Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Iskon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2015., 15:50   #2851
denibus
množitelj
Moj komp
 
denibus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 158
@Ag008 - koja je fora s carnetom? cemu spajanje na to?
__________________
denibus je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 20:07   #2852
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Na faksu imamo dio stranica i portal koji se može otvoriti isključivo s Carnet mreže/IP-a.
Prednost je i manji ping (pa i u igrama), tj. tracert mi do centrale ima 6ms a tada na Iskonu raste od 9-12ms do krajnje stranice/poslužitelja dok je na Carnetu nakon Kozale ukupno 7-9ms.
Nažalost, mana korištenja ove usluge jest što je Carnet iz nekog nepoznatog ograničenja stavio limit od 10Mbps pa je ovo samo bilo probno korištenje.

No ne vidim razlog da Iskon u suradnji s Carnetom ne omogući i VDSL pakete po povoljnijim cijenama, zadnja ponuda se nije osvježavala od 2011. kada je "standard" bio 5mbps.
http://www.carnet.hr/duocarnet/o_usluzi
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2015., 14:47   #2853
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Izgleda da je iskon okinuo, ne radi mi telefon, dok net radi.
Edit: Sada radi normalno.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max

Zadnje izmijenjeno od: sharkri. 29.08.2015. u 18:04.
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 07:26   #2854
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Ne kužim zašto nisi prešao na 20/5 za 15 ili 20 kuna manje, ovisno o tome koju si akciju uzeo. Ili za 20 manje ako imaš uslugu bez TV-a.

Govorim o ovome.

Poštovani,

prema informacijama kolega iz Odjela tehnike, zbog stanja na infrastrukturi nismo u mogućnosti garantirati da će usluga raditi u potpunosti stabilno. U navedenim slučajevima smo u mogućnosti korisnicima jedino odobriti raskid ugovora ili promjenu paketa bez naplate pošto nismo u mogućnosti otkloniti poteškoće s radom usluge. Ako unatoč navedenom odlučite nastaviti koristiti istu uslugu, na temelju nastalih poteškoća nismo Vam u mogućnosti dodijeliti trajne popuste na uslugu. Molimo da primite isprike radi nastalih poteškoća.

Uzevši u obzir nastale poteškoće koje su bile prisutne tijekom 06/2015 i 07/2015 mjeseca dodijelit ćemo Vam popust na računu za 08/2015 u iznosu od 68,00 kn + PDV, odnosno 50% mjesečne naknade za usluge koje koristite. Navedeni popust je jednokratan i bit će iskazan na računu koji ćete primiti početkom 09/2015. Sukladno Općim uvjetima Iskon Interneta d.d. dužni smo Vam umanjiti račun razmjerno trajanju poteškoća, te na prvom idućem računu.

Ako se radi nastalih poteškoća odlučite za raskid usluge ili promjenu paketa, bez naplate, potrebno je poslati zahtjev za istim uz kopiju osobne iskaznice vlasnike usluge na e-mail prodaja@iskon.hr ili faksom na broj 01 6000 777. Navedeni zahtjev također možete poslati i putem Vaših korisničkih stranica na adresi http://moj.iskon.hr.

Ako želite da Vam usluga ostane aktivna do dana prijenosa broja, dovoljno je kod drugog operatora podnijeti zahtjev za uslugu s napomenom da se radi o broju/priključku koji je na Iskonu.

U slučaju dodatnih upita slobodno nas povratno kontaktirajte.

U slučaju primjedbi na odgovor, upućujemo Vas da, sukladno članku 50. stavak 13. Zakona o elektroničkim komunikacijama (NN 73/08, NN 90/11), možete podnijeti pisanu pritužbu Povjerenstvu za rješavanje pritužbi korisnika u roku od najviše 30 dana od dana zaprimanja odluke po reklamaciji, na adresu:

Iskon Internet d.d.
Povjerenstvo za rješavanje pritužbi korisnika Garićgradska 18, 10000 Zagreb


Lijep pozdrav,

--
Služba reklamacija

Iskon Internet d.d.
Garićgradska 18, 10000 Zagreb
Fax: +385 1 6000-777
E-mail: reklamacije@iskon.hr
http://www.iskon.hr




Zato što su cigani, i nisu ponudili. Zato bye bye.


