Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Telemach
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2011., 05:27   #2851
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 451
Ja sam već 2 godine na Optimi. Kavka je parica, takav mi je i internet. Trenutno imam 2 OptiTV prijemnika i 5 mbit brzinu i odprije 2 tjedna novu paricu. Bilo je svakakvih cirkusa, pucanja veze, kockanja slike, ali je sad zadnjih godinu - godinu i pol manje-više sve OK.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 05:31   #2852
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,289
Evo u cetiri godine svega nekoliko puta imao sam problema ali brzo je rijeseno. Vecinom su to bili neki radovi na centrali pa je dolazilo do prekida ali sve u svemu je dobro.
Moram pohvalit obje strane, optimu i tcom, jer izgleda da su napokon poceli funkcionirati bez prebacivanja loptice.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2011., 09:35   #2853
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Ja sam se prije 2 mjeseca prebacio na optimu nakon sto su me u t-comu izvozali sa telefonom pa sam bio primoran uzeti net ili kod njih ili hr.duo kod iskona (sto sam i ucinio). Za sada je sve i bolje nego sto je bilo kod t-com/iskon kombinacije. Brzine su mi nesto vece (usprkos istoj nazivnoj osim uploada), nema pucanja veze. Jedina zamjerka ide na modem, Sagemcom 1704, ciji wireless ima traljav signal.
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 14:31   #2854
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 451
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Evo u cetiri godine svega nekoliko puta imao sam problema ali brzo je rijeseno. Vecinom su to bili neki radovi na centrali pa je dolazilo do prekida ali sve u svemu je dobro.
Moram pohvalit obje strane, optimu i tcom, jer izgleda da su napokon poceli funkcionirati bez prebacivanja loptice.
Ovo mogu potvrdit, kad sam prijavio kvar i kad su u Optimi vidjeli da stvarno nešto nije u redu sa paricom i njezinim vrijednostima, isti dan me je popodne nazvao tehničar T-coma i najavio se sutradan za saniranje nadzemnog kabela. Drugi dan dolazi kombi sa 3 djelatnika i sa sat vremena promjenjen kabel i sanirana hrpa parica na tavanu u jednu kutiju. I nitko nije gunđao na nikog.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 00:25   #2855
blueshadow
Premium
Moj komp
 
blueshadow's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 214
znaci isplati se preci na optimu,a kakav router daju??
blueshadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 05:25   #2856
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Citiraj:
Autor blueshadow Pregled postova
znaci isplati se preci na optimu,a kakav router daju??
da li ti se isplati to sam najbolje znaš ...

ruter je katastrofa ... Sagemcom F@st 1704 ... očaj!
hylem je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 07:59   #2857
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,289
Je dodatna investicija ali ima tplinka u slobodnoj prodaji.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 08:05   #2858
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,686
Ja sam dobija TP-link (ne sicam se tocnog modela) i mogu reci da odlicno radi. Nema nikakvih problema sa pucanjem veze, otvaranjem portova, ulazenjem u postavke dok torrenti idu itd... Jedan od boljih routera koje sam ima za razliku od bivsih d-linka, siemensa i telseya.. Brzina koju dobivam zahvaljujuci tv-u je sasvim druga prica, tu bas nisam zadovoljan.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 09:38   #2859
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Je dodatna investicija ali ima tplinka u slobodnoj prodaji.
Mozes linkati koji tocno, prelazim na optimu, cekam njihov router, ako je los uzeo bi si ga sam, bilo bi dobro da ima QoS jer imam doma problematicnih usera
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 09:40   #2860
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,289
Bilo koji samo da je annex A.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2011., 11:00   #2861
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,123
Svi koji sad uzimate optimu vjerojatno ćete dobiti TP-Link koji je i više nego ok. Ja sam na optimi već nekih 4 i pol godine i zadovoljan sam, jedino je znalo biti usporavanja brzina u nekim dijelovima godine, ali to je samo na vž području... Valjda su tu ljudi dosta navalili na optimu pošto je jedina alternativa t-comu...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 11:05   #2862
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Svi koji sad uzimate optimu vjerojatno ćete dobiti TP-Link koji je i više nego ok.
Nažalost nije baš tako. Ja sam prije 2 mjeseca dobio Sagem 1704. Hladan tuš nakon sx763
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 11:16   #2863
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 300
Citiraj:
Autor Tarjan Pregled postova
Nažalost nije baš tako. Ja sam prije 2 mjeseca dobio Sagem 1704. Hladan tuš nakon sx763
Pa ako jos imas sx763 slozi da ti radi na optimi, ja imam takav sx763 i radi mi.

