jel opet šteka, jer po defaultu i onda kad ga resetiraš IP Flood i firewall protection su uključeni. Meni je recimo net znao užasno štekat čak nisam mogo ni otvarat neke stranice dok je IP Flood bio uključen također su isto tu neki imali istih problema pa kad sam im predložio da ga ugase bilo im je opet sve normalno, radilo se o routeru thomson TWG850-4. Probaj pa javi.
Hvala! Sve sada normalno radi
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2013., 08:04   #2861
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,350
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Hvala! Sve sada normalno radi
Nema frke, drago mi je da mogu pomoć.

P.S
Jučer sam saznao da uskoro izlazi novi firmware za thomson twg850-4 routere i trebao bi također novi softver izać za albis 8100 pošto im s vremenom zna štekat meni i epg pri prebacivanju programa, bezobzira šta već ima neka nadogradnja softvera, ali ta nadogradnja ništa ne poboljšava, a ova šta će doć bi trebala poboljšat tako su mi bar rekli, a i ja se nadam jer sam jedan od korisnika albisa koji također ima problema sa štekanjem.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 20:19   #2862
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
počeo je kenjat bnet......nakon skoro godinu dana bez sranja sa brzinom ima par dana naveče se nema ni pola od 12mbita......a ništa....idemo opet zivkat službu i slat slike mejlom......

http://www.speedtest.net/result/2494992275.png
http://www.speedtest.net/result/2494994699.png

idemo na rekord ; http://www.speedtest.net/result/2495701862.png haaaahaaaaaa 10 mbita manje od obecanog

Zadnje izmijenjeno od: alen.s. 08.02.2013. u 21:38.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 14:13   #2863
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova

idemo na rekord ; http://www.speedtest.net/result/2495701862.png haaaahaaaaaa 10 mbita manje od obecanog
tocno mjesec dana imam identicnu situaciju. to je takvo saranje tijekom dana i veceri da dobivam fraze
teski bezobrazluk!
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 19:30   #2864
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,350
evo da javim dobio sam cisco epc3925 docsis 3.0 router i net prekul radi cijelo vrijeme ista brzina kad god sam mjerio, ali problem se sad pojavio i to sam nažalost tek skužio kad je tehničar otišo, na hd programima na HD risiveru nemam slike samo titlovi i piše da provjerim antenski kabel dok na standardnim programima koji nisu HD je sve ok, očito se nešto sa frenkvencijama zeznulo kad je povlačio router i kad je ovaj zvao tamo da mu to srede. U zadnjih 2 tjedna su mi bili tehničari već 4 puta i zvao sam ih negdje doslovno 15-20 puta, tolko o njihovoj organizaciji i onom šta snimaju razgovoru, mogli bi i poslušat da vide šta sam reko, nego svaki put moram ponavljat ili da bar ukratko zapišu nego ne moram sve ispočetka.

EDIT:
Riješio stvar, trebalo je risiveru dodat ime neko stavio sam 8100 i proradio net na njemu i HD programi, uglavnom još uvijek imam neki problema sa njegovim softverom štekanje i smrzavanje nakon dan-dva korištenja vrlo iritantno pa ga moram resetirat svako malo i trza mi na pol sekunde-sekundu eurosportHD pa ćemo sutra vidit šta tehničar kaže.

EDIT2:
Zvao me tehničar novi softver za risiver albis 8100 navodno sljedeći tjedan je reko, popravci će biti ovo šta sam prijavio da šteka meni i kad se prebacuju programi smrzavanje kratko, pa ćemo vidit kako će bit nakon toga naknadno ću javit edit-om novim i također je prijavljeno smrzavanje na pol sekunde-sekundu eurosportHD i to će se isto vidit šta se može napravit, jer ostali programi su ok samo taj se tako na kratko smrzne. I da javim da sam jako jako zadovoljan cisco epc3925 routerom sa DOCSIS 3 zasad odličan i stabilan, brzina stalno ista kao i ping, također je riješeno ono kad router skida max. brzinom da se ne može surfat, evo upravo gledam video na mobitelu u HD 1080p i pomičem na unaprijed u nazad video i u browseru i ništa ne šteka niti na mobu niti na kompu i još plus to surfam.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 13.02.2013. u 20:53.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2013., 16:13   #2865
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Pozz, ljudi moze mala pomoc vec san izludija?

Dakle iman Bnet internet priko Carneta i dobija san od njih modem Cisco 2100 i po vasoj preporuci uzea san ruter D-Link DIR-600.

Jel mi moze netko rec koje postavke triba unit i kako to namistit da radi? Sve ideje san ispuca.
Thnx.

Edit:
Evo i slike postavki mozda pomogne. Pod Status san uprija Connect i pise Cable Status : Connected, Network Status : Connected i odbrojava vrime al na net nemogu, tj. uspija san u prvoj sekundi otvorit pola jedne stranice i to je sve, jednostavno nece da radi.

