Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2012., 15:10   #27451
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
to su jedine pasmine kojima se usudim prići
imao stafa, susretao se sa jako puno njih i mogu se lako pročitati. i oni i vlasnici
prpa me onih krupnih lajavaca (belgijaneri, više manje svi ovčari itd.)
ali uglavnom... svi

ali, prolaze svi psi. znam da sam davno naletio na youtubeu kako je pitač ili staff suzavcem dobio po njonji. rezultat- bježi i trlja si glavu po travi
nema tog čovjeka ili psa koji će ostati ravnodušan


mene više brinu službene osobe i njihovo tumačenje suzavca.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 15:41   #27452
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,959
Ma uvijek postoje iznimke. Mene nije neki sad strah ovih po gradu jer su kolko tolko socijalizirani, ali ovi po selima, tih se treba pazit. Tzv. avlijaneri
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2012., 16:11   #27453
Flayer
Why So Serious?
 
Flayer's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Sterajte sebi prvo suzavac u facu kako bi imali dojam kaj će to napravit pesu
__________________

If you're in control, you aren't going fast enough.
Flayer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 16:19   #27454
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,959
Kad pogodis staforda 5-6 puta punom nogom u jaja i on pri tom ni ne trzne onda bi bio sumnjicav prema bilo kakvom spreju.

Ne mrzim zivotinje, u pitanju je bila obrana. Vlasnik doticnog psa je idiot pa se sranje dogodilo. Eto otkud sumnje u sprej
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 16:30   #27455
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Onyx Pregled postova
Sterajte sebi prvo suzavac u facu kako bi imali dojam kaj će to napravit pesu

Baš me zanima jel bi imal isto mišljenje kad bi ti na Žumberku dva tornjaku cijeli lijevi list zgrizli... Meni su se zamjerili i ne da im Bog da ih vidim više na istom mjestu jer se ne budu dobro proveli. Priuštili su mi samo sranja, plus ih se sad još više bojim.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 16:44   #27456
Flayer
Why So Serious?
 
Flayer's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Zgrizla mi je nekakva džukela (bio sam mali pa se ne sjećam pasmine) desnu šaku pa nit se bojim pasa niti bi ih špricao suzavcem. Sa gazdom nebi imao nikakvih problema
__________________

If you're in control, you aren't going fast enough.
Flayer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 17:08   #27457
Ludy
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 204
Ko nasprica suzavac psu u oci, zasluzuje zatvor.
Ludy je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 17:37   #27458
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
neću...

bolji sam od toga...

sve najbolje i pazite na svoje pse...


Zadnje izmijenjeno od: Željac. 17.10.2012. u 17:59.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 17:57   #27459
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,959
Citiraj:
Autor Ludy Pregled postova
Ko nasprica suzavac psu u oci, zasluzuje zatvor.
Pitao bi te dal bi se slozio s time da te recimo njemacki ovcar ugrize za koljeno.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 18:26   #27460
Mate
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Naklice
Postovi: 41
Danas me Žac iz Klinike zvao da je vilica gotova. Pošto je kasnio sa servisom sam je ponudio da snizi cijenu sa dogovorenih 500kn na 400kn. Vilica je sređena vrhunski. Uspoređujući rad prije i nakon servisa rekao bih da prije uopće nije radila
Znači ja sam dobro prošao, ali svejedno imam dojam da je lik flegma i treba ga malo požurivati da se posao napravi u roku.

Što se tiče peseka, znalo se i meni dogoditi da naletim na ovčare koji čuvaju stada. Obavezno siđem s bajka i postavim ga između sebe i psa. Ne vičem i ne pravim nagle pokrete nego pokušavam smiriti životinju i lagano se udaljiti.
Naravno uvijek su u blizini bili vlasnici koji dozovu psa i odvrate mu pozornost, u suprotnom moguć je svakakav rasplet događaja.