Preporod sa tim sx763 otkad mi je na optimi. Voip radi, wireless je 2x bolji itd.
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 11:26   #2864
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor brunci-vg Pregled postova
Pa ako jos imas sx763 slozi da ti radi na optimi, ja imam takav sx763 i radi mi.

Preporod sa tim sx763 otkad mi je na optimi. Voip radi, wireless je 2x bolji itd.
Nažalost ne, morao ga vratiti iskonu. Jedina preostala muka mi je doseg wifija. Probat cu jedan dan sloziti antenu drugu kao što je netko na forumu preporučio.
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 13:49   #2865
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Trebam jednog matematičara koji će mi probati riješiti jednu zavrzlamu ...Naime, za par dana mi ističe ugovor kod optime. Do sada sam imao opticarnet uslugu, plaćao je 231 kn mjesečno. Kako sam zadovoljan uslugom, razmišljam kako bi ostao i dalje na optimi, možda se čak i obavezao na produženje ugovora na 2.god..I sad kreće računanje...
Po prvoj varijanti, mogao bi kod njih i dalje ostati bez ugovora, dakle mjesečno bi plaćao 231 kn x 24 mjeseca, te bi ta cifra onda za 2.god. bila 5544 kn

Varijanta 2 bila bi uz potpisivanje ugovora. Uvidom u njihove stranice (http://www.optima.hr/o2-o3/), piše kako bi prva 3 mj. plaćao 116 kn (50% manje), a nakon toga bi plaćao 3 mj. 231 kn, 6 mj. bi plaćao 288 kn (opticarnet + HBO paket) i 12 mj.opet 231 kn (jer bi HBO uzeo samo na 1 god.).Slijedom toga, plaćao bi:
116X3=348
231x3=693
288x6=1728
231X12=2772

U prijevodu, bez ugovorne obaveze platio bi u dvije godine oko 5544 kn, a sa ugovornom obavezom 5541, što znači kao mi je cijena u 2 god. sveukupno oko par kn manje, jedino bi imao više besplatnih tel. minuta i godinu dana HBO paketa...
Ak ima neko vremena i volje, nek mi kaže da li sam dobro preračunao
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 14:16   #2866
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Svi koji sad uzimate optimu vjerojatno ćete dobiti TP-Link koji je i više nego ok. Ja sam na optimi već nekih 4 i pol godine i zadovoljan sam, jedino je znalo biti usporavanja brzina u nekim dijelovima godine, ali to je samo na vž području... Valjda su tu ljudi dosta navalili na optimu pošto je jedina alternativa t-comu...

Uf, cini mi se odlican ovaj TPLink koji oni djele, kad bi to dobio bio bih sasvim sretan
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 15:47   #2867
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 451
Citiraj:
Autor sibica Pregled postova
Trebam jednog matematičara koji će mi probati riješiti jednu zavrzlamu ...Naime, za par dana mi ističe ugovor kod optime. Do sada sam imao opticarnet uslugu, plaćao je 231 kn mjesečno. Kako sam zadovoljan uslugom, razmišljam kako bi ostao i dalje na optimi, možda se čak i obavezao na produženje ugovora na 2.god..I sad kreće računanje...
Po prvoj varijanti, mogao bi kod njih i dalje ostati bez ugovora, dakle mjesečno bi plaćao 231 kn x 24 mjeseca, te bi ta cifra onda za 2.god. bila 5544 kn

Varijanta 2 bila bi uz potpisivanje ugovora. Uvidom u njihove stranice (http://www.optima.hr/o2-o3/), piše kako bi prva 3 mj. plaćao 116 kn (50% manje), a nakon toga bi plaćao 3 mj. 231 kn, 6 mj. bi plaćao 288 kn (opticarnet + HBO paket) i 12 mj.opet 231 kn (jer bi HBO uzeo samo na 1 god.).Slijedom toga, plaćao bi:
116X3=348
231x3=693
288x6=1728
231X12=2772