Pa eto nek si netko razmisli kad prelazi na njihove usluge.
Papir svašta trpi, al na žalost parica ne...

Bnet će prije ili kasnije ponudit optiku do mene, a čisto sumljam da će THT radit velike investicije da fura optiku.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 09:20   #2855
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Poštovani...

prema informacijama kolega iz Odjela tehnike, zbog stanja na infrastrukturi nismo u mogućnosti garantirati da će usluga raditi u potpunosti stabilno. U navedenim slučajevima smo u mogućnosti korisnicima jedino odobriti raskid ugovora ili promjenu paketa bez naplate pošto nismo u mogućnosti otkloniti poteškoće s radom usluge.

Zato što su cigani, i nisu ponudili. Zato bye bye.


Pa eto nek si netko razmisli kad prelazi na njihove usluge.
Papir svašta trpi, al na žalost parica ne...

Bnet će prije ili kasnije ponudit optiku do mene, a čisto sumljam da će THT radit velike investicije da fura optiku.
Koliko vidim, ponudili su ti, boldano gore.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 10:32   #2856
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Ne razumijem te markec.
Postaj ss tvoje linije.
Ali sve u svemu, htio si Duo Hit 30 a ti imaš 20/3.5Mbps te si se žalio na greške?
FEC greške su normalne, ja ih imam od 200 do 1200 u 15min, one ne znače lošiju uslugu.
Što se tiče brzine, nažalost kabeli su takvi kakvi su, udaljen si toliko i toliko i Iskon tu nema što.
Isto bi ti bilo i na H1 i na T-Comu, nitko ti ne može ponuditi više/brže a Iskon je najjeftiniji.
Ja bi na tvom mjestu uzeo Hit 20 te još zamolio za 10% popusta sljedećih 12mj jer ne mogu ponuditi uslugu koju si želio.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 15:08   #2857
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ne razumijem te markec.
Postaj ss tvoje linije.
Ali sve u svemu, htio si Duo Hit 30 a ti imaš 20/3.5Mbps te si se žalio na greške?
FEC greške su normalne, ja ih imam od 200 do 1200 u 15min, one ne znače lošiju uslugu.
Što se tiče brzine, nažalost kabeli su takvi kakvi su, udaljen si toliko i toliko i Iskon tu nema što.
Isto bi ti bilo i na H1 i na T-Comu, nitko ti ne može ponuditi više/brže a Iskon je najjeftiniji.
Ja bi na tvom mjestu uzeo Hit 20 te još zamolio za 10% popusta sljedećih 12mj jer ne mogu ponuditi uslugu koju si želio.

Nema SOLO PAKETA 20/5. Nudili su 10, to je neprihvatljivo.

Imao sam ES i gubljenje paketa, izbacivanja sa servera zbog istog.

Inženjer sam, znam o čem pričam, posao mi je rad s mrežama (uglavnom samo optika, rijetko parice)...

Uzeo sam Bnet, i znam da je to isto lila, pošto je više korisnika na jednom coax kabelu.

...pa nemogu bit cigani pa na infrastrukturi staroj 30 godina must pare.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 15:30   #2858
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Ponavljam, postaj screenshoot parice.
Tj ovo

Latest 1 day time koliko imaš čega?

Prilikom paljenja uređaja imaš 26 ES ali inače bi ti trebalo biti ok. Možda su ti postavili previše nisku marginu.
Ali mogao si onda žicati -10% popusta ako nemaš telefon.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 02.09.2015., 07:21   #2859
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ponavljam, postaj screenshoot parice.
Tj ovo

Latest 1 day time koliko imaš čega?

Prilikom paljenja uređaja imaš 26 ES ali inače bi ti trebalo biti ok. Možda su ti postavili previše nisku marginu.
Ali mogao si onda žicati -10% popusta ako nemaš telefon.
Atenuacija na 25/4 u uploadu mi je bila 6.9 dB, i 9 dB u downloadu, nakon mijenjanja profila na 20/3.5 je porasla. Cigani mi nisu htjeli dati trajni popust, nego su mi nudili 10 Mbita za 159kn. 30 je 169kn.