Da me pas pokuša napasti iz čista mira, znači da nisam uletio u prostor koji čuva pokušao bih ga trajno onesposobiti kako god znam (kamen, štap, nož.. sve se računa).
Mate je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2012., 18:37   #27461
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Koju vilju ti je servisiro i kaj je sve radio?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 19:36   #27462
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Malo ti se cini skup servis, pa za svaki slucaj pitas sto je radio
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 20:05   #27463
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
pepper spray radi kod svih pasmina, imaju malo osjetljivi njuh nego ljudi pa ih to sve jos vise smeta

legalno je furati sprej sa sobom
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 20:15   #27464
Mate
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Naklice
Postovi: 41
Dečki radi se o Lefty vilici, trebao sam odmah to napisati. Vilica je radila jako loše i podešavanje rebounda nije uopće funkcioniralo.
Promijenjene su sve brtve, izmijenjeno ulje, popravljen rebound, resetirani i podmazani igličasti ležajevi.

To je najjeftiniji servis koji sam uspio dogovoriti, a stvarno sam obišao dosta ljudi u ZG koji se uopće kuže u Leftye. Zmijoljubac se nije želio upuštati u taj pothvat iako sam ga dugo nagovarao. Konan s DB mi je ponudio da obavi servis za 200kn + moj materijal, što mi opet dođe na isto.

Ulje i brtve nije problem zamijeniti, problem nastaje kad se raskopaju igličasti ležajevi i vodilice. Tu stvarno treba iskustvo da se sve vrati na svoje mjesto.
Mate je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 20:22   #27465
Flayer
Why So Serious?
 
Flayer's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Prodaj tu vilju i kupi "normalnu". Manje će te koštati servisi

I manje se bude flexala
__________________

If you're in control, you aren't going fast enough.
Flayer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 20:35   #27466
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
svi skupa pricate gluposti. jedva cekam prvi slucaj da je netko prvo naspricao cucka, a onda i vlasnika suzavcem ili bilo cim drugim tokom voznje. mozes se lagano yebat dok picis 30 na sat dole i izleti ti cucak - kaj ces stati, otkopcati ruksak, prebaciti ga s leda ispred sebe, otkopcati patent i traziti ga po torbi ili ga imati u dzepu i na brzinu izvaditi i pospricati cucka? imam i ja slicnu pricu kak sam na vrhu himalaje karao jessicu biel u dupe. dakle not gonna happen.

dogodilo se nebrojeno puta da smo se spustali po dotki i da su nas kojekavi cucki naganjali, vlasnik se dere za njim, lagano zapedaliras dalje i btk, dodatni adrenalin ne skodi. uz sve te stitnike koje furate cucki vam nemru nist, jos ako okrecete pedale, pa morski cucak vam nist nemre, a ne te kojekakve pasmine koje ljudi secu po dotki/sljemenu, zaigrani su i jedva cekaju potrcati za necim.

pocinjete se previse plakati oko sranja.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 20:53   #27467
crocus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 0
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
svi skupa pricate gluposti. jedva cekam prvi slucaj da je netko prvo naspricao cucka, a onda i vlasnika suzavcem ili bilo cim drugim tokom voznje. mozes se lagano yebat dok picis 30 na sat dole i izleti ti cucak - kaj ces stati, otkopcati ruksak, prebaciti ga s leda ispred sebe, otkopcati patent i traziti ga po torbi ili ga imati u dzepu i na brzinu izvaditi i pospricati cucka? imam i ja slicnu pricu kak sam na vrhu himalaje karao jessicu biel u dupe. dakle not gonna happen.
Ovo stoji, inace mislim da sam vidio na filmicu od Miroslava sa take adventure da kada se spustao sa sv. Ilije da je imao suzavac ispod sica na dohvat ruke.

Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
dogodilo se nebrojeno puta da smo se spustali po dotki i da su nas kojekavi cucki naganjali, vlasnik se dere za njim, lagano zapedaliras dalje i btk, dodatni adrenalin ne skodi. uz sve te stitnike koje furate cucki vam nemru nist, jos ako okrecete pedale, pa morski cucak vam nist nemre, a ne te kojekakve pasmine koje ljudi secu po dotki/sljemenu, zaigrani su i jedva cekaju potrcati za necim.

