Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.06.2015., 19:53   #2821
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
G4 je brzi i fludiniji u svemu. Sajtovi, yotube, recent apps itd.. Galerija je nova i bolja i isto brza. G3 nije spor telefon al G4 je jednostavno brzi i fludiniji u manje, vise svemu. Tesko da ce bilo koji vlasnik G3jke bit nezadovoljan po tom pitanju.

Tesko je bez stativa tak slikat. 1/8 ajd, mozda i 1/4 al ispod toga tesko.

Low light macro..
https://www.flickr.com/photos/125477...posted-public/

Nitko ne spominje u recenzijama da ima kao i GFlex2 povlcanje menija sa zgasenog ekrana. Svida mi se to poprilicno i moze bit korisno. Plasticni poklopac je po meni losji nego onaj sa G3 i nebi ga preporucio odn. isplati se nadoplatit za kozni jer se dobiju oba bar kod ovih od TComa. Jako mi se svida ta koza iako sam mislio da nebu i dobar potez od LGa. Crni mi se malo manje svida od smedeg, crvenih jos nema kod nas. Novi blago uvijeni oblik lezi u ruci bolje nego G3 grba i ima se feeling da je puno manji i laksi nego sto je. Tak da mi je ipak malo bolji od G3 za koristenje.

Multitasking radi odlicno i bolje ide nego na G3. I recent apps i dual window. Salta odlicno i u DW sve ide glatko, skrolanje, zumiranje sajtova, youtube i slicno. Bolje je sad to koristit kad je tak glatko. Mislim da generalno G4 nije nis sporiji od S6 cak ni u igrama jer Samsung ima jos dosta peglanja da dode do Antutu razine perf..


Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 11.06.2015. u 00:22.
MAGARAC je offline  
Staro 11.06.2015., 06:28   #2822
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,710
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
G4 je brzi i fludiniji u svemu. Sajtovi, yotube, recent apps itd.. Galerija je nova i bolja i isto brza. G3 nije spor telefon al G4 je jednostavno brzi i fludiniji u manje, vise svemu. Tesko da ce bilo koji vlasnik G3jke bit nezadovoljan po tom pitanju.

Tesko je bez stativa tak slikat. 1/8 ajd, mozda i 1/4 al ispod toga tesko.

Low light macro..
https://www.flickr.com/photos/125477...posted-public/

Nitko ne spominje u recenzijama da ima kao i GFlex2 povlcanje menija sa zgasenog ekrana. Svida mi se to poprilicno i moze bit korisno. Plasticni poklopac je po meni losji nego onaj sa G3 i nebi ga preporucio odn. isplati se nadoplatit za kozni jer se dobiju oba bar kod ovih od TComa. Jako mi se svida ta koza iako sam mislio da nebu i dobar potez od LGa. Crni mi se malo manje svida od smedeg, crvenih jos nema kod nas. Novi blago uvijeni oblik lezi u ruci bolje nego G3 grba i ima se feeling da je puno manji i laksi nego sto je. Tak da mi je ipak malo bolji od G3 za koristenje.

Multitasking radi odlicno i bolje ide nego na G3. I recent apps i dual window. Salta odlicno i u DW sve ide glatko, skrolanje, zumiranje sajtova, youtube i slicno. Bolje je sad to koristit kad je tak glatko. Mislim da generalno G4 nije nis sporiji od S6 cak ni u igrama jer Samsung ima jos dosta peglanja da dode do Antutu razine perf..

S6 je tu ispred drugih, po pitanju perfomansi, nije niš značajnog, gledal baš usporedbe S6 vs ostali( M9, G4, ip6) kamera u rangu G4, možda malo lošija u low light, ostalo sve na visokoj razini..

Ma ovaj G4 ima odličnu kameru..
zvonac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2015., 10:00   #2823
0siris
Banned
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Stan
Postovi: 122
LG spirit LTE 4G problem sa baterijom.