20 koliko bi moja parica furala, NEMAJU u solo paketu i nisu mi mogli ponudit... Telefon i televizija me ne zanimaju tako da sam imao SOLO paket.

Isto sam htio kod BNETA solo paket od 60, isti dođe 260kn mjesečno (bez popusta, odnosno 100 kn mj prvih 6 mj., 60/15 Mbita), ali 3D paket dođe 270 kn mjesečno i ima 50/10, za isti sam dobio popust 50% prvih godinu dana (134,5 kn mj).
Tak da je no brainer kaj sam otišao. Dobijem bolji upload, bolji download. Nadam se ne znatno lošiji ping.

Bnet, pa ono nije da ih volim, da ne ispadne reklama, prije dosta godina kad sam živio s majkom (Zagreb zapruđe) sam imao BNET 2D i imao sam konstantno problema.

No bila je velika zgrada i puno korisnika, sad sam u maloj zgradi s novim instalacijama i boljim pojačalima, pa se nadam da neću imat problema.

Prema meni dostupnom Gradskom urbanističkom planu, neće se na mojoj lokaciji sljedećih godina uvoditi optika, tako da je s obzirom na moju udaljenost od Dslama koja je mjerena od strane kooperanta tehničara 1400m ovo jedini logični izbor.

Nemam više parice, usluga je sporazumno raskinuta, tako da ni ne mogu dat slike, a ne vidim ni razloga zašto...
Nekom tko skida s neta i surfa, greške na većim profilima ne bi predstavljale problem, no meni jesu kod igranja i to jako frustrira.
Najviše me živcira laganje. Nisu bili u stanju poštivati potpisani ugovor, i raskid je bio jedini izbor kako nisu htjeli dat popust.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2015., 09:09   #2860
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Nemam više parice, usluga je sporazumno raskinuta, tako da ni ne mogu dat slike, a ne vidim ni razloga zašto...
Nekom tko skida s neta i surfa, greške na većim profilima ne bi predstavljale problem, no meni jesu kod igranja i to jako frustrira.
Najviše me živcira laganje. Nisu bili u stanju poštivati potpisani ugovor, i raskid je bio jedini izbor kako nisu htjeli dat popust.
Ovo i mene brine. Uzimam novi stan (zadnja faza - papiri, sve odobreno od banke bla bla) i brine me internet najviše. Dosta igram, i ping mi je jako važan. Iskon mi kaže da na moju adresu može 50/10...ali mi ne mogu dati informacije da li ima problema sa vezom, nego "ako budu problemi možete sporazumno prekinuti ugovor"....sve više razmišljam da sjednem kod zgrade, razvalim koji wep/wpa/wpa2 i čekiram status mreže (netko mora imati iskon god damn it)
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2015., 11:45   #2861
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ovo i mene brine. Uzimam novi stan (zadnja faza - papiri, sve odobreno od banke bla bla) i brine me internet najviše. Dosta igram, i ping mi je jako važan. Iskon mi kaže da na moju adresu može 50/10...ali mi ne mogu dati informacije da li ima problema sa vezom, nego "ako budu problemi možete sporazumno prekinuti ugovor"....sve više razmišljam da sjednem kod zgrade, razvalim koji wep/wpa/wpa2 i čekiram status mreže (netko mora imati iskon god damn it)
Ako ti oni kažu da može ić 50/10 onda ne vidim problema s 30/5, što manji profil, to je manja vjerojatnost greške, tak da si miran. Za 50/10 moraš bit jako blizu centrali.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 15:07   #2862
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
To se i ja nadam, da bude barem 30/10 i da nemam problema sa latencijom kada igram, ja sretan
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 16:08   #2863
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,982
Dosao paket, sve spojeno, pitanje je kad ce pustit 20/5 brzinu.
I usput, kad se vraca stari router, sta sve treba ic nazad? Router + adapter znam,
Kutija? Kabeli (pitaj boga gdje su), upustva?
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 21:43   #2864
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Router i adapter treba vratiti.Javiti ce ti Iskon kako ces vratiti.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 21:59   #2865
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,982
Ma javili su mi da donesem u centar, samo sam htio provjerit sta sve ide.
A koliko im treba da upgradeaju paket, il i to trebam zvat i pilat.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 22:06   #2866
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Sutra ujutro ti najverojatnije automatski ide.
Btw stavi baš parametre s http://192.168.5.1/index.html ->Monitor->Xdsl stats
Da vidimo stanje prije i poslije vdsl-a tj koliko bi mogao imati.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 22:10   #2867
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,982
Evo sta sad kaze, malo razocaran da je upload po ovome slab, tj, da me ceka natezanje sa njima.