U prijevodu, bez ugovorne obaveze platio bi u dvije godine oko 5544 kn, a sa ugovornom obavezom 5541, što znači kao mi je cijena u 2 god. sveukupno oko par kn manje, jedino bi imao više besplatnih tel. minuta i godinu dana HBO paketa...
Ak ima neko vremena i volje, nek mi kaže da li sam dobro preračunao
Jel ima još negdje da si registriran, objavio si ovo na njihovim FB stranicama, na Satelitskom forumu i ovdje. Nazovi 8088 00 88 i tamo pitaj, to ti je najsigurnije za cijene.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 18:15   #2868
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,289
@robert7

Mala napomena, da ne bi bilo nisam znao. Oni daju router sa svojim FW koji je po meni dosta ogranicen. Mozda dobijes i sa zaljucanim portom (to nije problem i lako se otvore). Promjenit FW ne mozes ovak samo da ubacis sa stranice proizvodaca vec mogu samo u optimi promjenit. Sto vjerovatno oni nece.

Ako netko ima rjesenje neka se javi.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 19:37   #2869
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 467
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Svi koji sad uzimate optimu vjerojatno ćete dobiti TP-Link koji je i više nego ok. Ja sam na optimi već nekih 4 i pol godine i zadovoljan sam, jedino je znalo biti usporavanja brzina u nekim dijelovima godine, ali to je samo na vž području... Valjda su tu ljudi dosta navalili na optimu pošto je jedina alternativa t-comu...

I na području Bjelovara dijele TP-link.

No, nekidan sam bio sa jednom od ukupno dvojice njihovih terenskih radnika na ovom SZ području RH-a, reče mi da u posljednje vrijeme imaju hrpu prijava kvarova. Vjerujem da su jednim dijelom za to krivi i T-Com zračni vodovi.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 10:52   #2870
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,023
Problem su po manjim gradovima stare instalacije i udaljenost od centrala. DOk se tu ne promjeni nece bit puno srece ni jednom operateru.
Kaj se rutera tice, trudimo se dat TP-linka, al dogodi se da ih nestane na par dana pa onda idu Sagemi.
Varazdin i okolica su u planu prosirenja linka kroz odredeno vrijeme, neznam tocno koje, al znam da planiraju
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 12:06   #2871
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,123
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Varazdin i okolica su u planu prosirenja linka kroz odredeno vrijeme, neznam tocno koje, al znam da planiraju
Ti problemi u Varaždinu i okolici traju već više od godinu dana. Pojavljuju se u nekim djelovima godine i onda traju i traju mjesecima. Umjesto da planiraju, poruči im da to i naprave jer ima nas u vž-u koji p.... oko toga.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2011., 23:08   #2872
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,289
Ja bolje da jezik pregrizem. Evo nedjelja i opet puca veza. o_O
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 00:15   #2873
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 451
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Problem su po manjim gradovima stare instalacije i udaljenost od centrala. DOk se tu ne promjeni nece bit puno srece ni jednom operateru.
Kaj se rutera tice, trudimo se dat TP-linka, al dogodi se da ih nestane na par dana pa onda idu Sagemi.
Varazdin i okolica su u planu prosirenja linka kroz odredeno vrijeme, neznam tocno koje, al znam da planiraju
Rješio sam onaj problem sa paricom što si mi gledao. Bili tehničari t-coma i mjenjali nadzemni dolazni vod. Kako niti tada nije bilo promjene dali su mi novu paricu od centrale do izlaza iz zemlje i izgleda da je tu bila greška. Sada mi je ukupna brzina linije iznad 18 mbita, SNR je oko 15 - 15.5 db, gušenje 24 db, vuče mi 2 optitv prijemnka i net bez problema, evo već ima 2 tjedna.

Kad je bio tehničar dao mi je novi Sagem a oteo mi je tp-link, od prijemnika imam "stari" Telsey i dobio sam kao drugi prijemnik Albis. I odmah cirkus sa Albisom. Neće da se ugasi. Ne reagira na power tipku na daljinskom niti na svoju tipku za uključivanje sprijeda. I sada mi radi već nekoliko dana 0-24 i morao sam reklamirati, neprirodno mi je da se ne može ugasiti.