Mobitel nema 3 tjedna sve je uredu po pitanju mobitela ali zadnjih 3-4 dana baterija mi traje jedan dan { od jutra do navečer }.Iz kutije i prvih 2 tjedna napunjena baterija 100% gurala je normalnim korištenjem 2 dana bez problema sada mobitel jedva izdrži dan [ isto korištenje].Instalirao sam avast battery neke gluposti za brisanje i optimizaciju ali sve je to isto i nepomaze....netko ima riješenej ideju što ovo moze biti i što toliko guta bateriju ?

Hvala
0siris je offline  
Staro 11.06.2015., 11:57   #2824
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
S6 je tu ispred drugih, po pitanju perfomansi, nije niš značajnog, gledal baš usporedbe S6 vs ostali( M9, G4, ip6) kamera u rangu G4, možda malo lošija u low light, ostalo sve na visokoj razini..

Ma ovaj G4 ima odličnu kameru..
S6 nije brz ko na papiru i trebaju ga popeglat, vjerojatno budu sa 5.1. a mozda i ne.

Zdere memoriju, grafa ima problema u nekim igrama i sigurno ima jos toga.

Zanimljivo, multitasking sa igrama Zen 2 4gb vs S6 vs G3

G4 memorija





https://www.flickr.com/photos/125477...posted-public/

Low light hodajuci video, 4K. Nije stabilizacija losa. Solidno za mobitel uz klasicne mane i vrline. Na kraju ja prckam po fokusu, nije g4 kriv. Meni je bitno kod takvih videa da ne ubijaju oci i da nisu teski za gledat. G4 ima nizak 4k bitrate al zbog toga je fps dobar svugdje i malo manja hrga za upload. Tak da cu ga koristit malo cesce. Video je isti ko na G3 uz dodatak blagodati F1.8 lece za makro i slicno.

https://www.youtube.com/watch?v=GdR9iUubuns

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 11.06.2015. u 13:58.
MAGARAC je offline  
Staro 11.06.2015., 13:22   #2825
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Citiraj:
Autor 0siris Pregled postova
LG spirit LTE 4G problem sa baterijom.

Mobitel nema 3 tjedna sve je uredu po pitanju mobitela ali zadnjih 3-4 dana baterija mi traje jedan dan { od jutra do navečer }.Iz kutije i prvih 2 tjedna napunjena baterija 100% gurala je normalnim korištenjem 2 dana bez problema sada mobitel jedva izdrži dan [ isto korištenje].Instalirao sam avast battery neke gluposti za brisanje i optimizaciju ali sve je to isto i nepomaze....netko ima riješenej ideju što ovo moze biti i što toliko guta bateriju ?

Hvala
Za pocetak izbrisi sve te gluposti za optimizaciju trajanja baterije, a onda odi u battery consumption i pogledaj koja aplikacija najvise baterije trosi. Ako neka trosi nenormalno puno, izbrises ju i ponovno imas normalno trajanje baterije.
L31 je offline  
Staro 11.06.2015., 14:42   #2826
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Dve flesane G3 vs G4. G3 ima bolji flash, lakse kamera fokusira i lakse se dobiju detalji. S druge strane je sve na G4 strani od boja do pozadine. Bar po meni, boje sigurno.

https://www.flickr.com/photos/125477...posted-public/

https://www.flickr.com/photos/125477...posted-public/
MAGARAC je offline  
Staro 11.06.2015., 14:46   #2827
iprodano
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 227
Citiraj:
Autor 0siris Pregled postova
LG spirit LTE 4G problem sa baterijom.

Mobitel nema 3 tjedna sve je uredu po pitanju mobitela ali zadnjih 3-4 dana baterija mi traje jedan dan { od jutra do navečer }.Iz kutije i prvih 2 tjedna napunjena baterija 100% gurala je normalnim korištenjem 2 dana bez problema sada mobitel jedva izdrži dan [ isto korištenje].Instalirao sam avast battery neke gluposti za brisanje i optimizaciju ali sve je to isto i nepomaze....netko ima riješenej ideju što ovo moze biti i što toliko guta bateriju ?