I linija aktivirana i to izgleda solidno.

__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 09.09.2015. u 11:24.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2015., 19:53   #2868
frkiZG
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 16
Kao što sam već pisao prije, preko noći brzina pala sa 48-49 na 42-43 (u međuvremenu se digla na nekih 45 - vidi screenshot 1) U iskonu kažu da linija ne može bolje, premda vide da je donedavno moglo...

U kući do već 6 mjeseci sve radi kao po špagi (a line attenaution je čak nešto malo veći - screenshot 2)

Koliko vidim po svemu bi linija sa screenshota 1 trebala biti bolja, ali nije - ima li netko ideju zašto?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.png‎
Views:	223
Size:	50.0 kB
ID:	15323   Click image for larger version

Name:	2.png‎
Views:	226
Size:	50.4 kB
ID:	15324  
frkiZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2015., 20:52   #2869
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Parica do tebe je uzela adsl ili vdsl pa je i tebi lošije. Nego kako ti sada pokazuje speedtest, jer od ovoga u routeru on uvijek pokaže nešto manje. Reci im da ti spuste marginu na 7.5db i opet ćeš imati 50mbps. Koliko grešaka imaš u 15min?

Btw jel zna tko ima li iskon kakve vanjske tvrtke koje rade na proviziju. Ako netko zna neka slobodno pošalje pm, dogovorimo se. Imam par frendova koji bi se prebacivali na iskon pa da izvučem dio provizije za njih.
Kada sam se prebacivao prije 3g morao sam se žicati s dečkom na Korzu, kako mi je tada rekao on dobije 30% prva tri mjeseca od mog računa + dobiva plus što više ugovora potpiše.
On mi je dao dio svoje provizije, tj koliko se sjećam pregovarao sam i došao do 100kn.

Sada i Optima ima program preporuke, korisnik koji dovede dobiva 200kn kao i onaj koga dovedeš isto dobije 200kn. (ili 300kn ako je tel+net+tv)
Šteta što Iskon nema nešto slično.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 12.09.2015., 10:20   #2870
frkiZG
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Parica do tebe je uzela adsl ili vdsl pa je i tebi lošije. Nego kako ti sada pokazuje speedtest, jer od ovoga u routeru on uvijek pokaže nešto manje. Reci im da ti spuste marginu na 7.5db i opet ćeš imati 50mbps. Koliko grešaka imaš u 15min?


Znaci s jedne i s druge kuće kabel ide na isti stup, na kojem je ormarić iz kojega ide pod zemlju, ako je netko u blizini uzeo vdsl/adsl ne bi li se to trebalo odraziti na obje parice?

Speed test pokazuje 40-42, kako kad, tj. kako varira linija na roteru

Kada sam uzeo VDSL išlo je jedva 30, i stalno je pucala veza, tehničari (Iskon i HT) su dolazili i svaki put smanjivali brzinu, a veza je uvijek pucala, da bi tek 3 ili 4 koji je došao u roku 2 min. rekao da parica nije dobro učvršćena u centrali i kad su to složili radi ko beba - dok sad nije pala brzina.