pocinjete se previse plakati oko sranja.
Sta ako nemam stitnike ili imam ove neke mekane? Ako se radi o psu koji te zeli napasti, njega nece sprijeciti to sto ti pedaliras. Isto tako sto ako nisi na nakom dijelu staze di se mozes zapedalirati?
Moje negativno iskustvo na dotki je bilo da mi je pas dosao u susret, preprijecio put i zaletio mi se na nogu. Ono sto je bilo jako dobro za mene je da je imao brnjicu ali njegova nakana je bila jasna i to sve 10 m od gazde.
Ne kazem da se sada moramo naoruzati protiv pasa niti to planiram, ali odredena opasnost postoji.
crocus je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 20:54   #27468
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,959
Adaks, zao mi je sto nisi bio samnom na Dotki kad sam naletio na 2 bandoga. Da mi je netko dao pljucu opet se nebih osjecao sigurno uz takve dvije zivine

Sreca pa su vlasnici bili tik uz njih i uhvatili ih, inace bi oni mene uhvatili.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 21:03   #27469
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
mene je jednom na 9ki naganjao pit bull, i da lik nije vikno zadnju čas na nega ovaj bi me za nogu zgrabio...

uglavnom, idem prema planinaru te po propisima jako usporim. zatim skužim da je i pes 20m iza njega.
prođem čovjeka te dolazim do pesa a on nekaj šnjofa i ne jebe živu silu.
točno kako sam prošao pesa, odpustim kočnice i nakon jedno 50ak metara dalje skužim da mi je pes odmah iza bicikla, a sekundu poslje i pored noge... zadnju sekundu se ovaj zaderao i pes je stao...
u svakom slučaju, malo je falilo, al jebo bi mu pesa i njega da me je zgrabio.
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 21:06   #27470
Flayer
Why So Serious?
 
Flayer's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Shinovi FTW
__________________

If you're in control, you aren't going fast enough.
Flayer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 21:07   #27471
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ako ga je vlasnik odmalena ucio da sve kaj trci treba zaklati, onda nam nema spasa, al opet mi u glavu nede kak netko moze takvog cucka pustiti da slobodno hoda sumom, i to ne jednog nego dva? dva su obicno opasnija nego jedan jer poticu jedan drugoga, mogu si misliti kak je onaj lik napunio gace dok je naletio na 25 ovcara.

ocu reci da suzavac nije rjesenje, pogotovo ak ih je vise, dok ti rjesavas jednog, drugi rjesi tebe. velika vecina ih je socijalizirana i dovoljno je stati i pokazati mu da si za 5 glavi veci od njega, imas bicikl koji mozes dignuti ispred sebe na zadnji kotac, deranje isto pomaze, a to je najbolje vidljivo u videu s 25 đukela. u meduvremenu vlasnik ima dovoljno vremena ga ulovi ako je vec krenuo u napad.

najgore kaj se moze dogoditi je naspricati cucka i onda dobiti po picki od vlasnika, a cucku vjerojatno ne treba dugo da se oporavi od suzavca, nasnjofa di si i da te naknadno ugrize. takvi koji imaju agresivne cucke pod mus su glupi i agresivni.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 21:26   #27472
Mate
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Naklice
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Onyx Pregled postova
Prodaj tu vilju i kupi "normalnu". Manje će te koštati servisi

I manje se bude flexala
Ma sad trenutno nemam love za investiciju u novu vilicu, lulicu i kotač, a i nisam isprobao Leftya kako treba da bih mogao reći da ne valja.

Što se tiče servisa istina je da su skupi, ali sad kad je to iza mene neću trebati servis jako dugo (kucnem o drvo). Lefty je prilično dobro zatvoren i nečistoće jako teško kontaminiraju unutrašnjost vilice. Ovaj moj uz to ima i jako jednostavne iznutrice, unutra je opruga i Manitou FFD damping sistem. Ostaje jedino problem periodičnog resetiranja ležajeva, ali to se obavlja kod kuće za 10 minuta.

O fleksanju ti neću pametovati, mogu reći da ga ja do sada nisam primjetio na ovoj vilici. Ne vozim iznad mogućnosti bicikla i ne smatram se agresivnim vozačem, pa i to uzmi u obzir.
Mate je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 21:36   #27473
Flayer
Why So Serious?
 