Hvala
Imam isti mob i baterija normalno radi. Samo ja sebi nisam instalirao nikakve gluposti u vezi optimizacija mobitela.
iprodano je online  
Staro 11.06.2015., 14:53   #2828
0siris
Banned
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Stan
Postovi: 122
avast anti thief,avast anti virus i avast battery repair ubijali mobitel..obrisao sva 3 mobitel radi kao sisa opet
0siris je offline  
Staro 11.06.2015., 15:08   #2829
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,710
NHF, ali u kojem stanju svijesti moras bit da na telefon ides instalirat avast ..., avast..., avast...?
Dobro je poznato sta je jedan avast u stanju napravit stolnom računalu, a sta ce tek ona 3xavast napravit telefonu?
__________________

srale7 je offline  
Staro 11.06.2015., 15:41   #2830
0siris
Banned
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Stan
Postovi: 122
ma nisam imao mobitel godinu dana i morao na kraju kupiti nešto radi firme -_- mrzim mobitele ne mogu ih podnijeti najrađe bih ga bacio u rijeku i zivio opet zivot bez mobitela što ja znam što instalirati što ne ti mobiteli su mi grozne naprave :S
0siris je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2015., 22:18   #2831
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Kolege, o Kravastu i derivatima u nekoj drugoj temi molim lijepo
Brko je offline  
Staro 13.06.2015., 00:18   #2832
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Dva rucna pokusaja sa rucnim fokusom. 1/4 i 1/2, EXIF koga zanima. Treba neki stalak za slikat takve fotke. Na prvoj slici se nadziru tornjevi katedrale i Medvedgrad.

https://www.flickr.com/photos/125477...posted-public/

https://www.flickr.com/photos/125477...posted-public/

Nova opcija koju nisam vidio u recenzijama je i "optimizator igre" opcija u meniju od baterije. Kad je on vidim dosta trotiliranja po brightnesu i usporavanju kad se koristi grafa. OFF je bez toga i dobar je za Antutuase jer dize skor za 47.5k na 50, vjerojatno i ostale skorove. Tipke iza su tople i koza je malo toplija od plastike. S obzirom na to kak je vruce tempertura je pod kontrolom. Baterija jos nista al bolja je od G3 kod zahtjevnog koristenja mada ne puno. 4G je odlican za bateriju ak je stabilan signal, bolji od WIFIja. Slicno je i kod G3.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 13.06.2015. u 01:15.
MAGARAC je offline  
Staro 13.06.2015., 10:09   #2833
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Ljudi dakle imam jedno pitanje u vezi ovog nazovimo ga rapaljnog okidanja, dakle kad ja to pritisnem i zadržim to se čuje kao da radi, ali kad uđem u galeriju tamo je samo jedna slika, da li je to normalno ili bi moralo biti više slika pa da si kao izabereš koja je najbolje ispala?
Rječ je o Lg-u G3, hvala.
hrcfaca je offline  
Staro 13.06.2015., 10:35   #2834
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,697
Stvar je u stock galeriji, koja sve te slike opaljene rafalom trpa pod jednu ikonu.
Instaliraj Quickpic pa ces imati sve slike prikazane posebno. Mozda ima neka opcija
u stock galeriji za postaviti taj prikaz al nisam siguran...