Ako se neće dalje smanjivati nije problem, samo da ne pada brzina dalje/ili opet počne pucati veza. Doduše agentica na telefonu mi je rekla da već sad imam pravo na raskid ugovora.
Vjerojatno ni kod HT-a neće biti bolje premda oni tvrde da bi 50 išlo bez najmanjeg problema. U firmi imamo HT i tamo je profil 17a i attainable speed je debelo preko 100 (vjerojatno i puno bliže centrali, prigušenje je nekih 10dB ako se dobro sjećam), zato sam pitao da li ima smisla da tražim da prebace profil na 17a.
frkiZG je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 12:53   #2871
vhunjek
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: EU
Postovi: 7
Lijep pozdrav,

sto se moze ocekivati od ove parice,
ovo je trenutno ocitanje s Metroneta:

Code:
============================================================================
    xDSL Training Status:   Showtime
                    Mode:   G.DMT 
            Traffic Type:   ATM Mode
             Link Uptime:   0 day: 0 hour: 4 minutes
============================================================================
       xDSL Port Details       Upstream         Downstream
               Line Rate:      0.704 Mbps        4.640 Mbps
    Actual Net Data Rate:      0.672 Mbps        4.608 Mbps
          Trellis Coding:         OFF               OFF
              SNR Margin:       12.0 dB           13.1 dB
            Actual Delay:          0 ms              0 ms
          Transmit Power:        8.3 dBm          13.4 dBm
           Receive Power:        4.7 dBm           4.7 dBm
              Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols
       Total Attenuation:        0.0 dB            0.0 dB
Attainable Net Data Rate:      1.012 Mbps        7.312 Mbps
============================================================================

            xDSL Counters

           Downstream        Upstream
Since Link time = 4 min 1 sec
FEC:        0        0
CRC:        0        0
ES:        0        0
SES:        0        0
UAS:        0        0
LOS:        0        0
LOF:        0        0
LOM:        0        0
Latest 15 minutes time = 10 min 22 sec
FEC:        0        0
CRC:        0        0
ES:        0        0
SES:        0        0
UAS:        380        380
LOS:        0        0
LOF:        0        0
LOM:        0        0
Previous 15 minutes time = 0 sec
FEC:        0        0
CRC:        0        0
ES:        0        0
SES:        0        0
UAS:        0        0
LOS:        0        0
LOF:        0        0
LOM:        0        0
Latest 1 day time = 10 min 22 sec
FEC:        0        0
CRC:        0        0
ES:        0        0
SES:        0        0
UAS:        380        380
LOS:        0        0
LOF:        0        0
LOM:        0        0
Previous 1 day time = 0 sec
FEC:        0        0
CRC:        0        0
ES:        0        0
SES:        0        0
UAS:        0        0
LOS:        0        0
LOF:        0        0
LOM:        0        0
Total time = 10 min 22 sec
FEC:        0        0
CRC:        0        0
ES:        0        0
SES:        0        0
UAS:        380        380
LOS:        0        0
LOF:        0        0
LOM:        0        0
============================================================================
A ovo je s Thomsona:

<table cellpadding="0" cellspacing="0"><tbody><tr><td align="left">DSL Connection</td><td align="right">
</td></tr> <tr><td colspan="2">
<table cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"><tbody><tr><td valign="top" width="40"></td><td valign="top"> Link Information
<table class="datatable" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"> <tbody><tr><td>
</td><td width="30px">
</td><td width="220px">
</td><td width="50px">
</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Uptime:</td><td colspan="3">0 days, 0:00:18</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Modulation:</td><td colspan="3">G.992.1 annex B</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:</td><td colspan="3">672 / 4.608</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Data Transferred (Sent/Received) [KB/KB]:</td><td colspan="3">16,00 / 4,00</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Output Power (Up/Down) [dBm]:</td><td colspan="3">7,0 / 14,0</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Line Attenuation (Up/Down) [dB]:</td><td colspan="3">13,0 / 14,5</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">SN Margin (Up/Down) [dB]:</td><td colspan="3">12,0 / 13,0</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Vendor ID (Local/Remote):</td><td colspan="3">TMMB / CENT</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Loss of Framing (Local/Remote):</td><td colspan="3">0 / 0</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Loss of Signal (Local/Remote):</td><td colspan="3">4 / 0</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Loss of Power (Local/Remote):</td><td colspan="3">0 / 0</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Loss of Link (Remote):</td><td colspan="3">0</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">Error Seconds (Local/Remote):</td><td colspan="3">4 / 0</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">FEC Errors (Up/Down):</td><td colspan="3">0 / 0</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">CRC Errors (Up/Down):</td><td colspan="3">0 / 0</td></tr> <tr><td colspan="4" height="7"></td></tr> <tr><td width="170">HEC Errors (Up/Down):</td><td colspan="3">0 / 0</td></tr></tbody></table></td></tr></tbody></table></td></tr></tbody></table>