http://www.pohrani.com/f/5/Yr/3WHQ9t...ke-dir-600.jpg

Zadnje izmijenjeno od: Smarty. 17.02.2013. u 14:56.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2013., 17:13   #2866
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 640
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2013., 19:00   #2867
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
prosa san to vise puta
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2013., 19:38   #2868
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,350
Imam pitanje za ove koji koriste telefon od b.neta, dali vam se nekad kad telefonirate neovisno dali vi zovete ili vas neko u slušalici ponavlja vaš glas dok pričate? Meni se to tu i tamo desit, ne znam o čemu to ovisi, al me užasno iritira. Prvo sam mislio da je do kabla pa sam išo ponovno stavit nove konektore reko možda je na konektoru nešto pošto je bilo labavo zakrimpano, al i dalje isto.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 17.02.2013. u 19:43.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2013., 22:32   #2869
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Imam pitanje za ove koji koriste telefon od b.neta, dali vam se nekad kad telefonirate neovisno dali vi zovete ili vas neko u slušalici ponavlja vaš glas dok pričate? Meni se to tu i tamo desit, ne znam o čemu to ovisi, al me užasno iritira. Prvo sam mislio da je do kabla pa sam išo ponovno stavit nove konektore reko možda je na konektoru nešto pošto je bilo labavo zakrimpano, al i dalje isto.
Nisam primjetio to na fiksnom nikad, tek na mobitelu i to zna bit jer te netko stavi na razglas i sl.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2013., 22:37   #2870
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,350
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
Nisam primjetio to na fiksnom nikad, tek na mobitelu i to zna bit jer te netko stavi na razglas i sl.
baš evo frenda koji je na istom pojačalu ulaz do pitam i kaže da nekad zna malo čut i on, ne znam dal da ih zovem radi tog il ne jer nekad zna bit stvarno iritantno, ono sam sebe slušaš.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 10:36   #2871
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Evo malo novosti, uspija san se spojit na net al nemogu otvorit nijednu stranicu.
Znaci mogu otvorit Bnetovu stranicu za postavke Carneta i mogu pingat (pinga san 8.8.8.8) i sve prolazi a kad iden otvorit neku stranicu nece......
Zva san Bnet i Carnet i sve ok, kazu da nevide nikakve probleme i da san uredno spojen na net....

Jel zna netko u cemu je onda problem???
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 10:42   #2872
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 640
Da li ti resolva adresu? Ako ne onda ti DNS nije dobar, postavi ručno Carnet ili Bnet DNS u routeru. To ti je na ovoj stranici prikazano kao sve nule.

Citiraj:
B.net

ns1.bnet.hr [83.139.80.22]
ns2.bnet.hr [83.139.104.2]
ns3.bnet.hr [83.139.105.2]

Carnet

dns.carnet.hr [161.53.123.2]
__________________
The Truth

Zadnje izmijenjeno od: gnjepar. 18.02.2013. u 11:06.
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 10:44   #2873
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,116
Otkad su mi dignuli brzinu na 12 Mbit/s imam problema u večernjim satima....jel ima smisla ih zvati da me vrate na 8 MBit/s ako netko ima info iz prve ruke? Da ih ne zovem jer koliko cujem nema bas smisla...

Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 10:51   #2874
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 640
Pošalji mail iako tehnički (radi billinga) nije izvedivo da ti plaćaš paket 12 a da ti oni stave 8 tako da nemoj se nadati previše. Zvanjem nećeš ništa postići jer ćeš dobiti studenta koji o tome zna manje od tebe.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 10:53   #2875
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Da li ti resolva adresu? Ako ne onda ti DNS nije dobar, postavi ručno Carnet ili Bnet DNS u routeru. To ti je na ovoj stranici prikazano kao sve nule.
Nemogu, jer mi je Dynamic IP tako da DNS Server nemogu minjat.....

Imas mozda jos neku ideju?
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 11:02   #2876
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 640
Što ti piše pod STATUS -> WAN -> Primary DNS Server



Isto tako SETUP -> NETWORK SETTINGS -> ROUTER SETTINGS -> Enable DNS Relay mora imati kvačicu
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 11:21   #2877
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Evo novih slika, necete virovat al sad san se spoija priko kabela na ruter i uspija san ostvarit neku vezu al je osjetno sporo (pogotovo s obziron da mi je veza 11-16)

na slikama se vidi konekcija priko Wlana i zicno i na obje san navodno spojen na net

http://www.pohrani.com/f/2O/kF/KPJCso1/dns-relay.jpg
http://www.pohrani.com/f/2X/Tw/1nc1xOsS/status-.jpg
http://www.pohrani.com/f/F/JM/26YKqFNV/status.jpg

edit: sad san isa na speed test i brzina mi je download 0.78/0.13Mbps a ping 73 umisto 11,2/0,375 do 16/0,75 Mbps
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 11:45   #2878
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Pošalji mail iako tehnički (radi billinga) nije izvedivo da ti plaćaš paket 12 a da ti oni stave 8 tako da nemoj se nadati previše. Zvanjem nećeš ništa postići jer ćeš dobiti studenta koji o tome zna manje od tebe.
Samo mi je bitno da mi radi ko prije kak treba zato sam mislio da mi samo smanje brzinu. Cak bi i njima to bilo lakse ako se ne varam? Da imam standardni adsl bi trazio da mi modulaciju promijene....ovak neznam kaj bi jos mogli mijenjati....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 11:50   #2879
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 640
Meni izgleda kao da su sve postavke ok. PPTP je dosta zahtjevan za hardver pa je možda DIR-600 sam po sebi usko grlo.

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Samo mi je bitno da mi radi ko prije kak treba zato sam mislio da mi samo smanje brzinu. Cak bi i njima to bilo lakse ako se ne varam? Da imam standardni adsl bi trazio da mi modulaciju promijene....ovak neznam kaj bi jos mogli mijenjati....
Smanjili bi oni tebi bez problema ali to se radi u sustavu koji se između ostalog brine i za naplaćivanje tako da ako se promijeni brzina onda se automatski isporučuje "jeftinija" usluga što je "nemoguće" prema trenutnom ugovoru... bla bla bla... Sustav sam po sebi to ne će dozvoliti, sve je automatizirano. Jedino ako se nekome na tehničkoj poziciji bude dalo zajebavati pa te ubaci u skriptu direktno na mašini koja se brine za dodjelu resursa. To nemoj očekivati ali kao što rekoh najbolji ti je izbor mail. Nemaš što izgubiti osim nekoliko minuta na sastavljanje istog.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 11:58   #2880
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,116
Ok, fala stari....poslati cu im mail....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na