Imho, jedan od boljih G4 reviewa:
https://www.youtube.com/watch?v=rpHThgw0spE

Tek nakon ovog reviewa se vidi da su ostali "profi" revieweri izostavili dosta bitnih stvari...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 13.06.2015. u 19:51.
Sn4k3 je offline  
Staro 15.06.2015., 10:59   #2835
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Izgleda da neki primjerci G4 imaju problem sa TS-om
http://forum.xda-developers.com/g4/g...touch-t3131276
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 15.06.2015., 12:30   #2836
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Nisam skuzio za sad nis takvoga. Probavao sam malo proje u quick memou i sve normalno.. Stock lancer radi zvijerski brzo. Brze od nove i google l...
MAGARAC je offline  
Staro 15.06.2015., 14:32   #2837
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,697
Mislim da za provjeriti TS, moras uci u hidden menu...
Uglavnom u phone ukucas 277634#*#
Device Test -> Service Menu - Manual Test -> Touch Draw Test - Manual
Zatim svajpaj, tipkaj, saraj po ekranu dok ne dobijes ne registrirani potez...
Tako je testirano na xda...
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 15.06.2015., 16:22   #2838
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Nemam tu opciju. Radi sve normalno. Probao sam sve zivo. Otkljucava pol milimetra od bezela, touch testovi rade normalno. Skuzio bi do sad da nekaj nije u redu. Tek je 4 dana star pa nije to iskuljuceno.


Bilo bi mi jako zao da ga moram vratit. Jako mi se svida kamera i bilo bi mi bezveze slikat sa bilo cim drugim, androidima. Odlican je G4, nije savrsen al je u mnogo toga taman i ima killer kameru. Steta bi bilo da ga tak nes pokopa.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 15.06.2015. u 17:31.
MAGARAC je offline  
Staro 15.06.2015., 23:05   #2839
zvone07
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 129
Pozdrav svima!
Ovako, namjeravam zamjeniti svoj M8 za G3. Zanima me kakva je situacija sa novim lollipopom? Koji firmware preporucujete? Ima li nekih vecih zamjerki na lollipop?
Unaprijed se ispricavam al ne da mi se citat milijun stranica, pa ako ima neka dobra dusa koja ima G3 da mi odgovori.
I da, ne zanima me root.

Hvala unaprijed ljudi!
zvone07 je offline  
Staro 16.06.2015., 06:57   #2840
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Postoji mogućnost da G3 ne dobije 5.1 već direktno ode na M
http://www.phonearena.com/news/LG-He...roid-M_id70466
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 16.06.2015., 11:33   #2841
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Da li je netko napravio update s kitkat-a na lollipop s modelom LG L90 d405? Isplati li se ili pak bolje ništa ne dirati ako sve trenutno radi ok?
ćubi je offline  
Staro 16.06.2015., 12:07   #2842
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Budi prvi pa nam reci
Brko je offline  
Staro 16.06.2015., 12:18   #2843
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,959
Zasto ne root pa backup i onda probas?
kasko je offline  
Staro 16.06.2015., 12:52   #2844
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor zvone07 Pregled postova
Pozdrav svima!
Ovako, namjeravam zamjeniti svoj M8 za G3. Zanima me kakva je situacija sa novim lollipopom? Koji firmware preporucujete? Ima li nekih vecih zamjerki na lollipop?
Unaprijed se ispricavam al ne da mi se citat milijun stranica, pa ako ima neka dobra dusa koja ima G3 da mi odgovori.
I da, ne zanima me root.

Hvala unaprijed ljudi!
Ja sam prvo imao G3 pa ga rješio zbog tromosti, pa onda M8 pa sam sad opet na G3 (prvenstveno zbog kamere). Uglavnom, software v20p, odlično radi, bateriju punim svaku drugu večer uz oko 3:30 SOT-a u ta dva dana, znači nisam neki heavy user, igre ne igram, surfanje, fejs, viber i te stvari, fotkanje i cca pol sata-sat telefoniranja. Bilo me strah nakon M8 prelazak nazad na G3, ali stvarno su fino ispeglali soft.
blackened je offline  
Staro 16.06.2015., 14:10   #2845
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,750
@blackened - koja je razlika između v20h i v20p?