De mi reci, jel postoji šansa da se onaj e-sata port na Albisu nekako aktivira, vidim da uređaj ima daleko više mogućnosti nego što se koristi. Uređaj je zvjer, strašno brzo mjenja kanale i imam osjećaj da je za nijansu kvalitetnija slika nego na Telseyu.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 15:39   #2874
bruno_x
Premium
Moj komp
 
bruno_x's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: split
Postovi: 240
pa isplatili se prelazak na optimu? sa t-com-a
osim sta je cijena manja
ja bi uzeo internet i tel

Zadnje izmijenjeno od: bruno_x. 26.10.2011. u 16:55.
bruno_x je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 19:09   #2875
digital26
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagdreb
Postovi: 23
Citiraj:
Autor bruno_x Pregled postova
pa isplatili se prelazak na optimu? sa t-com-a
osim sta je cijena manja
ja bi uzeo internet i tel
Pa preracunaj sam:

Znaci za ovaj O2+( preko t com infrastrukture) daju:

telefon (500 min u nacijonalnoj fiksnoj mreze) + preplata(zanci uracunata T-com ) + 4Mbita Flat interneta za 189 Kn (Znaci nikakvih vise dodataka )

dok T com ( nez kolko oni daju min.) 158 kn Adsl + 73( 55 halo mini) preplate = 231 kn (214 Kn Halo mini)

Zadnje izmijenjeno od: digital26. 25.10.2011. u 22:27.
digital26 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 19:42   #2876
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,123
Citiraj:
Autor digital26 Pregled postova
Pa preracunaj sam:

Znaci za ovaj O2+( preko t com infrastrukture) daju:

telefon (500 min u nacijonalnoj fiksnoj mreze) + preplata(zanci uracunata T-com ) + 4Mbita Flat interneta za 189 Kn (Znaci nikakvih vise dodataka )

dok T com ( nez kolko oni daju min.) 158 kn Adsl + 73( 55 halo mini) preplate = 131 kn (214 Kn Halo mini)
Krivo si napisal, nije 189, nego 169kn kod optime, a t-com je 231, a 251, ako se ne potpiše 12mj. ugovor na flat. Onaj halo mini je smiješan jer su preskupi pozivi i isplati se uzet ako se ama baš ništa ne koristi telefon, + kod t-coma se čak i prikaz broja treba još doplatiti pa je razlika još veća.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 22:26   #2877
digital26
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagdreb
Postovi: 23
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Krivo si napisal, nije 189, nego 169kn kod optime, a t-com je 231, a 251, ako se ne potpiše 12mj. ugovor na flat. Onaj halo mini je smiješan jer su preskupi pozivi i isplati se uzet ako se ama baš ništa ne koristi telefon, + kod t-coma se čak i prikaz broja treba još doplatiti pa je razlika još veća.
Sto se tice racunice jesam pogrijesio ali nisam pogrijesio sa paketima . Postoje o2 i o3 paketi , ali takodje postoje o2+ i o3+ paketi. ovi prvi su unutar optimine infrastrukture kome je direkno dostupna i ona iznosi 169 Kn , a za ove o2+ i o3+ paketo koji idu preko Tcom infrastrukture cijena je 189 Kn sto se tice o 2+ paketa za o3+ nisam gledao cijene
digital26 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 16:55   #2878
bruno_x
Premium
Moj komp
 
bruno_x's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: split
Postovi: 240
ma to mi je jasno cijena-telefon uopce ne koristim tako da kad bi mogao telefon nebi ni uzimao.
ali me zanima brzina interneta pucanje veze i tako to
jer na t-com-u sam vec 5 god i nikad nije bilo problema znaci nikakvih problema i brzina je od prvog dana 4mbita
a sad da predem na optimu i potpisem ugovor na dvije godine i dobijem probleme to mi se ne nikako ne isplati
bruno_x je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 23:28   #2879
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,665
evo, pricao danas s tetom iz optime

od 1.11. prelazim na o2surf. Znaci cijena je 169 + 6lp po minuti za onih 500min. Znaci ako spucate svih 500min dobijete racun od 199kn.

promotivna akcija za tri mjeseca u pola cijene ide samo one kaj imaju novi ugovor. Ja nemogu dobit posto cu produljit ugovor koji mi jos vrijedi.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 10:58   #2880
rockstar16
Premium
 
rockstar16's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 31
Evo konačno i kod mene stigla optima. Bila teta danas i nudila baš taj O2 surf paket za 169kn.
E sad mene zanima dali ja ako pređem na optimu moram i dalje plaćat pretplatu onih 60kn (s pdvom 73) tcomu?
Ona tvrdi da ne da je to sve uračunato u onih 169 a ja znam da je to nekad bilo, da ako si otišao drugom operateru morao si i dalje plaćat tcomu.
__________________
Lijepe riječi i oružje otvaraju sva vrata.
Pošteni trgovci: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11
rockstar16 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na