Zadnje izmijenjeno od: vhunjek. 18.09.2015. u 12:58. Razlog: Dodani podaci
vhunjek je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 13:00   #2872
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Parica ti je bože sačuvaj. Provjeri malo kakav je spoj kod tebe doma, oštećen kabel i slično.
Kako ne piše atenuacija odnosno nema podatka o udaljenosti ne može se reći jesi li jako udaljen ili što no u svkaom slučaju na ovaj max od 7/1mbps ni na vdsl-u nećeš dobiti puno bolje.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 13:25   #2873
vhunjek
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: EU
Postovi: 7
Hvala na procijeni,

dodal sam i ocitanje iz Thomsona u prijasnji post.

Inace sam 800 m udaljen od centrale po kanalu, 30. 9. me spajaju na Iskon VDSL, ovo ocitanje s ZyXEL-a je spajanje na Metronetovu paricu bez autorizacije.

Spojeno je prema G.992.1 annex B standardu kojem je maximum 8 Mbit/s downstream i 1.3 Mbit/s upstream, nadam se da nije bas tak' losa parica.

Zica iz zida je spojena (mislim da je zalemljena, ako se dobro sjecam) na zicu koja ima s druge strane kuciste za ustekavanje kabla koji ide do prenaponske zastite, pa iz prenaponske zastite u router, tako da se bi se i tu moglo nesto postici direktnim ukljucivanjem zice iz zida u router.

Budemo vidli sto ce pokazati aparat na dolasku u zgradu, pa se mozda i zica do stana promjeni.

Jos jednom hvala na procjeni, sto bih morao jos dodatno napomenuti monteru (tehnicaru) koji bude dosao?


Lijep pozdrav
vhunjek je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 23:41   #2874
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Nedavno mi je u zgradi osvanula obavijest da ce iskon postaviti ormar za optiku unutar zgrade (Avenija Dubrava). Na poslan e-mail o dotaljnijim informacijama, nitko mi se nije javio. Je li netko cuo neke informacije o optici u istočnom dijelu zagreba?
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 09:23   #2875
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Ima tko kakvih problema s internetom?
Od jutra mi užasno sporo otvara neke stranice, testirao sam tracert i nakon 6ms bng-ri02.net.iskon.hr ping se penje na 200ms.

@zvonimir, nemre bolje i jeftinije od Iskon "optike", šteta što je nemam.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 09:49   #2876
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ima tko kakvih problema s internetom?
Od jutra mi užasno sporo otvara neke stranice, testirao sam tracert i nakon 6ms bng-ri02.net.iskon.hr ping se penje na 200ms.
Da ista stvar, imam preko 70 spajanja on sinoć.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 10:08   #2877
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,982
Isto i meni. Nesto radi, al sve se nekako vuce. Facebook vise down nego up, google se zna mucit po par minuta za search. Mozda je povezano sa ovim globalnim sranjem sta je zahvatilo hr sa tcomom.
A i skype je otisao kvragu, sad il tehnicki problemi ili ko zna sta.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 10:28   #2878
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Moguce da je zbog tcoma.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 11:53   #2879
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Iako mi nema smisla ako je T-Com pogođen zašto je i Iskon. Ja koristim njihovu infrastrukturu, dslame i sl. Jedino ako na Kozali koriste t-comov optički link ili nešto treće...
Stanje malo bolje ali evo, tek sada dobio poziv na fiksni i kaže da me nije mogao dobiti zadnjih sat vremena.
Kada sam analizirao tracert, do dslama mi je ping 6ms pa kada dođe u Zagreb se poveća na 200ms.

I dlaje ima mušica, facebook radi bolje, tportal ne otvara.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 12:14   #2880
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,381
Pa ista infrastruktura je. Zato ne radi.
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na