Flayer's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Ovo moje je bilo više kao zajebancija (vezano za servis nije)

Uvijek su mi draže 2 noge nego jedna
__________________

If you're in control, you aren't going fast enough.
Flayer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 22:15   #27474
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,116
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
najgore kaj se moze dogoditi je naspricati cucka i onda dobiti po picki od vlasnika, a cucku vjerojatno ne treba dugo da se oporavi od suzavca, nasnjofa di si i da te naknadno ugrize.

Vidim ti (ni ja na sreću) nisi nikada imao susreta sa pepper sprejem, a kamoli sa suzavcem (da, postoji razlika) kad pričaš ovakve nebuloze.

Ali sam nažalost upoznao kolateralnu žrtvu nakon tekme na maksimiru (krivo mjesto u krivo vrijeme) koji je samo prošao kroz oblak suzavca od policije i nije mogao doći k sebi sljedeća dva dana(povračanje i pečenje u grlu), a u tom trenutku, kaže; "samo čučneš i plačeš koliko peče i boli!".


Ovo što se nudi po trgovinama je pepper spray, on je legalan i VRLO učinkovit protiv ljudi i životinja.
I volio bih vidjet tog tko će mi reći u tom trenutku (ako se ikada desi) da on nebi upotrijebio sprej na životinji ili vlasniku (ako se radi o psu)!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 22:17   #27475
danielzg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
Prosle godine je neka zena cesto trcala sa 2 neka velika psa po dotki..Uglavno bili su nezavezani i dosta veliki i obozavali su trcat za biciklistima pa sam par puta moro ubrzat dok me srce nije skoro izdalo..a nemres im samo tak pobjec jer su mladi i puni energije..a razmisljanje o nekakvom spreju u trenutku bjega nepostoji kak je vec ekipa prije rekla....zamisli ides 30 na sat,pas ide 35 na sat i ti jednom rukom vadis sprej iz torbe ili majce...kak da ne...
danielzg je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 22:44   #27476
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
f*** yeahhh

otkrio sam nešto

nešto što se zove borbeni prsluk u biciklističkoj namjeni
no-1

plus:
stane set viličastih i okastih ključeva od 8-28
7 zračnica
3l mjeh sa škropecom
imaš gdje zakačiti kacigu i shinove
staviti rezervih majica i wind stopper
prvu pomoć
suzavac, repelent i maskirne boje...
i bio bi glavni frajer

a, i da izgledaš ovako... ni cucak ne bi išao na tebe

minus:
duuuuh... neemaaa

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 23:14   #27477
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,959
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ako ga je vlasnik odmalena ucio da sve kaj trci treba zaklati, onda nam nema spasa, al opet mi u glavu nede kak netko moze takvog cucka pustiti da slobodno hoda sumom, i to ne jednog nego dva? dva su obicno opasnija nego jedan jer poticu jedan drugoga
Za bandoga kazu da je najbolji pas za osobnu zastitu, mislim da se na goreg ne moze naletit. Ne ponovilo se.

Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
f*** yeahhh

otkrio sam nešto

nešto što se zove borbeni prsluk u biciklističkoj namjeni
no-1

plus:
stane set viličastih i okastih ključeva od 8-28
7 zračnica
3l mjeh sa škropecom
imaš gdje zakačiti kacigu i shinove
staviti rezervih majica i wind stopper
prvu pomoć
suzavac, repelent i maskirne boje...
i bio bi glavni frajer

a, i da izgledaš ovako... ni cucak ne bi išao na tebe

minus:
duuuuh... neemaaa


Hehe, nis idemo u nabavu
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 23:27   #27478
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600
Rulac osvojio treće mjesto na kozaračkom MTB maratonu. @ 0:44 sec
kian je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 10:34   #27479
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,116
Čestitke Rulac. Svaka ti dala. Osim što praviš odlične fotke, još i MTB utrke osvajaš. BRAVO.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 11:05   #27480
the55mic
Registered User
 
the55mic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: zg/vz tj vz/zg
Postovi: 0
Jel netko danas za neki Grma mini DH? ^^
the55mic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na