Vidim da imam v20h, LG Suite mi ne nudi update, a ne znam što dobivam s v20p, čak i ako je nađem negdje za download Vidim samo Vodafone verziju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 16.06.2015., 14:44   #2846
mbusic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Evo i domaće recenzije s mob.hr-a skupa s video recenzijom..
Iako je video otišao na 11 minuta, tek kad nanovo gledam par puta sjetim se svega što sam još mogao nadodati i reći.. Ali onda bi sve to otišlo na predugo..
http://mob.hr/lg-g4-recenzija/

mbusic je offline  
Staro 16.06.2015., 14:51   #2847
zvone07
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 129
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Ja sam prvo imao G3 pa ga rješio zbog tromosti, pa onda M8 pa sam sad opet na G3 (prvenstveno zbog kamere). Uglavnom, software v20p, odlično radi, bateriju punim svaku drugu večer uz oko 3:30 SOT-a u ta dva dana, znači nisam neki heavy user, igre ne igram, surfanje, fejs, viber i te stvari, fotkanje i cca pol sata-sat telefoniranja. Bilo me strah nakon M8 prelazak nazad na G3, ali stvarno su fino ispeglali soft.
Kolega hvala na odgovoru. Ja se malo bojim prelaska s M8 jer je stvarno fluidan, ali baterija nije nesto... Kamera loše, o tome se sve reklo već. Imao sam G2, pa S5 i iskreno ovo mi je malo premali ekran (je 5.0" ali ima on screen tipke) tako da tražim zamjenu...
Ciljam i Z3 ali je ipak malo preskup, a rabljenih skoro da i nema...
Uglavnom stavio sam i oglas na tržnicu za M8 pa ako netko treba nek baci oko..
zvone07 je offline  
Staro 16.06.2015., 14:53   #2848
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
@blackened - koja je razlika između v20h i v20p?

Vidim da imam v20h, LG Suite mi ne nudi update, a ne znam što dobivam s v20p, čak i ako je nađem negdje za download Vidim samo Vodafone verziju.
Detalje ne znam, znam samo da mi je prvi G3 bio na v20h i radio mi je stvarno loše (dok se većina kune da je sa tom verzijom počeo raditi kak je trebao od početka) dok sa v20p nemam nikakvih problema, 3 tjedna je kod mene i em što radi brzo nije zasad bio nijedan bug niti sam ga morao restartirati.
blackened je offline  
Staro 16.06.2015., 14:57   #2849
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor zvone07 Pregled postova
Kolega hvala na odgovoru. Ja se malo bojim prelaska s M8 jer je stvarno fluidan, ali baterija nije nesto... Kamera loše, o tome se sve reklo već. Imao sam G2, pa S5 i iskreno ovo mi je malo premali ekran (je 5.0" ali ima on screen tipke) tako da tražim zamjenu...
Ciljam i Z3 ali je ipak malo preskup, a rabljenih skoro da i nema...
Uglavnom stavio sam i oglas na tržnicu za M8 pa ako netko treba nek baci oko..
Moram dabl kvote, pardon modovima . Gle, meni je baterija na M8 bila izvrsna i tu mi jedino fali on. Slobodno pogledaj moje scrshotove na M8 temi. Slažem se, ekran je velik mamac.
blackened je offline  
Staro 16.06.2015., 15:07   #2850
zvone07
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 129
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Moram dabl kvote, pardon modovima . Gle, meni je baterija na M8 bila izvrsna i tu mi jedino fali on. Slobodno pogledaj moje scrshotove na M8 temi. Slažem se, ekran je velik mamac.
I meni je bila izvrsna na KK, na Lollipop više nije ni blizu, ni hard reset nije pomogao. S5 sa lollijem je bio jači u bateriji.
Al dobro, nećemo više o drugim telefonima, ovo je LG tema...
Znači uglavnom telefon preporučaš? Pitam baš zato jer si imao i M8.
zvone07 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na